Şimdi Ara

Anakart arızası - Pc açılır açılmaz kapanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    3 Yıldır kullandığım bilgisayarımda uzun zamandır performans problemi yaşıyordum bu Yüzden kasanın içini açıp temizlik Yaptım ve yeni Termal macun sürdüm işlemciye fakat bilgisayarı tekrar monte ettikten sonra bilgisayarım açılmıyor , kasaya Elektirik geliyor fanlar Çalışıyor 2 saniye içinde kapanıyor tekrar kendi kendine Başlıyor yine aynı şekilde 2 Sn içinde reset atıyor.
    Bilgisayar Donanım bilgim vardır orta düzeyde. Muhtemelen anakart montajı sırasında tam oturmadı şase yaptı anakart.
    Sorun anakarttan diye düşünüyorum. Sizce ne yapabilirim ? Anakart şase sorunu var ise nasıl çözerim ? Sorun başka neyden olabilir ?
    - psu da sorun yok denedim
    - işlemciyi yerine düzgünce oturttum
    - ramleri tek tek takarak ve hiç takmayarak denedim

Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ankartı takma esnasında vidayı falan eksik takmış olabilirsin yükseltme vidalarını. Veya başka birşeyden kısa devre oldu anakart yanmış da olabilir parçalar da fan falan çalışıyordur ama işlevselliğini kaybetmiş olabilir kısa devre olup anakart yanıysa gidip yeni anakart alman lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: burnerboost

Ankartı takma esnasında vidayı falan eksik takmış olabilirsin yükseltme vidalarını. Veya başka birşeyden kısa devre oldu anakart yanmış da olabilir parçalar da fan falan çalışıyordur ama işlevselliğini kaybetmiş olabilir kısa devre olup anakart yanıysa gidip yeni anakart alman lazım

Anakart tamiri yapılamazmı? Normalde anakart alırım ama için aksi tarafı işlemcim 1. Nesil i5 750 yani 1156 socket. Bu işlemcide , anakartda üretimden kalktı hiç bir yerde yok , tamiri olmaz ise işlemci ve anakartı değiştirmem gerekecek , 2. El anakarta pek sıcak bakmıyorum

• Hocam geri dönüş yok gibi yenisini almanız lazım size onerim butçeniz az ise benimde kullandığım tavsiye ettiğim cpu anakart: MSI H81 M P33 1150 ANAKART. INTEL CORE İ3 4160 3,6GHZ 1150 İŞLEMCİ.İkisi birlikte 450tl tutuyor hocam.

• quote:

Hocam geri dönüş yok gibi yenisini almanız lazım size onerim butçeniz az ise benimde kullandığım tavsiye ettiğim cpu anakart: MSI H81 M P33 1150 ANAKART. INTEL CORE İ3 4160 3,6GHZ 1150 İŞLEMCİ.İkisi birlikte 450tl tutuyor hocam.

Bilgisayarcıya göstereyim tamir olmaz derse yapacak birşey yok artık dediklerinizi alırım , benim i5 750 işlemciyide satarım. 1150 ile 1155 Arasında fark varmı , hangisi yeni çıktı veya hangisi daha uzun gider :)

• quote:

Hocam geri dönüş yok gibi yenisini almanız lazım size onerim butçeniz az ise benimde kullandığım tavsiye ettiğim cpu anakart: MSI H81 M P33 1150 ANAKART. INTEL CORE İ3 4160 3,6GHZ 1150 İŞLEMCİ.İkisi birlikte 450tl tutuyor hocam.

Aynen. Durumun varsa i3 4130 alabilirsiniz

• Power kesiyor elektriği. Bende de oldu aynısı hdd takılı iken power kesiyor. Hddyi çıkarınca açılıyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: tns1

Power kesiyor elektriği. Bende de oldu aynısı hdd takılı iken power kesiyor. Hddyi çıkarınca açılıyordu.

Hddleri söküp de denedim ama sorun aynı

• Ozgur06

Bilgisayarın işlemci sinin üstünde termal macun yoksa bilgisayar sıcaklık tan kendini otmatik kapatır termal macun sürülünce sıcaklık düşer ve bilgisayar kendini kapatmaz ve işlem tamamlanır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimcelik20

Ozgur06

Bilgisayarın işlemci sinin üstünde termal macun yoksa bilgisayar sıcaklık tan kendini otmatik kapatır termal macun sürülünce sıcaklık düşer ve bilgisayar kendini kapatmaz ve işlem tamamlanır.

Evet zaten kasayı açmamın sebebi Termal macunu yenilemek içindi

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgur06

quote:

Bilgisayarcıya göstereyim tamir olmaz derse yapacak birşey yok artık dediklerinizi alırım , benim i5 750 işlemciyide satarım. 1150 ile 1155 Arasında fark varmı , hangisi yeni çıktı veya hangisi daha uzun gider :)

1150 soket daha yeni tabiki.Birde fazla oc oluyor diye Pentium G3258 almayın çunku 2 çekirdek 2 izlek yeni oyunlarda sıkça sorun çıkarır.Benim dediğim i3 4160 2çekirdek 4 izlek olduğu için sorun çıkarmıyor ve gtx770 e kadar darboğaz yok oyundan oyuna değişir tabiki yeri geldiğinde gtx780 sırtlar.

• Güç kaynağını tek başına çalışıyor mu?
    ATX kablosundaki pinleri kısa devre yaptırma tekniğiyle deneyebilirsin, detayını hatırlamıyorum şu an ama.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ozgur06

quote:

1150 soket daha yeni tabiki.Birde fazla oc oluyor diye Pentium G3258 almayın çunku 2 çekirdek 2 izlek yeni oyunlarda sıkça sorun çıkarır.Benim dediğim i3 4160 2çekirdek 4 izlek olduğu için sorun çıkarmıyor ve gtx770 e kadar darboğaz yok oyundan oyuna değişir tabiki yeri geldiğinde gtx780 sırtlar.

Teşekkür ediyorum ama şu sıralar biraz para sıkıntım var, oyun oynayan biriside degilim . 1156 anakart bulmak mantıklı gibi işlemci sağlamsa tabi

• quote:

Orijinalden alıntı: Dovahkiin

Güç kaynağını tek başına çalışıyor mu?
    ATX kablosundaki pinleri kısa devre yaptırma tekniğiyle deneyebilirsin, detayını hatırlamıyorum şu an ama.

Evet hocam dediğinizi denemiştim Çalışıyor güç kaynağı

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.