Şimdi Ara

Android'ten iOS'a geçmek !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
61
Cevap
2
Favori
2.112
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 6 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 33
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 19
  • Ortalama Mesaj Aralığı 7 gün 6 saat 18 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 11
  • Favoriye Eklediklerim 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • infom@n (19 mesaj) EXios (3 mesaj) ilko (2 mesaj) .Zatoichi. (2 mesaj) antonidas (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (18 mesaj) Mobil (13 mesaj) Tablet (5 mesaj) Mini (4 mesaj)
  • @
5 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Apple - iPhone - iPad >> iPhone >> Android'ten iOS'a geçmek !
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    7562 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Merhaba arkadaşlar.
    Yaklaşık 2 yıldır Samsung Galaxy Note 2 (N7100) sahibiyim ve yaklaşık 5 yıldır da Android OS kullanıcısıyım. Son zamanlarda fark ettim ki telefonumu artık sevmekten öte nefret eder olmuşum. iÖnce bir kaç nötür sebep yazıp, sizlere iphone ile ilgili bir kaç ta soru soracağım. Güncel bilgilere dayanarak cevaplarsanız sevinirim.

1- Android Güncellemeleri: Çok sık ama gözle görülür farklar olmayan güncellemeler yayınlanıyor. Güncellemenin ne gibi yenilikler getirdiği, hata varsa ne gibi hataları düzelttiği belirtilmiyor. Ayrıca Stabiliteyi korumak için her güncellemeden sonra telefonu fabrika ayarlarına (Wipe Data/ wipe cache)almanız ve her şeyi sıfırlamanız gerekiyor. Baştan bütün programları kurmak menü sırasını ayarlamak ayarları yapmak tam bir zulüm. İşin garip tarafı her güncelleme telefonu daha da kararsızlaştırıp verimi düşürüyor ama hep Google'ın ticari gelirlerine faydası olan özellikler ekleniyor.
    Son güncellemelerle Samsung'un Knox güvenlik sistemi sisteme bulaşıp cihazın kişisel müdahalelerde Garanti dışı kalmasına sebep oluyor ve bu Knox sayacını sıfırlamak şuan imkansız.
    Bilmiyorum diğer markalarda nasıl ama Samsung ürünleri için bir ROM (güncel ROM) yayınlayıp bütün ülkelerin Samsung temsilcilerine yolluyor. Samsung temsilcileri CSC kodunu ve ROM'un içeriğini düzenleyerek ülkeye has bir sürüm çıkartıyor ve servis ediyorlar. FAKAT Samsung Türkiye o kadar yavaş ve tembel ki bütün dünyada çıkan bir sürümün Türkiye cihazlarına gelmesi 3 ayı bulduğuna şahit oldum (4.3). Birde üstüne arka planda sürekli çalışıp veri ve enerji harcayan ama KALDIRILAMAYAN programlar insanı sinir etmeye yetiyor artıyor bile. Bir de malum android te yazılım güncelleme desteği 18 ay gibi kısa bir süre, tabi ki bu rakam Google'ın kendi açıkladığı süre, dolayısıyla üreticiler bu süreyi suistimal edebiliyor ve daha kısa sürede yazılımsal desteği sona erdirebiliyor. Hal böyle olunca son aldığınız güncellemede sorunlar varsa o sorunlarla telefon daha eskimeden yaşamaya devam ediyorsunuz. Bazı kronik sorunlar ise bölgesel oluyor; mesela aşırı pil tüketimi Türkiye romunda varken mesela bir Fransa ROM'unda bu sorun olmuyor ama başka bir sorunun var olduğunu görüyorsunuz

