Şimdi Ara

Android Tv Box için tavsiye. (788. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
26.801
Cevap
525
Favori
1.729.645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 786787788789790
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    anladım hocam. hayırlı olsun. banggood çoğu kişinin f3 siparişini göndermedi. sizinkini erken göndermişler.

tx3 ün işlemci frekansı 1,9
    f3 ün işlemci frekansı 1,7 bildiğim kadarıyla gerçi fark hissedilmez büyük ihtimalle.
  • plexus_09 kullanıcısına yanıt
    Çekirdek frekans hızının fazla bir önemi yok. BU konuda farklı veriler var.

Tanix TX3 X3 te de A95X F3 te de DDR4 ram kullanan üreticiler de var.

TX3 te ;

H.264 AVC HP@L5.1 - 24 fps 8Kx4K kadar AVS2-P2 profili - 24 fps 8Kx4K kadar
    H.265 HEVC MP-10@L5.1 - VP9 Profil-2 kadar 24 fps 8Kx4K için 30 kare @ 4Kx2K kadar

F3 te ;

H.265, 60fps 8K,
  • Benim Tanix TX3 X3 sonunda gümrükten çıkmış, yanında da 24.72 TL vergi getirmiş. PTT'nin bu performansıyla yeni yıla kalmadan elime geçer diye umuyorum.

Vergi iadesi konusunda yamuk yaparlarsa o banggood'a ateşler salarım. Alıştılar benden fırça yemeye zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yetki

Daha önce de Tanix TX5 almıştım. Her üçünü de banggoddan gümrük sigortalı aldım. Tanix'den 180 TL. gümrük çıktı, anında iade aldım. TX3 den 8 TL vergi çıktı, sigortaya bildirmedim, cepten ödedim. Bu sefer de 18 TL. vergi çıkıyor. Belki iade talep ederim. Bu Limanyakan üstadın bizleri teşvik etmesiyle aldığım cihazlar 3 oldu. Şimdi bunun birini satıp, üstünü tamamlayıp King Pro almayı hesaplıyorum, amma bi indirimine denk getiremedim.
    King pro iki kampanya döneminde de 720 tl civarına kadar düştü. Uzun bir süre daha da düşeceğini sanmıyorum.

• Limanyakan L kullanıcısına yanıt
    f3'e bir sempatiniz var hocam sizin :)

8k 60 fps yazmışsınız ama 8k 24fps ve 4k 60fps sanırım. çekirdek hızları kullanıcı hissetmez ama yine de performans gerektiren durumlarda az da olsa performans gösterebilir cep telefonu veya tabletlerden bildiğimiz kadarıyla.

f3 güzel cihaz ben de ona karar verip sipariş ettim ama banggod'da stokta olmadığı için n5 max x3 siparişi verdim. İnşallah herkes memnun kalır elindeki cihazlarından.

plex biraz araştırdım ama henüz ülkemiz için yeterli değil, reklam karşılığı film izlemek olayı bazı ülkelerde başlamış ama Türkçe dil desteği yok alt yazılarda. aynı zamanda 1080p üstüne çıkılmıyormuş şimdilik. kaldı ki popüler filmler olduğunu pek sanmıyorum. kendi server'ınızı oluşturup arşivinizi (film, müzik vs..) buraya atıp istediğiniz cihazdan izlemek mümkünmüş ama internetin bu kadar yaygınlaştığı bir ortamda bir çok son çıkan film-dizi izleme platformları var yüksek kalitede. o yüzden plex şu an için çok cazip değil bence.

f3'te rgb ışıklandırma hoşuma gitmişti ancak baktığımda beelink vs gibi firmalar bu kozmetik olayına hiç girmemiş. kapatılabiliyormuş gerçi ama güzel bir özellik yine de.

ileride denk gelirse f4 vs çıkarsa değerlendiririm nasipse.

sizce n5 max x3 nasıl bir cihaz?

• sadettinz S kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun hocam. İnşallah darısı bizim başımıza.

bir kaç güne teslim edilir sanırım. izlenimlerinizi aktarırsanız sevinirim. güzel günlerde kullanın :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: firstutay

King pro iki kampanya döneminde de 720 tl civarına kadar düştü. Uzun bir süre daha da düşeceğini sanmıyorum.

