Şimdi Ara

Android Tv Box için tavsiye. (1329. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
26.823
Cevap
525
Favori
1.730.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13271328132913301331
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkür ederim zahmet verdim hakkını helal et.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • arkadaşlar buaradaki yorumları okuyarak bir tane homatics box4k aldım çok memnunum.daha sonra yine buradan gördüğüm next start 4k cihazı da yazlığım için aldım ondan da memnunum tavsiye ederim.yalnız next cihazda çözemediğim bir konu var şimdilik.powerapp uygulamasında müzik dinlerken cihaz bir süre sonra ekran koruyucu moduna geçiyor kendiliğinden.homatics de böyle bir sorun yok.nasıl düzeltebilirim acaba?

• dtbaris79 D kullanıcısına yanıt
    Hocam Merhabalar

Poweramp Android tv de çalışıyor mu bende de var ama hiç denemedim?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Metin Bilgin kullanıcısına yanıt
    Bahsedilen player; audio player Poweramp değil, radyo uygulaması PowerApp şeklinde yorumladım.

poweramp ekolayzer olanı tüm android cihazlarımda kullanıyorum. hatta pro olanını aldım, kullandığım en kaliteli ekolayzer

• sefertasım kullanıcısına yanıt
    Anladım teşekkür ederim bilgi için.

• GuGuuuK kullanıcısına yanıt
    Hocam Merhabalar

Bende satın aldım memnunum.

hocam powerapp radyo uygulaması

• sefertasım kullanıcısına yanıt

aynen bu.bende powerapp yazmıştım zaten

• dtbaris79 D kullanıcısına yanıt
    Hocam Merhabalar

Anladım yanlış anlaşılma için kusura bakmayın lütfen /:)

• serkanguzel_ kullanıcısına yanıt

Bi karışıklık olmuş galiba. s905y4 cihazlarin çekirdeği cortex a53 değil a35..

cortex a53:kullanan cihazlar ise allwinner h616, h618 rk3528 gibi (28nm) cihazlar.

s905y4 cihazlar cortex a53 cihazlara göre daha verimli (12nm) olmalarının yanında performans olarak daha iyiler a53 ile a55 arasında bir yerdeler..

Hangi cihaz konusuna gelirsek fiyat performans olarak km2 plus iki senelik bir cihaz olmasına rağmen mi box 2. nesil cihaza göre daha alınası bir cihaz. Ethernet girişinin olması, 8 gb yerine 16 gb hafızası ve okuma yazma hızlarında ve ram hızında mi box 2. Nesile göre daha iyi sonuçlar vermesi yönünden daha cazip bir seçenek. Random yazma ve okuma hızlarında mi box 2. Nesilde çok fazla düşmeler olduğu için x4 işlemcili bir cihaza göre sayfa yükleme ve gecişlerde bazı gecikmeler olduğundan bazı şikayetler var. Yazılım olarak daha avantajlı olabilir ana donanımsal özellikleri yüzünden bu tek başına yeterli değil gibi Acil ihtiyacı olmayanlar da sene sonuna doğru çıkacak x5 cihazları bekleyebilirler. Yapay zeka destekli olacak diyorlar ama bu ucuz işlemcilerle nasıl yapay zeka destekli olacak bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr.hulk -- 22 Mart 2024; 3:45:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• dr.hulk D kullanıcısına yanıt

Çekirdek numarası ile ilgili düzeltme için teşekkürler.

Mi box 2 nci nesil cihaza yazılım yönünden daha fazla destek verilmesi muhtemel olduğu için tavsiye etmiştim.

• Merhabalar herkese.

2017 Model Samsung 49mu8000 tv'm var. Genel olarak uygulamalardan memnunum sıkıntı yaşamıyorum. zamanında iptv programı da yüklemiştim yasaklanmadan önce o da sorunsuz. Şuan için en büyük problemim web browser yetersizliği ve apk ile inat tv vs. gibi programlar artık yüklenemiyor. dizi izlemek için bunlar büyük rahatlıktı. Eskiden istediğim film izleme sitesinden videoları açıp izlerdim film dizi, fakat şuan videoya tıklıyorum ve açmıyor. sanırım desteklemiyor artık browser.

bunun çözümü de tv box anladığım kadarıyla.

