Şimdi Ara

Anahtarsız Giriş ve çalıştırma hakkında.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
2.918
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Diyelim ki araca yaklaştınız anahtar(veya kart) üzerinizde. Kapılar açıldı araca bindiniz. Aracı çalıştırdınız ve varacağınız yere vardınız.

Aracı stop etmeden araçtan indiniz ama hala anahtar(veya kart) sizde Araç kilitlenir mi? Bu sırada başka biri gelip araç çalışır haldeyken araca binip uzaklaştı diyelim ki anahtarın çekim alanının bittiği yerde araç stop eder mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhan5656 -- 22 Temmuz 2014; 17:07:31 >

• Son paragrafta olmasını umduğunuz şeyler olmadığı için ben dahil birçok kişi bu opsiyonu asla araçlarına eklettirmiyorlar.
  • Çoğu araçta uzaklaşınca kendi kilitliyor. Diğer durumda ise araç belli bir durumdan sonra stop edebilir, Yeni İnsignia'da başımıza gelmişti araç çalışırken abim anahtarla dışarı çıkınca araba kornaya asılmıştı.
  • ben de yaris vardi aractan anahtarla uzaklasinca gostergelerde anahtar resmi cikiyordu, ki anahatarsiz calistirma olmasa bile ustunde anahtar birakmak ne kadar mantiksizsa arabayi bu sekilde birakmakta o kadar mantiksiz.
  • Araç çalışırken kapıyı açtığınızda yol bilgisayarı ekranı kıpkırmızı renge bürünüyor ve sesli uyarı veriyor, dolayısı ile akli melekeniz biraz yerinde ise aracı çalışır vaziyette bırakıp gitmiyorsunuz. (Renault için)
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaTaDoR

Son paragrafta olmasını umduğunuz şeyler olmadığı için ben dahil birçok kişi bu opsiyonu asla araçlarına eklettirmiyorlar.

Anlayamadım?
  • quote:

Son paragrafta olmasını umduğunuz şeyler olmadığı için ben dahil birçok kişi bu opsiyonu asla araçlarına eklettirmiyorlar.

+9

Eğer öyle olsa harika olur gerçekten
  • Aslında şundan dolayı merak ettim. Gaziosmanpaşa küçükköy'de Mobilya mağazamız var. Kapının önünde 2010 civarı laguna GT duruyordu gri renkte. 2.0 dizel otomatik. Araç çalışıyordu merak ettim kapı koluna elimi attım araç kapıları açıktı. Acaba nasıl olsa 50 metre gidemeden araç stop eder diye düşündü de mi stop etmedi? yoksa aracı alıp götüren olsa rahatlıkla götürürmü? 10-15 dk bekledi araç kapıda daha sonra müşteriyle ilgilenirken baktım araç gitmiş.
  • İ30 için kapının üzerindeki kilitleme düğmesine basarsanız sesli ikaz veriyor ve kapılar kitlenmiyor. Motor çalışmaya devam ediyor. Anahtar sizde kaldı aracın hareket etme mevzusuna gelince. Bir arkadaşın başına gelmişti. Aracın anahtarı arkadaşında kalıyor ve onu yolda indiriyor. En son gititiği yerde aracı düğmeden susuturuyor ve orda kalıyor. Yani araç kendi kendini susturmadı. Arkadaş farketmediği için inerken susuturuyor ve o anda farkediyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ATAK_T-129

İ30 için kapının üzerindeki kilitleme düğmesine basarsanız sesli ikaz veriyor ve kapılar kitlenmiyor. Motor çalışmaya devam ediyor. Anahtar sizde kaldı aracın hareket etme mevzusuna gelince. Bir arkadaşın başına gelmişti. Aracın anahtarı arkadaşında kalıyor ve onu yolda indiriyor. En son gititiği yerde aracı düğmeden susuturuyor ve orda kalıyor. Yani araç kendi kendini susturmadı. Arkadaş farketmediği için inerken susuturuyor ve o anda farkediyor.

