Şimdi Ara

Anal Fissür - Makat Çatlağı ( makatını seven okusun ) (216. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.066
Cevap
129
Favori
1.619.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 214215216217218
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

geçmiş olsun bende olalı tam 1 yıl oldu. şuanki halimden çok memnunum bir hafta kadar evden dışarı çıkmamanızı tavsiye ederim. acileyeti yoksa tabi. kontrolleri düzenli yaptınızmı bir aya tamamen sorun kalkar. buraya bakmayalı uzun zaman oldu. Ameliyattan korkmayın arkadaşlar ameliyattan sonrada kuru kayısı zeytin yağı eksik etmeyin. Kabız olmaktan kesinlikle kaçının. Bizim en büyük düşmanımız kabızlık. Kabızlığı yenmezseniz aynı hastalık bir daha kendini tekrarlar.

• Karataydoru K kullanıcısına yanıt

Geçmiş olsun. Ben ameliyat sonrası da sıcak su leğenine oturdum. Şimdi durumunuz nedir. Doktorunuz neler önerdi buraya yazarsanız sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Patileo

Geçmiş olsun. Ben ameliyat sonrası da sıcak su leğenine oturdum. Şimdi durumunuz nedir. Doktorunuz neler önerdi buraya yazarsanız sevinirim.

Teşekkür ederim. Banada Sıcak su banyosu önerildi elbet. Ayrıca dupalac, cipro ve majezik ilaçlarını kullanıyorum. Genel itibariyle durumum çok iyi. Bu doktora gittiğim için şimdilik çok memnunum. İleriki zamanlarda durum dahada netleşecek haliyle. Sonrasında da gelişmeleri yazarım. Cuma günü kontole gideceğim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eseres3

geçmiş olsun bende olalı tam 1 yıl oldu. şuanki halimden çok memnunum bir hafta kadar evden dışarı çıkmamanızı tavsiye ederim. acileyeti yoksa tabi. kontrolleri düzenli yaptınızmı bir aya tamamen sorun kalkar. buraya bakmayalı uzun zaman oldu. Ameliyattan korkmayın arkadaşlar ameliyattan sonrada kuru kayısı zeytin yağı eksik etmeyin. Kabız olmaktan kesinlikle kaçının. Bizim en büyük düşmanımız kabızlık. Kabızlığı yenmezseniz aynı hastalık bir daha kendini tekrarlar.

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Dediklerinizede şiddetle katılıyorum. Beslenme konusuna ve hareketsiz yaşam tarzına herkesin dikkat etmesi gerekiyor. Allah bu derdi düşmana vermesin. Özellikle bayanlara hiç vermesin. Yani bu hastalıktan dolsyı ameliyat olmamanın mahremiyet ve ameliyat korkusu en büyük sebebi olduğu aşikar. Allah herkese şifa nasip etsin.

Merhaba cuma kontrolünüz nasıl geçti. Doğru ehil doktoru bulmak en büyük adım elbette. Ben uzun yıllar çekip en son evrede 7 ay yatalak kalıp ameliyat oldum. Bu esnada doktorum dışkı yumuşatma için magnesie calcinee yi önerdi. Ameliyat sonrası da iyileşene kadar kullan dedi. Anüs daraldı ve ilaca yine devam etmek zorunda kaldım. Yaklaşık 1 yıl kullanmış oldum. Sonrasında zeytinyağı içerek dışkıyı yumuşattım. Kendi kendime tedavi yolu ararken zamanın ve doğruların - yanlışların nasıl geçtiğini bilmiyorum. Şimdi şiddetli karın ağrımı bağırsak iltihabı veya üşütme diye düşünerek geç gittiğim gastroda akut kolesistit olduğumu öğrendim. Acil ameliyat dendi. Şimdi antibiyotik tedavisi başlandı. Safam alınacak kurtuluşu yok. Üzgünüm. Evet bayanlar olarak utanmaktan doktora muayene olmaya korktuk. İşler hep uzadı. Ayrıca dr söylemiş olsa da bizim mantık süzgecimize bişeyler takılmalı. Magnesie calcinee uzun zaman kullanınca kalpte plak yapıyormuş. Ve bu safra kesesi için de zararlı olduğunu düşünüyorum. Günde 2,5 lt su içip, bol lifli beslenen ve prebiyotik - probiyotik doğal alan biri olarak kendimi doğru yolda diye düşünmüştüm. Faktörlerin üstünde faktörler var. Hastalıkla yalnız başetmek çok zor. Bazen bu hastalığa yakalananlara engelli raporu verilmeli diye düşünüyorum. Çalışmak ve buna katlanmak zorunda olmak ne kötü... Sindirimi ve boşaltımı iyi olanlar dünyanın en mutlu ve zengini olduklarını bilseler keşke....

• Patileo kullanıcısına yanıt
    Merhabalar
    Cuma günü doktora kontrole gittim lakin cenazesi olduğu için kendisi yoktu. Pazartesi günü tekrar gideceğim. Sizin hastalık süreciniz bayağı ağır geçmiş anlaşılan. Birde başka bir hastalığınız çıkmış üxüldüm gerçekten. Allah şifanızı verir İnşallah. Cuma günü muayene olamasamda günden güne iyiye gittiğimi hissediyorum. Şu an için doğru doktora tedavi olduğumu düşünüyorum. İlerleyen zaman ne gösterir onuda tabi zamanla anlayacağız. Tekrar geçmiş olsun

Teşekkür ederim Allah hepimize acil şifalar versin inşallah. Herkesin ramazan ayını kutluyorum.

