Şimdi Ara

ANKARA ETİMESGUT ZH. BRL. OKL. VE EĞT. TÜM. K.LIĞI ANKARA ETİMESGUT (20. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
720
Cevap
3
Favori
239.246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ismim salih, yaş 26. yolda kar engeli olmazsa pazar günü sabah 8-9 gibi otogarda görüşürüz gençler. haydi hayırlı yolculuklar.
  • benimde birligim etimesgut ama muhabere
    pazar 11 gibi orada olurum

gorusuruz tertipler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: piratees

Zh. Brl. Okl. ve Eğt. Tüm. K.lığı ETİMESGUT ANKARA yedek subay gıdıorum bende varmı yardımcı olucak ne var ne yok:)

ben 335. dönem tank asteğmen, zor ama güzel bir sınıf tank aşağıdaki maddeler sana epey yardımcı olacaktır.
    -sabah akşam ders ders ders
    -her gün spor var. haftalık standartları tutturamazsan haftasonu çarşıya çıkamayabilirsin
    -bölük komutanı harika birisi dikkatli olun çok fena çarpar :D
    -önemli olan hangi tank sınıfı olduğun M60A3 isen kesin güneydoğu/doğu ya gideceksin. ben m60a3 idim.
    -spor/atış/dersler/yanaşık düzen falan puanlar toplanıyor %10 luk dilime girenler atanacakları yeri kendileri seçiyor. sporun iyiyse derece yaparsın o yüzden derslere kasmaya bak eğer sporda iddialıysan.
    -yanında nakit götürmene çok gerekyok heryerde pos makinası kullanılıyor. kredi kartı yada bankamatik kartı çok işe yarar. 5 kuruş bile çekiyorlar.
    -koğuşlar güzel ranza yok 6 kişilik oda, duş imkanı hergün var

son olarak bu sınıfın en güzel özelliği mezun olacağınız son hafta şereflikoçhisara götürüyorlar ve tank top atışı yaptırıyorlar. kişi başı 5 er tane atmıştık biz harika bir zevk
  • Melih tunalı ben ETİMESGUT ZRH. BRL. OK. VE EĞT. TÜM. K.LIĞI/ANKARA çıktı bana tecili bozdum ve gitmek istediğimi söyledim bugün 13.01.2011 de teslim olmam gerekiyo yani çok ani oldu. Aslında en büyük sıkıntım ben oraya tek başımamı gidip teslim olcam benimle beraber giden asker olcakmı bi önceki acemilik dönemininde bitmesine az kaldı onlar iyice alışmışlardır ben çok zorluk çekermiyim?
  • ben 53 günlük tank söförü olarak acemiliyimi yapıyorum haFTAYA YERLERİMİZ BELLİ olucak 1 alay berbat 1. alaya düşmeyin m60 a3 söförüyüm.allah yardımcınız olsun.
  • burası Ankara'daki en berbat acemi birliğidir, burada 1 ay acemilik yaptım,hayatımın en berbat deneyimiydi.insanın bir değeri yok,hayvan gibi davranıyorlardı. duş imkanı çok kısıtlı,yemekler çok az ve pis. günde 15 saat eğitim alanındaydık.
  • Ben ankara etimesgut zırhlı bilrikleri eğitim neyse artık buraya düştüm şubat dönemi gidecek olan arkdşlar varsa yazarlarsa sevinirim irtibat halinde olalımm :)
  • dostum bende ankara etimeskuta gidicekmişim, 11 şubatta tam tarih yerim belli olur silüsümü alıcam.
  • Benim rahmetli dedem.. 27 mayıs ihtilalinde zırhlı birlikler tümen komutanını tutuklamışlardı,çünkü orayı ele geçirmeden ihtilalin çok zor olacağını anlatmıştı. ama kaderin cilvesimi artık şansmı desem akrabalarımdan hemen herkes ya usta yada acemi birliğini orada yaptılar
  • benımde etımesgut arkadaslar 22 şubatta teslım oluorum kısmetse
  • DH ekibi olaraktan bende etimesguttayım :)
  • arkadaşlar bende ayın 11 inde gidip sülüs alıcam,istanbulda oturan arakdaşlar varsa tanışıp toplanıp beraber gidebiliriz,en azından orada yalnız olmayız..
  • ZH.BRL.OK.VE EGT.TÜM.K.LIGI/ETIMESGUT

