Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Android telefonlar 1 yil sonra ölüyor yavasliyor diyenler nasil oluyor anlamadim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı, 4 Masaüstü Kullanıcı
268
Cevap
2
Favori
12.898
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Android telefonlar 1 yil sonra ölüyor yavasliyor diyenler nasil oluyor anlamadim
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1814 Mesaj
    2012de note 3 aldim 2018e kadar pili ölene kadar hicbur yavaslama olmadan kullandim.2018 kasimdada note 9 aldim.11 ay oldu bir yavaslama falan yok sarjda ilk gunku gibi.Arkadasim 2013de note 5 aldi hala kullaniyor telefonda yavaslama falan yok tek sorunu pil ve pilide hala ölmemis.Kimin android telefonu 1 yilda yavasliyor pili bitiyor anlamadim acikcasi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gold5555 -- 20 Ekim 2019; 17:25:38 >

Android güzeldir ama stabillik konusunda bir iOS değildir. Note 4 kullandım 2 yıl. İlk çıktığında almıştım. Her 2-3 ayda bir format atma ihtiyacı duyduğumdan format atıyordum. Neden? Kasıp takılıyordu. Şarjı anormal şekilde düşüyordu. Neden? 55-60 tane uygulama yükledim diye. Böyle de saçma bir işletim sistemi işte. Gereksiz yere şişiyordu. Ayrıca note 4 çıktıktan iki yıl sonraki oyunları canını dişine takarak kasarak zar zor açıyordu. Şimdi, bu telefonu whatsapp, ınstagram, facebook için kullansaydım memnun kalabilirdim. Ama ben o kadar para veriyorum ve o lanet sistem benim oynamak istediğim oyunlarda kasmamalı. Ha, birde anakartında sorun olmuştu. Servisle kanka olduk 20 defa gitmişimdir. (İnanmayan olursa servis fişlerini atarım) hal böyle olunca yine ilk çıktığı zamanlar gittim iPhone 7 aldım 128’lik. O zaman iOS 10’la gelmişti. Şuan iOS 13 sürümünü aldı. Ve şuanda telefonda 138 uygulama ve oyun, 3.640 fotoğraf, 358 tanede video var. Ve telefon bana mısın demiyor. Ayrıca ben bu telefonu yaklaşık 3 yıl önce almama rağmen en güncel oyunlardan biri olan pubg’yi HDR, yüksek kare hızı ve gerçekçide kasma takılma olmadan çatır çatır oynuyorum. İphone 7 ile aynı zamanda çıkmış, aynı şeyleri yapabileceğim kasıp donmayan bir tane android telefon söyleyebilir misiniz bana? İşte bu yüzden sevmiyorum android’i. Ayrıca 1 ay iphone kullan sonra o kasmıyor dediğin telefonuna geri dön kasıp kasmadığını o zaman anlayabilirsin :) kalın sağlıcakla.

Android 1.2'den beri bu dünyada biri olarak şu zamana kadar Galaxy Pocket rezaleti harici hiç bir cihazda yavaşlama olmadı. S4 ve Note 5 hala canavar gibi cihazlardı onlar beni terk etmese ben onları terk etmezdim

Hala insanlar kullanım deneyimini eski Android cihazlardaki gibi sanıyor. Kimse her güncellemesinde bir arıza çıkaran, boynunda şarj aleti ile gezen ayforcuları konuşmuyor.

android elbette eskiye göre mecburen ilerledi, ancak hala bir ios değil, olamayacak. android ne yaparsa yapsın şişmek, takılmak ve restart yapmaya zorlamak zorunda. haritaların içi bile ağzına kadar reklam dolmuş. aylar sonra ilk defa dün gece bir bakayım dedim -arada hep yandex navi kullanıyorum- gözlerime inanamadım. çöp. rezalet. orta donanımlı bir android telefonun dahi kaldırması çok zor. zaman çizelgeleri, konumlar, gidilen yerler, restaurnatlar, benzin istasyonlrı, cafe, bok püsür... Allah belanızı versin deyip, devre dışı bıraktım yine.

