Şimdi Ara

Anal Fissür - Makat Çatlağı ( makatını seven okusun ) (217. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
6.056
Cevap
129
Favori
1.617.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 215216217218219
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Mustafa bey fiyatlandırma konusu en çok muzdarip olduğumuz konu aslında.Bir fissür ameliyatı için 15-20 bin tl lerin hatta bazı hastalarımızdan öğrendiğimiz kadarı ile 35-40 bin TL'erin konuşulduğu bir sistemden bahsediyoruz.Takdir edersiniz ki komplikasyon cerrahisi çok meşakkatli bir iş.Biz de ağırlıklı bu konuda çalışıyoruz.Ona rağmen fiyatlandırmamızın çok makul olduğunu ve hastaya özel olduğu için de avantajlı olduğunu düşünüyorum.Ama ülkenin içinde bulunduğu pandemi sürecini ve hastalarımızdan aldığımız geri dönüşümleri de gözeterek önümüzdeki hafta içinde geçici bir süre de olsa bir süreç başlatmayı planlıyorum.Kimin ne söylediğinden ve düşündüğünden bağımsız olarak aldığımız bir karar bu.Tevafuk oldu diyelim. Sizin mesajınızla ilk duyan siz oldunuz.Niyet hayr.Akıbet hayr.Sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi proktolog -- 24 Nisan 2021; 2:4:16 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • proktolog P kullanıcısına yanıt
    Allah sizler gibi iyi insanlardan bu mübarek ayda razı olsun hocam, hayırlı geceler
  • Amiin.

• quote:

Orijinalden alıntı: proktolog

Amiin.

Ramazan hocam hoş geldiniz öncelikle.. Malesef bu forumda da lazeri iyi bir yöntem sananlar var hepsini uyarıyorum lazer ile olmaması için ne kadar hasta kurtarırsak o kadar iyidir, lazer ile işlem yapılsa çok daha büyük sıkıntılara girecek makat daralması gibi ama hberi yok malesef

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi proktolog -- 1 Haziran 2021; 21:10:37 >
  • Hoşbulduk bu arada.İnşaallah hayr olur.

• Yalnız isimler takma olduğu için kim olduğunuzu bilmiyorum.Herhalde takipçilerimizdensiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: proktolog

Yalnız isimler takma olduğu için kim olduğunuzu bilmiyorum.Herhalde takipçilerimizdensiniz.

evet hocam youtubeden takip ediyoruz sizi

Sayın hocam aramıza hoşgeldiniz. 1 Nisan 2021 tarihinde size ameliyat olan hastalarınızdan birisiyim. Ameliyat sürecinde ve sonrasındaki öngörüleriniz sayesinde hamdolsun çok iyiyim. Bu konuda muzdarip olan nice hastaların şifa bulup iyileşmesine vesile olmanız dileğiyle. Allah sizden razı olsun.

• Öncelikle bu rahatsızlıktan uzun seneler sıkıntı çekmiş birisi olarak yaşadıklarımdan çok nelerin iyi geldiğinden bahsetmek istiyorum

İlk olarak moralinizi yüksek tutmak zorundasınız arkadaşlar Emin olun herkesin uğraştıgı bir takım şeyler var sabretmek isyan etmemek

çok önemli Bulunduğunuz bölgede proktoloji alanında uzmanlaşmış iyi bir cerrah bulup işe başlamalısınız Kolay ve hızlı bir süreç değil biliyorsunuz.

Öyle dürümleri ekmeği pilavı götüreyim evde de oturayım derseniz süreç daha da zorlaşıyor.Öğünlerinizi yeşillikler ve posalı seylerle dengelemeli ve

sıvı tüketimini arttırmalısınız Spora yer vermeli eğer imkan yoksa en azından düzenli yürüyüş yapmalısınız

Bunların haricinde ben belli aralıklarla akşamları 8 tane bamya tohumu aldım.Portakal suyu kabak cekırdıgegi kullanımına ozen gosterdım

Birde zor bılıyorum ama tuvaletlerde eldiven takıp düzelene kadar dışkı gecısıne yardımcı oldum Bunu cok faydasını gordum Hiç isyan etmedim

sabah namazları sonrası dualarla ALLAH a yalvardım inşirah suresını şifa ayetlerını okudum ve bu olayı dusunmemeye calıstım Yeni hobiler edindim

sosyalleştim beni mutlu eden seylere işime gücüme odaklandım Şuan çok iyiyim doktoruma kontrole gıdıyorum Aralarda skntı cekersem moral bozmuyorum kantaron yagı suruyorum o gün...

Rabbim herkese sifa versin ...

