Şimdi Ara

Anal Fissür - Makat Çatlağı ( makatını seven okusun ) (215. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.079
Cevap
130
Favori
1.620.137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 213214215216217
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Zannedersem de internet sitesinde yada bir hasta yorumunda şuan flepli işlem yaptığını okumuştum . Artık yapıyor olabilir,sizden sonra yani

• SerdaR^73 kullanıcısına yanıt
    Ekim gibi muayene olmustuk. Tekrar gidersek ogreniriz
  • canrush C kullanıcısına yanıt

Evet , giden olursa ve burada bizi bilgilendirirse mutlu oluruz . Ben başka şehirdeyim öyle pat diye gidemem de :)

• Arkadaşlar bu lanet sorunun anlık çözümü var mı ilaçla vs ?? 2 gündür kıvranıyorum ihtiyacımı gideremiyorum herkesin dediği gibi cam çıkarmaya çalışıyorum sanki o kadar acı veriyor.
    Zeytinyağı elma suyu bol su içme gibi şeyleri deniyorum çözüm bulamadım bilen varsa çok acil yanitlarsa sevinirim
  • miyavlayankirpi kullanıcısına yanıt

Geçmiş olsun öncelikle . Anlık çözümü yok maalesef. İlk önce büyük tuvaletin yumuşak çıkması şart , WC ye çıkmadan önce Bepanthol, bepanten yada vazelin tarzı bir şey sürebilirsiniz o kısma . Locafen yada Rectoderm gibi kremler kullanmanız lazım ki kası gevşetsin . Anestol Procto Glyvenol gibi kremlerde kısmen acıyı alır . Ama hızlı çözümü yok maalesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: SerdaR^73

Geçmiş olsun öncelikle . Anlık çözümü yok maalesef. İlk önce büyük tuvaletin yumuşak çıkması şart , WC ye çıkmadan önce Bepanthol, bepanten yada vazelin tarzı bir şey sürebilirsiniz o kısma . Locafen yada Rectoderm gibi kremler kullanmanız lazım ki kası gevşetsin . Anestol Procto Glyvenol gibi kremlerde kısmen acıyı alır . Ama hızlı çözümü yok maalesef.

Dayanılmaz bi ağrı var hocam sanırım acile gideceğim. Evde bepanthol vazelin vardı birkaç saat önce onları denedim 1er saat arayla en ufak bir gelişme yok tam 2 gün oldu  

Agri kesici bir ilaç alın isterseniz , hoca bana Voltaren 25 mg kullan demişti , bir de anestol sürün bir müddet uyusturacaktir orayı.Acil de de muhtemelen agri kesici yapacaklardır . Öndeki mesajda dediğim gibi ilk önemli olay sert kalın tuvalet yapmamak ve ıkınmamak. Eğer öyleyse yumuşatıcı ilaç alıyor arkadaşlar duphalac gibi . Çok geçmiş olsun

Sıcak suya oturun, makat kasını gevşetip ağrınızı hafifletecektir.

• Sağlıcakla S kullanıcısına yanıt

Bayadir yoktum bir bakayim dedim illet herkese sıkıntı. Ben levent hocaya gittim ve bana tavsiyesi görünen bir fissur yok yeme içme durumu herşeyden bolca yiyorsun çorba ve sıvı değil dengeli şekilde herşeyden ki ben ekmek ve türevlerini yemedigim şeyleri yedim. WC ye iyice sıkışınca gidiyorsun ıkınma makati zorlama yok diski çıkmıyorsa zorladiysa diyafram nefesi ile azcik oynatacaksin o kdr. Sıkışma hissi kesinlikle olacak ve mümkünse popo klozete değdiği gibi iş başlasın. Evet iyi miyim baya baya iyiyim fakat normal diskiladigim için ara ara tahriş oluyordu ağrı değil ama tahrişi hissediyorum bazen de kılcal çizik oluyor ve ertesi güne geçiyor. Tam anlamıyla unutmka nasip olmadı. Bende ki sorun diski çıkışı tekrar uğrayıp buna yogunlasacagim altta yatan bı sebep vardır elbet. Fissur tek başına dusunmeyin onun nedeni önemli. İnşallah hepimiz kurtuluruz

• Arkadaşlar instagramda "Sağlıklı Yaşıyoruz" diye bir oluşum var, 1M üyesi var, ben de dönem dönem takip ediyorum yazılarını.

Gıda tavsiyesi olarak magnesium sitrat öneriyorlardı, ben de geçenlerde Solgar Magnesium Citrate 200mg aldım. Başka bir çok markanın da var piyasada bolca bulunan bir takviye magnezyum ama çeşitleri var vs.

Vücutta 60'dan fazla işlevin yerine getirilmesinde işe yarıyormuş vs. günde 400mg kullanınca beyin bariyerini geçtiği yazılıyordu yani maximum fayda. Yalnız iki tablet hemen ishal yaptı, ben günde tek tablet olarak devam ediyorum. Akşam yemeğinden sonra saat 21:00 gibi kullanımını tavsiye ediyorlar. Dışkıyı bir hayli yumuşatıyor. Çok pahalı bir takviye de değil.

