Şimdi Ara

ANDROİD CİHAZLARI FULL BRİCK / BRİCK Olanlar.. DİKKAT. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
11
Favori
64.049
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İşi bilen birisi için basit bir şey. 5-10dk da evden çıkmadan bile çoğunlukla halledilebiliyor. En fazla en yakın elektrikçiye kadar gidersiniz...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadasın sorunu jtaglık degılmıs jigle dowload moda alıp yazılım yuklemıs yınede ucuza halletmıs ama

jtag ısını kımse 20 tl ye yapmaz yaparsada dengesizligindendir

8 tane tel cekıyosun ve mıkroskop altında (jtag pad yoksa)

ve jtag yapıp tekrar fw yukluyosun

bende yapıyorum ve bu işlem için istedigim tutar min 100 seviyesindedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

İşi bilen birisi için basit bir şey. 5-10dk da evden çıkmadan bile çoğunlukla halledilebiliyor. En fazla en yakın elektrikçiye kadar gidersiniz...

@Firaristt arkadaşım benim yazıyı pek okumamışsın anlaşılan...
    Gittiğim telefoncu da pek istekli yapmadı bu işi zaten
  • Ben ilk mesaja istinaden yazmıştım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Duratec

Kısacası söylemek istediğim şu arkadaşlar ; 20 Tl lik işlem için 1000-1500 TL lik cihazlarınızı tehlikeye atmayın.
    Orjinal Olmayan HİÇBİRŞEYİ KULLANMAYIN.. Orjinal yazılımlar büyük bir AR-GE çalışması ile defalarca denenip yapılıyor bu cihazlar için.. Ne olduğu belli olmayan Custom Firmwareleri kurmayın.. Belki geri dönüşü olur ama birgün benim gibi Cihazınız Brick olupda 200 Tl istenirse ve 20 gün cihazın onlarda kalıcağı söylenirse beyninize kan gitmez

Bırakın sorumluluk sahibi Telefoncu olsun.

Kolay gelsin..

Şuana kadar belki de 100'ün üzerinde rom kurmuşumdur. Bize neden bir şey olmuyor öyleyse? Ki büyük ar-ge çalışmaları sonucu stock rom lar kullanıcılara sunuluyor demişsin. Farkındaysan geçen yıl Samsung un kernel larında brick bug vardı. Fabrika ayarlarına geri dönenlerin telefonu brick oluyordu. Ki bu bug ı hala fix lemediler. Şimdi sorarım sana; bu mu ar-ge? O ne olduğu, nerden geldiği belli değil dediğin rom lar xda da binlerce kişi tarafından yüklenip yorum alıyor. İşi daha da ileriye taşıyıp bir ekip tarafından yapılan CM ve MIUI tarzı rom lar var. Bunların hiç biri merdiven altı çalışmalar değil. Kaldı ki zamanında Samsung un CM takımına Galaxy SII hediye etmişliği vardır.

Demem o ki;

Teknolojiden iyi anlıyorsanız,

Gerekli dikkati gösterirseniz,

Uygun dosyaları kurarsanız, hiçbir sorunla karşılaşmazsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exeque -- 5 Şubat 2013; 11:16:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Exeque

Şuana kadar belki de 100'ün üzerinde rom kurmuşumdur. Bize neden bir şey olmuyor öyleyse? Ki büyük ar-ge çalışmaları sonucu stock rom lar kullanıcılara sunuluyor demişsin. Farkındaysan geçen yıl Samsung un kernel larında brick bug vardı. Fabrika ayarlarına geri dönenlerin telefonu brick oluyordu. Ki bu bug ı hala fix lemediler. Şimdi sorarım sana; bu mu ar-ge? O ne olduğu, nerden geldiği belli değil dediğin rom lar xda da binlerce kişi tarafından yüklenip yorum alıyor. İşi daha da ileriye taşıyıp bir ekip tarafından yapılan CM ve MIUI tarzı rom lar var. Bunların hiç biri merdiven altı çalışmalar değil. Kaldı ki zamanında Samsung un CM takımına Galaxy SII hediye etmişliği vardır.

