Şimdi Ara

Android 4.3, Yeni Nexus, Chromecast, Yeni Droid serisi ve fazlası video (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
118
Cevap
0
Favori
3.843
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1+1 video çekmişsiniz ama rüzgardan bir şey anlaşılmıyor. Ne anladım ben bu işten?!

• android platformu tribünlere oynamaya devam ediyor müthiş bir güvenlik açığı var ve Google kulağının uzerıne yatmaya devam edıyor yazılımcıları korkutmamak adına bir el feneri programının anamın kızlık soyadını istemediği kaldı seçenek cok ama gereksiz bir el feneri programı hava durumu programı bıle rehberden tut mesajları okumadan tut tut oğlu tut tüm izinleri vermezsem yüklenmiyor android 5 te Google ın ıos tarzı bır polıtıka izleyerek (ıos hıc ızın verdırmıyor yanlıs anlaşılmasın yanı daha esnek olacak sekılde )gerçekten rehberımle mesajlarımla alakalı ve onlarla entegre çalışacak programlara ızın yetkısı verdırmesı gerekiyor yoksa sıradan bır programcı mılyonlarca kısının bılgılerını herturlu amaç ıcın kullanabılır böyle bir skandal olursada Google bu sorumluluğu asla almaz uzerıne 1 milyardan fazla android telefonun olduğu dünyamızda cok elzem bır konu bence

• Gereksiz eleştiri yapmış bazı arkadaşlar yorumlarda ilk olarak 1080p değilde 720p olunca kimse yazıları bulanık görmez bu cihazların ekran boyutu ne kadar senin laptopunun ekranının boyutu kaç çözünürlüğü kaç , kaç yıldır 1080p çözünürlük standart olan tvlerin boyutu kaç ortalama 42inch mi bu televizyonda hd bile olmayan yayınları izlerken rahatsız oluyor musun , cep telefonların bataryaları çok mu güçlü bunlara rağmen 1080p koyucaksın yorumlarında gayet haklılar editörler ve o kadar para verdiğin cihazlarda bazı oyunlar kasarsa o adama koyar ikinci olarak ise bu cihazlar droid markalı ve sadece verizon için çıkıyor demişsiniz ama bu cihazların sadece verizon versyonu mu olucak zannediyosunuz sadece önce verizon için duyuruldu droid razr max ve razr max de olduğu gibi bir üçüncüsü de uzun zamandır piyasada kullanılan işlemci-çözünürlük konfigürasyonu ile ilgili performans değerlendirmesi rahatça yapabilirler sürümü 4.3 olunca editörlerinde belirttiği gibi cihaz uçucak kaçacak değil

• arka plandaki cızırtı ve rüzgar sesi de neydi öyle..
  • Rüzgar sesinden videoyu kapattım, yorumlardan özet okudum.

• Android halen İOS olamadı diyorsunuz.

İphone kullanırken 4.1.3'den 6.1'e geçmiştim.Tabi heyecanım büyüktü yıllardır üşeniyordum sim kilitten.DAha sonraki hayal kırıklığını anlatamam,cihazda hiç bir şey değişmemişti sadece notification bar o kadar.İOS çok sıkıcı bir işletim sistemi,hızlı filan da örneğin ayarlardan Wifi'i kapamak için İphonedan 20-30 saniye harcanıyor,Nexus 4ümde ise status barı indirip kapıyorum direk.

Şunu diyebilirim ki bugün Android 4.2.2'den 4.3'e geçtiğimde gördüğüm farklılıklar neredeyse İphonedaki 4.1'den 6.1'e geçmeme eşitti.

Batarya süresi yükseldi,wifi ve bluetooth gelişti,daha önce frame drop olan vice city sorunsuz,kamera özellikleri çok iyi,cihaz çok hızlandı,dokunma tepkisi arttı.

Yıllarca Apple yan gelip yattı Android'i küçümseyeyip.Şimdi ise anladı ki hakimiyet androidde anladı ki android daha iyi,İOS 7 diye bir deney yapıyorlar.

• o değilde galaxy s4,S3,S2,note,note 2 alanlara yazık oldu.open GL 3.0 desteği yok.yabancı forumlarda samsung, ve nvidia tegra yüzündn millet sinir krizi geçiriyor,bizim forumu bu olay daha sallamamiş anlaşılan :)) keza octalı alanlar seviniyordu amerikaya daha kötüsü gitti diye he he :) bu arada yenı 4.3 ile gelen open gl 3'ü adreno 305,320,330 destekleyecekmiş ,sanırm xperia z de destekleyeck.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ssbrutality -- 26 Temmuz 2013; 6:39:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KYDzhoPPHRBZO

Saçma sapan bir yayın yapmışsınız, hatalardan mı bahsetsem, cihaza dokunmadan bir "iOS değil" gibi yorumlardan mı bahsetsem bilemiyorum.

