Şimdi Ara

[ANDROID] Akıllı Telefon Önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar. Bu aralar Androidli akıllı telefonlara takmış durumdayım. Bir süredir internetteki bütçeme uygun Android telefonları araştırıyorum. SAR değerleri ile Donanım Haber ve Ekşi Sözlük'teki yorumları da dikkate alarak bayağı bir telefon eledim kafamda. Yedi tane orta seviye akıllı telefon kaldı geriye. Tümü de f/p açısından övülen telefonlar. Bu telefonların incelemelerini açıyorum önüme tekrar tekrar okuyorum fakat hala birinde karar kılabilmiş değilim. Birbirine yakın özellikteler sayılabilir. Karar kılamadığım için bu noktada deneyimli ve donanımdan anlayan kişilerin önerilerini almak istedim. Tabi bu telefonları kullanan kişilerin yorumları da değerli benim için. İnternette fazla belirtilmeyen kusurlarını öğrenmek gerekebilir. Örneğin Gio'nun konuşma kalitesi ve Liquid E'nin ısınma sorunu var denmiş. Bu kusurlar modelin sorunu mu yoksa istisnalar mı? Bunun gibi şeyler.

Öncelikle telefonda aradığım şeylerden bahsedeyim. Aslında çok şey beklemiyorum. En belirleyici nokta bu telefonlardan Ice Cream Sandwich güncellemesini resmi olarak alacak olanlar var mı? Farklı yöntemlerle de bu sürüme güncellenebilirmiş telefonlar. İlk akıllı telefon deneyimim olacağı için pek bilgi sahibi değilim bu konuda. Performans noktasında da 7-8 uygulamayı aynı anda açıp telefonu çok zorlayacağımı sanmıyorum. Ama şöyle bir şey var. Alacağım telefonu en az üç-dört yıl kullanacağım. Bu süre zarfında geliştirilen uygulamaları açabilmeli telefon. Yavaş kalmamalı. Fiyatına oranla en üst düzey performansı sunan telefon elbetteki ilk tercihim olur. Onun dışında tüm akıllı telefonların ortalama şarj yeme süresi aynı imiş. Ona fazla takılmıyorum bunun için.

Bunları değerlendirerek aşağıdaki telefonlara göz atarsanız çok iyi olur.

Huawei Ideos X5
    Aslında ilk almayı düşündüğüm telefon buydu, araştırmaya devam ettikçe alternatifler çoğaldı. Şu an internette sadece tek bir yerde bulabildim. 600 lira. Ayrıca farklı bir internet sitesinde de ikinci eli 490 liradan satan birisi ile anlaştım. Eğer elinden çıkarmazsa ben alacağım.

http://www.istanbulgsm.com/urun/huawei-u8800-ideos-x5-2-gb.aspx

Samsung Galaxy Gio
    Birçok yerde övülmüş. Samsung'un yol haritasında ICS dışında kalacak gibi görünüyor. Teknosa'da 530 liradan satılıyor şu an.

http://www.teknosa.com/kategori/telekom/cep_telefonu/218/145011297/samsung_s5660_galaxy_gio_dark_silver_cep_telefonu

Acer Liquid E
    Fiyatına oranla övülen telefonlardan birisi gene. Malzeme olarak pek sağlam olmadığı söyleniyor. 560 liradan satılıyor şurada.

http://www.trdukkan.com/Products-10934-acer-s100-liquid-e-bar-siyah-5mp-bluetooth-radyo-mp3-3g-wi-fi-dokunmatik-android-2gb-distributor.html

LG Optimus One
    Yine f/p fatihi bir telefon. Ama kendisine pek sıcak değilim. Birincisi çirkin tasarımı, ikincisi Türkiyeye geç gelen güncellemeler yüzünden çok eleştirilmesi. Ama 500 lira olması da cezbediyor. Uygun.

http://www.hizlial.com/telefon/cep-telefonlari/lg-p503-optimus-one-2-gb-hafiza-karti-arac-turucu-hediye-_02.044.1165.0161.htm

General Mobile Ultimate Slim
    Aslında bu telefon hiç aklımda yoktu. Nereden karşıma çıktı hala bilmiyorum ama 435 liralık fiyatıyla ilgimi çekti. Ayrıca Gingerbread yüklü olarak geliyor. ICS güncellemesini alması da yüksek ihtimal sanırım?

