Şimdi Ara

ANAKART ÖN PANEL USB 3.0 TAMİRİ HAKKINDA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
786
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

MSI Z87 G45 anakartım var. anakartın ön panel usb 3.0 soketinde 19 bacaktan biri kırık.
    pc toplama konusunda acemi bir kullanıcı değilim ama kasanın kablosundan mıdır oldu bir kere.
    kasamda iki adet usb 3.0 çıkışı var.her ikisinde de usb 3.0 sorunsuz çalışıyor.
    ama ikincisine usb 2.0 cihaz taktığımda şarj ediyor ama tanımıyor.
    anakartın kitapçığına göre de kırılan bacak usb 2.0 işlevi görüyor.
    bu parçayı söküp yerine yeni parça takmak için servispoint firmasına telefon açtığmda yaklaşık 35 dolar+kdv dediler.
    fiyat bana yüksek geldi.lehim yapma konusunda acemi sayılmam.
    bana havya tavsiyesi ve tamir metodu önerebilecek üstadlar varsa yardımcı olabilir mi.
    bir de tabi g45 de o parça sağa doğru bakıyor kablo saklamaya uygun olsun diye öyle yapmış firma.
    parçayı bulabilirsem ve yardımcı olabilecek arkadaşların tavsiyeleri olursa onarmak istiyorum.
    yoksa bu şekilde kullanmaya devam edeceğim.

şimdiden teşekkürler.

• o konudan muzdarip olan bir sen değilsin. Çok kişi var.
    Usb 3.0 girişlerini sağlam yapmalılar. Çok ince bacakları.
    usb 2.0 larda öyle bir sorun yoktu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: overclock85

Herkese iyi akşamlar.

MSI Z87 G45 anakartım var. anakartın ön panel usb 3.0 soketinde 19 bacaktan biri kırık.
    pc toplama konusunda acemi bir kullanıcı değilim ama kasanın kablosundan mıdır oldu bir kere.
    kasamda iki adet usb 3.0 çıkışı var.her ikisinde de usb 3.0 sorunsuz çalışıyor.
    ama ikincisine usb 2.0 cihaz taktığımda şarj ediyor ama tanımıyor.
    anakartın kitapçığına göre de kırılan bacak usb 2.0 işlevi görüyor.
    bu parçayı söküp yerine yeni parça takmak için servispoint firmasına telefon açtığmda yaklaşık 35 dolar+kdv dediler.
    fiyat bana yüksek geldi.lehim yapma konusunda acemi sayılmam.
    bana havya tavsiyesi ve tamir metodu önerebilecek üstadlar varsa yardımcı olabilir mi.
    bir de tabi g45 de o parça sağa doğru bakıyor kablo saklamaya uygun olsun diye öyle yapmış firma.
    parçayı bulabilirsem ve yardımcı olabilecek arkadaşların tavsiyeleri olursa onarmak istiyorum.
    yoksa bu şekilde kullanmaya devam edeceğim.

şimdiden teşekkürler.

USB 3.0'ın tek pinini anakarta lehimlemek, bilen biri için çok kolay bir işlem. Ama bu konuda acemi isen hiç bulaşmadan teknik servise gönder derim. Yapacağın küçük bir hata, sana 35$'dan daha fazlaya mal olabilir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.