1- 8GB Nexus 7, Ekim sonunda Play'den kaldırıldı, yani girişte dediğiniz aynı paraya daha fazla depolama olayı yanlış, 16GB modeli için 30 dolar fazla ödemek gerekiyor.

2- Neden her şeye oyuncu gözüyle bakıyorsunuz anlamıyorum. Klasik donanımhaber saçmalaması "1080p yetmiyor" bana yetiyor arkadaşım, sen 30FPS'i aşamıyorsun diye Real Racing'de ben senin yüzünden yazıları bulanık görmek zorunda mıyım?

3- Cihazı elinize almamışsınız, sayıp duyuyorsunuz, teknik özellikleri görüp herkes bir şeyler söyleyebilir cihaz hakkında. Bu yetmiyor, bir de iOS karşılaştırmaları giriyor araya.

3- Android 4.3 yenilikleri de yine "oyuncu" gözüyle değerlendirilmiş, OpenGL ES 3.0 dışında GPU odaklı onlarca yenilik varhttps://developer.android.com/about/versions/jelly-bean.html Bir de açıklayın şu oyunculuk yönünüzü, günde kaç saat oyun oynayabiliyorsunuz çok merak ediyorum. HTC One ve Galaxy S4 ile toplam 3-3.5 saat oyun oynanıyor full şarjla ve donanımhaber dışında şu oyun olayına göre bir cihaza karar verme olayı hiçbir internet sitesinde görülmemiştir.

4- Nexus 7'nin donanımı güncellenmiş, Adreno 320 Nexus 4'tekinden farklı olabilir. Benchmark testlerine bakarsanız, aynı donanımlı Nexus 4'ten bile üstün olduğunu görürsünüz, o yüzden diyorum ya önce bi aleti elinize alın, sonra konuşmaya başlayın.

5- "Droid" Verizon operatörünün markası, bir kere bile bu yayında adı geçmemiş. "Motorola" duyurusu diyorsunuz, cihazların tümü Verizon için üretilmiş CDMA bandına sahip, ve SIM kilitli, arkadaş bir de "Amerikaya gidenler mutlaka baksın" diyor. Şaka gibi, insan biraz araştırır yahu, ayıp, sadece şu anda kadar 3000 insanı yanlış bilgilendirmişsiniz. Bir de canlı yayınlarla habercilik dersi, editör nasıl olur dersi veriyorsunuz. Komedi.

Neyse, merak etmeyin kötünün iyisisiniz ama klişe yorumlarınız bayıyor, biraz daha araştırın, öğrenin, sabredin, kullanıcılara yön verin, büyük bir çoğunluk oyun meraklısı çünkü telefondan istedikleri bu ama telefonun/tabletin amacı bu değil, resmen çocuklar için yayın yapıyorsunuz, biraz daha profesyonel olun ve yorumlarınız o yönde olsun.
    Merhaba,

CK1991'in uzun yorumunu alıntılamak yerine, tek tek soru cevap şeklinde gitmeyi uygun gördüm.

1- 8GB Nexus 7, Ekim sonunda Play'den kaldırıldı, yani girişte dediğiniz aynı paraya daha fazla depolama olayı yanlış, 16GB modeli için 30 dolar fazla ödemek gerekiyor.

1. 8GB'lık modelin saçmalık olduğunu ve şu anda 16 ve 32GB'lık modellerin satışta olduğunu belirtiyoruz. İlk cihazın başlangıç fiyatı ile şimdikinin de fiyatı belirtiliyor. 8GB'lık modeli seviyor olabilirsiniz fakat bu o modelin saçma olduğu gerçeğini değiştirmez.

2- Neden her şeye oyuncu gözüyle bakıyorsunuz anlamıyorum. Klasik donanımhaber saçmalaması "1080p yetmiyor" bana yetiyor arkadaşım, sen 30FPS'i aşamıyorsun diye Real Racing'de ben senin yüzünden yazıları bulanık görmek zorunda mıyım?

2. Her şeye oyuncu gözü ile bakıyorsunuz demişsiniz, biz oyuncu gözü ile bakmasak da kullanıcıların tercihleri bu yönde. Marketten indirilen yazılımların oranına bakarsanız en çok indirilen ve para kazandıran uygulamalar Oyunlardır. İnsanların tablet ve cep telefonlarına yükledikleri uygulamalara bakarsanız yine oyunların daha fazla olduğunu görürsünüz.

