Şimdi Ara

Android L video inceleme 'Yeni nesil Android işletim sistemini kullandık' (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
248
Cevap
1
Favori
8.009
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet asla Windows Phone olamayacak. Çünkü neden Android bu kadar gerilesin ki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pek ilgimi çekmedi, hatta kötü bile geldi bana. İphone'a devam. (apple fan boy değilim)

• Biggest Star kullanıcısına yanıt
    Bu esinlenme olayı bu kadar problem olmamalı. Dediğiniz şekilde Samsung'un altın renk telefon üretmesi Google'ı yada Android'i bağlamaz. Ayrıca LG'nin G3'de arayüzünü değiştirmesi yine Google ve Android'i bağlamaz. Yarın bir gün Apple fiziksel tuşunu kaldırmak zorunda kaldığında yada 4.7" telefon çıkardığında "Apple LG'den yada Android'den esinlenmiş" diye bu şekilde resimli karşılaştırma yapmanızı umarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: agibat

Bu esinlenme olayı bu kadar problem olmamalı. Dediğiniz şekilde Samsung'un altın renk telefon üretmesi Google'ı yada Android'i bağlamaz. Ayrıca LG'nin G3'de arayüzünü değiştirmesi yine Google ve Android'i bağlamaz. Yarın bir gün Apple fiziksel tuşunu kaldırmak zorunda kaldığında yada 4.7" telefon çıkardığında "Apple LG'den yada Android'den esinlenmiş" diye bu şekilde resimli karşılaştırma yapmanızı umarım.

iPhone 5s ten sonra samsungun altın rengi s5 i çıkarması -> Samsung'u
    iOS 7 den sonra LG nin paster renk kullanması -> LG'yi
    aynı şekilde önceki mesajlarda belirttiğim gibi iOS paylaştıktan yıllar sonra araklanan özellikler de -> Google'ı

alakadar eder. herhalde önceki yorumumu yanlış anladınız.

İlk defa ekran boyutunun esinlenme olabileceğini sizden duydum. Boyutu patent alıp dava açabilecek varsa da helal olsun. (en boy genişlik üçlemesinden üçünün de tıpatıp aynı olması hariç)

Ayrıca buraya tıklarsanız olası bir iphone 6 nın şu anki telefonlarla kıyaslamasını görebilirsiniz.

Resimli karşılaştırma istediniz videolu verdim. ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: Ustad-kun

quote:

Orijinalden alıntı: grezimonk

iPhone 5s denen tekno tuğla mı çok satmış? palavra...

Sana bedava verseler kullanırsın ama.

Yanlış anlamayın Apple fanboyu değilim.

Ben kullanmam direk satarım yine android bi tel alırım arkadaşım iphone 5 kullanıyor ne çektiğini ben iyi biliyorum dalga konusu oluyo resmen

• quote:

Orijinalden alıntı: bblokee

quote:

quote:

Ben kullanmam direk satarım yine android bi tel alırım arkadaşım iphone 5 kullanıyor ne çektiğini ben iyi biliyorum dalga konusu oluyo resmen

Bende satarım. Şu arkadaşın yorumları beni öldürüyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bblokee

quote:

quote:

Bende satarım. Şu arkadaşın yorumları beni öldürüyor.

Ölme ölme çok yaşa inş

• quote:

Orijinalden alıntı: Biggest Star

quote:

aynı şekilde önceki mesajlarda belirttiğim gibi iOS paylaştıktan yıllar sonra araklanan özellikler de -> Google'ı

İlk defa ekran boyutunun esinlenme olabileceğini sizden duydum. Boyutu patent alıp dava açabilecek varsa da helal olsun. (en boy genişlik üçlemesinden üçünün de tıpatıp aynı olması hariç)

Ayrıca buraya tıklarsanız olası bir iphone 6 nın şu anki telefonlarla kıyaslamasını görebilirsiniz.

Önceki mesajımda dediğim gibi fazla problem olmamalı bu esinlenme yada sizin deyiminizle "araklama" olayı. Bence siz bu rekabet olayını araklama olarak değerlendiriyorsunuz. Android cihazlarda ekran boyutunun büyüyüp kasa genişliğinin azalması Apple'ı harekete geçirip onu da aynı şekilde büyük ekran daha küçük kasa üretimine itti. Bu da Apple kullanıcılarına yaradı. Apple'da ki ikonlar çok iyiydi ve resmi Android sürümlerinde de buna benzer ikonlar kullanıldı. Böylece Android kullanıcıları da daha güzel ikonlarla Android'i kullandı. Belki yarın bir gün çoklu pencere olayı da Ios'da yerini alacak sizce de iyi olmaz mı? Rekabet iyidir iki tarafında işine geliyor.