Bence anahtar çekim alanı bitince stop etmesi lazım. diyelim ki araçtan inip bagajdan bişey alman gerekti o arada biri gelip basıp gitse araç gitti. Stop etmeden nereye kadar giderse artık veya yakıt bitene kadar.
  • @orhan5656 ben de aynı görüşteyim aslında. Anahtar olmadan hareket etmese daha iyi olur. Mesela bir ikazla sürücüyü stop edeceğine dair uyarıp aracı sağa çekip beklemesine teşvik edebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ironeagle129 -- 22 Temmuz 2014; 17:30:27 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • orhan5656 kullanıcısına yanıt
    Öyle bir şey yapamazlar, 120 ile otoyolda gittiğinizi varsayalım ve araçta küçük çocuğunuz var. Oyun olsun diye anahtarı açık camdan dışarı attı, ne olacak, o süratle motorun durduğunu düşünün, olacak iş değil yani. Öyle bir durumda araç yol bilgisayarı kartı algılayamadığı için sürekli kart araç dışında uyarısı verir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ATAK_T-129

@orhan5656 ben de aynı görüşteyim aslında. Anahtar olmadan hareket etmese daha iyi olur. Mesela bir ikazla sürücüyü stop edeceğine dair uyarıp aracı sağa çekip beklemesine teşvik edebilir.

Bence suistimale açık bir durum. Ben şahsen bu sekil de sanıyordum(anahtarsız stop eder diye) kapının önündeki lagunayı görünce merak ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARroWCoLT

Öyle bir şey yapamazlar, 120 ile otoyolda gittiğinizi varsayalım ve araçta küçük çocuğunuz var. Oyun olsun diye anahtarı açık camdan dışarı attı, ne olacak, o süratle motorun durduğunu düşünün, olacak iş değil yani. Öyle bir durumda araç yol bilgisayarı kartı algılayamadığı için sürekli kart araç dışında uyarısı verir.

O programlanabilir. Belirli bir hıza kadar stop belirli hızı geçince hızı azaltma vs vs...
  • orhan5656 kullanıcısına yanıt
    Belki yapılabilir, ama yeni bir sistem değil, demek ki adamlar herhangi bir zafiyet görmemişler. Uyarı sistemi yeterince güvenli, kimse aracı çalışır vaziyette bırakıp gitmiyor. Şöyle düşünün siz aracınızı kontak anahtarı üzerinde çalışır vaziyette bırakıp gidiyor musunuz? Bu sistemi kullananlarda aracı stop etmeden terk etmiyorlar, en azından ben duymadım
  • Anahtar cepte dışarı çıkınca benim araç uyariyor bip sesiyle. O sese ragmen kimse arabasini çalışır durumda birakmaz bence. Ama son sorunuz cevabı. Hayir. Araç çalışıyor anahtarla dışarı çıkılsada.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hyundai ix35 de araba çalışır haldeyken ve anahtar sizdeyken kapıyı kapatıp uzaklaştığınızda uyarı sesi çalmaya başlar. uyarı sesi de iğrenç bir ses bilerek seçmişler sanırım umursamamazlık etmesinler diye.
  • Bir çok anahtarsız girişe sahip otomobilde, araçtan uzaklaştığınızda otomatik kapılar kilitleniyor. Anahtar aracın dışındayken, araç çalışır haldeyse hareket eder, ancak stop edildiğinde tekrar çalıştıramazsınız doğal olarak.
  • quote:

Araca asla eklettirmemek sadece son paragrafta olan şeyler yüzündenmi? Anahtarlı araçlardada aynı durum geçerli değilmi? Yani anahtarsiz çalıştırmadaki risk ile anahtarlı çalıştırma arasındaki risk aynı değilmi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yeni kasa range rover sportta sadece ikaz veriyor, geçenlerde başıma geldi katlı otoparka girdim park ettim araç stop falan etmedi ben kapatana kadar çalışmayı sürdürdü. endişe verici bir olay aslında
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.