Kısacası bu tableti alanlar oyun oynayacaklar ve oyun performansı büyük önem taşıyor. Apple için bir klasikti ama Google bile artık i/o lansmanlarında oyun firmalarını davet eder oyun gösterileri yapar oldu.

HD ekranda Real Racing'i bulanık görmek zorunda mıyım demişsiniz fakat HD ekranda hiç bir oyun bulanık görünmüyor. iPad Mini kullanıcılarında dahi böyle bir şikayet yok :)

3- Cihazı elinize almamışsınız, sayıp duyuyorsunuz, teknik özellikleri görüp herkes bir şeyler söyleyebilir cihaz hakkında. Bu yetmiyor, bir de iOS karşılaştırmaları giriyor araya.

3. Bu program bir inceleme değil, haber ve ne yeni anlatma programı. Ne yapmamızı bekliyorsunuz?

3- Android 4.3 yenilikleri de yine "oyuncu" gözüyle değerlendirilmiş, OpenGL ES 3.0 dışında GPU odaklı onlarca yenilik varhttps://developer.android.com/about/versions/jelly-bean.html Bir de açıklayın şu oyunculuk yönünüzü, günde kaç saat oyun oynayabiliyorsunuz çok merak ediyorum. HTC One ve Galaxy S4 ile toplam 3-3.5 saat oyun oynanıyor full şarjla ve donanımhaber dışında şu oyun olayına göre bir cihaza karar verme olayı hiçbir internet sitesinde görülmemiştir.

3. GPU'nın artık 2D uygulamalarda da daha fazla yardımcı olacağı ve arayüz hızlandırmada daha etkin rol alacağı videoda belirtiliyor. Rüzgar sesi nedeni ile duymamış olabilirsiniz. HTC One bırakın oyunu mesaj yazarken bile 3,5 saat ekran açık kalma süresi sunamaz ama insanlar oyun oynamak istiyorlar. Sırf siz oynamak istemiyorsunuz diye sektörün o yöne gitmesini beklemeyin.

4- Nexus 7'nin donanımı güncellenmiş, Adreno 320 Nexus 4'tekinden farklı olabilir. Benchmark testlerine bakarsanız, aynı donanımlı Nexus 4'ten bile üstün olduğunu görürsünüz, o yüzden diyorum ya önce bi aleti elinize alın, sonra konuşmaya başlayın.

4. Nexus 7'nin içindeki donanımın kabiliyetleri az çok belli. Snapdragon 600 değil sonuç olarak ve Benchmark yazılımlarına güvenilmeyeceğini uzun bir zamandır dile getiriyoruz. Tablet fiyatına göre iyi tabi fakat çok bir şey beklemek hata olacaktır.

5- "Droid" Verizon operatörünün markası, bir kere bile bu yayında adı geçmemiş. "Motorola" duyurusu diyorsunuz, cihazların tümü Verizon için üretilmiş CDMA bandına sahip, ve SIM kilitli, arkadaş bir de "Amerikaya gidenler mutlaka baksın" diyor. Şaka gibi, insan biraz araştırır yahu, ayıp, sadece şu anda kadar 3000 insanı yanlış bilgilendirmişsiniz. Bir de canlı yayınlarla habercilik dersi, editör nasıl olur dersi veriyorsunuz. Komedi.

5. Droid telefonların hepsinin avrupa versiyonları üretildi ve satıldı. İlk Droid, avrupada Milestone olarak isimlendirildi. Yani bunlar verizone ürünü veya tasarımı değiller Motorola yapımı telefonlar. Yayınları biraz daha dikkatli dinlerseniz Butterfly modelinin Amerika'daki operatör versiyonunun Droid DNA olduğunu, Japonya'daki operatör versiyonunun Butterfly J olduğunu ama avrupada da satıldığını görürdünüz.

