Şimdi Ara

Android telefonlar 1 yil sonra ölüyor yavasliyor diyenler nasil oluyor anlamadim (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
277
Cevap
3
Favori
14.867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
47 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende j7 var 3 sene oldu hala taş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Note 4 çıktıktan 2 yıl sonra bi oyun yüklemiştim ve takılıyordu. Bilmiyorum belki bataryadan olabilir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • S3 mini bataryası 15 ayda öldü değiştirdim
    One A9 bataryası 12 ayda ölmeye yakınken sattım
    Huawei P10 lite bataryası 23 ayda öldü. Şu cihazı al 3 sene arkana bakma dediğiniz telefon varsa önerileri bekliyorum.
    Not: İkinci elden aldığım iPad 14. ayında değişime girdi, Apple diyecekler için peşinen yazayım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • receep 32 R kullanıcısına yanıt
    Hocam mesela araçta navigasyon kullanıyorum hava çok sıcak oldu zamanlar benim iPhone 7 de mahvoluyor. Aşırı ısınabiliyor.

• FK5896 kullanıcısına yanıt
    Ufkunuzu açın android samsung'dan ibaret değil. Benim için orta seviye ama özelleştirilebilir arayüze sahip bir cihaz dünyanın en iyi cihazı olurken sizin için kapalı kutu 140 uygulamalı bir telefon en iyisi olabilir. Önemli olan kullandığınız telefonun ne konuda iyi ve ne konuda eksik olduğunun farkına varabilmek.

• Iphone olmasın o bilerek güncellemeyle batarya bahane gösterip performansı düşüren firma.
  • Bunlarda minik bilgisayarlar. Her yeni çıkan yazılım daha çok kaynak istiyor. Zamanla yetmiyor kasıyor. İşlemci ram gücü iyi olanlar birazdaha dayanıyor.
  • Angelica kullanıcısına yanıt
    androidi içli dışlı biliyorsan optimizasyon sıkıntılarının nedenini de biliyorsundur. planlı eskitmeyi geçtim elimde g6 var. stock rom 150.000 antutu puanı alırken iyi ayar çekilmiş ve güzel bir rom ile 300.000 puanı görmeyi başardım. 2 katı kadar hemde. düşünün bu snapdragon 821 bir de 3 4 yıllık işlemci. siz çerez diye androide diyemezsiniz. manufacturer'a diyebilirsiniz.
    Hocam siz note 4ü kullanırken Android 6.0 gelmiş miydi
    Çünkü şu an bile note 4 oyunları 1000 TL civarındaki telefonlardan daha iyi oynatıyor

Bizzat test ettiğim cihazlar p9 lite ve j7 prime
    Note 4 şuan ikisinden de daha performanslı çalışıyor
    Belki de dediğiniz gibi sizin cihazda sıkıntı olabilir

• hasanandnexus kullanıcısına yanıt
    Başta dedim yorumun sonunu okursan “iste, iOS ‘un Apple’ın kötü yanlarını da sayarım” diye. Gerçekten istersen baştan aşağı sayarımda.

6.0.1 di hocam son güncellemesini almıştı. Note 4 tabii kide şuanki giriş seviyesi telefonlardan daha iyi. Annem A10 2019 kullanıyor ablamda j4 2018 var bence ikisi dende daha iyiydi note 4. Bakın bazı kullanıcılar var telefonu note 4 mesela. Ama öyle bir kasıyor ki anlatamam. Bu da girdiği saçma sapan siteler veya uygulama kaynaklı sorun-virüslerden kaynaklı. Ben öyle kullanmıyordum. 1 tane uygulama yükledim diyelim azıcık telefonda hantallık hissedince uygulamayı silmek yerine format atıyordum. Bu yüzden cihaz iyi çalışıyordu. Benim değinmek istediğim konu iOS da bu olay yok. Onca uygulama yüklenememe rağmen sıkıntı olmadı. Bunu anlatmaya çalışıyorum.