Her ne kadar bazı FANBOY'lar aksini iddia etse de Android işletim sistemi şişiyor. Telefona (Orijinal) ROM kurup kullanmaya başladığınızda telefon ilk 15 gün şıkır şıkır çalışıyor. Fakat 15 gün sonra bir şeylerin ters gitmeye başladığını hissediyorsunuz. Mesela telefon tepkilere daha geç yanıt vermeye başlıyor, ısınmalar gözlemlenip pilin daha çabuk bittiğini fark ediyorsunuz. Dahası bir dosya yöneticisi ile dahili hafızaya baktığınızda kurup kaldırdığınız programların bazı dosya ve klasörlerinin hala durduğunu görüyorsunuz.
    İster istemez 1-1.5 ay sonra yeniden yazılım kurup fabrika ayarlarına alıyorsunuz, hatta tertip düzen uğruna bütün ayarları yeniden yapıp menü sıralamasını kafanıza göre yaparken 1-2 gününüz gidiyor. Google ise işletim sistemine size faydası var gibi gösterdiği özellikler ekleyerek hem kişisel bilgilerinizi çalıyor hem de güzel güzel pilinizi sömürüyor.
    Custom ROM-ROOT olayları ilk başlarda hoşuma gidiyordu fakat farkettim ki Custom ROMlar, Orjinal romun içinden bazı uygulamaları çıkartıp yerine marketten indirilen uygulamaları koymaktan ibaret ve stabiliteleri kesinlikle berbat. Ayrıca artık yaşlanıyorum herhalde telefonla uğraşmak yerine telefonu kullanmak istiyorum. Herşeyin orijinali hoşuma gidiyor ve vaktimi telefonu özelleştirmekle geçirmek istemiyorum. Telefonum tıkır tıkır çalışsın adam olsun yeter

2- Samsung'ta (Android'te) Donanım: Malum Note 2 sahibiyim.
    Aldığımdan bu yana: Telefonun pilini değiştirdim, kaplaması atan arka kapağı değiştirdim, tahminen en az 5 defa USB kablosu aldım, 2 defa şarj aleti aldım, 4 tane kılıf aldım, sanırım bişeyler daha aldım ama şimdi hatırlayamıyorum
    Kağıt üzerinde bakıldığında Android telefonların donanımı uzaya roket gönderir ama iş kullanmaya geldiğinde çok hantal olduğunu görüyorsunuz. Telefonda 4 çekirdekli işlemci ve 2 GB RAM var fakat bu donanımlar bile Android işletim sistemi ve uygulamalara yetmiyor anlaşılan. Android için donanım üreten firmalar hiç durmadan yeni ve daha gelişmiş CPU yeni GPU yeni kamera sensörü üretip Android işletim sistemini doyurmaya çalışıyor fakat ne kadar aç bir işletim sistemiyse bir türlü doymak bilmiyor. Kamera sensörlerin de ise Mega pikseller, teknolojiler havada uçuşuyor ama mesela benim telefon yapay ışıkta saklamak istemeyeceğiniz fotoğraflar çekiyor. Bir anınızı ebedileştirmek istiyorsunuz ama 5 yıl sonra çocuğunuz açıp baksa gözünde değeri olmayacaktır.
    Gelelim donanım ve kasa kalitesine. Telefonumu hep orjinal kılıfıyla kullandım ve bu güne kadar halı dışında hiçbir yere düşürmedim. Bu kadar titiz kullanmama rağmen arka kapağın verniğe benzer boyası (mat plastiğin üstüne parlak olsun diye vernik benzeri birşey ile kaplamışlar) naylon gibi yolundu. Nasıl olsa kılıf içinde beni rahatsız etmez demedim. Çünkü o sorun orda vardı ve uzun uzun araştırmadan sonra orijinal arka kapak alıp taktım. Öğrendiğime göre ise bu durum kılıf kullanıldığında oluyormuş Diğer bir kronik sıkıntı ise yanlardaki krom görünümlü plastik çerçevenin krom kısmının artık kendiliğinde ayrılması Ne yaparsanız yapın ne kullanırsanız kullanın o krom kaplama bir şekilde atacaktır ve bu değişim çok kısa sürede oluyor.