Kaldı ki Verizone cihazlar Avrupa'da kullanılabiliyor. 2. el ilanlarını biraz gezerseniz kullanıcıların çok fazla olduğunu görürsünüz.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-modeller-htc-dna-kayitli-en-uygun-fiyatli-131784562/detay

Eleştirilerinize açıkçası katılmıyorum. Tüm videoyu sinirli bir anınızda izlemiş gibi görünüyorsunuz zira anlatılanlarla sizin anladıklarınız arasında uçurum mevcut.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• yorumları okuyunca herhalde duyulmuyor falan sandım. o kadar abartılacak bir yorum yok. ciddi abartmışsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: ck1991

Saçma sapan bir yayın yapmışsınız, hatalardan mı bahsetsem, cihaza dokunmadan bir iOS değil gibi yorumlardan mı bahsetsem bilemiyorum.1- 8GB Nexus 7, Ekim sonunda Playden kaldırıldı, yani girişte dediğiniz aynı paraya daha fazla depolama olayı yanlış, 16GB modeli için 30 dolar fazla ödemek gerekiyor.2- Neden her şeye oyuncu gözüyle bakıyorsunuz anlamıyorum. Klasik donanımhaber saçmalaması 1080p yetmiyor bana yetiyor arkadaşım, sen 30FPSi aşamıyorsun diye Real Racingde ben senin yüzünden yazıları bulanık görmek zorunda mıyım?3- Cihazı elinize almamışsınız, sayıp duyuyorsunuz, teknik özellikleri görüp herkes bir şeyler söyleyebilir cihaz hakkında. Bu yetmiyor, bir de iOS karşılaştırmaları giriyor araya.3- Android 4.3 yenilikleri de yine oyuncu gözüyle değerlendirilmiş, OpenGL ES 3.0 dışında GPU odaklı onlarca yenilik varhttps://developer.android.com/about/versions/jelly-bean.html Bir de açıklayın şu oyunculuk yönünüzü, günde kaç saat oyun oynayabiliyorsunuz çok merak ediyorum. HTC One ve Galaxy S4 ile toplam 3-3.5 saat oyun oynanıyor full şarjla ve donanımhaber dışında şu oyun olayına göre bir cihaza karar verme olayı hiçbir internet sitesinde görülmemiştir.4- Nexus 7nin donanımı güncellenmiş, Adreno 320 Nexus 4tekinden farklı olabilir. Benchmark testlerine bakarsanız, aynı donanımlı Nexus 4ten bile üstün olduğunu görürsünüz, o yüzden diyorum ya önce bi aleti elinize alın, sonra konuşmaya başlayın.5- Droid Verizon operatörünün markası, bir kere bile bu yayında adı geçmemiş. Motorola duyurusu diyorsunuz, cihazların tümü Verizon için üretilmiş CDMA bandına sahip, ve SIM kilitli, arkadaş bir de Amerikaya gidenler mutlaka baksın diyor. Şaka gibi, insan biraz araştırır yahu, ayıp, sadece şu anda kadar 3000 insanı yanlış bilgilendirmişsiniz. Bir de canlı yayınlarla habercilik dersi, editör nasıl olur dersi veriyorsunuz. Komedi.Neyse, merak etmeyin kötünün iyisisiniz ama klişe yorumlarınız bayıyor, biraz daha araştırın, öğrenin, sabredin, kullanıcılara yön verin, büyük bir çoğunluk oyun meraklısı çünkü telefondan istedikleri bu ama telefonun/tabletin amacı bu değil, resmen çocuklar için yayın yapıyorsunuz, biraz daha profesyonel olun ve yorumlarınız o yönde olsun.

294 ppi yoğunluğunun bulanık görüntü vereceğini sanan masum köylü vatandaş. Düne kadar 230 ppi değerlerinde çok keskin görüntüler alıyordun. Bugün iphone bile 326 ppi değerini standartlaştırdı. iphone da keskin görüntü alamıyorum diyen bi tane Allahın kulu görmedim. Asıl biz soralım, sen herşeyi rakamalardan ibaret sayarak kendince çözünürlük şu şu olsun demen yüzünden biz oyunları kasarak oynamak, arayüzü takılarak, bataryası çabucak biterek telefon kullanmak zorundamıyız?

bir diğer gariplik droidin sadece verizon için üretildiğini sanmak. yahu bu nasıl bir yanılgıdır. hiçmi takip etmiyorsun bundan önceki modellerin nasıl piyasaya sürüldüğünü. ilk tanıtımlarının verizon üzerinden yapılmış olması, unlock modellerinin çıkmayacağı anlamınamı gelir? koskoca motorola böyle can alıcı modelleri bi tek verizon için üretecek kadar salakmı?

en son araştırın edin falan fişman, çocuklar için değil bilenler için yayın yapın demişsin. e çok doğru demişsinde bence o nasihatları önce bi kendinde uygula, ondan sonra yorum yap.

• quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step

Merhaba,

CK1991'in uzun yorumunu alıntılamak yerine, tek tek soru cevap şeklinde gitmeyi uygun gördüm.

