Şimdi Ara

Ankara ucuz oto yıkama fırsatları ~ iç dış yıkama 15 tl (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
19
Favori
19.741
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Parasını da geçtim adam gibi yıkayan bir yer yok Ankara'da. 40 tl veriyorsun boş.

• Arkadaşlar merhaba Ankara da Batikent Çakırlar mevkide oto yikamaci oneriyorum. Araci iki kisi birden temizliyor ama detayli temizlik ..8-10 kere yikattim halen daha memnunum ..fiyat 25 tl adres
    https://maps.app.goo.gl/V8gUiCbCM55VUc7H9

Autoklinik diye bir dukkan .. Tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: makovad

Arkadaşlar merhaba Ankara da Batikent Çakırlar mevkide oto yikamaci oneriyorum. Araci iki kisi birden temizliyor ama detayli temizlik ..8-10 kere yikattim halen daha memnunum ..fiyat 25 tl adres
    https://maps.app.goo.gl/V8gUiCbCM55VUc7H9

Autoklinik diye bir dukkan .. Tavsiye ederim.
    Merhaba arkadaşlar bugün yine araç yikamaya geldik.Maşallah hep bir koldan piril piril yaptilar fircasiz sunger ile yikama ic kisimlari cizmeyen firca ile temizleme filan baya detay çalistilar. Tavsiye ederim.
    Ankara ucuz oto yıkama fırsatları ~ iç dış yıkama 15 tl

• Arkadaşlar dışarıda tutulan köpüklerde çok fazla kostik olduğundan boyaya zarar veriyor, buda zamanla güneş yanıklarına sebep oluyor diyorlar ne diyorsunuz?
  • istanbul için yazayım, rami bp, iç dış 20 tl, sadece dış 5 tl

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prestor

Arkadaşlar dışarıda tutulan köpüklerde çok fazla kostik olduğundan boyaya zarar veriyor, buda zamanla güneş yanıklarına sebep oluyor diyorlar ne diyorsunuz?
    hocam 2001 senesinden beridir araç sahibiyim, askerdede şansıma sivil paşa şöförüydüm araç yıkama konusunda yılların getirdiği tekrar ve detaylara olan hastalık yüzünden pratikte uzmanlaştım sayılır, tabiki bu uzmanlık herkesin ulaşabileceği ekonomik malzemeleri kullanarak oldu.

sorudaki zararlı köpük öğesi olarak benzinliklerdeki 1-2 TL ile çalışan otomat köpüklerden bahsediyorsan şöyle bir tavsiye vereyim, hiçbir zaman güneş ışığında ve çok sıcak havada köpükle araç yıkama, en güzeli akşam 9-10 sonrası hava kısmen serinken kullan, ikincisi 1 tane araç yıkama fırçası al milyoncularda sapıyla birlikte 6-7 TL, köpüğü sıktıltan sonra fırçayı ıslayıp önce camları sonra tavan kaput ve kapıları en sonda tampon ve kapı altlarını fırçala güzelce köpük kuruyup araca yapışmaz haliyle zararıda minimuma iner, imkanın varsa aracında sıfırsa fırça yerine sünger kullan.

gelelim en kritik noktaya, bulabilirsen benzinlikten bulamazsan sanayiden yarım litre gaz yağı al bulabilirsen üstübü bulamazsan bezle aracın camlar hariç her yerine yedire yedire sür sonra yarım saat bekle başka bir bezle tekrar sil emin ol normal zamanlara göre 4-5 kat daha uzun süre aracın toz/kir tutmaz, ayrıca o gaz yağı sürdüğün bezi ayır bir kenara araç tozlandıkça birkaç günde bir bastırmadan tozunu sil.

gelelim iç mekana, en büyük sorun nedir araç içi camlardaki buğulanma ve yağlı doku, bunun için ne yapıyoruz peki, bildiğimiz fısfıs şişelerdeki limon kolonyasını camın 5-6 noktasına sıkıp gazete kağıdı ile siliyoruz, sonra aynı işlemi gazete kağıdını değiştirip camsil ile tekrarlıyoruz, camlar pırıl pırıl o yağlı buğulu izlerden eser yok.

torpido için aslında farklı bir malzeme önerebilirim ama bulabilmek biraz sıkıntı, antistatik yani toz tutmayan spreyler var 10-15 TL gibi bir fiyata hem parlatıyor hemde tozlanmayı 1 ay kadar geciktiriyor bulamazsanız ayakkabı parlatma süngeride işinizi görür.

