Şimdi Ara

Anakart problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, bilgisayarla çok içli dışlı olan biriyim,bu yüzden temel tavsiyeler degil bu sorunu yasamis olan arkadaslar yorumlasin lutfen,

Asus m5a78lm lx anakartim var , en ufak problemi yoktu kartin , sabah islemci ve ekran kartinin macununu yenilemek icin söktüm ve tekrar taktim sistemi. İslemci vidalarini sıkıştırırken biraz fazla sıktım , sonra sistemi acmaya calistigimda ekran kartinin fani 2 saniyeligine calisip durdu, arada bir minicik dönüp duruyor, islemci fani ve kasadaki fanlar calisiyor. Ama hicbirsekilde anakart goruntu vermemeye basladi,

Ekran kartini sokup onboarddan goruntu denedim olmadi ,
    Butun parcalari cikarip taktim olmadi,
    Anakart bios pilini cikarttim jumperini cikarttim bekledim uzun sure olmadi,

Anakart ölmüş olabilir mi , yardimci olan arkadaşlara simdiden tesekkur ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: -VIII-

Arkadaşlar merhaba, bilgisayarla çok içli dışlı olan biriyim,bu yüzden temel tavsiyeler degil bu sorunu yasamis olan arkadaslar yorumlasin lutfen,

Asus m5a78lm lx anakartim var , en ufak problemi yoktu kartin , sabah islemci ve ekran kartinin macununu yenilemek icin söktüm ve tekrar taktim sistemi. İslemci vidalarini sıkıştırırken biraz fazla sıktım , sonra sistemi acmaya calistigimda ekran kartinin fani 2 saniyeligine calisip durdu, arada bir minicik dönüp duruyor, islemci fani ve kasadaki fanlar calisiyor. Ama hicbirsekilde anakart goruntu vermemeye basladi,

Ekran kartini sokup onboarddan goruntu denedim olmadi ,
    Butun parcalari cikarip taktim olmadi,
    Anakart bios pilini cikarttim jumperini cikarttim bekledim uzun sure olmadi,

Anakart ölmüş olabilir mi , yardimci olan arkadaşlara simdiden tesekkur ederim

Hocam benzer bir durum benim de başıma geldi. Ben de Parça söktüm ama pc çalışıyorken. Ekran Kartını söküp taktım. Aynı sendeki gibi hiçbir şekilde görüntü alamadım. Bilgisayarcıya götürdüm. Anakartın çipseti patlamış, onun için görüntü alınmıyor dedi. Sebebi ise pc çalışır haldeyken donanım söküp taktığım için. Acaba diyorum elektriksel bir arızadan dolayı çipsete veya bilmediğin başka bir devreye zarar vermiş olabilir misin? (bu arada fazla anlamam ama bir fikir verme babında yazdım)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.