Şimdi Ara

AndroidX86 4.4 RC2 - 20.05.2014 (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
214
Cevap
15
Favori
38.847
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Android kurdum fakat morhipo , opet gibi sitelerin android sürümünü kullanamıyorum yardım edebilecek var mı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BÜNYANLI38

Android kurdum fakat morhipo , opet gibi sitelerin android sürümünü kullanamıyorum yardım edebilecek var mı.

şu siteden apk dosyalarını çek
    apps.evozi.com/apk-downloader/

sonrada tablete atarak yükle
  • mahmut716 kullanıcısına yanıt
    Tmm çok teşekkürler.
  • Scqo'nun konusunu görünce,

Özellikle ebook okumak ve internet için aldıgım Eee PC T101MT (multi-touch10' Ultrabooks) Windows7 linux ve windowstan verim alamadıgım için nerdeyse atıl durumdaki eepc'ye kurma girişiminde bulundum,
    Deneyimi sizlerle paylaşıyorum.

W7 ve jolicloud dual boot olarak kullandıgım Hdd'yi Android için bölümledim ve ext3 olarak formatladım, diger sistemlerle boot yapmaya çalıştım ama başaramadım.
    Ayrıca tablet-x versiyonu'da pek verimli çalışmadı sürekli sistem kararsızlıgı ve reset vb sorunlarla karşılaştım.

Bu sorunları çözemeyince Android-x86-4.3-20130725 JB Test Build versiyonunu 8Gb/class10 SD karta 2047mb olarak kurdum.
    Gerekirse açılışta boot device'den Sd veya Hdd olarak boot ederek Android veya diger(W7/Linux) sistemi kullanabiliyorum.

İlk etapta açılışta ekran kilidi birçok zaman sistemi kararsızlıga düşürüyordu, ekran kilidini kaldırarak sorunu çözdüm.
    Onun haricinde bazı ufak tefek sorunları geliştirici ayarlarından giderdim.Ekran çözünürlügü(1024x600) ve görüntü kalitesi çok iyi.
    Kapatma sorunları bir önceki versiyonlara göre giderilmiş, task'ta bununla ilgili power of ,parlaklık,wifi ayarlar,pil durumu vb şeylerin menüsü yer alıyor.
    Wifi,Mikrofon,Kamera,Türkce ekran klavyesi, Fiziksel klavye ve fn tuşları,Sesle yazma,Çoklu dokunma sorunsuz çalışıyor.
    Linux'ta 2,5 saat dayanan batarya 3,5 saat civarı güç saglıyor.
    Google Play'dan birçok uygulama denedim sorunsuz çalışıyor,Rotation locker uygulamaların büyük bir çogunlugunda işe yarıyor.
    En çok sevindigim ebook'la ilgili uygulamaların sorunsuz çalıştıgı:)

Kısmi Sorunlar:
    Uykuyu 30 dak ayarladım bu süre sonunda uyandırmak mümkün degil en kötüsüde bu,Sistemi yeniden başlatmak şimdilik sorunu çözüyor.
    Youtube kendi programında videolar donuyor(tabletx de sorunsuzdu) ,bunun yanısıra Browserden rahatlıkla Youtube'den video izleyebiliyorsunuz.
    (Youtobe programının güncelemeleri kaldırarak donma sorunu düzeldi)
    internet üzerinden dinledigim bir kaç müzik prazitli biçimde ama yükledigim müzikler sorunsuz,video'ların görüntüsü iyi sesleri parazitli Ses veya formatla ilgili sorunlar var.
    (Ses parazit sorunu ses ayarını yüksekten, düşüge alıp sonra istediginiz seviyeye getirirseniz düzeliyor)

GooglePlay'da bazı uygulamalar cihazınızla uygun degil uyarısı veriyor ve yüklemiyor.
    Çözümü: herhangi bir siteden ilgili apk dosyasını indirerek appinstaller ile yüklemek bu şekilde birçok uygulama çalışmakta.

Mevcut Hdd göremiyorum, flaş bellek takınca depolamada görülmesine ragmen çeşitli dosya yöneticisi programlarla dahi ulaşamıyorum.
    Ayrıca SD kartaki androidin kullanmadıgı 5,20 Gb alanı kullanmak mümkünmü bilmiyorum.
    SU açamadım önceki versiyonlarda Süper User açık'tı, Root yapılabilse sorunların bir kısmı çözülebilecek sanırım.

Bu sorunların çözümü konusunda bilgisi olan arkadaşlardan önerilerini rica ediyorum!
    Bir sonraki sürümde bu sorunlar giderilmiş olur umarım..

Genel olarak degerlendirildiginde androidin notebook'ta tabletlere göre çok akıcı,diger işletim sistemlerine göre çok performanslı ve konforlu çalıştıgını söyleyebilirim.
    Konu ile ilgili Scqo ve emegi gecenlere teşekkür ederim.
    Bir kaç tane SS atıyorum..