Demem o ki;

Birisine cevap verdiniz galiba, o da mesajını silmiş anlaşılan...
    Ben gerekli dikkati göstermediğim için brick yaptım telefonu; dediğiniz maddelere dikkat edildiğinde sorun olmayacaktır büyük ihtimal.

Android dünyası açık kaynak olduğu ve her üreticinin özel sürümler çıkarmasından dolayı çok bölünmüş.
    Bu bölünmüşlük güncelleme sorununu da beraberinde getiriyor, insanların xda vs tarafından geliştirilen rom'lara yönelmelerinin sebeplerinden birisi de bu
    en güncel rom çok geç gelebiliyor, örneğin SG SII için 4.1.2 JB güncellemesi....

• quote:

Orijinalden alıntı: mteke

quote:

Orijinalden alıntı: Exeque

Demem o ki;

Birisine cevap verdiniz galiba, o da mesajını silmiş anlaşılan...
    Ben gerekli dikkati göstermediğim için brick yaptım telefonu; dediğiniz maddelere dikkat edildiğinde sorun olmayacaktır büyük ihtimal.

Android dünyası açık kaynak olduğu ve her üreticinin özel sürümler çıkarmasından dolayı çok bölünmüş.
    Bu bölünmüşlük güncelleme sorununu da beraberinde getiriyor, insanların xda vs tarafından geliştirilen rom'lara yönelmelerinin sebeplerinden birisi de bu
    en güncel rom çok geç gelebiliyor, örneğin SG SII için 4.1.2 JB güncellemesi....

Konunu ilk mesajına hitaben yazmıştım. Özellikle de son satırlara.

Bana kalırsa, Samsung güncelleme bazında kötünün iyisi diyebiliriz. E hal böyle olunca biz de tabii ki custom rom lara yöneliyoruz dediğiniz gibi.

• Birazda macera arıyoruz. Bir şey olmaz mantıgının son bulduğu yerde "Imdat JTAG" yokmu diye bağırıyoruz.
  • i9300 boot repair nasıl yapılır ben şöyle bir linkte güzel bir anlatım gördüm cihaz port görmemesi durumunda işe yarıyor

i9300 boot repair
  • Ankara' da önerebileceğiniz bir servis var mı?
  • Ben galaxy s2 varken ebay'den usb jig aldım 1 dolar alet 1 dolar kargo 2 dolara 3 haftaya geldi

Geçen brick oldu taktım tak diye download moda aldı geçtim
    Arkadaşlarında dediği gibi android ile oynayacaksan bunları kabul edeceksin
  • Samsung'un resmi güncelleme yazılımı Kies ile yazılım güncelleme işlemi de en az Odin programıyla yüklemek kadar brick riski içerir. En az riskli olan güncelleme yöntemi OTA yoluyla kablosuz internet bağlantısı üzerinden güncelleme yapmaktır. Riske girmek istemeyen arkadaşlar güncellemeyi OTA yoluyla yapabilir. Geçen benim S3'e de Odin ile yazılım yüklerken yarıda kaldı. Allahtan download modda açıldı da telefonu kurtarabildim. Bir de tecrübe ettiğim kadarıyla en az sorun için telefonu bilgisayara bağlarken kasa üzerindeki usb girişlerine değil de direk kasanın arkasındaki anakarta doğrudan bağlı usb girişlerine bağlarsınız sorun çıkma ihtimali daha az. Mesela benim bilgisayarımda kasanın önündeki usb girişlerine bağlanınca bağlantıda kopmalar yaşanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemalboran -- 21 Nisan 2013; 1:08:06 >
  • kayseride yapan varmıdır acaba bilgisi olan varmı :)benim s3 de şarj oluyor açılıyor ama samsung yazısın da kalıyor ve kendi kendine reset atıyor.(orjinal rom atmayı denedim odinle yine olmadı) bende garantiye gönderdim (paralel ithalat) ana kart yanmış dediler 700 tl istediler sonra araştırdımki ana kart yansa telefon hiç açılmazmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İLkinSAin -- 24 Temmuz 2013; 9:31:26 >
  • Merhaba Arkadaşlar !
    Samsung S3 İ9300 telefonum şarja takılı iken, kendiliğinden off oldu ve hiçbir şekilde açılmıyor. Yani hiç tepki yok.Telefon yurt dışı olduğu için servisi yapmıyor.(Yurt dışı yazılımı farklı olduğu için yapamıyorlarmış). Birkaç tamirciye gösterdim fakat güven vermedi. Bu konuda yardımcı olacak birileri varsa lütfen cevaplasın teşekkürler!
  • quote:

Orijinalden alıntı: HooMie

Galaxy S ime sayısız kez yarı brick ve full brick ettim download moda aldığımda orjinal rom yükleyip düzelttim ama daha beterleride varmış

Ben bi acemilikle Samsung S (GT-i9003) e bi halt ettim.Başta açınca Samsung yazısında takılı kalıodu odin i okudum yapaım dedim tamamen gitti. hiç açılmıo. Bide almanyadan almıştım. garantide yok. Helal olsun bana. Hard bricten kurtardın mı hiç. Bi düzelsin bidaha kurcalamıcammmm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LegendM

Ben galaxy s2 varken ebay'den usb jig aldım 1 dolar alet 1 dolar kargo 2 dolara 3 haftaya geldi

Geçen brick oldu taktım tak diye download moda aldı geçtim
    Arkadaşlarında dediği gibi android ile oynayacaksan bunları kabul edeceksin

Hiç mi açılmıodu tel. Hayat belirtisi varmıydı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Duratec

Arkadaşlar dün Odinden yazılım yüklerken bağlantının kesilmesi yüzünden Cihazım Full Brick olmuştu (Samsung Galaxy S i9000GT ) ,yani hiçbir şekilde açılmıyor sadece home tuşunun sağ ve solundaki 2 led yanıyordu ve ekran tamamen siyahdı.

İnternette araştırmam sonucu kimisi yüksek paralar verip bunun için makinalar almış (Jtag vb.) kimisi Soyguncu Teknik servislere 200-300 TL civarı paralar vermiş.

Bugün sabah bende çevredeki Telefon Teknik servislerini araştırıp bu işlem ile ilgili bilgi alırken çok değişik fiyatlarla karşılaştım..

İlk sorduğum yer 200 Tl dedi ve cihaz 20 Gün kalır dedi.

2. sorduğum yer 150 Tl dedi ve cihaz 1 hafta kalır dedi.

bu arada bikaç yere daha sordum yaklaşık aynı fiyatlar aynı süreler...

En sonunda Kocatepe Mithatpaşada bir telefoncu/teknik servis buldum.

girdim hemen yapabilirmisin diye sordum.. Samsung Box unun olduğunu ve 20 tl ye yapıcağını söyledi.. Tamam dedim ve 1 saatte yaptı verdi cihazı.

Samsung Kies Cihazımı tanımadığından ODİN ile Firmware atıyordum. Artık Her ihtimale karşılık ODİN ile birdaha hiçbirşey atmıycam ne rom ne firmware.

Arayıp sordum tekrar yine 20 TL ye istediğim Firmwareyi cihazıma yükleyebileceğini söyledi.

Kısacası söylemek istediğim şu arkadaşlar ; 20 Tl lik işlem için 1000-1500 TL lik cihazlarınızı tehlikeye atmayın.
    Orjinal Olmayan HİÇBİRŞEYİ KULLANMAYIN.. Orjinal yazılımlar büyük bir AR-GE çalışması ile defalarca denenip yapılıyor bu cihazlar için.. Ne olduğu belli olmayan Custom Firmwareleri kurmayın.. Belki geri dönüşü olur ama birgün benim gibi Cihazınız Brick olupda 20 gün cihazın onlarda kalıcağı söylenirse beyninize kan gitmez

Bırakın sorumluluk sahibi Telefoncu olsun.

