Şimdi Ara

Android'ten iOS'a geçmek ! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
2
Favori
2.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1- iphone güncellemeleri bütün dünyaya aynı anda sunuluyor mu? evt

2- iphone androidten daha uzun süre güncelleme alıyor mu? evt

3- iphone güncellemeleri telefona ek özellikler kazandırıyor mu? pek sayılmaz

4- Bir iphone beni ne kadar süre götürür? temiz kullanımda 4 yılı geçebilir

5- iphone'a program kurdukça işletim sistemi şişer mi? kesinlikle hayır

6- Kurulan Program sayısı arttıkça telefon yavaşlar mı? kesinlikle hayır

7- Kurulan program sayısı arttıkça pil ömrü kısalır mı? kullanılmayan uygulama tüketim yapmaz

8- Kurulan programların menüleri iphone'un kendi menülerine benziyor mu? evt benziyor özel olarak ugrasıyor program yapımcıları

9- AppStore da çöp, ajan uygulama var mı? anlıyamadım pek çöp yok

10- Appstore'da bütün uygulamalar ücretli mi? hayır. ücretlilerde genelde indirim yada bedava dönemine girmekte

11- Kurulan uygulamaların izinlerini ayarlayabiliyor muyuz? en ince ayrıntısına kadar evt.

12- Uygulamalarda reklam, istemeden açılan linkler, istemeden program indiren özellikler falan var mı? reklam şuan aktif olmadı fakat o özellik menüde ekli.

13- Kurulan programlar çok yer kaplıyor mu? oyunlar sağlam yer kaplar 2 3gblık bile var.

14- Android te 30 tane program (yukarıdaki sorulara vereceğiniz cevaba göre sayı değişebilir ), 500 adet civarında 320kbps'lık mp3 müzik dinliyorum, 50-60 tane
    HD video klip ve izleyip sildiğim 3-4 tane film atıyorum. iphone alırsam Kaç GB'lık modeli önerirsiniz? ...........

15- Telefondan bilgisayara veya tam tersine medya aktarmak için itunnes şart mı? itunes kurup ardından itools kurun çok daha basittir. itunes işkence.

16- itunnes şartsa medya aktarmak kolay mı? bana göre oldukça zor yapamadığımdan değil kendimi bu kadar kasmak istemiyorum.

17- Sadece seçtiğim içeriği aktarabilir miyim? evt itools iyidir.

18- itunnes ile alınan yedek telefonun bütün içeriğini içeriyor mu? evt menü sırası vs. herşey dahildir fakat itunes önermiyorum icloud kullan.

19- Yedeği geri yüklediğimde o yedekteki ayarlar, menü sırası, klasör düzeni ıvır zıvır eski haline dönüyor mu? Yoksa oturup bütün ayarları yeniden yapıp, klasörler oluşturup hepsini yeniden mi sıralamalıyım? son çağrı cevapsız araman bile gelir tamamen clone mantığıyla çalışıyor.

20- Video ve fotoğraf kalitesi beni tatmin eder mi? ilgilenmediğim bi alan

21- iphone'un pilini ne kadar süre sonra değiştirmem gerekir? Pahalı mıdır? Kolay bulabilir miyim? 2.5 yılda biraz eskir her zaman bulabilirsin.

22- Telefonda pek oyun oynamam, ortalama 2,5 saat ekran açık sürem var. iphone pili beni 12 saat götürür mü?( Veri bağlantısı sürekli açık olacak) ....

23- iphone 6, 9 Eylülde tanıtılacak sanırım ertesi gün satışa çıkıyor. Türkiye cihazlarının gelmesi ne kadar süre sürüyor? 2 3 ay sürerdi normalde fakat bu sefer tr store var bekleyip gorucez

24- Note 2'yi satıp eşime 4S veya uygun fiyata 5S almayı düşünüyorum, ikinci el iphone'lar da Apple ID ile telefonun kaydıyla ilgili telefonun ilk etkinleştirirdiği hesabın lazım olduğuna dair sıkıntılar duydum. Doğru mudur? Bu konuyla ilgili neye dikkat etmem lazım? evt bu konuda başı yananlar var. dikkat etmeniz gereken nokta aldınız cihazın parasını ödemeden evvel cihazı mutlaka 1 kere tam format atıp başlangıçta kimlik parolası sormadan açıldıgını görmektir. parola soruyorsa satıcıyla ugrasma.