lastik yanakları içinde yüzeyi önce güzelce temizleyin ardından katı arap sabununu bir kat sürün 15 dk sonra hafif kuruduktan sonra ikinci kat kuru bir süngerle tekrar sürün.

ve geldik en önemli noktaya, toplamda bir iç/dış yıkama ücretinin çok daha ucuzuna defalarca kullanacağınız kendi ekipmanlarınızı edinip birazda spor mahiyetinde efor sarfettikten sonra aracın karşısına geçip kullanıyorsanız 1 keyif sigarası yakıp işçiliğin ve karşılığında pırıl pırıl parlayan aracın tadını çıkarın

• 20 TL altında yer kalmadı Çanakkale

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu fiyat ne böyle arkadaş. 15TL ye 1 saat süren iş mi olur? Rüm araçları bu şekilde mi yıkıyorlar?
    Bir asgari ücretlinin işverene maliyeti 3000 TL den fazla. Buda çalışanın saatlik ücreti 13.33 TL yapar. Bu para çalışanın masrafları. Bunun 9 TL si çalışanın cebine girmek zorunda. Daha yeme, içme, yol giderleri hariç. İşletme giderleri komple hariç Ayrıca çalışanın haftalık, bayram ve yıllık izinleri var. 15-13.33 kalan 1.67 TL hangi birini karşılayacak?
    Bu işletme ya cebinden para harcıyor döndürüyor yada sigortasız ucuz çocuk işçi çalıştırıyor.
    Böyle bir işletme ile çalışmak istemezdim.

• interwap kullanıcısına yanıt
    Sizde benim ilk mesajı sonuna kadar okudunuz sanırım mesaj tarihi 2017 yılı.

• kendir_li K kullanıcısına yanıt
    Konuya 2ibir kaç sefer girdim ama tarihe hiç dikkat etmemiştim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Gerçekten ucuz olmasada düzgün yıkayan bi oto yıkamacı lazım, çayyolunda bile maşallah 35-40 liradan aşağı yıkayan yok ve leş gibi yıkıyor hepsi
  • kizilat K kullanıcısına yanıt
    En az 25 TL para alıyorlar. Ve yıllardır düzgün bir yıkamacı bulamadım. Jantlardaki balata tozunu bile bırakanları gördüm ya. Zaten iç kısımda taban halısını düzgün çekene hiç rastlamadım.
  • Macunköyde milangaz olması lazım, iç dış 8 liraydı. Ben hep orda yıkatırım efsane bir şey olmasa da 35 40 vermiyorum

• newrophat kullanıcısına yanıt
    Hocam size detayı (detailing) yanlış izah etmişler. Özellikle sapı ile birlikte 6-7 tl olan araç yıkama fırçası beni benden aldı. İyi forumlar dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vc1903

Hocam size detayı (detailing) yanlış izah etmişler. Özellikle sapı ile birlikte 6-7 tl olan araç yıkama fırçası beni benden aldı. İyi forumlar dilerim.
    dostum bence sen seni senden alsınlar diye bahane arıyorsun, o 6-7 liralık fırça ve sapıda işin bahanesi gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: newrophat

dostum bence sen seni senden alsınlar diye bahane arıyorsun, o 6-7 liralık fırça ve sapıda işin bahanesi gibi

Alıntıları Göster
    Yok hocam inanın bahane falan yok. Şöyle bir göz gezdireyim dedim konuya. En çok artı alan mesaja bir göz atayım dedim.
    Tercih meselesi tabi. Araçlar sizin. İstediğinizi yapabilirsiniz (:
  • quote:

Orijinalden alıntı: vc1903

Yok hocam inanın bahane falan yok. Şöyle bir göz gezdireyim dedim konuya. En çok artı alan mesaja bir göz atayım dedim.
    Tercih meselesi tabi. Araçlar sizin. İstediğinizi yapabilirsiniz (:

Alıntıları Göster
    başkasının malının attığı mesajın kullandığı malzemenin derdine düşmekten daha önemli şeyler var hayatta, konuşacak lafında olmayınca boş yapmış oluyorsun, yapma hiç gerek yok

• newrophat kullanıcısına yanıt
    Söylenecek söz var da değmez dedim.
    Fırça ile bol bol gezdirin kaputta. Bütün gücünüzü kullanın.
    Hele ki izopropil alkol varken gaz yağı ile temizlik muazzam
    Size kılcak çizikler ile mutluluklar
  • Yaa arkadaş gidin tatavanızı başka yerde yapın. Fırsat var mı diye açıyorum ne zamandır. Sürekli mahalle karıları gibi vır vır vır!

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.