Şimdi Ara

Android P mercek altında: En yeni Android sürümü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.747
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merakla beklenen Android P betayı kullanma şansı yakaladık. Bu videomuzda Android P ile gelen yeni özellikleri anlatıyor, kullanım deneyimlerimizden bahsediyoruz.

• Abi şaka gibi çoğu yazılımsal özellik ss alma yan döndürme gibi komik şeyler... 4 senelik telefonumda custom rom kullanıyorum. Allaha şükür 3 senedir falanda bu özellikler zaten bende var. Sağol google xd

• Yahu iyi güzel de bu özelliklerin hepsi zaten var. Yok mu ya?

• arkadaşlar daha başka ne olabilir ki her sene çok fazla değişiklik mümkün olamaz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • üstadım biz teşekkür ederiz.

• Huawei, LG vs kullananlar bilir bu özelliklerin çoğu yıllardır var biraz hayal kırıklığı olmuş android P

• Karanlık mod gelmis deginmessin bile

• Android 6.0 dan sonrasınada değişen elle tutulur hiçbirşey yok.
    Google bu piyasayı hiç okuyamıyor mu? Her sene İS(OS) Çıkartmak zorunda mı?
    Hepsi dandik yazılımsal bir özellik. Android 7.0 ile vulkan sisteme dahil edildi onuda kullanan uygulama yok.

Bundan başka yeni bir teknoloji sisteme dahil edildi mi üst sürümlerde? Hani Tak ve Kullan sürücü desteği geliyordu? Android 8'de gelecek dediler yok, 9 çıktı yine yok.
    Halen daha üreticinin çekirdeğe gömdüğü sürücüleri kullanıyor Android. Windows gibi örneğin bir gpu sürücüsünü haricen güncelleyebilsek harika olurdu.Neden mi?
    Kullanıcılar güncelleme için üreticilerin ağzına bakmasına gerek kalmazdı.(Tak ve kullan desteği = Sürücülerin çekirdeğin dışında olması = Kaynak kod veya derleme olmadan OS'a sürücüleri ekleyerek yeni sürüme geçiş)
    Ama nerde... Google telefonu kanser gibi saran kendi uygulamalarını daha çok nerden çıkartırım diye(Örn bknz. videoda 50 kez çıkan google asistan gibi) ve kullanıcıyı daha fazla nasıl takip ederim diye eklediği yapay zeka algoritmalarını geliştirmekten başka birşey yapmamış.

Hangi uygulamanın mikrofona kameraya eriştiğini gösteren sistem, google uygulamalarının ve android sisteminin erişimini gösterip göstermeyeceği ise merak konusu. Çöp. Yeni nesil işletim sistemlerinden korkmaya başlamalısınız artık. Sizi bilmem ama ben gizliliğin yok edilmeye çalışıldığı bir İS kullanmak istemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BilirKişi00 -- 11 Mayıs 2018; 1:18:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hepsi custom romlarda olan veya 3rd. party uygulamalar ile ekleyebileceğiniz makyaj özellikler, Video da özellik diye uzun uzun üzerinde durulmasa varlığı bile fark edilmeyecek şeyler, yenilik denecek birşey yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Public_Enemy -- 11 Mayıs 2018; 1:48:28 >
  • 120 Hz destekliyor mu?

• Android'in esas sıçrama yaptığı ve gerçekten kullanılabilir hale geldiği sürüm 4.4'tü. Sonrasında hep üstüne ufak ufak koyarak gittiler ki normali de budur. Artık öyle göze batacak değişiklikler zor görürüz bence.

• s7 edge halen android 8 oreo bekleniyorrrrr

• Vay beee. Amerika yeniden keşfedilmiş.

• Çookk beklersin daha

• Android P yi beğendim her yıl kendini geliştiriyor.

• biçoğuna zaten vardı ya diyordumki oneplus da oxygenOS kullandığım aklıma geldi :D günaydın google :)

• Android tasarımsal olarak değil artık yazılımsal olarakta iPhoneX’a benzemeye başladı (Firmaların oldukça çirkin görünen çentiği benimsemesi). 3 tuş ile çok işlevsel bir kullanım sunarken X’da eleştirdiğimiz çoklu ekrana geçiş şeklini almışlar ve garip olan şu ki benzer bir hareket uygulama menüsünüde açıyor. Akıllı telefonlar gittikçe tekel bir yapıya bürünüyor ve gittikçe kullanımları bizi zorluyor.

Google’ın firmaların güncelleme sorunlarına eğilmesi ve baskı yapması gerekiyor. Kendi mağazasındaki birçok güvenlik noktasında tehlikeli uygulamalara çözüm getirmesi gerekiyor ve madem bir dünya markası o zaman kendi telefonunu da dünyada yaygın hale getirmesi yani ülkemizde de satışa çıkması gerekiyor.

Bunlar olmadığı sürece üst seviye ücretler bandında Android kaybolma noktasına doğru gider. Çünkü hiç kimse 5.000 lira verdiği bir telefonda güncellemenin 8 ay geç gelmesine tahammül edemez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ___Lawyer___ -- 11 Mayıs 2018; 16:18:49 >

• Cihazınız nedir
  • Büyük bir güncelleme manyağı değişimdir ancak çoğu cihaz daha 8.0 bile alamamıştım her sene hiçbir şey eklemeden yapılan bu güncellemeler bana hiçbir şey ifade etmiyor. iOS da aynı şekilde, iOS 11 geldi birkaç kozmetik değişiklik yanında hiçbir şey gelmedi. Üstüne aylarsa sistemin oturmasını bekledik beta değil alpha kullanır gibiydik.

• Android P deki bir kaç özellik sony de zaten var uzun zamandır...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.