USB kablo faciası ise daha vahim. Malum Note 2'ler de 3100mah'lık büyük bir batarya var. Orijinal 2000 mah'lık şarj aletiyle şarj ettiğimde 2 saat 2 saat 15 dakika gibi bir sürede şarj oluyor. FAKATTTTTT bu şarj aleti bozulmazken USB kablosu bozuluyor ve telefona göndermesi gereken 1800 mah'lık enerji yerine 400-1000-1200 gibi değerlerde enerji gönderiyor. Bu değerlerde enerji gönderildiğinde şarj süreniz 3 saaten 6 saate hatta 9 saate kadar uzayabiliyor. Düşünsenize akşam yatarken şarja koyuyorsunuz sabah işe giderken daha dolmamış oluyor Bu nedenle gül gibi baksanız da 2 ay ömrü olan yeni bir usb kablosu almalısınız. İşin kötü tarafı ise her USB kablosu bu cihaza olmuyor. Tamam veri alışverişi mümkün oluyor ama şarj süresi yine uzun oluyor. Ben ilk başta şarj aletinde sıkıntı olduğunu düşünüp şarj aleti almıştım ama şarj aletiyle gelen kabloyu eski şarj aletinde deneyince sorunun şarj aletinden kaynaklı olmadığını öğrenmiş oldum Bu sorundan bütün Note 2 ve S3, S4 sahipleri mustariptir ve ana konuda her başına gelen geçen sorar

3-Programlar ve Market
    Aslında en can alıcı noktalardan birisi bu Android Play Store tamamen bir keşmekeş içerisinde. Sahte, hiçbir işe yaramayan sadece reklam üzerinden gelir elde etmek için yazılmış binlerce program var. Bir çok program ücretsiz gibi gözükse de asıl yapması gereken işlev için sizden pro sürümü almanızı yada ekstra ücret talep edip o özelliği açmanızı istiyor. Zırt bırd önünüze gelen reklamlar, ekranın yarısını yiyen reklamlar yüzünden ücretsiz uygulamalar hatta reklamın olması bile canımı çok sıkıyor.
    Bu konuyla ilgili bir diğer husus ise bana AVEA MH tarafından söylendi. Kurduğumuz programların çalışabilmesi için çeşitli izinlere gerek var. Bu izinler içerisinde mesela ana başlık olarak "Rehber" varsa ayvayı yediniz. Çünkü ben abuk subuk reklam mesajları ve çağrıları alıyorum diye operatörü aradığımda, bana markette bulunan bir çok programın rehberimize erişip rehberdeki telefon numaralarını ve mail adreslerini dışarıya gönderdiğini söylediler. Bu bilgiler toplanıp ürün satan firmalara, dolandırıcılara, gergedancılara vs vs satılıyormuş. İşin kötü tarafı ise biz Nokia 1100 kullansak bile bir android kullanıcısının rehberinde kayıtlıysak işte o zaman bilgilerimiz sömürülüp satılıyor. Yapacak bişey yok fakat alet olmamak elimizde.
    Başka can sıkıcı bir saçmalık ise; Android için yazılan programların neredeyse hepsi abuk subuk ve farklı menüye sahip olmaları. Bir bütünlük yok, her programın menüsünü ve kullanılışını öğrenmeniz gerekiyor. Ayrıca ios platformuna göre Android sürümleri hem kırpılmış oluyor hem karasız oluyor hemde daha pahalı oluyor.

4- İkinci el: Ben telefonu aldığımda telefonun fiyatı 2100 TL gibi bir şeydi. Malzeme kalitesinden dolayı bu telefona temiz bakmanız imkansız. Her neyse şimdi bu telefonun piyasası 450 ile 900 civarı fakat iphone 5'in ikinci el fiyatı kötüsü 800 'den başlıyor. (Not: iphone 5 artık üretilmediği için ikinci el piyasası normalden daha düşükmüş)

5- Aksesuar: Aksesuar piyasası neredeyse iphone üzerine kurulu. Aklınıza gelmeyecek her türlü aksesuar bulabiliyorsunuz, dahası ise artık arabalar bile iphone ile uyumlu üretiliyor. Fakat bir Android telefonunuz varsa belki kılıfı çok rahat bulabilirsiniz ama kaliteli bir markanın uyumlu mikrofonlu kulaklığını bulamazsınız. Ben android te MHL adaptörünü bile zor bulurken iphone'da rüzgar hızını bile ölçen aparatlar üretilmiş

Neyse yazı çok uzun oldu ama bu sadece özetiydi.
    Şimdi soruları sorayım :)

1- iphone güncellemeleri bütün dünyaya aynı anda sunuluyor mu?