not: iphone bir süre sonra sıkabilir ben 2 sene kullandım kullanıyorum fakat bıktım 5de cıksa 10da cıksa hepsi aynı mal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *GameOver* -- 8 Eylül 2014; 23:37:37 >

• antonidas kullanıcısına yanıt
    2 GB ram var yanlış yazmışım. Ayrıca Henüz 4 GB ramli bir telefon çıkmadı Note 4 dahil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EXios6

Yazının tamamını okumadım ancak şöyle demek istiyorum note2'den 4 inç ekrana geçmeyi planlıyorsan hiç bulaşma ancak yeni gelicek olan i6'yı almayı düşünüyorsan ve büyük ekran olursa neden olması senin için de değişiklik olur.

Bi blogger üşeniyor okumuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: *GameOver*

1- iphone güncellemeleri bütün dünyaya aynı anda sunuluyor mu? evt

2- iphone androidten daha uzun süre güncelleme alıyor mu? evt

3- iphone güncellemeleri telefona ek özellikler kazandırıyor mu? pek sayılmaz

4- Bir iphone beni ne kadar süre götürür? temiz kullanımda 4 yılı geçebilir

5- iphone'a program kurdukça işletim sistemi şişer mi? kesinlikle hayır

6- Kurulan Program sayısı arttıkça telefon yavaşlar mı? kesinlikle hayır

7- Kurulan program sayısı arttıkça pil ömrü kısalır mı? kullanılmayan uygulama tüketim yapmaz

8- Kurulan programların menüleri iphone'un kendi menülerine benziyor mu? evt benziyor özel olarak ugrasıyor program yapımcıları

9- AppStore da çöp, ajan uygulama var mı? anlıyamadım pek çöp yok

10- Appstore'da bütün uygulamalar ücretli mi? hayır. ücretlilerde genelde indirim yada bedava dönemine girmekte

11- Kurulan uygulamaların izinlerini ayarlayabiliyor muyuz? en ince ayrıntısına kadar evt.

12- Uygulamalarda reklam, istemeden açılan linkler, istemeden program indiren özellikler falan var mı? reklam şuan aktif olmadı fakat o özellik menüde ekli.

13- Kurulan programlar çok yer kaplıyor mu? oyunlar sağlam yer kaplar 2 3gblık bile var.

14- Android te 30 tane program (yukarıdaki sorulara vereceğiniz cevaba göre sayı değişebilir ), 500 adet civarında 320kbps'lık mp3 müzik dinliyorum, 50-60 tane
    HD video klip ve izleyip sildiğim 3-4 tane film atıyorum. iphone alırsam Kaç GB'lık modeli önerirsiniz? ...........

15- Telefondan bilgisayara veya tam tersine medya aktarmak için itunnes şart mı? itunes kurup ardından itools kurun çok daha basittir. itunes işkence.

16- itunnes şartsa medya aktarmak kolay mı? bana göre oldukça zor yapamadığımdan değil kendimi bu kadar kasmak istemiyorum.

17- Sadece seçtiğim içeriği aktarabilir miyim? evt itools iyidir.

18- itunnes ile alınan yedek telefonun bütün içeriğini içeriyor mu? evt menü sırası vs. herşey dahildir fakat itunes önermiyorum icloud kullan.

19- Yedeği geri yüklediğimde o yedekteki ayarlar, menü sırası, klasör düzeni ıvır zıvır eski haline dönüyor mu? Yoksa oturup bütün ayarları yeniden yapıp, klasörler oluşturup hepsini yeniden mi sıralamalıyım? son çağrı cevapsız araman bile gelir tamamen clone mantığıyla çalışıyor.

20- Video ve fotoğraf kalitesi beni tatmin eder mi? ilgilenmediğim bi alan

21- iphone'un pilini ne kadar süre sonra değiştirmem gerekir? Pahalı mıdır? Kolay bulabilir miyim? 2.5 yılda biraz eskir her zaman bulabilirsin.

22- Telefonda pek oyun oynamam, ortalama 2,5 saat ekran açık sürem var. iphone pili beni 12 saat götürür mü?( Veri bağlantısı sürekli açık olacak) ....