Alıntıları Göster
    11.11 de 750 civarlarına geriledi hocam o rakamları ya ben yakalayamadım ya da hiç görmedi diye biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Limanyakan

Çekirdek frekans hızının fazla bir önemi yok. BU konuda farklı veriler var.

Tanix TX3 X3 te de A95X F3 te de DDR4 ram kullanan üreticiler de var.

TX3 te ;

H.264 AVC HP@L5.1 - 24 fps 8Kx4K kadar AVS2-P2 profili - 24 fps 8Kx4K kadar
    H.265 HEVC MP-10@L5.1 - VP9 Profil-2 kadar 24 fps 8Kx4K için 30 kare @ 4Kx2K kadar

F3 te ;

H.265, 60fps 8K,
    hocam shield dışında bence hiçbir gpu bu seviyelerde akacak bir görüntüyü akıcı oynatamaz.
    ben pc de bu düzeyleri h/w den oynatamıyorum rahat akıcı bir şekilde.
    belki firma ben açarım da ne kadar veri akar orası belli değil demiş veya pazarlama stratejisi kullanmış olabilir ya da gpu sunda bu levelleri tanımlayıp h/w den tanır ve oynatabilir demiş olabilir.
    Zira 4k için bile bitrateler coştuğunda bırak box ları pc ler buna dayanamayabiliyor.
    basit 3 veya 5k bitrateli ripler ise zaten alan dışı sayılır.

Saygılar.

• iptv ve netflix izleme amaçlı bir box almayı düşünüyorum.

Telefonum ios, tv lcd 1080p.

Fire stick, mi box ve fire box arasında kararsızım. Mi box çok ısınıp kitleniyormuş sanırım önceki sayfalarda okuduğum kadarıyla.

ne önerirsiniz ?
  • hulusi kullanıcısına yanıt
    Madem ki yeni bir sistem kurmayı düşünüyorsunuz geniş açıdan bakalım ;

Hibrid cihazlara sıcak bakmıyorum elinizdeki uydu receiver ı kullanırsınız.

1. Alternatif AVR varsa tv almaya gerek yok . Projeksiyonlar çok gelişti.
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/131145285

Oyun oynamayı düşünmüyorsanız,
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/140521245

And. programlarla uğraşmam derseniz

intel çipsetli uygun fiyatlı bir mini pC.

2 . Alternatif , bildiğim kadarıyla NETFLIX Samsung lardan desteğini çekti.

SONY ya da LG marka yeni nesil bir tv . Bu panellerde NETFLIX 4K.

Bu tv lerin samart özellikleri her nekadar yavaş olsa da yeterli gelebilir.

And. Box olarak Beelink GT KING pro
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/137694422

ya da bir geliştirici platformu olan ODROID N2 .

1. Yeni nesil and. boxlarda optik çıkış kaldırılıyor, AVR nin plus özelliği varsa passtrouht ile kayıpsız ses alınabiliyor.

2. Nvdia S. Stick 2019 ve yukarıda bahsettiğim tv lerde NETFLIX 4K.

3. Önerdiğim and. boxlar en güncel cihazlar, yeni görüntü ve ses codeclerinde sorun yaşanmaz. . Mini Pc de nasıldır bilemem.

4. Öğretilebilir kumanda olunca tek bir kumanda ile sistem kontrol edilebiliyor.

• p4ozgur kullanıcısına yanıt
    Çok kötü değil. Donanımı zayıf ve çevre birimleri yetersiz . Kullanım amacına göre donanımı yeterli gelebilir.
    Bazı MiBoX s lerde , wıfı, BT sinyali çakışma sorunu yaşanıyor. Yüksek çözünürlükte zorlanabiliyor.
    Mediaplayer özellikli normalde sınırlı kullanımı olan ve kullanıcı dostu bir kutu.

Olumlu tarafları Orjinal NETFLIX sertifikasına sahip ve choremecast var.
    Uzakdoğulu NETFLIX sertifikasına sahip tek ürün olduğu için popüler ve Xiamio güncellemelerle sorunları çözmeye çalışıyor.

Sonuç olarak alanların önemli bir kısmı sorun yaşamıyor ve memnun bir kısmı da aldıklarına pişman.

Burada cihazın ne için ve ne şekilde kullanılacağı önemli.