AndroidX86 4.4 RC2 - 20.05.2014  AndroidX86 4.4 RC2 - 20.05.2014

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faher -- 3 Şubat 2014; 0:50:06 >

• Arkadaşlar 3 gundur kurmaya calısıyorum ama failed create data.img hatası verıyor.Yardımcı olacak bırı var mı
  • Androidler için bir uygulama yazdım.Daha doğrusu bir web uygulamasını android uugulamasının içine yerleştirdim.Işinizi kolaylaştıracak birşey.
    site adresi:http://frwrd.in eleştirilerinizi önerileriniz bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: faher

Scqo'nun konusunu görünce,

Özellikle ebook okumak ve internet için aldıgım Eee PC T101MT (multi-touch10' Ultrabooks) Windows7 linux ve windowstan verim alamadıgım için nerdeyse atıl durumdaki eepc'ye kurma girişiminde bulundum,
    Deneyimi sizlerle paylaşıyorum.

W7 ve jolicloud dual boot olarak kullandıgım Hdd'yi Android için bölümledim ve ext3 olarak formatladım, diger sistemlerle boot yapmaya çalıştım ama başaramadım.
    Ayrıca tablet-x versiyonu'da pek verimli çalışmadı sürekli sistem kararsızlıgı ve reset vb sorunlarla karşılaştım.

Bu sorunları çözemeyince Android-x86-4.3-20130725 JB Test Build versiyonunu 8Gb/class10 SD karta 2047mb olarak kurdum.
    Gerekirse açılışta boot device'den Sd veya Hdd olarak boot ederek Android veya diger(W7/Linux) sistemi kullanabiliyorum.

İlk etapta açılışta ekran kilidi birçok zaman sistemi kararsızlıga düşürüyordu, ekran kilidini kaldırarak sorunu çözdüm.
    Onun haricinde bazı ufak tefek sorunları geliştirici ayarlarından giderdim.Ekran çözünürlügü(1024x600) ve görüntü kalitesi çok iyi.
    Kapatma sorunları bir önceki versiyonlara göre giderilmiş, task'ta bununla ilgili power of ,parlaklık,wifi ayarlar,pil durumu vb şeylerin menüsü yer alıyor.
    Wifi,Mikrofon,Kamera,Türkce ekran klavyesi, Fiziksel klavye ve fn tuşları,Sesle yazma,Çoklu dokunma sorunsuz çalışıyor.
    Linux'ta 2,5 saat dayanan batarya 3,5 saat civarı güç saglıyor.
    Google Play'dan birçok uygulama denedim sorunsuz çalışıyor,Rotation locker uygulamaların büyük bir çogunlugunda işe yarıyor.
    En çok sevindigim ebook'la ilgili uygulamaların sorunsuz çalıştıgı:)

Kısmi Sorunlar:
    Uykuyu 30 dak ayarladım bu süre sonunda uyandırmak mümkün degil en kötüsüde bu,Sistemi yeniden başlatmak şimdilik sorunu çözüyor.
    Youtube kendi programında videolar donuyor(tabletx de sorunsuzdu) ,bunun yanısıra Browserden rahatlıkla Youtube'den video izleyebiliyorsunuz.
    (Youtobe programının güncelemeleri kaldırarak donma sorunu düzeldi)
    internet üzerinden dinledigim bir kaç müzik prazitli biçimde ama yükledigim müzikler sorunsuz,video'ların görüntüsü iyi sesleri parazitli Ses veya formatla ilgili sorunlar var.
    (Ses parazit sorunu ses ayarını yüksekten, düşüge alıp sonra istediginiz seviyeye getirirseniz düzeliyor)

GooglePlay'da bazı uygulamalar cihazınızla uygun degil uyarısı veriyor ve yüklemiyor.
    Çözümü: herhangi bir siteden ilgili apk dosyasını indirerek appinstaller ile yüklemek bu şekilde birçok uygulama çalışmakta.

Mevcut Hdd göremiyorum, flaş bellek takınca depolamada görülmesine ragmen çeşitli dosya yöneticisi programlarla dahi ulaşamıyorum.
    Ayrıca SD kartaki androidin kullanmadıgı 5,20 Gb alanı kullanmak mümkünmü bilmiyorum.
    SU açamadım önceki versiyonlarda Süper User açık'tı, Root yapılabilse sorunların bir kısmı çözülebilecek sanırım.

Bu sorunların çözümü konusunda bilgisi olan arkadaşlardan önerilerini rica ediyorum!
    Bir sonraki sürümde bu sorunlar giderilmiş olur umarım..

Genel olarak degerlendirildiginde androidin notebook'ta tabletlere göre çok akıcı,diger işletim sistemlerine göre çok performanslı ve konforlu çalıştıgını söyleyebilirim.
    Konu ile ilgili Scqo ve emegi gecenlere teşekkür ederim.
    Bir kaç tane SS atıyorum..

AndroidX86 yı root yapmak için kurulacak.hdd yi ext3 ile formatlayın.