Demem o ki, hem vucudun diğer işlevlerine faydalı hem de yan etki olarak bağırsakları çalıştırıyor, dışkı yumuşatıyor. Direkt tavsiye ediyorum.

Bir de magnezyum sitrat "kalsiyum kanal blokeri" olarak geçiyormuş. Dedim ben bu terimi bir yerden hatırlıyorum, bir de baktım hepimizin bir dönem kullandığı makat kas gevşetici locafen krem bu şekilde geçiyor. Calsium channel blocker. Buradan anlamlı bir sonuç çıkar mı bilmiyorum sağlıkcı vs değilim ama magnezyum kullandığımdan beri bir tık daha iyiyim sanki böyle bir etkisi de var. Deneyin derim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FlyingUnderpants -- 25 Mart 2021; 16:29:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozer4151

Alıntıları Göster
    Doktora gidin yalancı otcularla, kremcilerle,lazercilerle, botokscu
     Anal Fissür - Makat Çatlağı ( makatını seven okusun )larla uğraşmayın .
  •  Anal Fissür - Makat Çatlağı ( makatını seven okusun )
  • ilaçlar kremler kullanıyor olabilirsiniz halen geçmedi geçmiyor diyebilirsiniz

ama akşamları da bol bol KABAK ÇEKİRDEĞİ yemeye bakın arkadaşlar

bakın demedi demeyin "Kabak Çekirdeği" ve "kuru kayısı" yiyiniz.

inşaallah şifa olur zamanla sabırla.

• Merhaba arkadaşlar.

Bugün dr ramazan tarık ünsal a gittim. Yakın zamanda ameliyat öngörülüyor. Çok korkuyorum ama artık bitsin diyorum. Girdik bir yola Allah sonumuzu hayretsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: vitriol

ilaçlar kremler kullanıyor olabilirsiniz halen geçmedi geçmiyor diyebilirsiniz

ama akşamları da bol bol KABAK ÇEKİRDEĞİ yemeye bakın arkadaşlar

bakın demedi demeyin "Kabak Çekirdeği" ve "kuru kayısı" yiyiniz.

inşaallah şifa olur zamanla sabırla.

neden sabah değil de akşam?

• aslında farketmez

sabah fırsat varsa sabah aç karna da yenebilir kahvaltıda

ama işe yetişeceğim diye genellikle iki lokma kahvaltı bile yapılamaz

sabah kuruyemiş yemek zaten hiç akla gelmez

akşam çayla filan kuruyemiş yenilmesi alışkanlık edinmek daha kolaydır

lif içeren kabak çekirdeği ve kayısı yedikten sonra midenin hazmetmesi

ve bağırsak fonksiyonlarının geceden sabaha çalışırken

sabah tuvaletini kolayca yapabilmek için

kişiden kişiye bünyeye göre değişebilir ama

bol bol KABAK ÇEKİRDEĞİ ve kuru KAYISI yemek

denenmesi tavsiyemdir

• quote:

Orijinalden alıntı: vitriol

aslında farketmez

sabah fırsat varsa sabah aç karna da yenebilir kahvaltıda

ama işe yetişeceğim diye genellikle iki lokma kahvaltı bile yapılamaz

sabah kuruyemiş yemek zaten hiç akla gelmez

akşam çayla filan kuruyemiş yenilmesi alışkanlık edinmek daha kolaydır

lif içeren kabak çekirdeği ve kayısı yedikten sonra midenin hazmetmesi

ve bağırsak fonksiyonlarının geceden sabaha çalışırken

sabah tuvaletini kolayca yapabilmek için

kişiden kişiye bünyeye göre değişebilir ama

bol bol KABAK ÇEKİRDEĞİ ve kuru KAYISI yemek

denenmesi tavsiyemdir

Kabak çekirdeğini çok tüketirim ama bir faydası gördüm mü bilmiyorum. Bende anal fissur var ama tek şikayetim kaşıntı. Acı ağrı kanama yok. Kabızlık vs sorunum da yok ama kaşıntıyı geçiremedim kabak çekirdeği de buna engel olamadı.

• Kaşıntı için FUGGY adlı kremi şiddetle öneriyorum. Çok etkili bir ilaç. Doktor tavsiyesi değildir. Ama ben çok faydasını gördüm.
  • İşte size doktor adam gibi adam
     Anal Fissür - Makat Çatlağı ( makatını seven okusun )
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karataydoru

Merhaba arkadaşlar.

Bugün dr ramazan tarık ünsal a gittim. Yakın zamanda ameliyat öngörülüyor. Çok korkuyorum ama artık bitsin diyorum. Girdik bir yola Allah sonumuzu hayretsin.

Sonunda tüm cesaretimi toplayıp ameliyat oldum. Bugün 3 gün. Ameliyat süreci beklediğimdende çok çok iyi geçti. Daha Wc ye çıkmadım. İnşallah onuda atlatacağım. Sonrasında yine yazarım.
  • 
Sayfa: önceki 213214215216217
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.