• Kulliyen yalan

Bende j7 var 3 sene oldu hala taş
    Anladım hocam
    Benim arkadaşta ki note 4 3 yıllık
    64 GB'lık hafıza kartı var
    Hafıza kartının 60 GB dolu
    Telefon hafızasında 28'i dolu
    Aldığından beri format atma the
    Ona rağmen şu an rahatsız edecek kadar kasma takılma olmuyor
    Hocam ben yüzde seksen beş görme engelliyim
    Biz telefonlarda seslendirme programları var onunla kullanıyoruz
    iPhone'daki seslendirme programı olan boys over daha iyi çalışıyor
    Ama ben yine de iPhone kullanmayı sevmiyorum nedense

Anladım hocam öncelikle geçmiş olsun. İnşallah bir tedavisi mümkündür ve kısa zamanda iyileşirsiniz. iOS veya android zevk meselesi ama zaten hali hazırda note 4’ün ekranı baya büyük. Sizin içinde daha iyi olacağını düşünüyorum. İphone 7 ye geçtikten sonra ilk önce ekran yüzünden garipsemiştim zamanla alıştım. Ama fiyatlar bu şekilde devam ederse iPhone’a bende para vermeyi düşünmüyorum. Her ne kadar sevsemde..

• S7 Edge çıktığı ilk hafta almıştım. Sanırım dördüncü senesıne gırıyor. Diğer android telefonları veya Samsung telefonları bılmem. Kendı telefonum ıcın soyluyorum.

1: Pıl performansında tahmınen %10luk bır dusus oldu. Gunu rahat rahat kurtarıyor.. ( Telefonda nadır oyun oynarım)
    2: Guncelleme olarak: 1 - 2 ay once yenı bır guncelleme aldı. Androıd surumuyle alakalı degıl. Optımıze, ıyılestırme, guvenlık ıle ılgılı. Bu saatten sonra Androıd surum guncellemesı beklemıyorum zaten.
    3: Ekran da neredeyse 2 yıldır cam fılm kullanmııyorum. Bellı olacak bır cızık vs yok. Ekranın sadece tek bır yerınde dusmeden dolayı ya da dustukten sonra dıkkatlı ınceledıgım ıcın gozume takılan nokta buyuklugunde ölü piksel var.
    4: Kamerasında ve ses kulaklık cıkısı vs.. en ufak bır sıkıntı yok.
    5: Ekranda amoled yanması veya pembe cızık vs.. Allaha sukur yok.
    6: Performans olarak: 4 sene boyunca sadece aldıgım ılk sene bır donma yasadım. Tekrardan baslatmak zorunda kaldım. Bunun dısında telefon hıc donma vs.. yasamadı. 2 - 3 ay once performans olarak bır kac gun yavaslar gıbı oldu.. Kendı bakım programını calıstırdım. Bu arada Sd kart ve kendı hafızasının tamamı neredeyse doluydu.. Kullanmadıgım bır ton oyun, program vardı.. 5 gb boş alan actım.. Anında telefon kendıne geldı..
    7: Telefonu 4 sene boyunca 10 kere yere dusurmusumdur. Cogunlukla duserken ayagımla, elımle refleks olarak sıddetı azaltmaya calıstımm. Neysekı camında catlama vs.. olusmadı. Telefon anlatıldıgından daha saglam oldugu bır gercek. Gercı bu sans ısı..
    8: Yenı tablet aldıgım ıcın bu sene telefonu degıstırme ıhtıyacı hıssetmedım. Su anda gıttıgı yere kadar gıder dıye dusunuyorum..

• aynı zamanda eşime iPhone 6 kendime huawei almıştım. 3.5 yıl geçti aradan benim teledon çok yavaşladı. iphone ilk günkü gibi çalışıyor.

Sağ olun hocam inşallah bir tedavi bulunur
    Bu arada doğuştan engelliyim
    Ben note 4ü sattım
    Benim kullandığım modelde de şebeke sorunu vardı fazla rahatsız etmiyordu
    Ama pil sorunu çok canımı sıkıyordu
    Şu an mi6 kullanıyorum
    İlk 2 hafta mi altıya alışamadım
    note 4'ün ekranı amoled olduğu için çok canlıydı ve siyahlar tam siyah idi
    Ve ben o ekrandan daha çok keyif alıyordum at
    Ama şimdi alıştım buna da
    bu arada delta servis ile Garanti süreci yaşadım
    Hiç memnun kalacağımı düşünmüyordum ama çok memnun kaldım 😊😊

• S7 kullanıyorum, tam 2 sene oldu alalı, şu anda saçma sapan donmalar başladı. Hususi olarak yavaşlatma olayına inanmaya başladım artık.

• Fatih kullanıcısına yanıt
    Hocam iki senedir hiç format atmadı ysaniz format atın

• telefonu kullandigindan eminmisin?

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.