23- iphone 6, 9 Eylülde tanıtılacak sanırım ertesi gün satışa çıkıyor. Türkiye cihazlarının gelmesi ne kadar süre sürüyor? 2 3 ay sürerdi normalde fakat bu sefer tr store var bekleyip gorucez

24- Note 2'yi satıp eşime 4S veya uygun fiyata 5S almayı düşünüyorum, ikinci el iphone'lar da Apple ID ile telefonun kaydıyla ilgili telefonun ilk etkinleştirirdiği hesabın lazım olduğuna dair sıkıntılar duydum. Doğru mudur? Bu konuyla ilgili neye dikkat etmem lazım? evt bu konuda başı yananlar var. dikkat etmeniz gereken nokta aldınız cihazın parasını ödemeden evvel cihazı mutlaka 1 kere tam format atıp başlangıçta kimlik parolası sormadan açıldıgını görmektir. parola soruyorsa satıcıyla ugrasma.

not: iphone bir süre sonra sıkabilir ben 2 sene kullandım kullanıyorum fakat bıktım 5de cıksa 10da cıksa hepsi aynı mal.

Cevaplar için teşekkürler.
    İnan diğer telefonlar da sıkıyor. Çünkü telefonun her şeyini öğrenince filmin sonuna gelmiş oluyorsunuz. aynı filmi tekrar izlemek istemezsiniz :) Bu her teknolojide böyle.

• infom@n kullanıcısına yanıt
    Hiç tartışmaya giremicem ben bu tarz konulardan zibilyon tane gördüğüm için sorun yok, ben sana püf noktasını söyledim.İstediğini yapmakta özgürsün kimse kafana silah dayamıyor. Yorumum açık ve net.
  • Bunu okuyacağıma kitabımı okurum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler
  • Balleyci kullanıcısına yanıt
    Onu da okuma yorucu olur
    Yukarıda sadece tercih sorusu içermiyor. Bin bir emekle kazandığın paranın nasıl çarçur olduğu yazıyor.
  • infom@n kullanıcısına yanıt
    O zaman bu kadar yorulup yazmasaydın keşke zaten tamda düşündüğüm gibi bu kadar gereksiz yazıya gerek yokmuş.Sadece şunu sorabilirdin ;
    '' Sizce bu paraya değer mi ? '' diye böylelikle gerekli yorumlardan kendi içini rahatlatır,sana göre saçma olan yorumları bu şekilde tartışmaya çevirirdin.

Edit= Rica ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EXios -- 9 Eylül 2014; 1:11:29 >
  • Hocam bilinçli olarak tartışma yaratmak istiyorsun
    Basit sorulara harcayacağım vakti detaylı sorulara harcarım ki sonra çözüm için soru sormaya gerek kalmasın. Yine diyorum; aklımdaki soruların sadece özetini sordum.
    Üşenmeyen, bilgi sahibi olmak isteyen, bak böyle olaylarda kullanıcıların başına geliyormuş demek isteyen insanlar okur. Diğerleri bu konudaki cehaletini devam ettirir.
    Amaç bilgi paylaşmak, kullanım tahliline göre sonuç çıkarmak. Çünkü amaç sadece soru sormak olsaydı soru sormaz internette oturup, beynimi doyuracağım konular bulurdum.
    Şunu bilin isterim ki ben bilgi için asla üşenmem, arar bulur öğrenirim.
  • Son derece doğru tespitlerin olduğu bir yazı. Bende Note 2 kullanıcısıyım ve çok uzun zamandır telefon kasılıyor artık emekli et beni diye çığlık atıyor yok reset yok meset uğraşmak içimden gelmediği için bıraktım kendi haline. Tanıdığımın Iphone 4'ü var 4S bile değil kaç yıldır telefon canavar gibi çalışıyor. Android'de beni çeken şey torrent ve rahatça altyazı atabilmekti direk telefona kur torrent'i bak keyfine ama bu bile artık Android'e devam dememe yetmeyecek gibi görünüyor. Donanımsal olarak bakıldığında inanılmaz etkileyici telefonlar var Android cephesinde ama Google'ın meydanı fazla boş bırakmasından dolayı bu güçlü donanımlar bir eziyete dönüşüyor.

Google'ın kesinlikle bir kalite anlayışı yok. Ben işletim sistemini yaparım ve markalara veririm onlar ne halt yerse yesin anlayışı var. İsterse iyi optimize etsin ister etmesin beni bağlamaz, marketimde yayınlanan uygulamaların içi boş olsun, kandırmaca olsun beni bağlamaz yeter ki yer alsın kalabalık yapsın. Sokaklarda satılan 100 TL'lik tırt tabletlerde bile Android var.