2- iphone androidten daha uzun süre güncelleme alıyor mu?

3- iphone güncellemeleri telefona ek özellikler kazandırıyor mu?

4- Bir iphone beni ne kadar süre götürür?

5- iphone'a program kurdukça işletim sistemi şişer mi?

6- Kurulan Program sayısı arttıkça telefon yavaşlar mı?

7- Kurulan program sayısı arttıkça pil ömrü kısalır mı?

8- Kurulan programların menüleri iphone'un kendi menülerine benziyor mu?

9- AppStore da çöp, ajan uygulama var mı?

10- Appstore'da bütün uygulamalar ücretli mi?

11- Kurulan uygulamaların izinlerini ayarlayabiliyor muyuz?

12- Uygulamalarda reklam, istemeden açılan linkler, istemeden program indiren özellikler falan var mı?

13- Kurulan programlar çok yer kaplıyor mu?

14- Android te 30 tane program (yukarıdaki sorulara vereceğiniz cevaba göre sayı değişebilir), 500 adet civarında 320kbps'lık mp3 müzik dinliyorum, 50-60 tane
    HD video klip ve izleyip sildiğim 3-4 tane film atıyorum. iphone alırsam Kaç GB'lık modeli önerirsiniz?

15- Telefondan bilgisayara veya tam tersine medya aktarmak için itunnes şart mı?

16- itunnes şartsa medya aktarmak kolay mı?

17- Sadece seçtiğim içeriği aktarabilir miyim?

18- itunnes ile alınan yedek telefonun bütün içeriğini içeriyor mu?

19- Yedeği geri yüklediğimde o yedekteki ayarlar, menü sırası, klasör düzeni ıvır zıvır eski haline dönüyor mu? Yoksa oturup bütün ayarları yeniden yapıp, klasörler oluşturup hepsini yeniden mi sıralamalıyım?

20- Video ve fotoğraf kalitesi beni tatmin eder mi?

21- iphone'un pilini ne kadar süre sonra değiştirmem gerekir? Pahalı mıdır? Kolay bulabilir miyim?

22- Telefonda pek oyun oynamam, ortalama 2,5 saat ekran açık sürem var. iphone pili beni 12 saat götürür mü?( Veri bağlantısı sürekli açık olacak)

23- iphone 6, 9 Eylülde tanıtılacak sanırım ertesi gün satışa çıkıyor. Türkiye cihazlarının gelmesi ne kadar süre sürüyor?

24- Note 2'yi satıp eşime 4S veya uygun fiyata 5S almayı düşünüyorum, ikinci el iphone'lar da Apple ID ile telefonun kaydıyla ilgili telefonun ilk etkinleştirirdiği hesabın lazım olduğuna dair sıkıntılar duydum. Doğru mudur? Bu konuyla ilgili neye dikkat etmem lazım?

Sitedeki bazı sabit konular, yada diğer konular taaaaa iphone 3GS den falan bahsediyor :) Güncel cihazlar ve güncel IOS ile ilgili pek SSS ler yok. Açılan konuların çoğu halihazırda iphone kullanıcılarından gelmiş. O konular hiç bilmeyen benim gibi birisini Arabistan'a yalnız koymak gibi bişey:) bunun için kusura bakmayın sormak zorunda kaldım. Şimdilik bu kadar. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Edit: Bazı yardım sever arkadaşlar üşenmeyip bütün yazımı okudu ve yine üşenmeyip bütün sorularıma güvenilir cevaplar verdi.
    Sorularıma verilen yanıtlar diğer arkadaşların verdiği cevaplarla o kadar tutarlı ki beni gerçekten tatmin etti, bu nedenle size saygımdan ve değer verdiğimden dolayı emek verip tekrar cevap vermenize gerek yok. Verilen cevaplara ekleme fikir beyan etme gibi katkılarınızı elbette yapabilirsiniz, bundan memnun olurum.
    Kararımı verdiğimi bulabildiğim en yakın zamanda bir iPhone 6 Plus 64 GB sahibi olacağımı da belirtmek isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi infom@n -- 26 Ekim 2014; 20:27:58 >

|
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    eşekten inip ferrariye binmek
  • Yarbay
    2303 Mesaj
    Okumadım hepsini ama cevabını vermişsiniz zaten boşuna yazmışsınız o yazıyı. Bu arada pil ölü iPhone da ve o bahsettiğiniz şişme hiç değil daha az oluyor. Mesela 2-3 ay restore atmazsanız klavye sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz.

