Şimdi Ara

★ Android 7.1.1 ★ SONY XPERIA™ Z5 KULÜBÜ ★ BL UNLOCK & ROOT & KERNEL & RECOVERY & ROM ★ (610. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.313
Cevap
122
Favori
513.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 608609610611612
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Americas Worst Nightmare

Arkadaşlar telefon dünden beri 3 kez dondu 15-20 saniye tepki vermedi ve sonra kapanıp yeniden açıldı kendi kendine. 1 aylık telefon, daha önce böyle birşey yaşayan var mı? Servise göndermek istemiyorum, evde yedek telefon yok birkaç haftaya da sınavlar başlayacak. Ne yapmamı önerirsiniz?

bi onarma yapmayi dene
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmancan71

Son güncellemeden sonra googleplay haricinde uygulama kuran oldu mu. apk larım yarısını kurmuyor bende. Sonrakı ye basıyorum ılerlemıyor hatada vermıyor
    https://drive.google.com/file/d/0B86gc3T0Y9cAeHZUX0ZXbW53Zjg/view?usp=drivesdk

Şu apk yı kuramadım mesela deneyen olursa yazsınlutfen.

Apk boat browserın kurulum apk sı (tarayıcı) son surumde kuramadım acaba dun xposed kurarken brıck ettım telı ondan mı oldu yoksa son guncellememı anlayamadım.

Tıtanıum backupta da boat ı kuramamıstı ama emin olamadım

edit....
    xposed yüklerken sorun yaşayıp brick olmuştu üstüne 2 3 zip daha yükledim telefon açıldı. ondan sonra olmuş. başka bi z5 te aynı uygulamaları denedim çalıştı

@theverge @FrknEgeOztrk
    sizce neden böyle bir hata ile karşılaşmış olabilirim. şimdi tekrarda flashlama kurulum yapacağım. ama akıllanmadım :D yine xposed yüklemeyi denicem :D

edit2: şimdi tekrar yükledim bu sefer aynı sorun olmadı. yine bootlop oldu ama ilk denediğim zip i hiç denemedim xposed installerin içinden güncellerken oldu .

+++

sorun titanium backup dan uygulamaları verileri ile beraber yüklememden kaynaklıymış. 2 gündür sorunsuz kullanıyorum telefonu verisiz geriyükleme yaptım.

ordaki sorunda galiba boat browserdan kaynaklandı geri yükleme esnasında 55 uygulamadan boat ta takıldı yüklemedi. titanium backup ı durdurup tekrar boatsız devam ettim sonucunda bahsettiğim hata oluştu.

hatanın resmi:
    https://hizliresim.com/PO04WO?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

• Americas Worst Nightmare kullanıcısına yanıt
    yazılımsaldır, boşuna servise vermeyin. cevaplayan diğer arkadaşın dediği gibi onarım yapın ama uygulama yedeklerinizi yüklemeyin.
  • Teşekkür ederim yarın bakıyım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Titreşimin çalışmadığını farketttim, ama telefon şarj olurken titreşim çalışıyor. Yazılımsal problem mi var, titreşim motoru bozuk olsa şarj olurken de çalışmazdı galiba. İlginç bir sorunla karşılaştım. Daha 2 aylık cihaz android 6.0.1 yüklü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bexter

Titreşimin çalışmadığını farketttim, ama telefon şarj olurken titreşim çalışıyor. Yazılımsal problem mi var, titreşim motoru bozuk olsa şarj olurken de çalışmazdı galiba. İlginç bir sorunla karşılaştım. Daha 2 aylık cihaz android 6.0.1 yüklü.

Ayarlardan kapatmış olabilir misiniz? Ya da sesi kıstıysanız rahatsız etme moduna geçmiş olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vuh

quote:

Titreşimin çalışmadığını farketttim, ama telefon şarj olurken titreşim çalışıyor. Yazılımsal problem mi var, titreşim motoru bozuk olsa şarj olurken de çalışmazdı galiba. İlginç bir sorunla karşılaştım. Daha 2 aylık cihaz android 6.0.1 yüklü.

