Şimdi Ara

...::::Anayasa Referandumunda Hayır Diyenler Kulübü - 1486 Kişi Dev Konu::::... (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.398
Cevap
84
Favori
175.425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
511 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 980Ti Satılır.

Peki sarığı cubbe neden yasaklandı? Özgür ülke degil miydi?

Bak kaçtır karşımda eziliyorsun artık uğraşma istersen.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: parola18

Cumhuriyeti ve atatürkü seviyorum. Ama rıdvan hocanın dediği gibi bunlar kimsenin tekelinde değildir. Sen kimsinki atatürk sevgimi sorguluyorsun? Adamın sırdaşımıydın? Aynı cephedemi savaştınız? Yoksa dayı oğlu filanmısın?

Böyle saçma laflar ettiğiniz sürece böyle sahiplendiğinizi sandığınız sürece böyle ötekileştirdiğiniz sürece şu anki devran sürmeye devam eder.

Eleştiri bittiğine göre birde teşekkürüm var. Bu cahil çomar yaklaşımınızdan dolayı teşekkürler.😊

Cumhuriyeti seviyorsan cumhuriyetin ortadan kaldırılışına nasıl evet diyebiliyorsun?
    Atatürk'ü seviyorum diyorsun Atatürk heykellerinin kaldırılmasına, andının, bayramlarının unutturulmasına, reyizinin kendi vesikalığını Ata'nın üstüne asmasına, bağnaz dini grupların Ata'ya istediği gibi hakaret etmesine partin göz yumunca ses etmiyorsun.

Sonra "ama biz de Atatürk seviyoruz sen kimsin benim sevgimi sorguluyorsun" diyerek yine mağdur oynamalar falan artık bunlar kabak tadı verdi.

Ne zaman ki çıkarsın partine bunlara karşını tepkini gösterirsin o zaman gelip burda konuşursun.

Böyle sürsün zaten hainler içimizde olacağına saflar belli olsun.belki biz göremeyiz ama bizden sonraki nesiller tertemiz bir Türkiye'de yaşasın.Ata'nın başaramadığı ömrü yetmediği tek şey içimizdekileri hainlerin kökünü kazıyamamak olmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: srknpower

quote:

O gün bana birisi imam dedelerinizi astik sıra sizde dedi. Yoksa hepiniz aynı değil misiniz? Bak sen

Hadi bas git konudan terbiyesiz.

Arkadaşım cevap verip durmayın bloklayın gitsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fitch notu düşürdü.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: apokhan

quote:

Senin gibi kafirler de gidip başörtüsünü kurumlarda yasaklayan,sarıklı hocaları asan insanların izinden gidiyor.

Bir muslumana(la ilahe illlallah demesi kafi) kafir diyen kendisi kafirdir. (S.a.v)

Yazik size.

İlk o bana dedi ve alıntı yapmadın (nedense) ben deyince yaptın.

İnsan biraz tarafsiz olur be kardeşim

Butun mesajlari okuyamiyorum. Taraf meselesi degil. Tarafli olsaysim senin hatani soyleyip hatandan donmen icin cabalamie olmazdim. Bu ise dini karistirmayin. Bunu musrikler bile yapmadi. Madem cok dindar yonetiliyoruz neden alkol yasak degil 15 yildir? Neden sigara yasak degil? Neden hala genel evler calisiyor??? Nerede ???? Lutfen ya. Dinimizi alet etmeyin yeter artik

• beni de yazınız.

ayrıca herkes avatarını HAYIR diye değiştirmeli bence....

Bu bir parti seçimi değil,çocuklarımızın geleceğinin kararmaması için yapılacak bir oylama...

partizanlık yapmayın,hangi partiden olursanız olun birazcık çocuklarınızı düşünüyorsanız HAYIR deyin...
  • apokhan kullanıcısına yanıt
    Kardeşim yasaklasalar biliyorsun bazı kesim ayağa kalkacak iç savaş çıkacak. Bunu bize ilk alistiranlari sorgulamak lazim götürmeyeni değil.

• Gec bunlari. Ne ic savasi? Yas kac ya? Pkk cikaramadi ic savas . Yav lutfen alinti yapma. Dinime kufreden bari muselman olsa sozu var ya. İsi ozetliyor.