• Merhaba arkadaşlar 2 kez ameliyat geçirmiş biri olarak hızlıca yazmak istiyorum.
    Anismus var ben de en başından beri, düzenli tuvalete çıkıyorum kanamalarım geçti. Lakin malum oruç geldi şimdi oruç tutsam gün içi su vs. İçmeyeceğimize göre çok zararı dokunur mu makat a? kabızlık durumu vs

• Profeson kullanıcısına yanıt

Hocam olma ihtimali var , deneme yanılma yönteminden başka yapabileceğimiz birsey yok . Ben dün tam tersini yaşadım , düzen değiştiği için zaten hassas olan bagirsaklar hemen tepki verdi , bugün de tam tersi biraz ittirmek gerekti o da 3-4 damla kanama yaptırdı :( İlac düzenim değişti ne olacak bende bilmiyorum, oruç tutmak da sorun yok da işte diğer sorun için düşündürüyor :(

• Arkadaşlar 4 5 ay önce hemeroid ve catlak teshisi konuldu ilaclar kullandim duzeldim givi oldum ama ramazan ayinda sert diskilama sonucu rektal kanama oldu acik kirmizi renkli ve asiri kaniyor tuvaletimi yapamiyorum korkudan ve kabiz oldum karnim agriyor ne yapmaliyim randevu aldim ama nasil gecer bu kanama

• Arkadaslae doktora gittim catlak nüksetmiş sert bi catlak dedi kanama yapiyor proctolog fitil anestol verdi yas 21 gecmezse amiliyat dedi korktum önerileriniz var midir botoks lazer gibi hic amiliyat olasim yok tavsiyelerini bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: brabber

Arkadaslae doktora gittim catlak nüksetmiş sert bi catlak dedi kanama yapiyor proctolog fitil anestol verdi yas 21 gecmezse amiliyat dedi korktum önerileriniz var midir botoks lazer gibi hic amiliyat olasim yok tavsiyelerini bekliyorum

Öncelikle geçmiş olsun dostum, kronikleşmişse ameliyattan başka çözümü yok malesef. Boş yere hem paranı hem de zamanını botoksla, lazerle harcama. Ameliyatlık duruma gelirsen de, mutlaka iyi bir proktolog bulmanı tavsiye ederim. Bu konuda deneyimli olmayan doktorlara ameliyat olanlar çok daha kötü duruma gelebiliyor.

• Erkanarda3434 E kullanıcısına yanıt
    Hocam benim 6 ayda bir yogun kanama oluyor ama acı yok beni rahatsiz eden bir durum yok kabiz oldugumda sert dıskiladigimda oluyor ben anlamadim nasil fissür bu

• brabber B kullanıcısına yanıt

Kremle botoxla hiç uğraşma ben 6 ay çektim ameliyatla kurtuldum. İstanbuldaysan eğer cerrahpaşa tıp fakültesinde progroloji bölümü var prof asiye perek ameliyatı yapıyor bu bölüm üzerine uzman ben oldum aynı gün taburcu oldum hiç bir ağrım sızım olmadı 1 haftada tamamen iyileştim.

• SerdaR^73 kullanıcısına yanıt

Aynı sorunla ben de altı ay uğraştım İstanbul’da yaşıyorsan Cerrahpaşa tıp fakültesi nde proto loji bölümü var orada profesor asiye Perek ameliyat ediyor bu konuda uzman Aynı gün taburcu oldum hiç ağrı sızım olmadı bir hafta sonra tamamen iyileştim kesinlikle tavsiye ederimi

Cerrahpaşa tıp fakültesi. ProktoLoji bölümü prof asiye perek Geçen hafta ameliyat oldum hiç ağrı sızım olmadı bir haftada tamamen kurtuldum

• idrissahin43 İ kullanıcısına yanıt

Bana sorarsan ikisinede olma para tuzağı cerrahpaşa tıp fakültesi prof asiye perek kesinlikle ameliyatımı bu hocaya oldum agrısız sızısız kurtuldum. Zaten kendileri progtoloji üzerine profesör

• Dün ve bugün prakten kullanmaya başladım, kilo alımı için ameliyat sonrası cılız kalmıştım tuvalet düzenimi değiştirdi az önce tuvalete çıktım kanlı geldi ilk kez ameliyat sonrası.. Prakten sanırım makat kaslarını gevşetiyor iyi mi kötü mü bilemedim ama kullanımı artık kestim. İnşallah eski düzene geçerim Allah herkese iyileşmeyi nasip etsin. Makatta sorun olunca insanda psikoloji kalmıyor, çok zor çok. Ayrıca iç hemoroid sanırım.. Anismus ile beraber

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Profeson -- 23 Nisan 2021; 4:23:45 >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi proktolog -- 1 Haziran 2021; 21:11:20 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • proktolog P kullanıcısına yanıt
    Ramazan hocam öncelikle aramızda sizi görmekten onur duyduk, hoşgeldiniz. Çoğu hasta yasir gözü ve onun gibiler sebebiyle daha vahim bi vaka haline geliyor ve sonraki düzeltici ameliyat çok çok daha pahalı hale geliyor. Muayenenize gelip görüşmüştüm, sizden forum adına ricamız bizlere daha makul bir fiyat verebilirmisiniz? Sizinde fiyatlar için illaki haklı gerekçeleriniz var ancak ben şahsım adına fiyatlardan dolayı tedavimi olamıyorum sizden bu konu hakkında yardımcı olmanızı bekliyoruz
  • 
Sayfa: önceki 214215216217218
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.