Şimdi Ara

Anakarta elektrik gelmiyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
16.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bilgisayarın power suply de sorun olduğunu düşünerek değiştirdim. şu an hala açılmıyor. anakarta power dan gelen iki adet kablo var. biri 12 li olan biri 4 lü olan. ikiside takılı ve anakarta elektrik geliyor (anakart üzerindeki led yanıyor) power düğmesine bastığımda ufak bi çıt sesi geliyor ve işlemci dahil hiçbirşey çalışmıyor. 4 lü olan power kablosunu anakarttan çıkarttığımda elektrik geliyor (işlemci fanı falan çalışıyor) ama malum ekrana görüntü falan gelmiyor. bios pilini çıkartıp uzun bir süre bekledim taktım sorun devam etti, anakartı kasa ile şase yapma ihtimalinden dolayı söktüm ve antistatik bir plastiğin üstünde denedim açılmadı, hdd ve cdrom un power kablolarını söktüm aynen yine çalışmadı. anakartın üzerinden power tellerine dokundum aynı şey (çıt sesi ama çalışmadı) oldu. sizce sorun anakartın yanması haricinde ne olabilir. yoksa anakart sizlere ömürmü. yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mulayim -- 14 Haziran 2010; 10:39:33 >

• kisa devre nedeni olabilir. herseyi sok hatta islemcini bile. uzay montaj yapman gerekecek . sonra elektrikle acilip acilmadigina bak. eger acilirsa bir parcada ariza var. tek tek takarak dene. tabi ilk takacagin islemci oldugundan islemciyi taktigin zaman gene acilmiyorsa ya islemcin yada anakartin islemciye voltaj veren kismi arizalidir. diger parcalari zaten deneme yanilma ile bulursun. eger ilk elektrik verdiginde uzerinde hic birsey yokken (ne ram ne islemci ne ekran karti) anakart acilmazsa yeni anakart alman gerekir.
  • üzerinde hiçbirşey yokken anakartın çalışıp çalışmadığını işlemcinin fanını takarak denememde sakınca olurmu
  • o çıt sesi elektirik sesi olmasın anakarta zarar vermeyesin
  • quote:

Orijinalden alıntı: buluttuncel

o çıt sesi elektirik sesi olmasın anakarta zarar vermeyesin

bilmiyorum ama anakarttaki 4 lü power ı söktüğümde elektrik geliyor ve fanlar falan çalışıyor. taktığımda ise çok küçük bir ses ve her seferinde geliyor. sanki çalıştırmaya zorluyorda olmuyormuş gibi
  • işlemci sağlammı eminmisin
  • quote:

Orijinalden alıntı: buluttuncel

işlemci sağlammı eminmisin

tamamiyle emin olmamakla birlikte zannetmiyorum işlemcide sıkıntı olacağını.
  • anakartin ölü. gecmis olsun
  • yardımlarınız için tekrar teşekkürler...

umarım anakart harici bi sorun yoktur.
  • DOSTUM BU SORUN KASANIN ARKASINA TAKDIĞIN VİDALAR OLABİLİR ÇOK FAZLA VİDA TAKARSAN KISA DEVRE YAPIYOR OLABİLİR. AYNI SORUN BAŞIMA GELDİ AMA ANAKART SAĞLAM OLDUĞU İÇİN SORUN OLMADI...

İYİ GÜNLER
  • yardımcı olan arkadaşlara tekrar tekrar teşekkürler. dün gittim ve gigabyte ın 775 soket anakartlarından bir tane aldım ve makinaya taktım. bendemi bi terslik var anlamadım ama senelerdir bunları yapıyorum ilk defa boyle birşey geliyor başıma. sıfır anakartı kasanın için yerleştirdim. işlemci vs taktım. bilgisayar normal olarak açılıyor ama toplamda 6-7 saniye çalıştıktan sonra kendini kapatıyor. sıfır anakart. işlemciyi başka bi makinada denedim ondada sıkıntı yok. anakarttan herhangi bir hata sesi gelmiyor. bios pilinden olduğunu düşünerek eski anakartımın pilini falan taktım, yine aynı şey oldu. anakartın temassızlık olasılığı olmasın diye çıkarttım kasadan yine aynı şey oldu. işlemci hariç parçaların tamamını söktüm çalıştırdım yine aynı şey oldu. sizce nedir sıkıntısı?
  • anakartla işlemciden eminsen sanırım power supplyda sıkıntı bana da oldu aynısı bugün, tek kısa bi bip sesi ve kapanıyor eğer 4lü kabloyu çıkarırsan board açıyo fakat görüntü yok muhtemelen power supplydır bi daha değiştir istersen :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emirrime -- 2 Ekim 2010; 3:38:14 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.