26 şubatda teslim olucam. 11 inde güneşliden sülüsü almaya gidicem. Hayırlı olsun bakalım orda bizi ne bekliyor... :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi G.Sahin -- 11 Şubat 2011; 10:13:40 >
  • niye 22sinde teslim olucan hocam,24 üne kadar vaktin yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluecafeblue

niye 22sinde teslim olucan hocam,24 üne kadar vaktin yok mu?

Var sevk bitiş tarihi 24 şubat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi G.Sahin -- 11 Şubat 2011; 10:14:17 >
  • bende 22 şubat teslim oluyorum. İstanbuldan giden varmı. Uçak,tren otobüs neyle gidiceksiniz.
  • Arkadaşlar turkiye gov tr de sevk baslangıc 21 şubat / sevk bitiş 24 şubat yazıyor ama biz o tarihte teslim olmuyoruz.

Askeri şubeye gidip sülüsü aldıgınızda sizlere birlige teslim olacagınız tarihi söyliycekler. Ben 26 şubat da saat 5 e kadar teslim olmam gerekiyormuş.

Şubeden sülüsü alıp kesin tarihinizi ögrenin. erken yada geç teslim olmayın diyor komutan bey.

----

Sülüsümde
    kuvvet :K.K.K.Lıgı
    Sınıfı: boş
    muv.özelligi sürücü 102 ZPT Sanırım [ Zırhlı Personel Taşıyıcı]

-----

26 şubatda teslim olucam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi G.Sahin -- 12 Şubat 2011; 21:33:48 >
  • bendede zpt yazıyor aynı yer galiba seninle karizmatik38@msn.com eklesene bi
  • zırhlı birliklere gidecek olan gennçler öncelikle geçmiş olsun diyorum....
    kısaca zh.birlikleri tanıtmaya çalışayım sizleri...
    tümende 1inci ve 2nci olmak üzere 2Alay bulunmaktadır...
    1inci alay berbat ötesi bir yer olup oraya düşenlere şimdiden hayırlı mokokolar diyorum...
    2nci alay ise tümenin en güzel yeri bence...
    2nci alayda 2 tabur bulunmakta yine bunların içerisinde 2nci tabur diğerine oranla daha rahattır.
    2nci taburda 3 bölük mevcutttur. bu 3 bölük arasında en rahat edeceğiniz bölük 1. bölüktür ki ben 75 gün boyunca çok rahat ettim :)

ilk bir ay boyunca yanaşık düzen eğitimi alacaksınız bol bol yürüyüş , sağa dön sola dön selam dur vs vs yenin törenine kadar bu böyle gidecek....
    yemin töreninden sonra pistler bölgesinde çamurun ve soğuğun içinde aptal aptal zaman öldüreceksiniz....
    lanet olasıca yer kalabalık oldgu için iştimalar hep uzun sürer pezevengin biri arazi olur bekle ki gelsin iştima alınsın yat verilsin ! dikerler soğukta , ısınma hareketleri de cabası "bir düdük çök bir düdük kalk"
    banyo yapmak bir zulumdur,ilk 1 ay boyunca 1 kere yapabildim...
    yemekler idare edecek seviyededir ...
    fazla anlatmayalım yaşayarak görünnn..

dip not

221 ve 222 ye düşeceklere bir kaç sözüm var...
    ben 221 deydim bölük komutanı Tnk.0ütgm. Şener Akdemir çok kral adamdır askeri çok sever 222 nin bölük komutanı ise tam bir orospu çoçuğudur tr dekı orospular bir araya gelse onun gibi bir orospu çoçugu doğuramazlar 2.bölüğe düşenlere şimdiden geçmiş olsun diyorum..
    ben 1. bölükteydim .komutanların, usta askerlerin isimleri ve karakterleri hakkında biraz bilgi vereyim işinize çok yarayacak...