http://www.sanalreyonum.com/urun/general-mobile-ultimate-slim-cep-telefonu_912773.aspx

Samsung Galaxy Ace
    Bu telefon da son ana kadar aklımda olmayangillerden. 600-700 liralık fiyatıyla taksite bağlayınca bütçemi aşıyordu zira. Yine telefonları araştırırken altta verdiğim bağlantı karşıma çıktı. Bu telefon hakkındaki yorumları çok detaylı okumadım fakat Gioya nazaran ICS güncellemesini alması daha yüksek ihtimal gibi görünüyor sanki. Ayrıca 519 lira olması içime kurt düşürdü. Sahte ya da kayıtsız olabilme ihtimali nedir?

http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-pda/orjinal-samsung-s5830-galaxy-ace-sifir-garantli-49576889?pnv=1

• 1) kesinlikle ideos x5 i öneririm nette alma timlerde felan 550 ye satıyolar sorunsuz tertemiz
    2)ace ın ıcs guncellemesini alması imkansız (galaxy s bile alamıycak)
    3) diğer seçenekleri ele zaten yoruma gerek yok
    NOT: lg optimus p970 kullanıcısıyım çok memnunum para koyabiliyosan üzerine şiddetle öneririm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jacobıan -- 27 Aralık 2011; 17:56:50 >
  • Black de güzel telefon ama o fiyatlara pek çıkamam.

Eğer bulabilirsem Ideos ilk tercihim olacak. ICS güncellemesini alacak mıdır acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cobija

Black de güzel telefon ama o fiyatlara pek çıkamam.

Eğer bulabilirsem Ideos ilk tercihim olacak. ICS güncellemesini alacak mıdır acaba?

2.3.5 guncellemesi yeni geldi, ics de gelir buyuk ihtimalle.
    Yukarida bir arkadas yazmis, Ace ve İdeos X5 disindakileri eleyin, bosa zaman kaybetmeyin.
    Ace'de flash bile yok, bu yuzden oyun icin alacaksaniz Ace de yaramaz size
    Geriye ne kaldi?
    Sakin X5 fanatigi diye dusunmeyin beni, telefonu alinca vazgecemeyeceksiniz zaten.
  • Öyleyse X5'i sipariş ediyorum. Zaten Huawei'nin diğer markalara nazaran çok fazla akıllı telefonu olmadığından ISC güncellemesini alır gibi görünüyor. LG gibi geç kalacağını da sanmıyorum pek. Teşekkürler yorumlarınız için.
  • bunların hicbirine ics gelceğini sanmıyorum belki rootla olabilir
  • quote:

Öyleyse X5'i sipariş ediyorum. Zaten Huawei'nin diğer markalara nazaran çok fazla akıllı telefonu olmadığından ISC güncellemesini alır gibi görünüyor. LG gibi geç kalacağını da sanmıyorum pek. Teşekkürler yorumlarınız için.

bu telefonların hiç biri alınmaz xperia neo v al ,vatanda hafta sonu indiirime giriyo
  • quote:

Öyleyse X5'i sipariş ediyorum. Zaten Huawei'nin diğer markalara nazaran çok fazla akıllı telefonu olmadığından ISC güncellemesini alır gibi görünüyor. LG gibi geç kalacağını da sanmıyorum pek. Teşekkürler yorumlarınız için.

ace,x5 gibi telefonların ıcs alması imkansızZz o düşünceyle alırsan parana yazık edersin
  • quote:

nerden veriyorsunuz siparişi?
  • bunlara bu kadar para verene kadar 100-150 tl artırın xperia neo alın bence tam bir multımedia telefono ayrıca ics güncellemesi de alacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: @2101

bunlara bu kadar para verene kadar 100-150 tl artırın xperia neo alın bence tam bir multımedia telefono ayrıca ics güncellemesi de alacak

+flash player desteğide var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eric Clapton

nerden veriyorsunuz siparişi?

Sanalpazar'da temiz ikinci el vardı.

quote:

Orijinalden alıntı: @2101

bunlara bu kadar para verene kadar 100-150 tl artırın xperia neo alın bence tam bir multımedia telefono ayrıca ics güncellemesi de alacak

Neo güzel cihaz fakat SAR değeri çok yüksekti.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.