Edit: Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış

Edit 2: Üstteki notu yazarken bile safari dondu, ne stabilite ama (!)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi John Citizen -- 8 Eylül 2014; 23:41:14 >
  • Yarbay
    5708 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: John Citizen

Okumadım hepsini ama cevabını vermişsiniz zaten boşuna yazmışsınız o yazıyı. Bu arada pil ölü iPhone da ve o bahsettiğiniz şişme hiç değil daha az oluyor. Mesela 2-3 ay restore atmazsanız klavye sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz.

3 yildir 4s kullaniyorum bir kere bile restore etmedim hicbir problemle de karsilasmadim acikcasi. Bence problemlerle karsilasmak daha istinai bir durum olmali.

iOS dunyasina hosgeldiniz hocam.
    quote:

Orijinalden alıntı: ilko

1-4 için diyorum, 4 sene güncelleme alır ve kullanılır, aynı anda çıkar(öyle şu ülke önce bu ülke sonra yok)
    5-8 için yavaşlatmaz ve menüleri çok kalitelidir.
    9-12 sorun yok, ücretli ve ücretsiz var ve ajan uygulama yok, izinler genelde kameraya veya lokasyon için yani sorunsuz.
    14 32lik iyi olur.
    15-19 herşey itunes üzerinden gözükse de alışınca sorun yok, yedek yüklenince ayarlar geri geliyor. Fazla uğraştırmıyor.

Benden bu kadar
    |
    |

• Yarbay
    2303 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Ygal

quote:

Orijinalden alıntı: John Citizen

3 yildir 4s kullaniyorum bir kere bile restore etmedim hicbir problemle de karsilasmadim acikcasi. Bence problemlerle karsilasmak daha istinai bir durum olmali.

iOS dunyasina hosgeldiniz hocam.

Bende klavye sıkıntısı oldu. Forumda birkaç kişide daha gördüm. iOS kusursuz gelmedi bana ama androidden daha iyi stabilite konusunda.

• Yüzbaşı
    250 Mesaj
    Her sorunuzu dilimin döndüğünce cevaplamaya çalışayım,