Windows Mobile'dan sonra hep android kullandım, hala Moto Z kullanıyorum. çoğu telefonu darmadağın edeblecek kadar güçlü ve seri. androidid temiz kullanmak iin çöp google uygulamaları ve google ayarlar içinde ne var ne yok hepsinin ve reklam tavsiyelerinin kapalı tutulması şart.

konu sahibi de note 5 i2013 yılına nakletmiş

açmayın-bağıran-karı kullanıcısına yanıt
    @açmayın-bağıran-karı demiş ki;

Mesajı Yerinde Gör

Asıl sıkıntı o yılların Touchwiz arabirimiydi. Görüntü olarak o yıllarda güzel olsada telefona inanılmaz bir yük bindiriyordu.

O dönemde Google Nexus 4 kullandım, sadece Android. Arayüzün özellikle ilk dönemlerinde aşırı berbat olduğuna katılsamda Samsung'ların sorunu bu cihazda yoktu. 4.5G çıkıp yaygınlaşana kadar kullandım. En son geçen yine 1-2 ay kullandım Nexus 4'ü. Günlük kullanım için 8 sene sonunda anca yavaşladı.

4.5G ile birlikte LG G4'e geçtim, 5 senedir hala kullanıyorum. Tabiki güncel cihazlara göre artık daha yavaş ve oyun konusunda eskidigini hissettirse de daha 1-2 yıl gideri var.

Android kasıyor muhabbetti eskidendi, o dönemde leğen plastiği almak yerine Nexus gibi cihazları alanlar çok uzun süreler rahat rahat kullandılar telefonlarını.

Destek içinde Nexus / Pixel serisi en uzun desteği veriyor. Nexus 4'e en son bu sene güvenlik güncellemedi geldi. 7-8 yıllık makineye geldi. Daha uzun süre destek verilen model olduğunu sanmıyorum.

samsung galaxy s3 ilk çıktığı sene almıştım, 2012 temmuz. tam bir buçuk sene sonra samsung güncellemeyi kesti. android kitkat alamadı s3. kızdım ve iphone 5s aldım 2013 kasım'da. daha güncellemeleri geçtiğimiz aylarda yeni bitti.

s3 ilk senesinden itibaren yavaşlamaya başlamıştı, rehberi 10 saniyede açıyordu mesela iphone 5s'im de nispeten yavaşladı artık ama s3'e göre çok daha stabil bu haliyle bile.

• Yüzbaşı
    286 Mesaj
    Tam tersi Iphone kullananlarda hep bir şarj problemi var.Son telefonlarda düzelttiler bu işi ama o Iphone 4,Iphone 5S zamanları tam faciaydı.
    J7 2016 var bende 3 yıldır taş gibi telefon.1200 liraya almıştım F/P olarak muazzam iyi çıktı.Şarjı bitmek bilmiyor hala daha

300tl ye aldim 2014den beri kullaniyorum telefon olarak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vatikanli Mumin -- 20 Ekim 2019; 18:17:51 >
    |
    |
  • Yarbay
    4272 Mesaj
    Bende de P2 var 2 sene önce aldım hala ilk günkü gibi stabil.
    Lg stylus 3 var bende de 3 yıllık telefon hala yağ gibi akıyor hiç kasma yok şarjıda iyi gidiyor kalemide var işimi görüyor.Ama bundan önce samsung vardı j7 o 1 sene dolmadan kasmaya takılmaya başlamıştı.Bilemiyorum nedendir ama kullandığım programlar yazılımlar hep aynı kullanım tarzım da aynı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |

Orijinalden alıntı: Guest-A8D122BA5

Lg stylus 3 var bende de 3 yıllık telefon hala yağ gibi akıyor hiç kasma yok şarjıda iyi gidiyor kalemide var işimi görüyor.Ama bundan önce samsung vardı j7 o 1 sene dolmadan kasmaya takılmaya başlamıştı.Bilemiyorum nedendir ama kullandığım programlar yazılımlar hep aynı kullanım tarzım da aynı.
    Kim ne derse desin samsung telefonda pek dayanıklı değil .

