Şimdi Ara

ANKARA-İSTANBUL ARASI 2 SAATTE GİDİLEBİLİR Mİ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
213
Cevap
3
Favori
20.025
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ykaya1983

Demek ki geçen gün bolu ankara otobanında gördüğüm araçlar Ankara'dan İstanbul'a 2-3 saatte gitmeye çalışıldığı için uçuyorlarmış.Gördüğüm tüm 06 ve 34 plakalı araçlar eceline susamış gibi gidiyorlardı.Hatta bir ara o kadar sinir oldum ki sanki tüm audi,bmw,mercedes,passat gibi araçlara otobanda 130'un altında gitmek yasak mı diye düşündüm.Bu araçları kullananlar bu gidişe fazla yaşamazlar.Bugün olmazsa birgün başka bir yerde mutlaka belasını bulurlar.O kadar yerde yıllardır araç kullandım ama hiçbir yerde Ankara-İstanbul otobanındaki gibi mesajımda yazdığım araç sahipleri kadar ölümüne araç kullanan görmedim.Her şeyi doğru yapar gibi en ufak şeyleri eleştiren forum sakinleri önce bunları eleştirsinler bence.5 km ileriden 200 km ile sekektör yapan adamları ileride polis çevirip ıslak odunla dövmesi lazım bence.

+1

• quote:

Orijinalden alıntı: Abstraction

Uçak 1 saatte gidiyor, arabayla 2 saat ha?

Hiç trafiksiz, bozuk olmayan bir yolda minimum 300 350 bg'lik bir araç ile neden olmasın

hocam 1 saat değil
    35 dk havadasin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mnr980 kullanıcısına yanıt
    Biliyorum hocam ama thy sitesinde genelde dikkat ederseniz 1 saat 5 dk civarı yazar, uçağın tam inmesi, yolcuların çıkmasını da dahil ediyorlar heralde.

Giderken tam olarak inmesi 40-45 dk sürüyor, ama istanbula gelirken, buradaki hava trafiği çok yoğun olduğundan dolayı 1 saati bulduğu oluyor. Örnek vermem gerekirse, İzmire 46 dk'da gitmiştim gelirken 1 saati 1-2 dk geçmişti, çünkü Atatürk Hava Limanı trafiği çok yoğun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amadeus_M

Altında bir turbo hayabusa varsa daha erkende gidersin

tahtalı köye mi
  • Ölmeyi düşünüyorsanız bunun daha kolay yolları var. Ölmeye çalışırken başkalarının canına kasdetmeyin.

200 Km. hızın altına düşmeden 500 Km. yol gidilir miymiş ?

Sanki bu memlekette o hıza uygun yol ve o hıza müsaade eden kanunlar var..

İnsanların bilglendiği, birşeyler öğrendiği OTOMOBİL forumunda açılan konuya bak..

Gidin, milletin şamata yaptığı, dalga geçtiği bölümlerde açın bunları..

Bir tane genç deneyimsiz şöför, bu saçmalıkları okuyup, ben en kısa ne kadar sürede giderim diye denemeye kalksa ve yolda başına birşey gelse ne olacak ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yolcum -- 5 Şubat 2015; 12:01:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

Benim rekorum imzamdaki araba ile 4 buçuk saat. Ama hem gece idi. Hem de bol yağmurlu bir gündü. Otobanda sürekli yağmur vardı. 460 km yol mesafesi.

Tamam. Sustum.

erken bile varmışın,ara yollar yokmuydu 12 saate varırdın.sonra sana temi kullansana diyen çobanı döverdin.
  • şimdi burda herkes yazmış 170-180 km aşağı düşmedim diye ama başka konularda herkes 90 ı geçmez herkes 3 lt yakar
  • arabasevdası A kullanıcısına yanıt
    Ara yollar çoktu. Ama arabada ara yolları sevmeyen, otobandan gidelim diyen, boşver E-5'i diyen bir babam vardı. Bana kalsa.... Ohooo. Ben otobana girer miydim hiç. Yıllar sonra otoban kullandım. Pek zevk aldığımı söyleyemem.
  • geçtiğimiz cuma günü 120 km/h sabit hızla (tüm rampalarda hız düşürmeden), sadece bolu tünelinde 70 km/h hıza düşerek doğu izmit (kandıra)-akıncılar gişeleri arasını yaklaşık 2,5 saate aldım, gayet rahat ve konforlu oldu