1. 8GB'lık modelin saçmalık olduğunu ve şu anda 16 ve 32GB'lık modellerin satışta olduğunu belirtiyoruz. İlk cihazın başlangıç fiyatı ile şimdikinin de fiyatı belirtiliyor. 8GB'lık modeli seviyor olabilirsiniz fakat bu o modelin saçma olduğu gerçeğini değiştirmez.

2. Her şeye oyuncu gözü ile bakıyorsunuz demişsiniz, biz oyuncu gözü ile bakmasak da kullanıcıların tercihleri bu yönde. Marketten indirilen yazılımların oranına bakarsanız en çok indirilen ve para kazandıran uygulamalar Oyunlardır. İnsanların tablet ve cep telefonlarına yükledikleri uygulamalara bakarsanız yine oyunların daha fazla olduğunu görürsünüz.

Kısacası bu tableti alanlar oyun oynayacaklar ve oyun performansı büyük önem taşıyor. Apple için bir klasikti ama Google bile artık i/o lansmanlarında oyun firmalarını davet eder oyun gösterileri yapar oldu.

HD ekranda Real Racing'i bulanık görmek zorunda mıyım demişsiniz fakat HD ekranda hiç bir oyun bulanık görünmüyor. iPad Mini kullanıcılarında dahi böyle bir şikayet yok :)

3. Bu program bir inceleme değil, haber ve ne yeni anlatma programı. Ne yapmamızı bekliyorsunuz?

3. GPU'nın artık 2D uygulamalarda da daha fazla yardımcı olacağı ve arayüz hızlandırmada daha etkin rol alacağı videoda belirtiliyor. Rüzgar sesi nedeni ile duymamış olabilirsiniz. HTC One bırakın oyunu mesaj yazarken bile 3,5 saat ekran açık kalma süresi sunamaz ama insanlar oyun oynamak istiyorlar. Sırf siz oynamak istemiyorsunuz diye sektörün o yöne gitmesini beklemeyin.

4. Nexus 7'nin içindeki donanımın kabiliyetleri az çok belli. Snapdragon 600 değil sonuç olarak ve Benchmark yazılımlarına güvenilmeyeceğini uzun bir zamandır dile getiriyoruz. Tablet fiyatına göre iyi tabi fakat çok bir şey beklemek hata olacaktır.

5. Droid telefonların hepsinin avrupa versiyonları üretildi ve satıldı. İlk Droid, avrupada Milestone olarak isimlendirildi. Yani bunlar verizone ürünü veya tasarımı değiller Motorola yapımı telefonlar. Yayınları biraz daha dikkatli dinlerseniz Butterfly modelinin Amerika'daki operatör versiyonunun Droid DNA olduğunu, Japonya'daki operatör versiyonunun Butterfly J olduğunu ama avrupada da satıldığını görürdünüz.

Kaldı ki Verizone cihazlar Avrupa'da kullanılabiliyor. 2. el ilanlarını biraz gezerseniz kullanıcıların çok fazla olduğunu görürsünüz.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-modeller-htc-dna-kayitli-en-uygun-fiyatli-131784562/detay

Eleştirilerinize açıkçası katılmıyorum. Tüm videoyu sinirli bir anınızda izlemiş gibi görünüyorsunuz zira anlatılanlarla sizin anladıklarınız arasında uçurum mevcut.

