Şimdi Ara

Ankara-İstanbul Bisiklet Turu için Tavsiyeler (Ss'li)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Edit: yoldayım Bolu'ya geldim, ayrıntılı sohbet ve resimler için telegram grubuna davetlisiniz. Telegram kurup 5433453736 No ya mesaj atabilirsiniz. :)

Hazırlık yapıyorum, tamamlanınca Ankara'dan İstanbul'a bisikletle gideceğim.

Çadır'ım Forclaz 2 ön tarafa monteledim.

Hava durumu iyi olursa Hamak'ta yatacağım.

Engebeli bir yol olduğundan sürekli su ihtiyacım olacak, Su ve hafif şeyler için bu çantayı kullanacağım.

Uyku tulumunu da çantaya... Zaten hafif Forclaz 10 Matı da çantaya monteliyorum.

Havanın Yağmurluğu olacağından emin olduğum için Btwin yağmurluk var

Ağır ama küçük şeyler için de 3 LT kadar kadro çantası var

Neler tavsiye edersiniz ekstra?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Theologist -- 25 Şubat 2018; 0:14:31 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• bisikletin arkasına bir çanta-heybe alıp bu eşyalarını ona koymanı tavsiye ederim sırt çantası ile çok perişan olacaksın demedi deme,kendim 70 km lik günübirlik tura çanta ile gittim mahvoldum inan dağ gibi yük yapıyor omuzlarında

bisiklet için yedek iç lastik-alyan-lastik yama tamir kiti-yedek zincir baklası-pompa mutlaka olsun
    kask,ışık,suluk kafeslerin vardır diye umuyorum
  • öncelikle yolun açık olsun ilk olarak sırt çantası olayını aklından çıkart
    sende heybe-bagaj demiri vs. vardı diye hatırlıyorum ne yaptın onları?eğer elinde yoksa internetten bikepacking diye aratarak yükü bisiklete eşit şekilde dağıtarak seyahat edebilirsin.
    yola ne zaman çıkacaksın, 10 derecelik tulum bu mevsimde yetmez, donuverirsin
  • yolun açık olsun ama umarım yanına en az birkişi daha bulursun

ben böyle bir yola çıksam tek hayatta çıkmam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crazy Goat

bisikletin arkasına bir çanta-heybe alıp bu eşyalarını ona koymanı tavsiye ederim sırt çantası ile çok perişan olacaksın demedi deme,kendim 70 km lik günübirlik tura çanta ile gittim mahvoldum inan dağ gibi yük yapıyor omuzlarında

bisiklet için yedek iç lastik-alyan-lastik yama tamir kiti-yedek zincir baklası-pompa mutlaka olsun
    kask,ışık,suluk kafeslerin vardır diye umuyorum

Sırt çantası biraz soğuktan korumak için aslında, 2 Kg bile olmayacak ağırlığı, bir de sıvı ihtiyacını hortumla çantadan alacağım. Eski istanbul yolunu kullanacağım çok fazla yokuş var, sadece çadır, mat ve tulumu alacağım yanıma. Onun dışında alet edavatı kadro çantasına yerleştireceğim, Powerbank vs. Ağır olanlar oraya.

Sırt çantası ile günlük 60-70 Km yapıyorum zaten ama bildiğin sırt çantalarından değil bu, sırta yapışmıyor, hava alan özel yapısı mevcut... askılıkları geniş.

Bisiklet bagajı var normalde ama olabildiğince hafif tutmaya çalışıyorum ortalama 25-30 Km hızla gitmeye çalışacağım.

Tüm yedek malzeme ve tamir kitleri, ağırlıklar kadro çantasında olacak...

Bu şekil...

Kask, ışık, fosforlu yelek, suluk ve su torbası var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Neil deGrasse Tyson

öncelikle yolun açık olsun ilk olarak sırt çantası olayını aklından çıkart
    sende heybe-bagaj demiri vs. vardı diye hatırlıyorum ne yaptın onları?eğer elinde yoksa internetten bikepacking diye aratarak yükü bisiklete eşit şekilde dağıtarak seyahat edebilirsin.
    yola ne zaman çıkacaksın, 10 derecelik tulum bu mevsimde yetmez, donuverirsin

Bagaj demiri vs var zaten, ama bilemedim... İstanbul-Ankara veya Ankara-İstanbul 3 gün için o kadar ağırlığa ihtiyacım yok aslında... Sırt çantasını sadece su için tutmayı düşünüyorum aslında ama duruma göre sele borusuna da monteleyebilirim aslında...

