Şimdi Ara

Anakart değişti Windows 7'nin İşlemciye verdiği puan düştü!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.297
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ilk defa konu açıyorum o yüzden umarım yanlış yerde ve yanlış herhangi bi şekilde yapmıyorumdur siftahımı..=) Sorunum şu;

Asus P5VD1-X anakartım arıza yapınca Asus P5PL2 başka bir anakart taktım onun yerine.. İşlemcim Pentium 4 3.2 Ghz bir işlemci ve bilgisayarımdaki anakart hariç hiçbir donanımı değiştirmedim. Ancak eskiden kullanırken Windows 7 sistem derecelendirmesinde 3'ün altında bir puan vermiyordu. Anakartı değiştirince işlemci puanı 1.6 seviyesine düştü ve zaten o puana bakmadan önce de bilgisayarın yavaşladığını hissetmiştim farkedilir bir yavaşlama vardı. İşlemci hızı ölçeri açtığımda sürekli 100% seviyelerinde dolanıyor gösterge. Bunun sebebi ne olabilir acaba? Eski anakartlardaki çarpan meselesinden olabilir mi? Anakart üzerinde öyle bişey göremedim ancak biosta overclock ayarı var. Burdan yükseltsem işlemci hızını sorun olur mu? (ısınma meselesi filan) Bu arada anakartta ve diğer heryerde işlemci hızı 3200 Mhz olarak gözüküyor yani sorun yok...

• Arkadaşlar aynı sorundan ben de şikayetçiyim yardım lütfen.
  • anakart değişiminden sonra sistemini tazeledinmi?

yani sıfırdan temiz bi format attınmı?

üstteki arkadaş içinde geçerli bu soru
  • Hayır Xtracer kardeş atmadım, formattan başka bir çaresi yok mu acaba?
  • eskı anakartın vıa chıpsetlı yenı anakartın ıntel chıpsetlı bu tarz sorunlar olması cok normal aynı chıpset olsaydı bı ıhtımal sorun olmazdı format en saglıklı cozum
  • teşekkürler bi deniyelim bakalım
  • Pegasus format attım fakat hiçbir şey değişmedi, işlemci hala düşük puanlı. Başka öneriniz var mı?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.