• Anayasa referandumunda HAYIR oyu kullanacağım.Listeye beni de ekleyebilirsin.
    BüyükOrtadoğu projesine hayır!
    Bölünmeye hayır.
    Bir olalım iri olalım diri olalım.Bölünmeyelim güzelim Türkiyem!!!
  • Listede adımı göremedim???

Ama listede olan herkes biraderimdir!!

• Treth kullanıcısına yanıt
    Bırakın bu işleri akpliymişte hayır diyecekmiş insanlari kandırmayın herkes sizin akpli olmadığınızı biliyor. Algı oluşturmaya çalışıyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: WB

Mevcut sistemi oylayacak olsaydik cbaskani bu kadar sinirsiz yetkiyle yaptiklarindan nasil olur da sorumlu tutulamaz sorgulardim acikcasi,

Yeni onerilen sistemi de bu gozle inceledim. Acikcasi ben mevcuta kiyasla tek adam sistemi goremiyorum, cbaskaninin elini kolunu meclise baglamislar, butce yapilmasindan yasa cikarmaya dek meclisin sozu geciyor, ayrica cbaskanini suan olmadigi kadar denetleme hakkina sahip, bu bakimdan olumlu gorunuyor.

Gene mevcut sistemde vatandas oy kullanirken milletvekilini tasvip etmese bile kendi partisi sebebiyle oy veriyordu, yeni onerilen sistemde ise cbaskanina oy veren bir kisi mvekiline oy verirken partisi disinda birine de oy verebilir, cunku bu durum artik koalisyonlara sebep vermiyor.

Kaldi ki suan parti genel baskani tek adam, kendi hegemonyasi soz konusu, delegelerden parti teskilatlarina kadar kendisini tutacak adamlar yerlestiriyor ki kongrede dusmesin, secimde kendisi basbakan oluyor, sonrasinda cbaskani oluyor, bu sekilde siyasi hayati 20-30 sene arasi suruyor, genel isleyis bu sekilde. Yeni onerilen sistemde ise cbaskani olma suresi en fazla 2 donem, bu durumda eskiden asina oldugumuz 6 defa gittim 7 defa geldim diyip mezara kadar partisini ve ulkeyi yonetmeye calisan insanlar gormeyecegiz,

Son olarak iktidar olma sarti %51, bir kisinin bu oyu alabilmesi icin toplumda bir cok kesime hitap edebilecek soylemlerde bulunmasi gerekiyor, yani etnik, dini yada her hangi bir dunya gorusune sahip tek duze fikirler uzerinden bu oyu almasi oldukca zor,

Karar milletin, bekleyip gorecegiz..

hiç el kol bağlama durumu yok. örneğin hükümet için veya bakanlar için gensoru verilemiyor. güvenoylaması da yapılmıyor.

karşılaştırılması gereken şu anki cb makamı değil, başbakanlık makamı. cb makamı onun görevlerini devralıyor. hatta üzerine TBMM ne ait olan bazı yetki ve ünvanları da alıyor. yabancı ülkelerle yapılan anlaşmaların onaylanması gibi, başkomutanlık gibi.

ayrıca sistemde 2. dönem tam dolmazsa 3. ve ucu açık şekilde sonsuz kere aday olabiliyor. sadece 2 ay seçimi erkene almakla. yani tam 5 yıl dolmazsa, o dönem 2 dönem hakkından yemiyor.

sırf bu bile hayır demek için neden. vatandaşa kurulan tuzak bu. bunun neresi hukuk, neresi adalet?

• quote:

Orijinalden alıntı: high speed dirt

quote:

Orijinalden alıntı: digital_version

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Evet vermeyi düşünenler ne olduğu belli olmayan! ülkesini sevmeyen, Cumhuriyeti istemeyen insanlarmı?

bu nasıl kafa lan!

Daha geçen hafta anayasanın ilk 4 maddesini de meclis kürsüsünden değiştireceğiz diyen kimdi? İşte asıl amaç bu, zihin altındaki amaç bu, uyan!

Yapma birader sen akıllı birisin. forumdan takip ettiğim kadarıyla söz konusu ülke menfaatleri oldumu burdaki troll tayfa gibi körüne körüne muhalefet eden değil bahanesiz destek olan birisiniz..

...::::Anayasa Referandumunda Hayır Diyenler Kulübü - 1486 Kişi Dev Konu::::...

...::::Anayasa Referandumunda Hayır Diyenler Kulübü - 1486 Kişi Dev Konu::::...