bu arada düzce çıkışı civarlarındaki orta cepde radar pusuya yatmışdı , sanırım çoğu kişi bu radara girmiştir, çünkü kimse yavaş gitmiyordu
     ANKARA-İSTANBUL ARASI 2 SAATTE GİDİLEBİLİR Mİ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A5323F5D9 -- 5 Şubat 2015; 12:00:55 >

• ankara malatya arası sprinter ile 8.30 saat. teşekkürler

şöföre baglı gidilirde 525 ile 200km nin üzerinde seyehat etmek zor benden söylemesi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

Ara yollar çoktu. Ama arabada ara yolları sevmeyen, otobandan gidelim diyen, boşver E-5'i diyen bir babam vardı. Bana kalsa.... Ohooo. Ben otobana girer miydim hiç. Yıllar sonra otoban kullandım. Pek zevk aldığımı söyleyemem.

ah bu babalar yok mu onlar üç kağıtcılar allah başımızdan eksik etmesin.

• çalıştığım firmanın İstanbul genel müdürlükteki ürün müdürünün İstanbul Anadolu'dan çıkış Ankara gişelere varışı 2:00/2:15 saat arası. araç 2.0 dizel. radar cezaları şirketten olduğu için haliyle takmıyor pek, o yüzden böyle rahat basıyor. yanında beraber gelen 1-2 kişi ile muhabbet etmiştim de, hepsi tövbeli.
  • 1 saat 15 dakikada Bursa'dan Eskisehir girisine
    1 saat 20 dakikada Ankara girisine toplam bursa ankara arasini 2 saat 35 dakikada gidebildim, cayyolu civarlarinda lastik parcalandi.

Zorlasam 2saat 15dakikayi gorebilirdim, gerek var mi? Hic sanmiyorum. Acil durum oldugu icin suratli gittim ama boylesi durumlarda bile gereksiz.

Ayni sekilde e250 ile bir tanidik 2saat civarlarinda gitti onunda lastigi parcalandi. Benim bu tablodan cikartacagim reelde kullandigimiz lastikler uzun sureli yuksek performansa dayanamiyor.

Daha iyi bir takimla ve 5.30d gibi yada yuklu 3.28 3.35 gibi araclar zorlasa ancak gider.

Ama surucuden stres yuzunden epey goturur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 saatte ı-ıh zor abi.
  • hocam amcam ameliyat oldugunda 2 saat 15 dkda gittik ne diyon :D
  • İstanbul gişelerden sonraki ilk totalden depoyu fulleyip Ankara gişelere 2 saat 20 dakikada gelmiştim bende. Ortalama hız 140 küsürdü yol bilgisayarında. Olmayacak iş değil yani.
  • yıllar önce fabia rs aracımla çamlıca-muğla milas arasını 5 saatte gitmiştim.. 670 km.. Yaklaşık yarım saatte susrluktaki o vatan-ulusoy herneyse dinlenme yerlerinde 2 acı sade kahve içmek için geçirmiştim..manyakçaydı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: replastone

İstanbul gişelerden sonraki ilk totalden depoyu fulleyip Ankara gişelere 2 saat 20 dakikada gelmiştim bende. Ortalama hız 140 küsürdü yol bilgisayarında. Olmayacak iş değil yani.

İşte bizim insanımız anlamaz genelde 2 saat 20dk da gittim dersinde inanmaz haa öylemi der.. Ankara-İstanbul yolunun OTOYOL olduğunu bilmez KARAYOLU zanneder sonra bildiği tek formül gelir aklına hız x zaman=yol :)
  • altında 5.30 gibi bi araba olduktan sonra gidersin ( arabayı örnek verdim benzeri araçlarla da gidilebilir )
  • gidilemez diye düşünüyorum ortalama 200km/saat hızı tutturmak imkansız gibi
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.