Şimdi Ara

Anakart bios mod ile neler yapabilirim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar benim bir anakartım var. Foxconn 45 cm. Core 2 quad işlemcileri desteklemiyor. Yani diyorum ki işlemci microcode larını değiştirerek quad destekli hale getirebilir miyim?

Not: Anakart 800 mhz destekliyor fakat ben bi keresinde 1000 mhz ye çıktığımı hatırlıyorum. Sonra pert oldu anakart ama neyse :D

Ve arkadaşlar bu bios mod ile başka neler yapabiliriz söylerseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taha1967 -- 16 Eylül 2015; 23:43:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Up

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taha1967 -- 18 Eylül 2015; 18:52:07 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Up

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Upppp

• Merhaba yeniden,
    Öncelikle, BIOS Mod dediğimiz olay pek de düşündüğünüz gibi değil. BIOS Mod, sadece desteklenen çekirdekteki işlemcileri anakart üzerine tanıtmaktan ibaret. Tabii ki BIOS Mod denilen şey çok ayrı ancak sizin bahsettiğiniz mod şekli böyle.
    Ha, tabii, bazı istisnalar var. Üreticinin verdiği güncelleme sonucu 45nm Core2Quad işlemci de destekletebiliyorlar bir update ile.
    Bu konuda detaylı araştırmaya başlıyorum, sabrınız için teşekkürler.
    Degisimsever (Emre)

Edit: Kötü haber, FSB desteği ve foxconn'un çok sık(!) gelen güncellemeleri yüzünden desteklemiyor anakartınız. Ancak, paranız varsa, ortalama bir 775 anakartı piyasada 150 liraya yakın bir fiyata satın alabilirsiniz.
    Bir de şu açıdan bakın olaya, bir Xeon alıp paranız gitmeyecek, onu karıya kıza veya ne zamandır istediğiniz bir arabaya verebilirsiniz. Bu, kesinlikle sizin için daha mantıklı bir seçim olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Degisimsever -- 19 Eylül 2015; 22:07:43 >

• Degisimsever D kullanıcısına yanıt
    :D Çok teşekkürler ilginiz için. Beni çok sevindirdiniz. (Sizin gibi yardımsever insanlar forumda çok yok)

• Taha1967 kullanıcısına yanıt
    Ne demek efendim, ben de zaten bu iş için giriyorum foruma. İnsanlara yardım etmek ve sorunlarını çözmek beni cidden mutlu ediyor. Olur ki, yeni anakart alır bir Xeon montajı yaparsanız da haberim olsun. Seve seve yardımcı olurum.
    İyi akşamlar ve yeni araba dileğiyle,
    Degisimsever
  • Degisimsever D kullanıcısına yanıt

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.