• yenilik olmalı fakat bunları firmalar tamamen kendileri geliştirmeli bence. çünkü düşünmek de büyük bir emek.
  • +903623110707 Numara Türkiye-Samsun numarası birde Amerikadan aramışlar diyo :D

• Biggest Star kullanıcısına yanıt

Pastel ve sade renk modasi windows 8 ile basladi. Fanboylugun bu kadari. İlk microsoft yapmistir ve herkes microsoft'tan 'araklamistir'

• quote:

Orijinalden alıntı: Balawitz

Pastel ve sade renk modasi windows 8 ile basladi. Fanboylugun bu kadari. İlk microsoft yapmistir ve herkes microsoft'tan 'araklamistir'

hocam

Android L video inceleme 'Yeni nesil Android işletim sistemini kullandık'

size göre yukarıdaki iconlar tamamen windows ve hiç bir şekilde eski ios tasarımıyla ölçüşmüyor ha

ayrıca söylediğinizde haklısınız pastel renkleri de daha önce kullanan vardı. HIRSIZ APPLE yine ÇALDI !

bakınız:

edit: ayrıca apple ın ürünlerinde monami gibi sticker vermesi de pastel renkleri çaldığına delalettir ;)

büyük android ailesi olarak hemen dava açalım !! DAR AĞACINDA OLSAK BİLE SON SÖZÜMÜZ MONAMİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biggest Star -- 3 Temmuz 2014; 16:00:57 >

• quote:

quote:

Altın rengi yıllar önünde Sony Ericsson'un onlarca telefonunda kullanıldı. O zaman iphone, se'den esinlendi demek, yanlış mıyım?
    Ayrıca ios7 benzeri(hatta bayağı bir benzeri) temalar daha önce markette launcher teması olarak verilmişti.
    Şimdi ios7, küçük geliştiricilerden mi esinlendi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Vash The Stampede

quote:

quote:

Altın rengi yıllar önünde Sony Ericsson'un onlarca telefonunda kullanıldı. O zaman iphone, se'den esinlendi demek, yanlış mıyım?
    Ayrıca ios7 benzeri(hatta bayağı bir benzeri) temalar daha önce markette launcher teması olarak verilmişti.
    Şimdi ios7, küçük geliştiricilerden mi esinlendi?

hocam sizin mantığınızda şöyle bir örnek var:

burada da bizim ios calculator meğerse 1977 yapımı hesap makinesiymiş. (apple esinlenmiş / kopyalamış )

sizin altın renkli xperia örneğini de buna benzettim. umarım demek istediğimi anlamışsınızdır hocam.

ayrıca bildiğiniz gibi tableti de ilk apple bulmadı. daha önce de microsoft tablet çıkarmıştı ve nokia nın da prototip aşamasında olduğu bi model vardı fakat ipad kadar yenilikçi olmadığı için ( yenilikten kastım sunduğu özellikler açısından ) popüler olmadı , söndü gitti...

bir örnek daha; telefonda parmak izi tarayıcı sanırım 2008 veya 2009 yapımı bir telefonda mevcuttu, biraz ilgi görmüştü fakat apple iphone 5s de kullandıktan sonra nedense samsung da s5 de kullanmaya başladı.
    bana göre 30 yıl önceki hesap makinesi tasarımını almak kopyalama kapsamına girmeyeceği gibi, samsung un birkaç ay sonra parmak izi tarayıcını ( bu arada iphone 5s deki parmak izi okuyucu, iphone daki biraz daha gelişmişi ve galaxy s5 deki parmak izi tarayıcı -arada biraz fark var-) alması düpedüz KOPYAlamaktır.

apple genelde böyle küçük büyük farketmeksizin geliştiricilerden bi şeyler alıyor (ama geneli cydia daki tweakler oluyor ve bahsettiğiniz temanın kopyalanması(?) konusuna inanmıyorum.) mesela cydia kurulduktan 1 ay sonra appstore çıkmıştı
    logodan da anlayabilirsiniz. fakat firmalar arası bakarsak (samsung vs apple gibi) bana göre samsung ve google ın kopyaladığı çok fonksiyon var hocam.

• benim mantığım oldukça basit ve doğru. her marka bir sonraki telefonunda popüler özelliklerden esinlenir. o özelliklerin bir dönem tutulmaması, unutulup gitmesi özelliğin tekrar yenilenerek ortaya çıktığında ve büyük sükse yarattığında kopyalanmadığı anlamına gelmez.
    ayrıca inanmadığınız tema örneği oldukça gerçekçi bir örnek sizi temin ederim. ios7'den çok önce basit, pastel renklerin bulunduğu launcher temaları vardı(miui sisteminde kullanılan space potato mesela). tabi ios7 teması ile birebir aynı değildi. tıpkı android L temasının, ios7'nin temasına benzemesi ama aynı olmaması gibi.
    ayrıca cydia'da ios kullanıcılarına yenilik gibi gösterilen şeylerin çoğu halihazırda android tarafında var olan şeyler(bildirim çubuğu, kilit ekranı özelleştirmesi, dock özelleştirme, control center...).
    sizin ios-apple fanı olduğunuz ortada. ben ne yazarsam yazayım sizin fikirleriniz değişmeyecek. o yüzden tartışmanın gereği yok.
    not: android telefon kullanıyorum. ayrıca 1g, 2g, 4g, 5g itouch kullandım. her iki platformda da yeteri kadar bilgi ve tecrübem var, yani fan değilim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Balawitz

hocam

size göre yukarıdaki iconlar tamamen windows ve hiç bir şekilde eski ios tasarımıyla ölçüşmüyor ha

ayrıca söylediğinizde haklısınız pastel renkleri de daha önce kullanan vardı. HIRSIZ APPLE yine ÇALDI !