• Karataydoru K kullanıcısına yanıt
    O gün 5 ameliyat vardı sanıyorum.Ama tahminim doğru umarım.Forumdan bahsetmiştiniz.İyi olmanıza çok sevindim.Allah şifa versin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi proktolog -- 25 Nisan 2021; 1:59:8 >
  • Evet sayın hocam doğru tahmin. Hatta BİP uygulamasını kullanan nadir hastanızım dersem kim olduğumu daha iyi çözmüş olursunuz. Selametle.

Evet sayın hocam doğru tahmin. Hatta BİP uygulamasını kullanan nadir hastanızım dersem kim olduğumu daha iyi çözmüş olursunuz. Selametle.

• arkadaşlar geçen yazmıştım anal fissür teshisi koyuldu diye kanama çok oluyordu şuan fitil kullanıyorum kanama yok bende ağrıda yok şükür inşallah böyle devam eder

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • fotbes kullanıcısına yanıt

Çok şükür şimdilik bir daha nuks etmedi 7. Aya geldim gebelikte kaldı son iki ay inşallah sağlıkla biter bu süreçte ameliyatımı olurum ramazan hoca kurbana kadar %50 indirim başlatmış inşallah yararlanabilirim bende çok iyi olur

• cinsel ilişki sırasında makat iç kası çok kasılıyor meni gelirken.. çözümü yok mu

• quote:

Orijinalden alıntı: Profeson

cinsel ilişki sırasında makat iç kası çok kasılıyor meni gelirken.. çözümü yok mu

Çözümü yok kardeşim onun normalde herkesin makat kası boşalırken kasılır ama hasta olanlar bunu daha çok hisseder hastalıgın geçtikten sonra bu durumu hissetmezsin

• quote:

Orijinalden alıntı: kafatopu07

Çözümü yok kardeşim onun normalde herkesin makat kası boşalırken kasılır ama hasta olanlar bunu daha çok hisseder hastalıgın geçtikten sonra bu durumu hissetmezsin

Alıntıları Göster

Hocam ciddi manada çok hissediliyor. Hastalığım geçmiyor nedense içteki hemoroid recbutin fitil bitirdim 2 kutu, şimdi procto glyvenol geçtim fitil olarak. İçeriye yardımı olsun diye amma velakin, yok yani hiç bir şey etki etmiyor.

• Tt95 T kullanıcısına yanıt
    Hayırlı ramazanlar.
    1-Dikişler döküldükten sonra flep bazen 0.5 cm kadar açılabiliyor.Ama o da enine sütür olduğu için bir sorun olmadan 15-20gün içerisinde birleşiyor.
    2-Biz 6 ay içinde değişim gözlüyoruz.Kıllar dökülüp cilt incelmeye balşlıyor.Ama zayıflama diye bir şey düşünülmez.Her halükarda mukozadan daha direngen bir doku cilt..
    3-Biz yaptığımız sfinkterotomi işlemini açık ve parsiyel yapıyoruz.Sfinkter apse oluşumu için bariyer görevine devam ediyor.O nedenle açık Parsiyel sfinkterotomi işleminden sonra fistül ile hiç karşılaşmadık.Kapalı yaptıklarımızda gördüğümüz için kapalıyı terk ettik zaten.
    4-Biz sfinkterofomi işlemini yaparken makat için tek sabit parametre olan asgari makat çevresini baz alıyoruz.4 cm civarında çevresi olan bir açıklık yeterli geliyor.Basınç dediğimiz şey aynı kişide bile sabah farklı akşam farklı bir parametre.Kişiden kişiye zaten değişken. Basınçla bir işimiz yok.Basınç sadece eksternal sfinkteri çok güçlü hastalarda iyileşmeyi uzatan bir parametre.
    Yıllar içinde sfinkterin kalan parçası günlük kullanımla birlikte biraz hipertrofiye olup şişebiliyır.O nedenle ameliyat çıkışı gaz kaçırma yoksa ilerleyen yıllarda hiç olmaz.
    Basınç ile ilgili çözümler fissürün kas hastalığı olduğu teorisi üzerine kurulmuş tedavi yöntemleri.

Fissür kas değil mukoza hastalığıdır.

O nedenle LİS yapılmış ama şikayeti geçmemiş ve striktüre bağlı stenoz gelişmiş binlerce hasta gördük ve tedavi ettik.Daha bugün 3 tanwsini tekrar ameliyat ettik.
    Bu arada sorular bir hastadan ziyade doktor sorusu gibi geldi.Hem hasta hem doktorsunuz sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi proktolog -- 28 Nisan 2021; 22:44:54 >
  • Teknik detaylar sormanızdan doktor olabileceğinizi düşünmüştüm.Hiç bir hastamızda görmediğimiz kadar büyük bir detay.😊 Araştırmak,sorgulamak eğer sizin yaptığınız gibi ise çok mükemmel.Bizim tüm gayretimiz de böyle bilinçli bir hasta kitlesi oluşturmak için.

• 
Sayfa: önceki 215216217218219
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.