Şu hale bakın! evet diyecekleri gaz vermek suretiyle fişliyor! hayır diyecek olanı örnek gösteriyor..

Rte zaten yıllar önce getirdi başkanlığı bu ülkeye! bir daha o eski bunalımlı günlere dönülmesin diye o emaneti yani başkanlığı şimdi millete devrediyor. bütün olay bu..

Beni iyi tanımışsın, körü körüne partizanlık yapmam. Bu koyduğun resimler ve ifadelerin ile yapılacak referandumun hiçbir alakası yok. Bu bir genel seçim değil, parti seçimi değil, bu bir yönetim şekli değişimii. Hayır desen yine AKP iktidar kalacak. Sen gitmiş partigillik yapmışsın CHP falan koymuşsuın. Bu bir sistem değişimi, parti değişimi değil. Ayrıca sadece hayır diyen CHP değil, Saadet Partisi ve MHP'nin çoğunluğu da hayır diyor.

Nasıl alakası yok birader Allahaşkına yapmayın! 7 haziran seçimleri öncesi yapılan la bugün yapılanlar aynı şey?

o zaman da dertleri Rte'ydi şimdide Rte.. valllahi de billahide yeni anayasa nın içindeki maddeler fln bunların umurlarinda değil! vesayet bunların elinin altından kayıp gidecek C.başkanlığı sistemiyle Rte bu ülkede yürütme erkinin başında olacak.bunların tek dertleri bu.

Tayyip şu an zaten başkan kim aksini söylerse söylesin.hemde siyaset üstü bi konumda. son imzalar ondan geçer ama hiçbir şeyden sorumlu değildir. böyle çarpık sistem olurmu? şimdi sistemi millete devrediyor. millet onay verirse daha fazla sorumluluk alacak. daha hızlı karar alan ve uygulayan bir sisteme geçilecek. bakanlar dışardan atanacak meclisten olursa vekilliği düşecek..bunun neresi kötü.neyse uzatmayalım isterseniz detaylara gireriz ama konu uzar.. başka bir başlıkta isterseniz hepsini konuşuruz..

particilik yapmıyorum Chpyi fln koymadım yanlış anlamışsınız! ben sadece bakış açısını göstermek için koydum o resimleri.

saadet partisi kaldımı birader, rahmetliden sonra parti bitmiştir. bunların hayır çıkışı akılları sıra ya kısa bi sureligini de olsa gündemde olmak yada bir pazarlık kapısı açmanın hayallari..

Mhp konusunda da katılmıyorum size. referandum günü yaklaştıkça büyük oranda Evet diyeceklerdir emin olun..

Tekrar edeyim bu bir parti seçimi değil, neden ısrarla parti seçimine çekiyorsun, hayır dersen AKP gidecek mi, hayır.. Bu Türkiye'nin sistem değişimi oylaması, yönetim biçiminin değişiminin oylanması, parti seçimi değil. Her insan ölümlü, RTE bugün var yarın yok, AKP de belki bugün var yarın yok, evet dersen yüzlerce sene ülke başkanlıklala yönetilecek. Başkanın gerekirse kendi kendine OHAL çıkarma yetkisi var, meclisi feshetme yetkisi var, hadi RTE iy iniyetli yönetti RTE'den sonra da sistem devam edeceği için RTE'nin yerine belki kripto fetöcünün, kripto pkklının tekinin gelmeyeceği ne malüm? Gelmedi mi, cemaate ne istediler de vermedik diyen adamlar bu ülkede bakan olmadı mı, ileride bu adamların teki başkan seçilemez mi. Elbette seçilir, sen RTE var diye evet diyorsun ama RTE bugün var yarın yok, RTE yerine yarın kripto teröristin teki gelip başkan olup tüm yetkileri eline alınca neler olacağını düşünmüyor musun. Evet dersen tek kişiye, hayır desen hepimize tüm ülkeye, haberin olsun.

bende ısrarla particilik yapmıyorum diyorum.hala aynı noktadasınız. meclisi fesh etme yetkisi değil o birader meclisle birlikte kendinide yenileyecek! çok olağan üstü bi durum olması gerekir bunun için. millete nasıl anlatacak böyle bi durumu.kendi hakkından da feragat etmiş olcak.

birader bu sorduğunuz soru olmamışki! o bahsettiğiniz kripto cu piskopatlar hakim ve savcıların içinden çıkmayacağı ne malum? böyle bisey olunca napcaz? bugün mümkün boyle bi durum! yaşadık ve gördük işte bu durumu..

saadet partisi ile ilgili şimdi gördüğüm bi haberde geri adım atmışlar! biz karşı değiliz diye. evet diyeceğiz demiyorlar ama sözlerimiz de keskin değil diyorlar..tabanından büyük tepki geldi çünkü! benim evin hemen yanındaki şişli cevahir otelde toplantı yapmışlar bugün şimdi gördüm haberi. nette bulabilirsiniz..