Hocam 3.5 saat mesaj yazarken bile ekran süresi alamıyor muyuz?
    Gsmarenada yazana göre HTC One 9:58 saat web gezinme, 10saat film seyretme sunuyormuş.
    Benim bi eksiğim varsa düzelt lütfen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Teknoloji ile bu kadar içli dışlı olan Mesut ve Ender Bey'in bile şu android güncellemeleri hakkında yaptığı yorumlar, böyle bir düşünce yapısında olmaları insanı gerçekten üzüyor...Android 4.1 den 4.2.2 ye veya 4.3'e geçmiş olsanızda Galaxy S3 ünüz yine S3 olarak kalıyor diyorsunuz...Yani kullandığınız cihazlar yine aynı cihaz olarak kalıyor diyorsunuz...Ne kadar ilkel bir düşünce yapısı bu...Sizlerin güncellemeler konusunda böyle bir düşünce yapısında olması bana güncellemeler ile ilgili haberler çıktığında güncellemeyi alıpta ne yapacaksınız cihaz uçup kaçacakmı, evrimmi geçirecek gibi saçma sapan ifadeler kullanan insanlardan farksız geliyor...Değişim, yenilik küçük bile olsa her zaman iyidir...Çünkü insanlar değişime, yeniliğe açıktırlar bu konu özellikle teknoloji ise...Sonuç olarak Android işletim sistemimli cihazlar üreten Google haricindeki bütün firmaların artık şu güncelleme sorununu çözmeleri lazım...Ama işte insanlar böyle ilkel düşünce yapısında olduğu sürece bu aç gözlü firmalar hiç bir zaman bu güncelleme sorununa, satış sonrası destek, müşteri memnuniyetine v.b konulara önem vermeyecekler, vermezlerde...Biraz bilinçlenin,hangi konuda olursa olsun hakkınızı aramasını bilin...Galaxy Note 2 yi ilk çıktığında alanlardanım aksesuarlarıyla birlikte 2000 TL civarı para verdim şu cihaza...Cihaz piyasaya çıkalı 10 ay gibi bir süre olmuş ama şimdiden ben ve benim durumumda olan milyonlarca müşterisine, kullanıcısına üvey evlat muamelesi yapmaya başladı SAMSUNG... Şubat ayı içerisinde resmi olarak çıkmış olan 4.2.2 güncellemesini bu kadar uzun süre geçmiş olmasına rağmen hala alabilmiş değiliz..Resmi olarak bu kadar uzun süre önce çıkmış olan, varolan bir güncellemeyi neden hala müşterilerine sunmazsın...Saçma sapan bahaneler ileri sürerek güncellemeyi vermezsin ve halada geciktirmeye devam edersin...Bu düşünce yapısında olan tüm firmaları nasıl biz müşteriler bu kadar yükseğe çıkardıysak gün gelir yerin dibine sokmasınıda iyi biliriz, tarihe gömmesini biliriz...Herhangi bir ürünü alırken, seçenekler içerisinde Samsung markası varsa onu seçeneklerden sileceğim ya da en sonlara koyacağım...Bizlere değer vermeyenler,bizlerden de gerekli değeri beklemesinler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DRaGoRYoN -- 26 Temmuz 2013; 10:36:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: orientem

Gereksiz eleştiri yapmış bazı arkadaşlar yorumlarda ilk olarak 1080p değilde 720p olunca kimse yazıları bulanık görmez bu cihazların ekran boyutu ne kadar senin laptopunun ekranının boyutu kaç çözünürlüğü kaç , kaç yıldır 1080p çözünürlük standart olan tvlerin boyutu kaç ortalama 42inch mi bu televizyonda hd bile olmayan yayınları izlerken rahatsız oluyor musun , cep telefonların bataryaları çok mu güçlü bunlara rağmen 1080p koyucaksın yorumlarında gayet haklılar editörler ve o kadar para verdiğin cihazlarda bazı oyunlar kasarsa o adama koyar ikinci olarak ise bu cihazlar droid markalı ve sadece verizon için çıkıyor demişsiniz ama bu cihazların sadece verizon versyonu mu olucak zannediyosunuz sadece önce verizon için duyuruldu droid razr max ve razr max de olduğu gibi bir üçüncüsü de uzun zamandır piyasada kullanılan işlemci-çözünürlük konfigürasyonu ile ilgili performans değerlendirmesi rahatça yapabilirler sürümü 4.3 olunca editörlerinde belirttiği gibi cihaz uçucak kaçacak değil

2880x1800

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYDzhoPPHRBZO -- 26 Temmuz 2013; 17:24:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step

Merhaba,

1- Yazınızda insalara 8GB'tın hala satışta olduğu izlenimini verdiniz, bir daha dinleyin isterseniz. Siz de düzeltmediniz bu yanlış bilgiyi. Ayrıca nereden çıkarıyorsunuz 8GB sevdidiğimi? Kişisel bir görüşüm yok orada.

2-Ben de diyorum ya, kullanıcıların yanlış tercihlerine ayak uyduruyorsunuz. Bir kere bu cihazlara oyuncu gözüyle bakmak bile komedi. Nvidia Shield incelemesi mi yapıyorsunuz? Sadece insanlarla oyunun akıcılığına dair bilgi paylaşmanız yeterli, tüm muhabbeti oyun üzerine yapıyorsunuz ama :-) Neyse, kullanıcılarınız bunu istiyorsa ne mutlu size :-)

3- Eğer bundan bahsetmişseniz, kaçırmışımdır gerçekten, duyduğumu hatırlamıyorum. Evet, Android 4.3'te geliştiricileri 60fps'e zorlayan kullanışlı bir ölçüm aracı var.

