Şimdi Ara

Analog 5.1 ile DTS AC3 Film izlenebilir mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Microlab X23 Hoparlör setini aldım. Bilgisayar üzerinde 5.1 olarak kurdum. Fakat filmlerde surround olarak kullanamıyorum nedense. Ses sistemlerine çok yabancı biriyim acaba analog sistemlerde surround ses alınabiliyor mu ? İzlediğim filmler DTS destekli bu arada.

• İzlediğiniz filmler dijital.
    Sisteminiz analog çalıştıramazsınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • supressor kullanıcısına yanıt
    Oynatıcınız DTS yürütüyorsa,,, seskartıda 5.1 dts işliyorsa,, analog ses çıkışından verir.
    Dijital ses çıkışından dts almak isterseniz,, bunu sessistemininde dts destekli olup tanıması gerekir.
    daha fazla
  • Oynatıcım splash pro dts vs. çözüyor. Onboard kart ALC892 çipsetli onunda çözdüğü belirtilmiş yani bir engel yok öyle mi ? birde diyelim ki digital to analog converter aldık iş görür mü
    Dijital convertırın işe yaraması için; dijital girişe istenen özellikte sesin girilmesi gerekir,,, Pc ses çıkışının yada dvd player çıkışının 5.1 dts yi çözümlemesi gerekir,,, bunun yanısıra, aldığınız konvertırın donanımlı dts çözen türden olması gerekli. Filmlerin dts olarak çalışması,, dts olmayan sistemde ses çıkmaması testini yaptınızmı..
  • hocam dts filmlerde arka hoparlörlerden hiç ses alamıyorum. ses kartının programından test ediyorum hepsi düzgün ses veriyor ama filmde vermiyorlar film dts ama çözemedim. Yardımcı olursanız sevinirim
    Front giriş yeşil kablo ya. bu kablo ile rear kablosunu yerdeğiştirin,,, durum ne olacak
  • hocam auxtan bağladığım zaman tüm hoparlorden ses geliyor hepsi çalışıyor. ama arka hoparlörlerin sesi öndekilere göre çok az çıkıyor normal mi
    Aux yani stereo giriş,, evet arkalar az ses verir,,, aynı sesi verse stereo+stereo gibi olacağından,, biraz indirgeyince arkalar geri plan sesleri veriyormuş hissi oluyor. Normal.
  • hocam şimdi kafam çok karıştı hoparlörüm düzgün çalışıyor onboard kart dts dekode ediyormuş başka bir engel var mı. surround almak için illa digital giriş şart değil yani değil mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: supressor

hocam şimdi kafam çok karıştı hoparlörüm düzgün çalışıyor onboard kart dts dekode ediyormuş başka bir engel var mı. surround almak için illa digital giriş şart değil yani değil mi

Değil. Bir şeyi anlatamamışlar bir türlü.

Dostum anakartındaki ses işlemcin bunu destekliyorsa, bir de bunu destekleyen herhangi bir oynatıcı yükle yeter.

Sen dts 2.0 film indirmediğine emin misin? Bence sorun dosyadan kaynaklı.

Media info ile dosya bilgilerini paylaş bize istersen.
    Tabii ki izleyebilirsiniz.

Öncelikle Windows'tan denetim masası - aygıtlar ve ses kısmından hoparlörleri 5.1 olarak yapılandırmanız gerekiyor.
    Daha sonra kullandığınız splash programının yada kullandığınız kodek ayarları üzerinden de hoparlörlerin 5.1 olarak ayarlandığından emin olunuz.

Eğer bu ayarlar doğru ise ve bilgisayarda splash programının dts sesleri çözebilmesi için gerekli ses kodekleri yüklü ise sesi 5.1 olarak alabilirsiniz.

Analog ile dijital girişli sistemler arasındaki fark;
    **Analog'da dts ve benzeri dijital ses formatları, bilgisayardaki ses kartı tarafından çözülüp o şekilde amfi ve hoparlörlere gönderiliyor.
    **dijitallerde ise (Avr ve Logitech z906 gibi) dts harici bir dekoder ile çözülüyor.

Tabii burada sesin harici bir dekoder ile çözülmesi ve genel olarak bu sistemlerin hoparlör ve amfi kalitesinin daha iyi olması sonucun daha iyi olmasını sağlıyor.

Ayrıca tüm ayarları yaptığınızda ses arka hoparlörlerden az gelebilir. Bu da anakartınızın ses çipinin iyi olmamasından kaynaklanır. Harici bir ses kartı alabilirseniz, aradaki farkı görebilirsiniz.

• turuncu55 kullanıcısına yanıt
    yok hocam arka hoparlörleri öne taktığımda yine ses az geliyor onu sormuştum normal mi değil mi ?
  • BARIŞ55 B kullanıcısına yanıt
    bilgilendirme için çok teşekkür ederim media info ile kontrol edeyim 2.0 mı diye :)
  • Virtual surround gibi takılırsınız. Gerçek dobly' den-dts' den bahsediyorum. Yoksa her kolondan ses almak mesele değil. Siz kendinizi begenin ilk önce.. Bi de yorumu begenmiyor arkadaşlar aramızda ses den anlayan kişi var merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akyurt -- 13 Temmuz 2014; 13:56:47 >
  • Analog multich baglanti ile her turlu ses formati aktarilabilir, yeni nesillerde dahil.

Tek fark sesin playerda yada amfide cozulmesidir. Kaynak cihaz (pc, player vs) sesi cozup analog olarak 7.1 kanal aktarabilir ayri ayri yada tek bir spdif vs dijital baglanti ile amfiye sinyal iletilir amfi kendi cozer.
  • cyberlink power dvd kullan. Ses kartına SPDIF (optik çıkış) ver dtsin kralını al.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.