Browser'ını da rahat kullanabileceğim bir çok film dizi sitelerinde video açabileceğim ve android sürüm güncellemelerini ileride de alabileceğim bir f/p tv box önerisi rica edeceğim sizlerden. ilk araştırdığım 3 tanesini yazabilirim sizler başka da önerebilirsiniz bunlardan birini de;

1. Botech Wzone 4k şuan 1.700 TL

2. Next Start 4k şuan 1.550 TL

3. Mi box 2. nesil 4K 2.000 TL

BU MESAJI YENİ GÖRDÜM. DURUM BİRAZ DAHA NETLEŞTİ:

Sizin anlamadığınız husus; google bu cihazlara yazılım desteğini verirken, cihaz başına bedelini alıyor.

Yani Botech'in müşterilerine sattığı kaç adet cihaz varsa, internet bağlantılı yüklenen her bir cihaz için google'a sürüm yükseltme bedeli ödemek zorundadır.

Bu kural, yalnızca bu cihaz için değil, android yazılımla çalışan ne kadar cihaz varsa, hepsi için geçerlidir.

Cep telefonu, tablet, android tv box, android saat vs cihazların tamamı, sürüm yükseltmelerinde google'a cihaz başına ücret öderler.

Botech firması Wzone modeli cihazı çıkarırken; en az 4 tane sürüm yükseltmesi alacak diye pazarlayarak sattı. Cihaz android 10 ile çıktı. Üzerinden yıllar geçti. Android 11'i vermedi. Android 12'yi de ota olarak çok sınırlı sayıda kullanıcıya verdi. O da forumlarda devamlı car car edenler vardı. Seslerini çıkarmasınlar diye... Geriye kalanlar hala sürüm yükseltmesi istiyorlarsa, cihazını firmaya gönderirse, yükleyip gönderiyorlar. Gitti - geldi kargo parası kullanıcıya ait...

Siz markacı firma olsanız, yıllar önce müşterilerinize sattığınız her bir cihaz başına, sürüm yükseltme bedeli ödemek ister misiniz ?

ROM dosyasını internete de koyamıyorlar. Çünkü official rom dosyasının internet ortamında paylaşılması yasak. Firma yasal yaptırıma maruz kalıp, google'a tazminat ödenek zorunda kalır.

Her neyse... Mesajımı yeterince açık ifade ettiğimi düşünüyorum.

Samsung, Xiaomi vb firmalar neden marka oldular ? Ürünlerinin yazılım desteğini sürekli sağladıkları için, değil mi ?

Bu itibarla, yazılım desteği bakımından xiaomi tv box 2 nci nesil cihaz almanızı tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tiestoly -- 22 Mart 2024; 10:7:1 >

• S905x5 cihazlar ne zaman geliyor?

• En erken, Ekim ayında HongKong da fuar tanıtımı sonrası piyasaya sürülür, diye değerlendirmekteyim. 2025'e de sarkabilir.

• Next 4k aldım en stabil iptv uygulaması hangisidir ? free veya ücretli olabilir.

• dimitradon kullanıcısına yanıt

TiviMate  

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dimitradon kullanıcısına yanıt
    Andorid mi smartone var mi

• Arkadaşlar bir şey sorucam, canlı tv kanallarını izleyebileceğim ücretsiz uygulama tavsiye eder misiniz? Maç falan değil normal kanalları izlemek istiyorum, star - show - fox falan gibi

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • PVH kullanıcısına yanıt

Ücretsiz ve reklamsız uygulamalar; OttPlayer ve ProgTV var.

Ücretli ve en iyisi ; TiviMate

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 27 Mart 2024; 17:42:8 >
  • 
Sayfa: önceki 13271328132913301331
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.