Şimdi Ara

Android Tv Box için tavsiye. (29. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
26.696
Cevap
520
Favori
1.724.745
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar benim de ufak bir tavsiyeye ihtiyacım var

telefon'dan televizyona sadece ve sadece youtube ve netlix yansıtmak istiyoruz, bunun dışında asla hiçbirşey için kullanılmayacak, yani öyle oyun oynayayım browser açayım cihazı zorlayayım, media server'dan film stream edeyim falan asla kullanılmayacak

buna uygun ne önerirsiniz?
  • ULYSES kullanıcısına yanıt
    hocam ben daha yeni x98s pro mini aldım sizin dediğiniz neredeyse bütün özellikleri karşılıyor neredeyse diyorum çünkü harici hdd oynatmıyor ama flash bellek tanıyor kumandadan kullanımı kolay. sadece android tv boxlar için yapılmış özel bir player olmadığı için biraz sıkıntı yaşıyorum. 5.1 ses sistemine bağlı dts desteği var optik çıkışlı 4k tv ile beraber oldukça iyi çalışıyor klavye çok önemli değil ama mause olsa iyi olur özellikle puhu tv gibi uygulamalarda mause çok önemli oluyor. üstünde kodi yüklü ve genel olarak iyi çalışıyor ama kodi biraz sorunlu bir platform aslında playeri karanlık gösteriyor görüntü ayarlarına baktım onunla ilgili bir ayar göremedim. yapsalar çok iyi olur. diğer taraftan da iyi bir internet bağlantınız varsa kesinlikle düşük ramli bir cihaz almayın çok üzer sizi streaming işini kaldıramıyor ne yazık ki. en az 2 gb ram a sahip bir cihaz alırsanız sizin için daha iyi olur.

• defected kullanıcısına yanıt
    screen mirororing olan her hangi bir cihaz olur ama kesinlikle ekrana bir şeyler yansıtmanı önermem benim bir tane dark kablosuz görüntü aktarıcım bir tane görüntü aktarma özelliğine sahip tv bir tane de görüntü aktarabilme özelliğine sahip android tv boxum var hiçbiri beni memnun edecek kadar iyi çalışmadı telefondandır dedim preimum telefonlarda denedim sonuç aynı. tavsiyem 2gb ramli bir android tv box alman onda bu dediklerini tek kumanda ile sorunsuz olarak yaparsın. hatta daha fazlasını ben puhu tv kurdum izliyorum ama puhu tv mause olmadan biraz sıkıntılı onu da ekliyeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onlygodforgives

screen mirororing olan her hangi bir cihaz olur ama kesinlikle ekrana bir şeyler yansıtmanı önermem benim bir tane dark kablosuz görüntü aktarıcım bir tane görüntü aktarma özelliğine sahip tv bir tane de görüntü aktarabilme özelliğine sahip android tv boxum var hiçbiri beni memnun edecek kadar iyi çalışmadı telefondandır dedim preimum telefonlarda denedim sonuç aynı. tavsiyem 2gb ramli bir android tv box alman onda bu dediklerini tek kumanda ile sorunsuz olarak yaparsın. hatta daha fazlasını ben puhu tv kurdum izliyorum ama puhu tv mause olmadan biraz sıkıntılı onu da ekliyeyim.

hmmm

anladım teşekkür ederim

tv box araştırayım biraz ufaktan

• Arkadaşlar bana tavsiye bir cihaz lazım lig maçlarını ip tv ile izleyebileceğim çok özeeliği olmasın hızlı olsun donmasın uygun bir cihaz arıyorum bilgi verenlere şimdiden teşekkürler.

Ayrıca cihazda USB flas bellek ile açık olan yayını flas belleğe kaydetme özelliği varmıdır yada böyle birşey mümkünmü teşekkürler.
  • Android tv boxlara bakıldığında binbir çeşit cpu çeşidi var. Hangisini seçeceğime karar veremiyorum. Halihazırda kullandığımız tümleşik smart tv'de usb ve wifi aracılığıyla film ve youtube izleyebiliyoruz. şu ana kadar her formatta oynattı ve altyazı izleme sıkıntısı çıkarmadı. Bu cihazın yanına aşağıdaki özelliklerde bir tvbox taksak çocuklar için şahane olacak.
    - android işletim sistemli
    - google playden indirilebilicek oyunları oynatabilen
    - yine google playden indiribilecek programları çalıştırabilen.
    - hızlı işlemcili; takılma ve bekletme yaşatmayacak
    - joystick ve klavye algılama hızı yüksek.
    - wifi ile ağa bağlanabilen

bütçe olarak 120 dolar kâfidir gibime geliyor. bazı modeller için antutu skorlarına bakıyorum; biri 30bin civarında fiyatı 50 dolarken diğeri 34bin skor olduğu halde 3 katı daha pahalı!

Değerli yorumları için, katkı sağlayan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

• Merhaba. 1.5 yildir beelink mini mxiii kullaniyorum. Oyun oynama, film izleme, download, ev icinde dosya sunucusu islerimi yapiyorum.

1. kesinlikle min 2 gb ramli cihazlara bakin.