Iphone 6 pek düşünmüyorum çünkü artık telefonlara ciddi paralar yatırmaktan cidden sıkıldım evde çocukta var. Uygun fiyata birtane 5C alıp keyfime bakacağım hatta 4S bile alabilirim beni kafadan 2-3 sen götürür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The_Rahip -- 9 Eylül 2014; 2:10:38 >

• Yaş ilerliyor ve bazı şeylere vakit harcamak önemsiz geliyor. Artık onca sorun içerisinde birde telefonla uğraşmak adamı bezdiriyor. İnsan hep telefon alırken 3-4 yıl sorunsuz kullanacağım diyerek alıyor ama telefon hoşafa dönünce rahatsız oluyorum. Ben yarın bakacağım iphone 6 almaya değer değilse 5S alırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: infom@n

Yaş ilerliyor ve bazı şeylere vakit harcamak önemsiz geliyor. Artık onca sorun içerisinde birde telefonla uğraşmak adamı bezdiriyor. İnsan hep telefon alırken 3-4 yıl sorunsuz kullanacağım diyerek alıyor ama telefon hoşafa dönünce rahatsız oluyorum. Ben yarın bakacağım iphone 6 almaya değer değilse 5S alırım.

Hocam aynen öyle. İş güç çoluk çocuk derken birde telefonla uğraşacak ne zamanım ne de bundan keyif alacak ruh halim var. Stabil olsun gerisi hikaye. Android telefonları donanım olarak canavar ama iş kükremeye yada korkutmaya gelinde tıssss :)
  • *GameOver* kullanıcısına yanıt
    süper 10 numara 5 yıldız yorum
  • Yazılacak şeyleri arkadaşlar yazmışlar ben farklı bir konuda görüş belirtmek istiyorum. Bundan önceki telefonum Note 2 idi. Custom rom olarak Kingdroid kullanıyordum telefona bir sene recovery yapmadığım halde takılmadan kasmadan çalışıyordu. Yeni özellikleri telefona güncelleme gelmese bile manuel olarak ekleyip sunuyorlardı. Yeni bir iPhone alana kadar belki bu şekilde idare edersiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benimde bir sorum olacak iphone yada ioslu cihaz kullananlara

Flac, wav gibi kayıpsız medya türlerini oynatabiliyor musunuz? Çünkü 320 kilobit gerçekten çok az. En az 1000 olmalı. Oda mp3 ile mümkün değil sanırım.

Peki video türlerinde durum nasıl? Yani sadece mp4 destekli diye duymuştum. Doğru mu? Şu an kullandığım note 3 ve note 10.1 (2012) mkv tarzı dosya türlerini rahatlıkla oynatmıştım. İOS kullanan cihazlarda destek var mıdır?
    Birde dlna özelliği var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: john ronald reuel tolkien

Benimde bir sorum olacak iphone yada ioslu cihaz kullananlara

Flac, wav gibi kayıpsız medya türlerini oynatabiliyor musunuz? Çünkü 320 kilobit gerçekten çok az. En az 1000 olmalı. Oda mp3 ile mümkün değil sanırım.

Peki video türlerinde durum nasıl? Yani sadece mp4 destekli diye duymuştum. Doğru mu? Şu an kullandığım note 3 ve note 10.1 (2012) mkv tarzı dosya türlerini rahatlıkla oynatmıştım. İOS kullanan cihazlarda destek var mıdır?
    Birde dlna özelliği var mı?

Bu sorulara cevap veremezler. Gözlerini fanatizm kör etmiş. Kendilerine ifan denince kızıyorlar ama android kullananlara zamzungcu diyebilen saçma sapan insan türleri.

stabiliteden ödün vermemek adına ios farklı dosya türlerine destek vermez. MKV oynatan program yükleyip video dosyalarını oynatabilirsin ama bu kez de DTS ve ya AC3 ses dosyaları telif ihlali nedeniyle oynatılmaz. Bunun için de para verip lisans alman gerekir. Bunu yapmana rağmen o program üreticisi ile DTS lisans hak sahibi arasındaki anlaşmanın yenilenmesini beklemek zorunda kalırsın. Program üreticisi senden sadece özür dilemekle yetinir. Tüm bunlar olurken herkes acaba hangi işletim sistemi iyi diye kafa patlatıp durur. İkisi birbirinden çok farklı platformlar demek kimsenin aklına gelmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fthkn -- 16 Eylül 2014; 4:00:27 >