1) Evet, güncellemeler aynı anda tüm kullanıcılara ulaşıyor.
    2) Buna iPhone 4'ü örnek verebiliriz.2010'da çıktı ve 2014'te güncelleme desteği kesildi.
    3) iOS 6, 7, 8 gibi major diye tabir ettiğimiz sürümler yeni özellikler kazandırıyor.Bu sürümler zaten her yıl Eylül'ün ortasında kullanıcılara sunulmakta.
    4) Kullanım alışkanlıklarınıza bağlı olarak en az 3 yıl.
    5) Tam dolu 16 ve 32gb 4S'im oldu hiç bir şişme/donmayla karşılaşmadım.
    6) Hayır.
    7) Bildirim olayı çok az da olsa pil ömrünü kısaltır fakat Ayarlar'dan istediğiniz programlardan bildirim gelmesini engelleyebilirsiniz.
    8) iOS'ta görsel bütünlüğe geliştiriciler tarafından önem verildiği için beklentinizin dışında şeylerle karşılaşmazsınız.
    9) Hayır.
    10) Play Store gibi Ücretli, Ücretsiz, En İyiler diye 3 ana kategoriye ayrılmış şekilde uygulamalar.
    11) Kurulan uygulamaları açtığınızda sizden zaten izin almak istiyor.
    12) Ücretsiz uygulamaların küçük bir kısmında reklamlar var ama pop-up tarzı reklamlara rastlamadım bugüne kadar.
    13) Android'deki uygulama boyutlarıyla aynı denebilir.
    14) En az 32gb tavsiye ederim.
    15) Aslında şart değil ''iTools'' vb. uygulamalarda bu işi görebiliyor.
    16) Evet.
    17) Evet.
    18) Evet.
    19) Telefonunuzu nasıl yedeklediyseniz, geri yüklediğinizde de aynı ayarlar, müzikler, menü dizilimiyle karşılaşırsınız.
    20) Hiç olmadığı kadar.
    21) Pili %40'ın altına düşürmeden şarja takmaya özen gösterirseniz en az 2 yıl.
    22) Benim tüm gün hücresel veride 2G(Edge) açık, her gün en az 5 saat ekran süresi alıyorum.
    23) Bu konu hakkında bilgim yok.
    24) Güzelce sıfırlanmış bir iPhone almanızı tavsiye ederim, bu tür sıkıntılarla karşılaşmamanız için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkans55 -- 8 Eylül 2014; 19:04:27 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    305 Mesaj
    Pil kapasitesi dısında aradıgınız cihaz tüm ayarlar dahil yedeği itunesta oluyor
    Şişme yapmaz ben klavye takıldıgına şahit te olmadım ios 3 ten buyana tüm sürümleri fiilen kullandım ızun süreli. Hepside iyiydi en iyisi ios 5 ti tabi ama hep iyiydir sürümler
    Yeni sürümlerde ek özellikler gelir ör 7 den 8 e gecerken
    Ama 6.01 ke 6.1.3 arasında perfoms iyileştirmeleri vardır ek bi özellik eklemezler
    Güncellemeyi tüm dünya aynı anda alır bilmem şu ülke romu bu ülke romu yoktur
    Düzen istiyorsanız marketten indirdiğiniz uygulamanın simgesi bile arayüze uyar sırıtmaz
    Sizin için ideal telefon iphone gibi duruyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rahatolun -- 8 Eylül 2014; 18:40:59 >
    |
    |
  • Teğmen
    173 Mesaj
    1,2,11,16,17,18,19,20'nın cevabı evet.
    5,6,7,10,15'in cevabı hayır.
    3- Valla tek tük şeyler geliyor genelde ama mesela 7'den 8'e geçerken illaki gelen özellikler oluyor.
    4- Nasıl kullandığınıza bağlı bence 3 yıl falan götürür çok rahat belki de 4. Ancak batarya değişmesi gerekebilir 2. yılın sonunda.
    8- Bu sorunun kesin bir cevabı yok ama öyle benzeyen uygulama görmedim ben.
    9- AppStore'da uygulamalar yayınlanmadan önce bir kontrolden geçiyor. Bazen arada gözden kaçanlar olabiliyor. Ajan uygulama ayda yılda bir görülüyor genelde de farkedilince hemen kaldırılıyor. Çöp uygulama da olabiliyor. Ancak Android'dekinin %1'i kadar anca varsa vardır.
    12- Reklam uygulama içinde oluyor sadece. Ancak öyle izinsiz uygulama indirme muhabbeti falan yok.
    13- Kaplayanı da var kaplamayanı da.
    14- 32 yeter bence.
    21- 2 yılda falan değişmesi gerekir. Orjinal batarya bulunmuyor kolay kolay. Kaliteli yansanayiler 30 tl. Orjinallerde Apple Store'da 180 tl.
    22- Götürür.
    23- Apple Store'un açılmasıyla bu sene her şey farklı olacak gibi daha önce gelecek falan diyorlar bu sene ama bakalım ne olacak. Eskiden Eylül'de duyurulan iPhone Aralık ayı gibi geliyordu.
    24- Satan kişi find my iphone'u kapatmamışsa gerekir. Cihaz aktive ediliyse ayarlardan find my iphone'un kapatılması yeterli olur. Aktive edili değilse hesap bilgisi sormadan aktive oluyorsa sıkıntı yok. Soruyorsa hesap bilgisini girip cihazı aktive edip find my iphone'unda kapalı olup olmadığını kontrol etmeniz yeterli olacaktır.