HTC One'ın 3.5 saat ekran süresi çıkaramadığını iddia etmişsiniz. Buna gülüyorum maalesef, 3G kapalı, Wifi açık olabilir, 6 saatin üzerinde mesajlaşma yapabilirsiniz (SMS'ten bahsediyorsak). One X bile 3.5 saati çıkarabilir mesajla, abartmayalım lütfen.

4- Ben benchmark yazılımlarına güvenin de yayın yapın demiyorum, cihazın içi hakkında hiçbir fikriniz yok, 1080p yetmiyor diyorsunuz mesela ama nedense çoğu grafik testinde 720p'li Nexus 4 nedense 1080p'li Nexus 7'den daha düşük puanlar almış, bunu sizin inceleyip, burada bir sürpriz var, acaba GOogle'ın Android 4.3'le getirdiği bir şey mi yoksa Nexus 7'de bilmediğimiz bir şey mi var diyerek araştırma yapmanız gerekiyordu. Nexus 7, Android 4.3 gündem konusu, konuşmanız gayet normal ama ismini bilmediğim arkaşın ayak üstü iOS yorumnları araya katması, mahalle kahvesinde teknoloji konuşulmasından farksız. Samimiyete karşı değilim ama fazla samimi muhabbetler de profesyonel görünmüyor, bunu da belirteyim.

5- Bakın, siz diyorsunuz "Avrupa versiyonu üretildi satıldı", arkadaş da "Amerika'ya gidenler mutlaka baksın" diyor. Ne sanıyor bu cihazı, otelin lobisinde kargoyu görüp mutluluktan havaya uçup, Türkiye'de çatır çatır kullanabileceği bir cihaz mı? Hadi SIM kilidi olmadığını da varsayıyorum, Verizon ile 24 ay sözleşme imzalayabilecek mi buradan ABD'ye gidenler? Lütfen komik olmayın. Verizon etkinliğine Motorola etkinliği diyorsunuz zaten, önceki yorumda belirtmedim bunu.

Eleştirime katılamazsınız zaten, size yöneltiyorum ben(size derken, donanımhabere) eleştiri ya dikkate alınır ya da alınmaz, eleştirilere katılacak ya da katılmayacak olanlar diğer donanımhaber üyeleridir. Ayrıca gecenin bir yarısında sinirlenecek olsam, ilk yapacağım şey rüzgar tecavüzlü bir yayını dinleyip, yayını yapanlara eleştri yapmak olmaz. Neyse, kullanıcılarınız mutluysa, siz de eleştirilebilecek bir şey görmüyorsanız, iyi günler size.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYDzhoPPHRBZO -- 26 Temmuz 2013; 11:18:30 >

• Droid miniye iyi değil demissiniz es geçmişşiniz ne büyük hata ... 4.3 inch hd ekran 1.7 ghz çift cekirdekli işlemci 2 gb ram 16 gb hafıza bleutoth 4.0 ve 10 mp lik yeni kamerası ve güncelleme desteğiyle kesinlike one mini ve s4 miniyi ezecek bir telefon olmuş ...

• quote:

Saçma sapan bir yayın yapmışsınız, hatalardan mı bahsetsem, cihaza dokunmadan bir iOS değil gibi yorumlardan mı bahsetsem bilemiyorum.1- 8GB Nexus 7, Ekim sonunda Playden kaldırıldı, yani girişte dediğiniz aynı paraya daha fazla depolama olayı yanlış, 16GB modeli için 30 dolar fazla ödemek gerekiyor.2- Neden her şeye oyuncu gözüyle bakıyorsunuz anlamıyorum. Klasik donanımhaber saçmalaması 1080p yetmiyor bana yetiyor arkadaşım, sen 30FPSi aşamıyorsun diye Real Racingde ben senin yüzünden yazıları bulanık görmek zorunda mıyım?3- Cihazı elinize almamışsınız, sayıp duyuyorsunuz, teknik özellikleri görüp herkes bir şeyler söyleyebilir cihaz hakkında. Bu yetmiyor, bir de iOS karşılaştırmaları giriyor araya.3- Android 4.3 yenilikleri de yine oyuncu gözüyle değerlendirilmiş, OpenGL ES 3.0 dışında GPU odaklı onlarca yenilik varhttps://developer.android.com/about/versions/jelly-bean.html Bir de açıklayın şu oyunculuk yönünüzü, günde kaç saat oyun oynayabiliyorsunuz çok merak ediyorum. HTC One ve Galaxy S4 ile toplam 3-3.5 saat oyun oynanıyor full şarjla ve donanımhaber dışında şu oyun olayına göre bir cihaza karar verme olayı hiçbir internet sitesinde görülmemiştir.4- Nexus 7nin donanımı güncellenmiş, Adreno 320 Nexus 4tekinden farklı olabilir. Benchmark testlerine bakarsanız, aynı donanımlı Nexus 4ten bile üstün olduğunu görürsünüz, o yüzden diyorum ya önce bi aleti elinize alın, sonra konuşmaya başlayın.5- Droid Verizon operatörünün markası, bir kere bile bu yayında adı geçmemiş. Motorola duyurusu diyorsunuz, cihazların tümü Verizon için üretilmiş CDMA bandına sahip, ve SIM kilitli, arkadaş bir de Amerikaya gidenler mutlaka baksın diyor. Şaka gibi, insan biraz araştırır yahu, ayıp, sadece şu anda kadar 3000 insanı yanlış bilgilendirmişsiniz. Bir de canlı yayınlarla habercilik dersi, editör nasıl olur dersi veriyorsunuz. Komedi.Neyse, merak etmeyin kötünün iyisisiniz ama klişe yorumlarınız bayıyor, biraz daha araştırın, öğrenin, sabredin, kullanıcılara yön verin, büyük bir çoğunluk oyun meraklısı çünkü telefondan istedikleri bu ama telefonun/tabletin amacı bu değil, resmen çocuklar için yayın yapıyorsunuz, biraz daha profesyonel olun ve yorumlarınız o yönde olsun.

