Şimdi Ara

Android 5.1 sürümü resmiyete kavuştu, güncelleme Nexus cihazlar için başladı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
2.656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Sony seneye bize de dağıtır heralde daha 5.0 bile alamayan bir z3 var ortada :(

• Teknode kullanıcısına yanıt
    sizin hd voice görüşmesini ya sony sağlıyor ya da operatör destekli. stock androidde hd voice maalesef yoktu, şimdi de sadece 5.1 olan cihazlarda çalışabilecek

ilginçtir yıllar önce kullandığım nokia e6 ve n8 modellerinde bu vardı, onlardan sonra nexusta bu ses kalitesini hiç bulamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: colaker

sizin hd voice görüşmesini ya sony sağlıyor ya da operatör destekli. stock androidde hd voice maalesef yoktu, şimdi de sadece 5.1 olan cihazlarda çalışabilecek

ilginçtir yıllar önce kullandığım nokia e6 ve n8 modellerinde bu vardı, onlardan sonra nexusta bu ses kalitesini hiç bulamadım

Hocam operatör sanırım çünkü ben Z3 3g ye alıyorum mesela, arkadasım (iphone 5s veya z1) onlarda 3G'de ise ses ona da bana da Hd geliyor. Ama dediğim gibi iki tarafın da 3G de olması gerekiyor edge'de mümkün değil. Bağlantı hızı hızlı olduğu için 3G de çalışıyor sanırım . Çünkü çalışma mantığını bilmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu HD kalite ses olayi sadece normal aramalardami yoksa viber,skype,line vss dedemi olacak?

• Teknode kullanıcısına yanıt
    şöyle bi sayfa var hocam; http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_smartphones_with_HD_Voice_support

aynen dediğiniz gibi 3g gerekiyor karşılıklı ama hem donanım hem de yazılımla desteklenmesi gerekiyor (mobil veriyle alakası yokmuş, sadece o bantta olmak gerekiyormuş)

işte telefonlar bunu desteklerken (samsung galaxy nexus bile var listede) google yazılımla bu özelliği vermediği için kullanamıyorduk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi colaker -- 12 Mart 2015; 12:08:39 >
  • arkadaslar yanlisim varsa duzeltin ama,mesela bende htc var arkadasimda iphone 3g de iken gorustugumuzde normal aramada onla sesi oyle kaliteli geliyor ki diger aramalardan cok farkli bunun nedeni bu hd ses olayi mi? diger aramalarda oyle olmuyor mesela ses.

• sadece normal aramalarda
  • abzurtmen kullanıcısına yanıt
    hocam iki telefon da donanım ve yazılım olarak destekliyorsa ve 3g bandındaysa evet hd voice yüzünden, bunun dışında operatörler de kendi içinde buna benzer iyileştirmeler yapabiliyor. (turkcellde var galiba böyle birşey)

telefon listesi: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_smartphones_with_HD_Voice_support
  • quote:

Orijinalden alıntı: colaker

şöyle bi sayfa var hocam; http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_smartphones_with_HD_Voice_support

aynen dediğiniz gibi 3g gerekiyor karşılıklı ama hem donanım hem de yazılımla desteklenmesi gerekiyor (mobil veriyle alakası yokmuş, sadece o bantta olmak gerekiyormuş)

işte telefonlar bunu desteklerken (samsung galaxy nexus bile var listede) google yazılımla bu özelliği vermediği için kullanamıyorduk

Teşekkürler hocam sayfa için. Güzel bir özellik tabi ama 3G şarjı çok yiyor. Şu an bence batarya sorunu teknolojinin önüne geçmiş durumda. Allahtan Z3'ün şarjı iyi yoksa çıldırırdım. :)

• Benim nexus 6 da güncelleme yok gelmemiş henuz

• Oneplus One alip hata mi ettik acaba...

• Nihayet lolipop çıktı.

• 2 gun once Nexus 7 2012 tableti guncelledım ama pek fazla bi degişiklik yok ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byaahmet -- 12 Mart 2015; 22:59:54 >
  • nexus 4 gelmicekmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yakamoz77

nexus 4 gelmicekmi?

Gelecek ama tam tarih yok ama size ota ile guncelleme gelmeden linkden indirip kendinizde kurabilirsiniz..
    https://developers.google.com/android/nexus/images

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bana Kıtkat vermeyen Samsung'un gözü kör olsun

• sonunda ota dan nexus 4 me 5.1 lolipop gelmiş bulunmakta ve yüklenmiştir.
  • Arkadaşlar Android konusunda hiçbir bilgim yok.

iş için Almanya'dayım ve 1-2 gün içinde Moto X (2nd gen) almayı planlıyorum. 2 gün sonra Türkiye'ye döneceğim.

5.1 ve sonraki güncellemeleri OTA'dan alabilir miyim? nasıl olacak bu güncelleme işi Türkiye'de? bilgilendirebilirseniz inanılmaz memnun olurum.

Teşekkürler.
  • Güvenlik olayı bir harika
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.