• Android-x86 4.4-RC1 (KitKat-x86 2014/02/14) Release sürümü çıktı.

Bir önceki sürümlerdeki sorunların nerdeyse tamamı giderilmiş.

http://www.android-x86.org/releases/releasenote-4-4-rc1
  • faher teşekkür ediyorum benden önce davranmışsın

• Pc de laptopda sorunsuz çalışıyor sistem ve çok hızlı fakat tek bir kusuru var ben bulamadım belki vardır. bazı oyunlarda görünen oyun alanını çoğaltmak için iki parmakla yapılan daraltma işlemi nasıl yapılıyor bulamadım. her türlü kombinasyonu denedim olmuyor bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim.
  • msi wind netbook'ta 4.4 rc2 versiyonunu usb'den denedim. sistem gerçekten hızlı çalışıyor. Tarayıcı performansı olarak lubuntu 14.04'de sunspider'da ortalama 1100ms alırken android stock browser'da 1700ms aldım. Ancak web sitelerde gezinme deneyimi olarak android çok daha hızlıydı. Yine de tablet olmayan bir cihazda android oldukça insanı kısıtlayıcı bir deneyim, insan desktop ortamını gerçekten arıyor. Ayrıca marketten neredeyse hiçbir şey indirilmiyor ve her şey için apk peşinde koşmak istemez kimse. Antutu skorum 6600 geldi, ancak opengl es testinde 0,2fps aldım, yazılımsal bir sorun olabilir. Sonuç olarak netbook'umda lubuntu yanında midori web browser ile devam etmeye karar verdim. Xp çok yavaştı ama Win 8.1 bu sistemde nasıl çalışır bilmiyorum.

• Güncelleme var ! Buradan görebilirsiniz. http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=58343124
  • ACER aspire one netbook'un D sürücüsüne android 4.4 sürümünü yükledim . Tüm programlar, tüm özellikler ve klavye(Türkçe olarak) mükemmel bir şekilde çalışıyor. Şiddetle tavsiye ederim.  AndroidX86 4.4 RC2 - 20.05.2014
     AndroidX86 4.4 RC2 - 20.05.2014

• Bende bugün Samsun n150 plus netbook'a kurdum Android 4.4 rc2 sürümünü herşey çalışır durumda kamera, wifi, bluetooth youtube,ses,klavye

Sadece tapatalkta sorun oldu ekran döndü tapatalkı açınca onuda marketten yüklediğim bir programla hallettim.
  • Kuruyorum laptopu kapatinca tekrar acilmiyor

• İndiriyorum.
  • evet beyler basarili bir kurulum yaptim gunlerdir kullaniyorum google play de elimin altinda bazi buyuk oyunlar haric sikinti yasamadim alistikca normal laptop kullaniyosun
    bi onceki mesajimdada bi cozum aramistim kurulumdan sonra yeniden baslatinca acilmiyodu

kurulum yapmadan once mini tool partitation wizardin live olanini usb bellege yazdirim bilgisayirimizi usb den baslatiyoruz
    hdd ext3 formatta bicimlendiriyoruz *primary secondary bir kac ayar var ama fark ediyormu bilmiyorum denersiniz* ve apply diyoruz
    bunu yapmamizin nedenini zaten anlamissinizdir... andoridx86 yuklemesini yaparken ext3-2 bicimlendirmesinde bir sorun var sanirim
    ext3 olarak bicimlendirilmeyen bir hdd ye yuklediginiz android sistem kalici olmuyormus malesef
    herneyse bicimlendirdik tekrar flash bellegimize anroid x86 kuruyoruz ve bicimlendirme ekraninda *do not format* seciyoruz ve yuklemeyi tamamliyoruz
    ben birsey farkettim belki yaniliyorumdur kurulumda turkce dili secince boot ekraninda bir hata veriyodu yazilisini unuttum ikinci kurulumda ingilizce dil kullanarak kurdum
    o hatayi tekrar vermedigini farkettim pek dil sorunu olmadigi icin sizde ing kullana bilirsiniz
    android x86 kurmayi denememis olsaydim laptop hurdaliga gidecekti bilgisayarcinin kesfedemedigi benim sanirim kesfettigim ekran karti driver sorunu vardi windows yuklenemiyordu lenovo g670 bu sayede cope gitmemis oldu

hayirli olsun sizinde artik tabletbook unuz var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Phunk -- 1 Mart 2015; 19:24:17 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• bu android x86yı normal android tabletle kurabilir miyiz? 5.0da varken

• oktay86 kullanıcısına yanıt
    hocam nasıl kurdunuz ben tablete laptopa ve masaüstüne denedim olmadı ne live olarak nede yükleme olarak
  • quote:

Orijinalden alıntı: kpln04

hocam nasıl kurdunuz ben tablete laptopa ve masaüstüne denedim olmadı ne live olarak nede yükleme olarak

hocam laptop markası nedir
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.