Şimdi Ara

Animelerde 720p ile 1080p arasında fark olmaması !!?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
763
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Horriblesubs sürümlerinin 1080p ve 720p Another ve Fairy Tail animelerine arka arkaya ve yan yana baktığımda aralarında en ufak bir görüntü kalitesi farkı bile sezemiyorum.

Bu testi 23 inç 1080p bilgisayar monitöründe yaptım.

Ayrıca Anotherda ise yine aynı kaynaktan 1080p ve 720p horriblesubs Another animesinin 55 inç full hd dev ekran televizyonda farkını inanın hiç ama hiç hissedemiyorum sizce animelerde 720pnin ötesinde kalite duraklıyor mu ?

Yoksa 1080p sürümler 720p sürümlerin büyütülmesi ile mi (upscale) elde ediliyor ? Siz bir karşılaştırma yaptınız mı ?

340 mb Fairy Tail 720p ile 570 mb Fairy Tail 1080p tamamen aynı...
    344 mb Another 720p ile 576 mb Another 1080p farkının 55inç bir televizyonda dahi farkedemedim ?

Yorumlarınız nelerdir bu konuda ???

Bu arada ikinci bir konuya daha değinmek istiyorum. Flac sesin farkını aac'ye göre ev sinema sisteminde hissettiğimi rahatlıkla söyleyebilirim.

• Animelerde çokta görseli umursayan olmuyor aslında

Bende genel anlamda 720P ile 1080 arasında uçurum olduğunu düşünmüyorum

Ama bunu Shingeki No Kyojin gibi seride deneseydin daha iyi olabilirdi malum görsel şölen

Birde anime yapımcıları için çok masraflı olduğundan pek elleşmiyorlar kalite ile son zamanlarda ki toei ile Op ilişkisi gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ao Sol -- 18 Şubat 2017; 23:0:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ao Sol kullanıcısına yanıt
    Yabancı forumlarda özellikle vurgulanan konu şu. Bu serilerin 1080pleri aslında 720p kaynaktan yükseltme ile elde ediliyor. Ben kendi denememde bunu net bir biçimde görüyorum.

Özellikle öneriler blu ray kaynaktan indirmek yönünde nitekim bu sorun serinin kalitesinden kaynaklanmıyor 1080p diye sunulan animelerin aslında 720p olması gibi geldi bana...

Yani blu ray'leri çıkmadan ortaya çıkan 1080p sürümler tv yayınının büyültülmesi ile elde ediliyor dolayısıyla 1080p değilmiş...

Bende bluray animelerde var devasa boyutlarda onlarında birkaç bölümünün 720psini indirip karşılaştırmayı buraya tekrar yazacağım.

23 inç ve 55 inç 1080p ekranlar kullanarak...
  • 720p vs 1080p den ziyade ses kalitesi cidden çok farkettiriyor.

• Great.Wave kullanıcısına yanıt
    Ev sinema sisteminde

Fate Zero horriblesubs 1080p aac 553 mb sürümü
    Fate Zero Utw 1080p flac 1471 mb sürümünü karşılaştırdığımda özellikle arka plandaki sesleri ayırmak lsun , tizler olsun baslar olsun aradaki farkı hissettiğimi söyleyebilirim.

Bunun dışında ghost in the shell 1995 yapımı 21.4 gb bluray film sürümünde Dts Hd seste ev sinema sistemi şarkılarda adeta masayı titretiyordu o derece hissediyordunuz sesi. Tabiki bu farkı hissetmek için 2000 liralık ev sinema sistemini kullanmak durumunda kaldım bilgisayarda kullandığım 100 liralık philips kulaklıkta hissettiğim fark çok daha az...
  • Ben goruntu kalitesine pek onem vermeyen biriyim yeri geliyor 360p de bile izledigim oluyor. Ama dedigin olayi arkadaslarimla hd tvde SnK izlerken farkettik. Elimizde 720p ve 1080p vardi ve ikisi arasinda bir gram fark yoktu