Kolay gelsin..

Geçmiş olsun.. Öncelikle; Jtag denilen cihazı 10-15 lira masrafla, eski bir USB kablosunun kafasını keserek siz de yapabilirsiniz.

İkincisi sizin cihazınız Hard brick olmamış. Hard brick'te hafıza bölümünün okunabilme/yazabilme özelliğinin kaybolması ve fiziksel olarak cihazın hiç birşey yapamaması söz konusudur. Zaten bir Android cihazı bugün Hard Brick yapabilmek için fiziksel bir müdalede bulunmalı ya da yüksek gerilim vs. uygulamalısınız.

Sizin cihazınız Soft Brick olmuş, onu da Samsung box ya da Odin ile yine çözebilirdiniz.

En önemlisi Custom ROMları neden kötülüyorsunuz onu anlamadım? Bir cihazda bir işletim sisteminin çalışabilmesi için gerekli olan baz altyapı bir kaç Kb'lık küçük bir parçadır. Sizin kullandığınız orijinal ROMda da o parçacık var, yükleyeceğiniz custom ROMda da aynısı var. Üstelik "custom ROM yüklemeyin" mesajını verirken "Orjinal yazılımlar büyük bir AR-GE çalışması ile defalarca denenip yapılıyor bu cihazlar için" argümanıyla kendinizi desteklemeye çalışmışsınız ama size sorunu yaşatan aslen Odin'in kendisi ve o da bizzat Samsung tarafından "büyük Ar-Ge çalışmalarıyla defalarca denenip yapılmış", Galaxy S için ilk başta üretilip sonra diğer cihazlara da türetilmiş bir uygulama ..

Yönergelere dikkat ettiğiniz sürece istediğini custom ROMu gönül rahatlığıyla yükleyebilirsiniz arkadaşlar.. Custom ROMlar (diyelim ki çok çok kötü ve acemice yapılmış olsunlar, ki kalmadı artık öyle sistemler) belki yanlışlıkla rehberinizi silebilir, cihazınızda "çalışmaz hale gelebilir" vs. vs. vs. ama "cihazınızı çalışmaz hale" getiremez, bu söz konusu değildir..

• İyi günler benim htc desire s cihazım var telefonu açma tuşuyla açıyorum fakat htc yazısı cıkıyor sonra siyah ekran oluyor ses kısma tuşu ve güç tuşuyla boot sayfasını açıyorum recovery ve factory recovery deniyorum ama yine açılıştaki gibi htc yazısı çıkıyor sonra tekrar siyah ekrana geçiyor bazende htc yazısı sonra telefon ve ünlem işareti sonra siyah ekran. şarja taktığımda şarj sensörüde yanmıyor sanırım şarjda almıyor artık Brick olmuş olabileceğini düşşünüyorum bu durumdan nasıl kurtulurum varmıdır bi çözümü yardımcı olurmusunuz :(
     ANDROİD CİHAZLARI FULL BRİCK / BRİCK Olanlar.. DİKKAT.

• arkadaslar.
    note 2 cihazım sarjı bittikten sonra açılmadı. bataryayı değiştirdim. sarj aletini değiştir hiç açılmıyor
    ne olmuş olabilir. samsung yazısı dahil çıkmiyor
    hard brick mi oldu istanbulda nerede kaça yaptırabilirim.
  • Galaxy S'ime en az 100 kere yazılım atmışımdır. En az 10 kere de brick olmuştur. Ama hiçbir zaman ekrana görüntü gelmeyecek kadar brick edemedim.
    Rom atarken bootloader kısmına ellemezdim. Zaten rom geliştiriciler de genellikle o kısma dokunmuyorlar.
    O yüzden sgs'de hiç sorunum çıkmadı.
    Artık jtag lık olacak telefon da kalmadı sanırım. Hepsinin kurtarma için bir methodu var.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.