Alternatifleri ESN numarası ile NETFLIX i 4K açabilen ( Garantisi yok ) Beelink GT1 mini-A

Fire Stick 1080p ya da 4K.

Bu cihazların hepsinde BT var. GT1 mini-A da 2 tane USB portu var.

Hangisini almayı düşünüyorsanız topiklerini inceleyin.

• Tobey T kullanıcısına yanıt
    Yine de iyi. Yurtiçi fiyatının altına mâl olmuş.
  • plexus_09 kullanıcısına yanıt
    F3 e bir sempatim yok. Fakat daha gelişmiş özelliklere sahip.

Banggood un ilanından aldım o veriyi, 2-4K 60 fpbs olmalı. TX3 te 30 Fpbs.

Çekirdek frekans hızları üreticisine göre değişiyor, yazdığım gibi bu cihazlara DDR4 ram takan üreticilerde var ve
    ayrıca farklı hızlardan bahsediliyor.

Plex ten hoşlanacak olanlar da vardır ve verimli bir şekilde kullanırlar. 1080p çözünürlük yeterli gelir.

RGB ışıklandırma gereksiz bence. Kutu değil de panele bakılıyor. Kimse renk kodlarını da öğrenemez.

Biz bazen ayrıntılara fazla giriyoruz. Kullanan kişi memnun kalınca F3 te, N5 Max X3 te, TX3 X3 te iyi ve güncel cihazlar.

Magıcsee N5 ler genel olarak iyi . N5 max X3 te F/P ürünü bir kutu. Bir tık üstü N5 max plus.

Buradaki en önemli konu cihazın hangi firma tarafından üretildiği, yazılımı ve yazılım desteği .
  • spysoul S kullanıcısına yanıt
    TV Box teknolojileri çok hızlı gelişiyor.

s922X çipsetli ürünler farklı.
  • invadersmustdie kullanıcısına yanıt
    Bütçe olarak 2. Gen fire cube e kadar çıkabiliyorsanız.

Nvdia Shields Stick 2019 a bakın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Limanyakan

Bütçe olarak 2. Gen fire cube e kadar çıkabiliyorsanız.

Nvdia Shields Stick 2019 a bakın.
    teşekkürler cevap için. Çıkamıyorum aslında, 300tl civarı harcamayı düşünüyorum maksimum.

Çok bir özelliği olmasına gerek yok, 1080p netflix ve kasma yapmayan iptv performansı + wifi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yapmacikinsan0

bu tvboxlarla gerçekten uğraşılmaz gidin ucuza bi ikinci el filan ekranı kırok bi güzel laptop alın bu tvboxtan kat ve kat daha fazla hızlı ve cihaz kullanırsınız
    Hocam ucuz yollu 4k laptop tavsiyen var mı?

• mx 300-350 civarı apk yükleyebileceğim, fhd oynatan, usb, sd kart , wifi olan kasmayan, donmayan bir android box önerisi olanlar var mı yardımcı olursanız sevinirim.

• Banggood'da alışveriş yaptığınız için teşekkür eder ve verdiğim tüm rahatsızlıklar için çok üzgünüz.

İsteğiniz gibi xxxxxxxx numaralı siparişinizin geri ödemesini yaptık.

Geri ödeme tutarı: 30.32 TRY.

Onay süresi de dahil olmak üzere tahmini iade varış zamanı:

Banka işlemlerinin hesabınızda gösterilmesi 7-14 doğal gün sürebilir.

Bu sorunun neden olduğu rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.

Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Size yardımcı olmak için elimizden geleni yapacağız.

Saygılarımla,

George Solomon

kolinin üzerindeki vergi bilgi etiketini gönderdim kabul edildi arkadaşlar ptt den dönüş alamayınca..
    süreyi biraz fazla gibi verdiler ama en azından top artık onlarda diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: spysoul

11.11 de 750 civarlarına geriledi hocam o rakamları ya ben yakalayamadım ya da hiç görmedi diye biliyorum.

Alıntıları Göster
    Ben 11.11 de 731 TL'ye almışım

Son kampanyada ise 729 TL'ye düşmüş o da kur farkıdır.

Şu an 849 TL den satışta

Ürün 702 TL den satışa başlamış sonra sürekli tırmanış.

• 
Sayfa: önceki 786787788789790
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.