Ayarlardan kapatmış olabilir misiniz? Ya da sesi kıstıysanız rahatsız etme moduna geçmiş olabilir

Ekranda titreşim simgesi var, rahatsız etme modunda değil. Ayarlar-telefon hakkında-tanımala-test-titreşime girdiğimde hiçbir tepki yok. Şarjdayken titreşim çalışıyor bu menüde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Americas Worst Nightmare

Arkadaşlar telefon dünden beri 3 kez dondu 15-20 saniye tepki vermedi ve sonra kapanıp yeniden açıldı kendi kendine. 1 aylık telefon, daha önce böyle birşey yaşayan var mı? Servise göndermek istemiyorum, evde yedek telefon yok birkaç haftaya da sınavlar başlayacak. Ne yapmamı önerirsiniz?

Benim başıma geldi yakın zamanda. Virüsten olmuştu. Ne zaman donup restart etse RAM kullanımı maksimum görünüyordu. Ben de fabrika ayarlarına döndüm. Minimum uygulama ile test ettim. Sorun olmayınca normal kullanıma devam ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tekne Kazıntısı -- 23 Ekim 2017; 17:38:37 >
  • Tekne Kazıntısı kullanıcısına yanıt
    Antivirüsünüz virüsü görüyor muydu? Avast var temiz gösteriyor ama çok da güvenmemek lazım

• Arkadaslar cihazlarinizda anormallik sezdiginizde sifirdan yazilim kurun. Guncellemeyi ota uzerinden kurmak cok eski datalar ile sismis sistemi kullanmak her zaman sorunlara yol acar.

• Bende de oldu telefon daha 1 aylıkken çok sinir bozucu.

Ne durumda oldu dersen instagram da oluyor hatta sürekli takılıyor insta uygulaması kaldırıp yükledim güncellemeleride yaptım nafile.

Dosyaları alıp format atmak mantıklıda ben yapmadım sonra olmadı donma falan ama insta yüzünden aşırı yüklenmede donma ihtimali var herhalde hayır insta uygulamasının yediği ram ve hafıza ne ki donuyor anlamadım mesela mesaj geliyor birinden bildirim geliyor ya 2 kere aynısı oluyor.

Bu durumlar çok kurcalayıp telefon ısındığı vakitler oldu normal kullanımda telefon çatır çatır çalışıyor bi sıkıntım yok.

• quote:

Z5 arka kapak sağ üst kısımdan çok az gövdeden ayrılmış, daha 2 aylık telefon. Servise mi vermek gerekiyor bundan dolayı, kendim çift taraflı bantla yapıştırsam,ilerde başka bir arıza olursa arka kapak açılmış garanti dışı filan derler mi ?

Teleservice gerçekten beni şaşırtacak şekilde hızlı işlem yapıyor. Benim ekranda beyaz renkte görülebilen sarı lekeler oluştu. Dikkat etmeden anlaşılmıyorlardı ama ben fark ettiğim için sürekli canımı sıkıyordu. Görüşme esnasında ekran yakınlık sensörü de kafasına göre hareket etmeye başlayınca dayanamayıp yolladım servise. En büyük korkum tamir yapar gönderirlerse, değişim olmazsa suya dayanıklılığının bozulması veya kasada çizik oluşmasıydı. Gönderim foruma, cihazımda en ufak kılcal çizik dahi yoktur, suya karşı dayanıklılığının gitmesini istemiyorum yazarak bayi aracılığı ile gönderdim. Cihazı gönderdiğimden tam bir hafta sonra cihaz gönderim yaptığım Turkcell İletişim Merkezi (TİM) 'ne gelmiş, gelip alabilirsiniz diye aradılar. İnanamayarak gidip cihazımı aldım. Parça değişimi yapıldı haricinde özel bir not yoktu. Sorunsuz kullanıyorum şu an cihazımı.
    *** Olumsuz bir durum olarak söyleyebileceğim tek şey, suya sokup denemedim ama servis menüsünden basınç sensörünü açtığımda 908,xx bar yazıyor, xx yazdığım gözle takip etmesi dahi çok zor olacak şekilde sürekli değişiyor ve ne yazık ki ekran üzerine ağırlık koyduğumda bu değer 915,xx'e kadar yükselip basınç sabit olmasına rağmen düşerek 908,xx değerlerine geri dönüyor. Buradan varsayımla suya karşı dayanıklılığının kalmadığını düşünüyorum.