iPhone ile ilgili bir sürü site var. Google size bu konuda yardımcı olacaktır. :)
    |
    |

• Yarbay
    2847 Mesaj
    quote:

"Bu kadar net yorum yazdığına göre her sistemide 5'er yıl kullandın"
    Yazmışlardı bana bunu yazdığımda
    Değil 5 yıl 1 gün kullanan küçük bir çocuk bile İos diyor. Benim küçük yeğen bile biliyor farklarını.
  • Binbaşı
    1100 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Eqecakmak

1,2,11,16,17,18,19,20'nın cevabı evet.
    5,6,7,10,15'in cevabı hayır.
    3- Valla tek tük şeyler geliyor genelde ama mesela 7'den 8'e geçerken illaki gelen özellikler oluyor.
    4- Nasıl kullandığınıza bağlı bence 3 yıl falan götürür çok rahat belki de 4. Ancak batarya değişmesi gerekebilir 2. yılın sonunda.
    8- Bu sorunun kesin bir cevabı yok ama öyle benzeyen uygulama görmedim ben.
    9- AppStore'da uygulamalar yayınlanmadan önce bir kontrolden geçiyor. Bazen arada gözden kaçanlar olabiliyor. Ajan uygulama ayda yılda bir görülüyor genelde de farkedilince hemen kaldırılıyor. Çöp uygulama da olabiliyor. Ancak Android'dekinin %1'i kadar anca varsa vardır.
    12- Reklam uygulama içinde oluyor sadece. Ancak öyle izinsiz uygulama indirme muhabbeti falan yok.
    13- Kaplayanı da var kaplamayanı da.
    14- 32 yeter bence.
    21- 2 yılda falan değişmesi gerekir. Orjinal batarya bulunmuyor kolay kolay. Kaliteli yansanayiler 30 tl. Orjinallerde Apple Store'da 180 tl.
    22- Götürür.
    23- Apple Store'un açılmasıyla bu sene her şey farklı olacak gibi daha önce gelecek falan diyorlar bu sene ama bakalım ne olacak. Eskiden Eylül'de duyurulan iPhone Aralık ayı gibi geliyordu.
    24- Satan kişi find my iphone'u kapatmamışsa gerekir. Cihaz aktive ediliyse ayarlardan find my iphone'un kapatılması yeterli olur. Aktive edili değilse hesap bilgisi sormadan aktive oluyorsa sıkıntı yok. Soruyorsa hesap bilgisini girip cihazı aktive edip find my iphone'unda kapalı olup olmadığını kontrol etmeniz yeterli olacaktır.

iPhone ile ilgili bir sürü site var. Google size bu konuda yardımcı olacaktır. :)
    Bende Note N7000 var, yaşadıklarınızın aynısını yaşıyorum şu an
    Umarım 6 güzel bir telefon olur
    |
    |

quote:

Orijinalden alıntı: GörünmezAdam

quote:

Değil 5 yıl 1 gün kullanan küçük bir çocuk bile İos diyor. Benim küçük yeğen bile biliyor farklarını.

sen zamzungculara denk gelmişsin hocam :D

quote:

quote:

quote:

Alıntıları Göster
    ios en iyi sistemdir androit beş para etmez (özelliştirme artısı jb ile eşitlendi)

salla androiti ios harikadır

• Yarbay
    2847 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

Son 1 aydır kendi bölümlerinden çok bizimkinde takılıyorlar hocam denk gelmemek mümkün değil
    |
    |

• Yarbay
    7562 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: Buck Fuddy

Bende Note N7000 var, yaşadıklarınızın aynısını yaşıyorum şu an
    Umarım 6 güzel bir telefon olur

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar kısa ve kesin cevaplarınız için çok teşekkür ederim.
    Ben büyük ekran telefona alıştığım için iphone bana hep uzaktı ama mantıklı düşününce küçük ekrana alışmak ta sıkıntı yaratmayacaktır.
    Şu an canım o kadar iphone çekti ki anlatamam iphone 6 'yı bekliyorum ama aynı zamanda çok ta sabırsızım.
    Cevaplarınız ve ilginiz için tekrar çok teşekkür ederim.
    |
    |

• Yarbay
    2450 Mesaj

1) Evet.

