Şimdi Ara

ANAKART YANAR MI?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ben merak ettiğim birşeyi sormak istiyorum her gun donanımla uğraşıyorum ama bu anakart ı veya herhangi bir sistemi toplarken power led leri yanlış bağlarsak anakart ın yanması veya herhangi bir donanıma zarar vermesi mümkün mü?

• ters takarsan olabilir pc acıkken hdd yi ters zorlayarak taktım duman oldu
  • quote:

Orjinalden alıntı: lincoln49

ben merak ettiğim birşeyi sormak istiyorum her gun donanımla uğraşıyorum ama bu anakart ı veya herhangi bir sistemi toplarken power led leri yanlış bağlarsak anakart ın yanması veya herhangi bir donanıma zarar vermesi mümkün mü?

hayır tabiki o yüzden yanmaz. sadece led lerin veya taktıgın şekle göre açma ve/veya reset tuşların falan çalışmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fatih-1806 -- 20 Şubat 2008; 17:23:36 >
  • LED(light emitting Diode) adından anlaşılacağı gibi işik yayan diyot demektir.Yani yarı iletken bir malzeme.Ters polarızasyon altında açık devredir.Uçlarını yanlış takarak bir anakartı yakman mümkün değildir.En kötü anakartı bile yakamazsın o şekilde.
  • quote:

Orjinalden alıntı: SEAL4EVER

LED(light emitting Diode) adından anlaşılacağı gibi işik yayan diyot demektir.Yani yarı iletken bir malzeme.Ters polarızasyon altında açık devredir.Uçlarını yanlış takarak bir anakartı yakman mümkün değildir.En kötü anakartı bile yakamazsın o şekilde.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.