%90nina katiliyorum

• tablet z incelemesi yapılır mı ?

• Mesut bey cevap vermiş ama bu rüzgarlı ve kötü sesli videoları için bir şey söylememiş.

Motorola'nın kendi sitesinde bile yazıyor pentile olmadığı ekranın:

Droid Ultra:
    DISPLAY AMOLED (RGB)
    HD 720p (720x1280) with Active Display

http://www.motorola.com/us/consumers/Droid-Ultra/droid-ultra,en_US,pd.html?selectedTab=tab-2&cgid=mobile-phones#tab
  • quote:

Orijinalden alıntı: veteriner69

Mesut bey cevap vermiş ama bu rüzgarlı ve kötü sesli videoları için bir şey söylememiş.

Motorola'nın kendi sitesinde bile yazıyor pentile olmadığı ekranın:

Droid Ultra:
    DISPLAY AMOLED (RGB)
    HD 720p (720x1280) with Active Display

http://www.motorola.com/us/consumers/Droid-Ultra/droid-ultra,en_US,pd.html?selectedTab=tab-2&cgid=mobile-phones#tab

Merhaba,

Videodaki ses sıkıntısını düzelttik. Şu anda rüzgar sesi olmadan izleyebilirsiniz.

Sevgiler,
    Mesut Çevik

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: orientem

Gereksiz eleştiri yapmış bazı arkadaşlar yorumlarda ilk olarak 1080p değilde 720p olunca kimse yazıları bulanık görmez bu cihazların ekran boyutu ne kadar senin laptopunun ekranının boyutu kaç çözünürlüğü kaç , kaç yıldır 1080p çözünürlük standart olan tvlerin boyutu kaç ortalama 42inch mi bu televizyonda hd bile olmayan yayınları izlerken rahatsız oluyor musun , cep telefonların bataryaları çok mu güçlü bunlara rağmen 1080p koyucaksın yorumlarında gayet haklılar editörler ve o kadar para verdiğin cihazlarda bazı oyunlar kasarsa o adama koyar ikinci olarak ise bu cihazlar droid markalı ve sadece verizon için çıkıyor demişsiniz ama bu cihazların sadece verizon versyonu mu olucak zannediyosunuz sadece önce verizon için duyuruldu droid razr max ve razr max de olduğu gibi bir üçüncüsü de uzun zamandır piyasada kullanılan işlemci-çözünürlük konfigürasyonu ile ilgili performans değerlendirmesi rahatça yapabilirler sürümü 4.3 olunca editörlerinde belirttiği gibi cihaz uçucak kaçacak değil

Kişisel polemik için burada değilim, sadece soruna cevap vereyim, laptopımın ekranının çözünürlüğü 2880x1440.

Laptopunun çözünürlüğü 2560x1440 sanırım , bu çözünürlükte eğer laptopunun ekranı 10"den küçük değilse ki sanmıyorum senin tabirinle bu telefonlardan çok daha bulanık mobil de firmalar birbirleriyle nasıl yarışcaklarını şaşırıp tuhaf işlere kalkıştılar şansları ise motorola ve xiaomi nin yeterince geniş bir alana satış yapmamaları yoksa diğer firmalara nal toplatırlardı

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.