2. oyun vs dusunuyorsaniz min 16 gb rom olsun yada android 6.0 ve ustu cihazlara bakin. bunlarda harici diskleri yerel hafiza olarak gosterebiliyorsunuz.

3. 2 tb hddleri sorunsuzca kullandim.

4. ucuz android kutularda su anda amlogic islemcilerinin hakimiyeti var. s905 artik eskidi. en yenileri s912. s905x ler s905lere gore daha marifetli ve android 7 gelebilir. s905 ler lolipopda (android 5) kaldi.

5. rootsuz makinede digiturkun tivibunun uygulamalari problemsiz calisiyor ama rootlu olarak kullanirsaniz digiturkte canli yayinlari izleyemiyorsunuz.

6. film izlemek icin sonsuz secenek var. Kodi programinin adi cok geciyor ancak online film izlemenizi saglayan bir cok eklenti amerikada telif haklari yuzunden kapandi.

7. torrent yapacaksaniz duzgun bir sekilde calisiyor.

8. Beelink su anda populer ancak yazilim destegi konusunda sinifta kaldi benim acimdan.! kendi romunda oyun kolu calistirmadi, bir suru hata veriyordu ve yavasti. Donanim olarak iyi.

9. minix firmasinin u1 modelinin romunu kullaniyorum. Daha iyisi olamazdi die dusunuyorum.

10. yazilim destegi onemli ama 1-2 firma disinda ilgilenen yok. custom romlar icin freaktab.com takip edilebilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Agronur17 kullanıcısına yanıt
    selam, önerebileceğin yeni nesil bir cihaz var mıdır?
  • Ugrasirim dersen beelink gt1 ulitmate ya da alfawise h96 pro en cok konusulanlardan. Ugrasmam dersen xiaomi mi tv box hepsi ayni fiyat araliginda

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • X96 Amlogic S905X kullanan arkadaşlar bilgi verebilir mi?

7 aydır X96 Amlogic S905x android tv box kullanıyorum. Box, Kodi 16.1 yüklü geldi. Zaman zaman "kodi durduruldu" hataları vermeye başlayınca eski sürümü silip, Kodi 17.1 Krypton sürümünü kurdum. Şimdi hata vermiyor. Fakat başka bir sorunum var. Kodi 16.1'de birçok eklenti yüklü gelmişti. IP tv, müzik, konser, spor, film, dizi, adult v.s.
    Kodi 17.1'i yükleyince bu eklentiler geri gelmedi. Eklentilerin isimlerini ise hatırlamıyorum. Bu eklentileri nereden bulup yükleyebilirim?
    Edit:Kodi 17.1'i silip tekrar 16.1 kurdum ama eklentiler geri gelmedi. Bu arada "seyirTURK" kodi, hem 16.1 hemde 17.1 sürümünde sorunsuz çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ettu -- 2 Temmuz 2017; 11:22:20 >
  • Arkadaşlar, TV Box'ları tüplü televizyonlara bağlayarak kullanabiliyor muyuz?

Bu cihazların arkasında bulunan AV çıkışı bunun için midir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ettu

X96 Amlogic S905X kullanan arkadaşlar bilgi verebilir mi?

7 aydır X96 Amlogic S905x android tv box kullanıyorum. Box, Kodi 16.1 yüklü geldi. Zaman zaman "kodi durduruldu" hataları vermeye başlayınca eski sürümü silip, Kodi 17.1 Krypton sürümünü kurdum. Şimdi hata vermiyor. Fakat başka bir sorunum var. Kodi 16.1'de birçok eklenti yüklü gelmişti. IP tv, müzik, konser, spor, film, dizi, adult v.s.
    Kodi 17.1'i yükleyince bu eklentiler geri gelmedi. Eklentilerin isimlerini ise hatırlamıyorum. Bu eklentileri nereden bulup yükleyebilirim?
    Edit:Kodi 17.1'i silip tekrar 16.1 kurdum ama eklentiler geri gelmedi. Bu arada "seyirTURK" kodi, hem 16.1 hemde 17.1 sürümünde sorunsuz çalışıyor.

KARDEŞİM DOSYA YÖNETİCİSİNDEN KAYNAK EKLE BÖLÜMÜNDENhttp://ares-project.com./magic adresini ekle ares wizardı kur.kurduktan sonra browse addons kısmından bi build seç ben tomb raider build kullanıyorum.hepsi otomatik yüklenecektir.youtubeda videoalrı var izleyebilirisn

• Sağolasın KRAMER25
    Dün gece aynen dediğin gibi netten bulduğum linkleri kaynak ekleden ekleyerek eklentileri oluşturdum. Senin linkide ekleyeceğim.
  • Verdiğinhttp://ares-project.com./magic adresini ekledim. Areswizard'ı eklemek için System-Setting-Add-ons'a girdim. Install from zip file seçince " Couldn't retrive driectory information. This could be due to the network not being connected. Would you like to add it anyway?" "Dizin bilgileri alınamadı. Bu, ağın bağlı olmadığından kaynaklanabilir. Yine de eklemek ister misin?" hatası verdi. Halbuki box nete bağlı sorun yok. Yani ares wizard gelmedi. Bir yerde hatamı yaptım acaba?
  • quote:

X96 Amlogic S905X kullanan arkadaşlar bilgi verebilir mi?

slm cihazı fabrika ayarlarına döndürürsen cihazı ilk aldığın günkü kodi ile kullanabilirsin

• Boxu fabrika ayarlarına nasıl döndürebilirim? Telefon olsa sorun değil ama box'da nasıl yapılıyor biliyor musun?
    Boxu donanım olarak resetlemek istedim. Kapağını açıp AV girişindeki butona 20 sn süreyle basılı tuttum fakat ekrana recovery menü gelmedi. Bu seferde Ayarlar-Depolama ve sıfırlama-Fabrika verilerini sıfırla seçeneğinden boxu sıfırlayınca Kodi 16.0 geri geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ettu -- 7 Temmuz 2017; 14:51:57 >
  • quote:

Verdiğinhttp://ares-project.com./magic adresini ekledim. Areswizard'ı eklemek için System-Setting-Add-ons'a girdim. Install from zip file seçince " Couldn't retrive driectory information. This could be due to the network not being connected. Would you like to add it anyway?" "Dizin bilgileri alınamadı. Bu, ağın bağlı olmadığından kaynaklanabilir. Yine de eklemek ister misin?" hatası verdi. Halbuki box nete bağlı sorun yok. Yani ares wizard gelmedi. Bir yerde hatamı yaptım acaba?

http://repo.ares-project.com/magic bu şekilde eklerseniz hata vermez

• fenerli34
    Yazdığın gibi yapınca hata vermedi. Sağol.
    Yanlızhttp://fusion.tvaddons.ag eklentisini de eklemek istedim. Aynı ares eklentisindeki gibi hata verdi. ne yaptıysam ekleyemedim. Bir çözümü varsa memnun olurum. Boxta kodi 17.3 krypton sürümünü yüklü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ettu -- 7 Temmuz 2017; 23:0:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Agronur17

Ugrasirim dersen beelink gt1 ulitmate ya da alfawise h96 pro en cok konusulanlardan. Ugrasmam dersen xiaomi mi tv box hepsi ayni fiyat araliginda

Ugrasmaktan kasitin nedir ? Bende bu cihazlardan edinicem , kullanisli bir cihaz ariyorum

• quote:

fenerli34
    Yazdığın gibi yapınca hata vermedi. Sağol.
    Yanlızhttp://fusion.tvaddons.ag eklentisini de eklemek istedim. Aynı ares eklentisindeki gibi hata verdi. ne yaptıysam ekleyemedim. Bir çözümü varsa memnun olurum. Boxta kodi 17.3 krypton sürümünü yüklü.

Check out below for the latest status of Kodi addons taken offline, new repository homes, and the online/offline status of all your favourite Kodi repos.

Updated June 30th
    Fusion (central repository) – Offline – After the Dish Network news broke, fusion went offline. There is no news on its future.
    Blazetamer (Velocity) – Offline

Bubbles addon – Online
    DandyMedia (DandyMedia, 1080p Addons, Film Emporium, HEVC, etc) – Online
    Echo (Documentaries, Sportie, Echo Guide, etc) – Offline
    Exodus – Intermittent – Exodus moved into its own repository, then went offline a day later. Check back for status updates.
    Goliath (Picasso, Cartoons8) – Online
    Made in Canada – Online
    Metalkettle (Decado Documentaries, Sports Mix, TV Mix, Happy Movies, Gobble, etc) – Offline. Could be coming back online soon.
    Motor Replays addon – Online
    Mucky Duck (M4U, FMovies, 123Movies, etc) – Online
    Natko (Castaway) – Offline
    NoobsAndNerds (Bob, Elysium) – Online.
    One242415 – Offline forever.
    Planet MMA addon – Online
    PodGod Repo (cCloud, Pro Sport) – Offline
    Renegades TV Guide – Online
    Sanctuary (Quantum) – Online
    Shani (Zem TV) – Offline
    Sportsdevil – Offline. An unofficial copy of the addon is in the Smash Repository.
    K3l3vra (SALTs, 1Channel) – Offline – The status of SALTs and 1Channel is tied to Exodus above.
    SALTs – Development of SALTs is moving on from tknorris to k3l3vra. To install k3l3vra’s repo, click here.
    1Channel – See above, 1Channel has also moved to k3l3vra’s repo.
    Xbmchub (USTVNow, Velvet Hotdog, Phoenix) – Offline – Xbmchub is still in the fusion central repository, so its status is tied to the status of Fusion above.
    Phoenix – Offline forever
    UK Turk – Online – New repository. Click here to install
    Ultimate (Ultimate IPTV) – Offline
    Vortex – Online – New repository. Click here to install.
    XunityTalk (Easynews, iStream, Football Replays) – Offline. iStream has moved into Mucky Duck’s repo above & renamed to Duckpool and a few others like BBC, TV Player, UKTV Play, and Football Replays have moved into NoobsandNerds.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenerli34 -- 8 Temmuz 2017; 11:45:34 >

• 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.