• Telefonda, tablette ve pcde 720p fazlasıyla yeter. O kadar takılmayın bunlara

• Dürüstİnsan kullanıcısına yanıt
    Zaten bu işin ucu ihtiyaçtan biraz kaçtı gösterişe doğru gidiyor 8K falan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ao Sol -- 20 Şubat 2017; 12:23:41 >
  • Burada asıl sorun gösterişten ziyade 720pden sonra animelerin görüntü kalitesindeki artışın anlaşılmaması veya çizgi yapımlar oldukları için görüntü kalitesinin değişmemesi...

Görüntü kalitesi niçin değişmiyor gerçekten 4k animelerede bu konuda bir bakmak gerek...
  • Ben açıkçası 23 inç 1080pde farkediyorum. Elbette izlerken yavaş yavaş umursamıyorsun ancak kötü sıkıştırılmış ise tabii ki 720/1080 farkı yok. 720p bana pullu ve tırtıklı geliyor. Bölüm başı 800-1200 MB olmasına özen gosteriyorum. Ve genellikle subrip değil direkt raw indirip sonra altyazı indiriyorum.

• hocam splash pro 2 kullan ve ayarları bu resimdeki gibi yap farkı görürsün, ben görüyorum birde ek olarak hdmi kabloyla tv ye bağlarsan tadından yenmez fakat üst yazılar görünmüyor onu da ekliyim
  • Bu splash programı SVP gibi iki karenin ortasını hesaplayarak 60fps mi yapıyor? Orada 60fps seçeneği var da. Ben de SVP kullanıyorum. Çok akıcı yapıyor animeleri.

• Svp ile media player classic candır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zaraki Kenpachi 11

hocam splash pro 2 kullan ve ayarları bu resimdeki gibi yap farkı görürsün, ben görüyorum birde ek olarak hdmi kabloyla tv ye bağlarsan tadından yenmez fakat üst yazılar görünmüyor onu da ekliyim

ne işe yarıyor ki hocam

• bu program hd videolarda görüntü kalistesini çok arttırıyor özellikle filmlerde mükemmel oluyor ama animelerde de arttırıyor
  • quote:

bu program hd videolarda görüntü kalistesini çok arttırıyor özellikle filmlerde mükemmel oluyor ama animelerde de arttırıyor

bunun pembe olanını indirdim ama oynatma ayarlarını bulamadım indirdiğim sürümde mi yok acaba
  • Benim bilgisayarımda bazı animeler daha kötü gibi gözüktü geri kalanlar ise media player clasic ile aynı görünüyor... Bir değişim yok mlsf...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Circassian IV

quote:

bu program hd videolarda görüntü kalistesini çok arttırıyor özellikle filmlerde mükemmel oluyor ama animelerde de arttırıyor

bunun pembe olanını indirdim ama oynatma ayarlarını bulamadım indirdiğim sürümde mi yok acaba

ilk kurunca rengi pembe oluyor ben ayarlardan mavi yaptım, programı açınca oynat butonunun olduğu menünün en sağında ikili ok gibi bi simge var ordan yapılıyor
  • Periah kullanıcısına yanıt
    hocam video x264 720 kalitesinden düşükse bozuyor görüntüyü 10-10 yaptığımızda,ama hd videolarda niye artmıyor anlamadım bende artıyor görüntü kalitesi olmasa bile sırf light bost özelliği için bile kullanılır renkleri daha iyi gösteriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ginga Eiyuu -- 25 Şubat 2017; 17:5:4 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Circassian IV

quote:

ilk kurunca rengi pembe oluyor ben ayarlardan mavi yaptım, programı açınca oynat butonunun olduğu menünün en sağında ikili ok gibi bi simge var ordan yapılıyor

elimde olan dizileri izlediğim için keyfine varamadım şimdi shingeki no kyojin indiriyorum izleyince görüşlerimi biliricem
    bu arada teşekkürler

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.