• Flac ları Apple'ın Yine kayıpsız olan ALAC formatına dönüştürmen gerekiyormuş.
    mkv dosyalarını da oynatan birsürü program varmış. Sanırım iTools ile bu dosyaları telefona atabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi infom@n -- 16 Eylül 2014; 7:52:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha iyi anlaman icin söyle anlatayim

1) Dünyadaki tüm iPhoneleri bir Nexus olarak dusun, yani iOS sisteminde Apple Turkiye yada Apple Turkcell Branding diye bir olay yoktur, hepsi aynidir ve Apple bir guncelleme yayinladiginda bunu tum iPhone kullanicisina ayni anda sunulur. Ilk sorunun cevabi evet.

2) Evet iPhone Androidten cok daha uzun sure guncelleme alir. Dusunun iPad2 2010 da cikti hala guncelleme aliyor.

3) Evet iPhone bazen öyle güncelleme yayinlarki sanki yeni telefon sahibi olmussun gibi oluyor bakiniz iOS7.

4) Bir iPhone seni en az üc sene götürür (dahada uzun götürür yenisini almak istemessen).

5) Sistem asla sismez.

6)Istedigin kadar program kur yavaslamaz.
    7) Pil ömrü kisalabilir program sayisiyla
    8) Kurulan programlarin menuleri iPhone menulerine benziyor benzemek zorunda (yoksa Apple izin vermiyor)
    9) Appstorede zararli praogram yoktur, ise yaramaz birkactane varsada Googleplay gibi degil.
    10) Ücretsiz bircok uygulama var
    11) Izinler tek tek ayarlanabiliyor örnegin takviminize, rehbere, yer imlerine hangi programin erisim saglayabilecegini sonradan kapatip acabilirsinizde.
    12) Ucretsiz uygulamalarda reklam var.
    13) Programa göre degisir tuttugu yer.
    14) Sana en az 32GB model lazim ama yeni i6 da 32GB kaldirildi onun yerine ayni paraya 64GB modeli sunuluyor, bu konuda sanslisin.
    15) Medya aktarmak icin iCloududa kullanabilirsin yada dropboxu onun disinda iTunes ile Wlan uzeride senkronize edebilirsin (JB yaparsan PC bagimliligin tumuyle kalkar)
    16) Ben iTunesi telefonu guncellemek disinda kullanmiyorum medya aktarmak kolay örnegin fotograflari iTunesi acmadanda aktariliyor.
    17) Evet sectiklerini aktarabilirsin.
    18) Sen neyi yedeklersen onu icerir örnegin fotograf ve muzikler icin tik koyarsan yada hepsi dersen tum programlari backuplariyla yedekler.
    19)Evet aynen menu siralamasindan tutta arkaplan resmine kadar yedekten geri donunce tum ayarlar ayni olur.
    20) Video ve fotograf kalitesi kesinlikle tatmin eder.
    21) Bende 4 senelik iPhone var pili hala orijinal ve bugune dek kullandigim hcbir iPhonede pil degistirme gibi bir durumum olmadi pilleri oldukca uzun ömürlü, gerekirse cok kolay bulursun pahali degil.
    22) iPhone pili seni bu durumda 3 gün götürür.
    23) Türkiyeye sanirsam Yil sonuna dogru gelir Türkiye Apple yetkili saticilarina.
    24)Senin dedigin iPhoneumu bul özelligini satan kisi aktif etmisse ve iPhoneu bulu kapatmadan satmissa , telefonu aktif etmeniz icin onu satan kisinin girdigi Appstore hesabini ve sifresini ister yoksa hicbirsekilde telefonu kullanamazsiniz. Bu özelligi Apple hirsizlara karsi bir onlem olarak almistir. Telefonu almadan önce wlan uzeri aktiflestirin eger aktiflesiyorsa sorun yok ama herhangi bir hesabin sifresini istiyorsa uzak durun.

• _turbo_ kullanıcısına yanıt
    Hocam çok detaylı ve kesin cevaplar vermişsiniz. Emeğiniz için çok ama çok teşekkür ederim.
    Artık beni de aranızda bilin. iphone 6+ 64GB alacağım.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.