• CR7_35 kullanıcısına yanıt
    Benim mesajlaşırken, ayarlardayken veya direk ana ekrandayken oldu. Yedek almaya üşendiğimden bişey yapmadım, buraya yazdıktan sonra bir daha da olmadı zaten ama daha 1 aylıkken yaşayınca korkmamak da elde değil

• Bu basınç değişmemesi imkansız zaten sabit değerde kalırsa dış basınç arttığında cihaz içe doğru hasar alır, su geçirmezlikte basınç sensörünün sabit nokta basımında hızlı artması ve zirve eşiğinden sonra yavaş yavaş düşmesi gerekir. Zira üst ve altta bulunan speaker lar su itici file ile korunuyor. Hava geçirip su geçirmeyen poliüretan bir malzeme. Ki basınç testi istediyseniz yapmadan göndermezler zaten.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • https://forum.xda-developers.com/xperia-z5/development/z5-z5p-kryptonian-rom-awesomeness-t3466612/post74278369#post74278369

xda da şu rom a güncelleme gelecekmiş arkadaşlar. fakat tester arıyor. ilgilenenlere.. nougat(z5)için stock rom çıkarılmamıştı xda da ilk olacak.

rom u yapan hakkında düşüncelerimde, Z1 romlarından kendisini tanıyorum bağışta yapmıştım. romlarının ilk sürümü genelde buglarla doludur :) 2 3 güncelleme almadan pek günlük kullanıma uygun hale gelmez :D eskiden test için yüklerdim şimdilerde vaktim yok ama haftasonu belki değerlendiririm bende :)

• osmancan71 kullanıcısına yanıt
    Dual icin hazirmis teste gerek kalmadi :) Paylassin deneriz..

• quote:

Orijinalden alıntı: theVerge

Dual icin hazirmis teste gerek kalmadi :) Paylassin deneriz..

biliyosundur belki venkat ın romlarını . ama bilmiyosan müsait olmadığın gün yükleme :D z1 de işteyken telefonsuz kaldığım olmuştu :) epey özellik oluyordu yaptığı romlarda hatta konudaki en özellikli romdu. (5-6 tane stok içerisinden) tabi özelleştirme özellik felan çok olunca hatasıda fazla. dual olması farkediyormu tek simdede çalışır o heralde?
  • Selamun aleykum Z5 almayı düşünüyorum objektif olarak alınır mı alınmaz mı sorunları nelerdir anlatırsanız sevinirim.
  • Batarya değişimi kaç binde oluyordu arkadaşlar şuan batarya bu seviyede ve ekran sürem max 4, 4:15 bu aralar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Renovatiou61

Selamun aleykum Z5 almayı düşünüyorum objektif olarak alınır mı alınmaz mı sorunları nelerdir anlatırsanız sevinirim.

fiyatına baktım şimdi 1445 düşmüş. f/p/kalite ürünü olmuş :D o fiyata gözün kapalı al ha tutarda 3 4 bin tl lik amiral gemilerini kıstas alırsan alma :) . diğer telefonlara göre biraz fazla ısınması var takıntılı biri değilsen sorun olmaz. rootlama işlemi yaparsanda ısınmayı çözersin şuan bende ısınma yok bi kaç gün önce mod flashladım gayet güzel :)

@slord236
    23 24 bin altına düşünce diyordu arkadaşlar.
  • 
Sayfa: önceki 608609610611612
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.