Arkadaşım sen bana CHP destekçilerinin twitlerini koymadın mı? Bu referandumun CHP ile bir ilgisi yok ki bana CHP destekçilerinin twitlerini koyuyorsun, sonra da particilik yapmıyorum diyorsun, bal gibi partcilik yapıyorsun. Bu referanduma hayır diyenler ülkedeki sistemin değişmesini istemeyen insanlar, bu insanlar bir partiye ait değil, aralarında AKPlisi de var CHP'lisi de var MHP'lisi de var, evet diyenlerin arasında da CHP'lisi de var MHP'lisi de. bu bir parti savaşı değil, sistem değişimi anladın mı?

Saadet Partisi dediğin gibi demiyor, gayet kararlılar. İşte sana linki otoriter rejiem kayma ihtimali var diyor.
    http://t24.com.tr/haber/saadet-partisi-referandumda-sartlar-adil-degil-otoriter-rejime-kayma-ihtimali-guclu,385522
    Sadece Saadet Partisi değil Vatan Partisi de karşı, MHP tabanı da karşı, aç haberleri MHP tabanı da başkanlığa karşı. Twiterda Sümeyye Erdoğan, yani RTE'nin kızı anket yaptı %70+HAYIR çıkınca hesap benim değil dedi hesabı kapattı nasıl oluyorsa 77.bin küsür takipçisi var, Metehan Demir de yaptı &69 HAYIR çıktı. AKP güruh korkuyor anket yapamıyor HAYIR yüksek çıkacak diye teklif 1 haftadır meclsite bekletiliyor. Velhasıl bu bir parti seçimi değil tekrar edeyim ve karşı olan her kesimden insan var.

Chp destekçilerinin twetleri ama particilik adına koymadım onları! zihniyet hep aynı muhalif olanları hep yalaka, şu bu gibi yakıştırmalar daha da ileri gidip vatan haini ilan ettiler. ilan eden tipler de bunlar. sadece bi tespit yaptım.

bakın burda da yaniliyosunuz! Akplilerden hemen hemen yok denecek kadar belki hayır çıkar Mhpden bir kesimden de hayır çıkar ama emin olun Chp den evet diyenler hdp den de yani hdp seçmeninin vatanına bayrağına bağlı kesimden de evet çıkacak. hdp den derken yanlış anlasilmasin ülkesine bağlı kürt kökenli vatandaşların hatırı sayılır bir bölümü kesinlikle evet diyecek.

birader bırakın twet anketlerini! hatta genel anlamda tüm anketleri. benim twetlerde gördüğüm öyle anketler varki 10 binden fazla oy kullanılmış yüzde 80 evet yüzde 20 hayır napcaz şimdi:D

• quote:

Orijinalden alıntı: kvadankpakal

Listede adımı göremedim???

Ama listede olan herkes biraderimdir!!

ekliyorum hocam
    isim isim tek tek bakmaktan gözlerim ağrıdı,dinlendiğimde tekrar güncelleyeceğim
  • Adam konu için sağlığından olacak

Gözleri falan ağrımış. Vah vah.

Allah kolaylık versin.

• Benide ekle hocam

#HAYIR

• Ekleyebilirsin

• O kafanıza sokamadınız başkanlık değil Cumhurbaşkanlığı sistemi bu .

• O kadar körsünüz ki şuan bile ayrıştığımızın,bölündüğümüzün farkında değilsiniz.
    Doğru tabi, insan görmek istediğini görüyor.
    Peki Görmek istemeyenlerden daha kör kişi olur mu? Cevap:Aynaya bak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AshtonKutcher -- 28 Ocak 2017; 0:35:7 >
  • Burda oluşturduğunuz grubun bir işlevi olmayacak. Evetci ünlüler bas bas bağırırken kimse dh ye bakmaz kusura bakmayın.

• 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.