bakınız:

edit: ayrıca apple ın ürünlerinde monami gibi sticker vermesi de pastel renkleri çaldığına delalettir ;)

büyük android ailesi olarak hemen dava açalım !! DAR AĞACINDA OLSAK BİLE SON SÖZÜMÜZ MONAMİ

Güleceğim yoktu

• Tek begenmedıgım sey sanal tuslar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Vash The Stampede

benim mantığım oldukça basit ve doğru. her marka bir sonraki telefonunda popüler özelliklerden esinlenir. o özelliklerin bir dönem tutulmaması, unutulup gitmesi özelliğin tekrar yenilenerek ortaya çıktığında ve büyük sükse yarattığında kopyalanmadığı anlamına gelmez.
    ayrıca inanmadığınız tema örneği oldukça gerçekçi bir örnek sizi temin ederim. ios7'den çok önce basit, pastel renklerin bulunduğu launcher temaları vardı(miui sisteminde kullanılan space potato mesela). tabi ios7 teması ile birebir aynı değildi. tıpkı android L temasının, ios7'nin temasına benzemesi ama aynı olmaması gibi.
    ayrıca cydia'da ios kullanıcılarına yenilik gibi gösterilen şeylerin çoğu halihazırda android tarafında var olan şeyler(bildirim çubuğu, kilit ekranı özelleştirmesi, dock özelleştirme, control center...).
    sizin ios-apple fanı olduğunuz ortada. ben ne yazarsam yazayım sizin fikirleriniz değişmeyecek. o yüzden tartışmanın gereği yok.
    not: android telefon kullanıyorum. ayrıca 1g, 2g, 4g, 5g itouch kullandım. her iki platformda da yeteri kadar bilgi ve tecrübem var, yani fan değilim.

hocam merhaba,

öncelikle miui ile ilgili olan cümleyi kahkaha atarak okuduğumu belirtmek isterim. miui arayüzünün sahibi olan xiaominin şirketinin ceo su zaten apple ı her anlamda örnek aldıklarını belirtmiş ve ceo nun da steve jobs hayranı olup, onun gibi sunumlarında mavi kot + düz siyah renk giymesi de zaten steve jobs ın tamamen ismini dahi unuttuğum xiaomi firmasının ceo sunu kıskandığından olmaktadır

xiaominin cloud sistemine micloud adını vermesi de apple ın icloud servisinin çakma olduğunu gösterir ve evet delalettir ;)

1-) "benim mantığım oldukça basit ve doğru" en çok buna güldüm

2-) "sizin ios-apple fanı olduğunuz ortada. ben ne yazarsam yazayım sizin fikirleriniz değişmeyecek. o yüzden tartışmanın gereği yok." ikincilik buna

3-) "yeteri kadar bilgi ve tecrübem var, yani fan değilim."

apple ı bile yaptığı işlerde yorumumu eleştirdim ama siz çöp kutunuza toz kondurmadığınız halde yine fan benim ve kesinlikle fandroid değilsiniz.

sizi mantığınızla baş başa bırakıyorum. (nokta)

• Miui teması dedim, bu tema 26temmuz2013 tarihinde bir deviantart kullanıcı tarafından kullanıma sunuldu. Yani kişinin firmayla alakası, sadece tema tasarlayan bir miui kullanıcısı olması.
    Ayrıca çocuk bir fanboy tarafından mantığımla baş başa bırakılmam inanın çok koydu. Çok üzüldüm

• Vash The Stampede kullanıcısına yanıt
    nedense daha önceki sorularımın hiç birine cevap veremeyip "ama benim mantığım doğru " diyen bir kişi konuları hemen değiştirmeye çalışıyor.
    konu en başta neredeydi ta nereye geldi.. neyse yine de yanlış olduğunuz noktayı göstermek forum görevidir.

Yanlış olduğunuz nokta:

26 temmuz 2013 tarihinde herhangi bir 3.geliştirici tema geliştirmişse tarih olarak iOS 7 keynote un ilerisinde kalıyor. (bkz: 11 June 2013)

sanırım daha yeni ingilizce görmeye başladınız... ve normal olarak ayları karıştırıyorsunuz

o yüzden forumumuzun sizin gibi yaşça ufak üyelerine açıklamaktan memnuniyet duyarım

Tarih olarak baktığımızda haziran temmuzdan önce gelir.

Fakat üzülmeyin size hediyem var

Bunu yaz tatilinde duvarına yapıştırırsın ve böylelikle ayları karıştırmazsın ve diğer forum sakinlerini rahatsız etmezsin

Bir daha cevap vermezseniz sevinirim

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.