Yola Perşembe günü çıkmayı düşünüyorum. Hava durumu eksiye düşmüyor ki, normalde gündüz zaten dışarıda uyuyorum bu mevsimde bile bazen....

• Theologist kullanıcısına yanıt
    ortalama 25-30 km iddialı rakamlar hocam altında yol bisikleti varsa mümkün ancak şehir-mtb ler ile zor yaparsın ama sürekli olmaz
  • quote:

ortalama 25-30 km iddialı rakamlar hocam altında yol bisikleti varsa mümkün ancak şehir-mtb ler ile zor yaparsın ama sürekli olmaz

Son iki haftadır antrenmanlar yüklü şekilde öyle gösteriyor, ortalama 25-30 ama Bolu'ya kadar 25'i zor görebilirim çünkü çok çıkış var... Bisiklet bu, beyaz olanı...

ben de her gün fakülteye çıkayım diye sabah uyanıyorum sonra üşenip tekrar yatıyorum belki biliyorsundur mehmet akif ersoy üni-Burdur dayım bizim yol baya yokuşlu bakalım yarın çıkmaya kararlıyım caymazsam foto atarım bu da benim turum.

dün bir turlayayım dedim bisiklet klubunden arkadaşımla karşılaştım onla da turladım yolda giderken karşı şeritten 2 bisikletli gezgin geçti selam verdik tabiki de öndeki gezginin romörku vardı ve içinede bir köpek vardı köpek de seyyah olmuş fransız bayrağı vardı açıkcası bizim buralarda görmeyi pek ummuyordum,özendim adamlara ne yalan söyleyeyim.arkadaşımla sohbet gezi derken eve döndüğümde bir baktım 32 km-2 saat sürüş yapmışım her yerim döküldü bugun dinlemeye aldım kendimi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Crazy Goat -- 19 Şubat 2018; 23:0:12 >
  • quote:

ben de her gün fakülteye çıkayım diye sabah uyanıyorum sonra üşenip tekrar yatıyorum belki biliyorsundur mehmet akif ersoy üni-Burdur dayım bizim yol baya yokuşlu bakalım yarın çıkmaya kararlıyım caymazsam foto atarım bu da benim turum.

dün bir turlayayım dedim bisiklet klubunden arkadaşımla karşılaştım onla da turladım yolda giderken karşı şeritten 2 bisikletli gezgin geçti selam verdik tabiki de öndeki gezginin romörku vardı ve içinede bir köpek vardı köpek de seyyah olmuş fransız bayrağı vardı açıkcası bizim buralarda görmeyi pek ummuyordum,özendim adamlara ne yalan söyleyeyim.arkadaşımla sohbet gezi derken eve döndüğümde bir baktım 32 km-2 saat sürüş yapmışım her yerim döküldü bugun dinlemeye aldım kendimi

Bagajı ayarladım, Heybe taşıyacağım dediğin gibi sırt çantası problem sürekli olursa...

Ama yine de yanıma alacağım çantayı uzun rampalarda sürekli su ihtiyacım olursa diye hortumla takviye...

Onun dışında mat, çadır, alet edevat, uyku tulumuna ek olarak bir de polar battaniye gece için, hamak gündüz kestirmek için...

Başka ne öneriyorsunuz?

Işıklandırma, fosforlu yelek, kask vs. tamam...

Kask aynası da gerekiyor aslında, onu da yarın edineceğim...

Yiyecek içecek konusunu da Nestle Müsli ve Kefir ikilisi sabahları... Öğlen tavuk döner 200 gr ve ayran, akşam ise ton balığı... Rampa öncesi şeker ihtiyacını da kola ile karşılamayı düşünüyorum...

Gece dinlemek için Podcast'ler de hazır...

Su geçirmeyen bir ayakkabıya ek, iyi havalarda hava alan bir çift spor ayakkabı da alıyorum... Yağmurluklar da tamam...

Sizin var mı aklınıza gelen tavsiyeler?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Theologist -- 23 Şubat 2018; 0:38:14 >

Hocam soğuk etkiler bence. Çadır yerine küçük ilçelerde pansiyonlarda kalsan daha iyi dinlenirsin ve gece duş da alabilirsin. Hem de gece bisiklet güvende olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Edit: yoldayım Bolu'ya geldim, ayrıntılı sohbet ve resimler için telegram grubuna davetlisiniz. Telegram kurup 5433453736 No ya mesaj atabilirsiniz. :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.