2) Evet, 4 yıl destek veriliyor. 5S'in donanımı çok iyi olduğu için bu süre artabilir.

3) Ara sürümler genelde hata düzeltmeleri içerir. Ama major sürümler büyük değişiklikler getiriyor.

4) Ben 3 yıldır kullanıyorum. Android gibi belli süre sonra şişip kasmadığı sıkıntısız götürür diye düşünüyorum.

5) Hayır.

6) Hayır.

7) Kullandığın programlara göre değişir. Konum servisi ve hücresel kullanan uygulamalar çok yer.

8) Daha güzel tasarımlarla bile karşılaşırsınız. Ama kötüsüyle asla.

9) Ben bugüne kadar karşılaşmadım. AppStore'da uygulama yayınlamak o kadar basit değil. Yoğun bir kontrolden geçiyor. En hızlı 1,5-2 hafta sonra yayınlanıyor uygulamalar.

10) Hayır.

11) Evet.

12) Hayır.

13) Kullandığın uygulamalara bağlı olarak değişir. Fifa, Modern Combat gibi oyunlar çok yer kaplar.

14) 32 GB veya 64 GB. 16 GB isteklerini karşılamaz.

15) iTools ile daha kolay halledebilirsin.

16) Evet.

17) Evet.

18) Evet.

19) Bütün ayarlar olduğu gibi geri geliyor. Hatta iCloud'a yedekleyerek bilgisayara gerek kalmadan yedeğini kurabilirsin.

20) 5S kamerası 8 MP olmasına rağmen 16 MP'lik S5'ten daha iyi çekiyor. İş rakamda değil, lenslerde.

21) 3 yıldır kullanıyorum hala değiştirmedim. Ve pil sağlığı %85.

22) Götürmez. Ama yeni iPhone ile durum değişebilir.

23) Ertesi gün satışa çıkmıyor. En az 2 hafta sonra satışa çıkar. Bugüne kadar çıkan bütün iPhone'lar bu şekilde satışa çıktı. Apple Store açıldığı için daha erken geleceğini düşünüyorum. Büyük ihtimal Eylül sonu Ekim başı Türkiye'de olur.

24) Böyle sorunla karşılaşmadım ama duydum. Eğer yapabiliyorsanız cihazı aldığınız kişinin yanında aktifleştirin. Veya aldığınız kişinin bilgilerini isteyin. Bu konu hakkında bilgim yok, tecrübesi olan bilgilendirirse sevinirim.
    |
    |
    infom@n kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    7562 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Çok teşekkür ederim hocam.
    Verilen cevapların hepsi birbiriyle tutarlı hatta aynı.
    1 ay geçer mi ya:(
    |
    |
    mic kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    12089 Mesaj
    Android işletim sistemi kasılmaya mahkumdur, hard reset atmaktan gına gelir.iOS harika stabiliteye sahip.Yazı karakteri vs.değiştirip modlama merakı olan iphone alamaz zaten.Apple forever
    |
    |
  • Yarbay
    4293 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

Android işletim sistemi kasılmaya mahkumdur, hard reset atmaktan gına gelir.iOS harika stabiliteye sahip.Yazı karakteri vs.değiştirip modlama merakı olan iphone alamaz zaten.Apple forever
    Yazının tamamını okumadım ancak şöyle demek istiyorum note2'den 4 inç ekrana geçmeyi planlıyorsan hiç bulaşma ancak yeni gelicek olan i6'yı almayı düşünüyorsan ve büyük ekran olursa neden olması senin için de değişiklik olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EXios -- 8 Eylül 2014; 20:57:02 >
  • Yarbay
    5305 Mesaj
    lol note 2'de 4gb ram yok.
    sen en iyisi ios'a geç.
    İphone 6 al.
    Bir süre de ios kullan.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
uc satın al ;pubg mobile ;uc
En ucuz kedi maması fiyatları
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,378
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.