Şimdi Ara

Animelerde 720p ile 1080p arasında fark olmaması !!? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
763
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • bir şey değil hocam bekliyorum görüşlerini :D
  •  Animelerde 720p ile 1080p arasında fark olmaması !!? Animelerde 720p ile 1080p arasında fark olmaması !!?

Arkadaşlar 720p ile 1080p arasında çok az bir fark var. İki videoda aynı karenin ekran görüntüsünü alıp karşılaştırdığımda bunun farkına vardım.

1080p bluray ve 1080p düz versiyonlar arasında ise fark yok.
  • Durağan animelerde pek farkı hissetmezsiniz ancak genelde 1080p surumlerin bitrateleri de 720 p den yuksek oluyor,haliyle hareketli sahnelerde goruntu keskinliginin korunmasi acisindan fark oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Upscaling. Eski animeleri remaster falan söz konusu değilse 1080p izlemek çok da gerekli değil.

Yeni çıkan animelerde 720p ve 1080p arasındaki farkı göremiyorsanız burası size yardımcı olacaktır.

Ekleme: 500MB HorribleSubs riplerinden iyi bir görüntü kalitesi beklemek yanlış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Griffith -- 10 Mart 2017; 0:44:31 >
  • Griffith kullanıcısına yanıt
    HorribleSubs'unkiler kötü mü oluyor hocam? Pek bilgim yok, ondan soruyorum
  • Görüntü kalitesini dosya boyutuna oranlayınca süper ama sadece o kadar. (Türkiye'deki interneti düşününce HorribleSubs aslında tam bir kurtarıcı.) Sanırım artık otomasyonu tamamen sağladılar. CrunchyRoll'un yayınları direkt riplenip 1-2 saat içinde hemen düşüyor torrentlara. İnsan yok yani işin içinde. Eskiden kendileri çeviri falan yaparlardı ama bıraktıkları iyi oldu, ben hiç beğenmezdim.
  • Griffith kullanıcısına yanıt
    Son riplerinde dosya boyutları 500lerden 800 mblere kadar yükseldi. 550 mb olan dosyalarda karelenme gibi dosya bozulmaları görülüyor ama dediğim gibi en son riplerde bu durum ortadan kalkmış gibi.
  • bende denk geldim. claymore bariz cansız renkler ve puslu bir ekran
    hiç beğenmedim oysa ümidim çoktu,,
  • 1080p ile 720p arasındaki fark pek hissedilmez belkide ben hissetmiyorum bu yüzden 720p tercihim
  • Up.

Bunu bende merak ediyorum. Son durum nasıl? Arada belirgin bir fark var mı? Çünkü 1080P bölümlerin boyutları gerçekten çok fazla oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-05471E679 -- 2 Nisan 2020; 20:27:16 >
  • Horrible Subs, Erai Raws yada görüntü kaynağını WEB Rip yada HD TV'den alan herhangi bir Rip'e göre aradaki farkın gerçekten önemli olmadığını söyleyebilirim. Öte yandan kaynak Blu Ray olduğunda aradaki fark hissedilebilir oluyor, elbette 23 inç'den büyük bir monitörünüz varsa ve kullandığınız seri 20 yıldan eski bir seri değilse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akuma_Blade -- 2 Nisan 2020; 23:11:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akuma_Blade

Horrible Subs, Erai Raws yada görüntü kaynağını WEB Rip yada HD TV'den alan herhangi bir Rip'e göre aradaki farkın gerçekten önemli olmadığını söyleyebilirim. Öte yandan kaynak Blu Ray olduğunda aradaki fark hissedilebilir oluyor, elbette 23 inç'den büyük bir monitörünüz varsa ve kullandığınız seri 20 yıldan eski bir seri değilse.
    Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-05471E679 -- 2 Nisan 2020; 23:48:23 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.