bölük komutanı
    Tnk.Kd.Ütgm Şener AKDEMİR : çok baba adamdır askeri çok sever her derdinize çare bulmya çalışır... kıymetini bilin...
    1.takım komutanı
    Tnk.Ütgm Barış DİLİK : çok kral bir insandır adam gibi adam harbiye li oldugu için asker psikolojisini çok iyi anlayan birisidir..
    2.takım komutanı
    Tnk.Bş.Çvş Taner SÜTÇÜOĞLU : işi gücü karı kızdır sessiz sakin birisidir işten kaçmayı çok sever dolayısıyla askerle fazla uğraşmaz :)
    3.Takım komutanı
    Tnk.Bş.Çvş Sertaç ÖNSEL : lakabı BABAdır hakikaten çok baba bir insandır umarım onun takımına düşersiniz yeri gelir cep telefonunu verir yeri gelir cebinize para koyar on numara insandır...

UZMAN ÇAVUŞLAR

SONER TALAS : O.Çoçuğunun önde gidenidir.mümkün oldgunca uzak durun sebepli sebepsiz tokatlar işi gücü sextir eğitimde bile cep tlfonu ile hayat kadınlarıyla muhabbet edr merifetmiş gibi size dinletir...kendi çoçuklarına piç diyebilecek kadar adi dir.
    ÖZGÜR YÖRDEM : biz kendisine splinter usta derdik :)(ninja tosbalardaki fare ) dengesizdir günü gününü tutmaz ..Yarak kürek en çok kullandığı leimedir dilinden düşürmez..:)
    SABİT KARATEKİN:namı değer cobra aranızı iyi tutarsanız içeriye karı bile sokabilirsiniz menfaatçidir aileniz zengin ise kesin muhabbet kurun 75 gün boyunca rahat ettirir sizi..
    SÜLEYMAN YİĞİT : 2 kelimesinden biri amına koyum dur :) dilinden düşürmez sessiz sakin bir insandır ....
    MEHMET KARAPINAR : en çömez uzmandır 25 yaşında babacan cana yakın biridir GEP çi olursanız sayesınde raht edersinz..

USTA ASKERLER

ŞERİF GÖKMEN :90/1 yani sizin dedeniz bölüğün en piç adamıdır .sivilde olsa yüzüne tükürmeyeceğiniz kadar aşağılık birisidir.
    ÜMİT VEYSELDAĞ:90/1 Şerif ten eksiği yok fazlası var ...
    YUNUS DEDEKOÇ : 90/1bölük yazıcısıdır bölüğün en sessiz adamıdır aranızı iyi tutun...
    KERİM TOP : 90/2diğer kadroların hiçbiri sevmez yalnız kovboydur acemılerle sıkı fıkı olur iyidir
    SALİH DELİBAŞ : 90/3 yemekhanecidir kendini bi bok sanar yemek saatlerinde aslan kesilir işe yaramazın biridir uzak durun konusmayın...
    ALİ : 90/3 eziğin önde gidenidir :) tip olarak acemiden afarkı yoktur .:) salak salak dolanır ortalıkta

ve 6 tanede kısa dönem çavuşunuz var , alper ve özgür çok iyiler gerisini boşverin
    şimdilik bu kadar 2.alay 2.tabur 1 bölük hakkında sorusu olanlar olursa yardımcı olmya çalışırım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zooteknist58 -- 14 Şubat 2011; 16:19:26 >
  • zooteknist58 Bilgi için teşekkür ama bence insanlar kendi zorluklarını kendileri yaratır.Ben bir zorluk çekicegimi düşünmüyorum.Bir çok forumda egitimlerin zorlugundan ve disiplinden yakınanların yazılarını okudum.Sonucta orası asker ocagı tatil köyü degil disiplin ve egitim gerektigi şekilde olmak zorunda ki ilerde bir operasyona katılma durumu olursa keklik gibi avlanmasın insanlar. En azından benim düşüncem bu şekilde...
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.