S4 hala duruyor ama cidden yavas. Suanki g3 beatte yavasladi hatta yavaasliktan klaviye karsima cikmaz oldu. Ucuz bisey bulsam alacam. Ithalatci garanti alsam uzulur muyum?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Tamamen nasıl kullandığına bağlı. Telefonun ekranı sürekli açık, işlemcisi gün içinde sürekli çalışıyor ise. Telefon 2 seneyi geçmeden yorulacak ve pil ömrü bitiş noktasına gelecektir. Normal bir kullanıcı için; pil ömrü konusu, zaten sıkıntı yaratmaz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1609 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Rust in Peace.

2 - 3 ay sonra telefonum 2. senesini doldurmuş olacak. Telefonum J7 pro, memnunum. Belki bi ara bataryasını değiştiririm, en az 1 sene daha gider.

Kasmaya başlamıştı ama android 9 güncellemesinden sonra düzeldi. Oyunlarda tabi kasmalar olabiliyo ama oyun oynamıyorum uzun zamandır.

Orijinalden alıntı: 11 52 7

6 yillik G3 beat 4 yildir devam ediyorum sarj konusunda gunu kurtariyor. Ondan onceki telefonum s4 tu daha guzel olsada sarj kotu diye buna gectim.

S4 hala duruyor ama cidden yavas. Suanki g3 beatte yavasladi hatta yavaasliktan klaviye karsima cikmaz oldu. Ucuz bisey bulsam alacam. Ithalatci garanti alsam uzulur muyum?
    S4'e format atarsan yavaşlığı düzelir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

AMD Ryzen İşlemci Kullananlar Kulübü 130+ Kullanıcı
  • Binbaşı
    1657 Mesaj
    Android 1.2'den beri bu dünyada biri olarak şu zamana kadar Galaxy Pocket rezaleti harici hiç bir cihazda yavaşlama olmadı. S4 ve Note 5 hala canavar gibi cihazlardı onlar beni terk etmese ben onları terk etmezdim

Hala insanlar kullanım deneyimini eski Android cihazlardaki gibi sanıyor. Kimse her güncellemesinde bir arıza çıkaran, boynunda şarj aleti ile gezen ayforcuları konuşmuyor.
    2013 te Note 5?? Taam inandım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Togrul99 -- 20 Ekim 2019; 19:42:31 >
  • Yarbay
    5538 Mesaj
    android elbette eskiye göre mecburen ilerledi, ancak hala bir ios değil, olamayacak. android ne yaparsa yapsın şişmek, takılmak ve restart yapmaya zorlamak zorunda. haritaların içi bile ağzına kadar reklam dolmuş. aylar sonra ilk defa dün gece bir bakayım dedim -arada hep yandex navi kullanıyorum- gözlerime inanamadım. çöp. rezalet. orta donanımlı bir android telefonun dahi kaldırması çok zor. zaman çizelgeleri, konumlar, gidilen yerler, restaurnatlar, benzin istasyonlrı, cafe, bok püsür... Allah belanızı versin deyip, devre dışı bıraktım yine.

Windows Mobile'dan sonra hep android kullandım, hala Moto Z kullanıyorum. çoğu telefonu darmadağın edeblecek kadar güçlü ve seri. androidid temiz kullanmak iin çöp google uygulamaları ve google ayarlar içinde ne var ne yok hepsinin ve reklam tavsiyelerinin kapalı tutulması şart.

konu sahibi de note 5 i2013 yılına nakletmiş

• Onbaşı
    29 Mesaj

Ikisine de stock veya custom rom at hocam canlansınlar biraz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    11 52 7 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    7659 Mesaj
    samsung galaxy s3 ilk çıktığı sene almıştım, 2012 temmuz. tam bir buçuk sene sonra samsung güncellemeyi kesti. android kitkat alamadı s3. kızdım ve iphone 5s aldım 2013 kasım'da. daha güncellemeleri geçtiğimiz aylarda yeni bitti.

s3 ilk senesinden itibaren yavaşlamaya başlamıştı, rehberi 10 saniyede açıyordu mesela iphone 5s'im de nispeten yavaşladı artık ama s3'e göre çok daha stabil bu haliyle bile.
Sayfa:
Reklamlar
haberler
Mobilya Takımları
Bey Azura
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,475
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.