Şimdi Ara

Anahtarsız Apartman Giriş Sistemi Önerisi. Lütfennn

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
2
Favori
6.955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kullanan var mı bilmiyorum ama bizim yan apartman kapısında anahtarsız giriş yapılan pratikkart adında bir cihaz var. ellerinde balığa benzer mavi bir anahtarlığı kapıya gösterip açıyorlar. benim çok hoşuma gitti. komşuya sordum çok memnunlarmış. bu isimdeki ürünü kullanan var mı kaliteli bir ürün mü bilmek istiyorum. babam yönetici ona söylicem. anahtardan bıktım kullanan bilen varsa lütfen bilgilendirebilir mi ?? Yardımcı olursanız sevinirim .. Teşekkürler..

• Çok maliyetli bir sistem değil ve basit olduğu için fazla sorun oluşacağanıda pek sanmıyorum.anahtar kısmı 125 khz taglerden oluşuyor kapılardada bir tane programlanmış rfid reader olması gerek.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar firma olarak yaklaşık 9 yıldır ve şahsım olarak 3 yıldır bahsettiğiniz alanda çalışmaktayız. Bina giriş sistemlerinde en çok tercih edileni Proximity kart sistemidir(kart veya tag şeklinde olabilir. Halk arasında çip diye tabir edilir)

Mevcut kilidinize ilave edeceğiniz bu sistemin maliyeti düşük olacaktır. Lakin mevcut kilidinizin özelliklerini değiştirmeyecektir.

İsterseniz size sizin bina kilidinizin özelliklerini sayayım.

1) Daireden basıp kilidi açabiliyorsunuz
    2) kilidinizde 2 adet dil kısmı bulunmaktadır (tek dilli kilit nadir bulunur)
    3) bunlardan 1 tanesi kapı kapandığında içeriye gömülü kalır diğeri ise karşılık dediğimiz kısmın içine girer
    4) içeriden bir düğmeye basarak karşılığın içinde olan dili çekersiniz.
    5) Birisi yanlışlıkla daireden kapı açmaya bassa veya içeriden düğmeye bassa fakat kapıyı açmadan tekrar dönüp gitse o kapı birisi açıp girene kadar açık kalacaktır. Yani bir örnekle açıklamak gerekirse gece saat 12 gibi bir dairenin çocuğu oynarken düğmeye bastı ve kilit açık konuma geçti. saat 12'den sabah 7'ye kadar kimse kapıyı açmadı yani binaya giren çıkan olmadı. bu durumda sabah 7'ye kadar kapınız açık kalacaktır
    6) kilidinizde kurma dili bulunduğu için kapı hidroliğinin (varsa) kapıyı bir miktar sert bir şekilde kapatması gerekir. aksi takdirde kilidin kurma dili karşılığa takılıp kalacağı için kapı aralık kalır.
    7) kapı kapanırken ve açılırken bir miktar gürültü yapar giriş katta ve 1. katta oturan daireler her zaman bu sesten şikayetçidir.

Bu sisteme bir okuyucu eklemek kilidinizin özelliklerini değiştirmeyeceği için size sağlayacağı en büyük hatta tek fayda kolay giriştir. Anahtar ile uğraşmaya gerek kalmadan giriş yapabilirsiniz.

Pratikart en uygun fiyatlı ürünlerden biri olduğu için özellikleride kısıtlıdır. Örneğin ID numarasını bildiğiniz bir tag'ı kiracılardan biri taşındığında yada kaybedildiğinde sistemden silemezsiniz.

Hem güvenliği artırmak hemde dezavantajları ortadan kaldırmak adına kilit sisteminizi değiştirmenizi tavsiye ederim. Maliyet bir miktar artacaktır fakat güvenlik açısından üst düzeye çıkacak ve yukarda yazdığım dezavantajlardan kutrulacaktır. örneğin. kapı yukarıdan yanlışlıkla açılırsa kilit 6sn sonra otomatik olarak kilitleyecektir. Yada kapı kapanırken ki gürültüyü ortadan kaldıracaktır. Hatta kaybolan bir tagı sistemden silebilerek bulan kişinin binaya girişini engelleyeceksiniz.

Saygılarımla...

Orçun ŞİMŞEK

• daha geçen hafta, hem de pratik kart taktırdığımızdan dolayı dikkatimi çekti konu.
    oldukça basit bir sistem aslında. kapı kilidinin dilini attırıyor o kadar. herkesin düşüncesi farklı olabilir ama biz tamamen anahtardan kurtulmak için düşünmüştük. işin güvenlik kısmı daha ayrı bir konu bence.
    ORçun Şimşek arkadaşımız kaybolan kartlar silinmez demiş ama aynı markalı üründe bir de kaybolan kartı silebilme özelliği olan da var. elektrikçi bize önerdi fakat dediğim gibi bizim ihtiyacımız sadece anahtardan kurtulmak.
    konuyu açan arkadaşa tavsiye ederim şahsen.
  • arduino + rfid okuyucu
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekstrakral

Arkadaşlar merhaba,

Kullanan var mı bilmiyorum ama bizim yan apartman kapısında anahtarsız giriş yapılan pratikkart adında bir cihaz var. ellerinde balığa benzer mavi bir anahtarlığı kapıya gösterip açıyorlar. benim çok hoşuma gitti. komşuya sordum çok memnunlarmış. bu isimdeki ürünü kullanan var mı kaliteli bir ürün mü bilmek istiyorum. babam yönetici ona söylicem. anahtardan bıktım kullanan bilen varsa lütfen bilgilendirebilir mi ?? Yardımcı olursanız sevinirim .. Teşekkürler..

aliexpress de 20 tl cihAzi 10 tane de kart hediye kargo bedava

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba arkadaşlar,

Teşekkürler "RAkara" .. anahtardan kurtulalım, kolaylık olsun dediğin gibi. zaten girmek isteyen her türlü girer bu kapılardan. sonuçta kilitlenmiyor apartman kapıları.

biraz araştırdım, pratikkart ı kullanan fazla sayıda kullanıcı var. ve herkes memnun anlaşılan. yerli üretim ve kaliteli diyorlar.

"teknologs" ucuz olması güzel ama o fiyata bulamadım ve olanlarda da güzel bişey yok ben baktım çok basit görünüyolar. ayrıca dışardan veya çin den gelen ürüne ne kadar güvenilir. ya arızalı olursa! desteği kim? tek ben kullanacak olsam mesele değil de çok kullanıcılı olacak bu cihaz. hem o ürün buraya gelene kadar kargo ve sair fiyat artacaktır.
  • Adam açıklamış. Gayet açıklayıcı ve tatmin edici.
    Uzatmayada gerek yok sanırım
  • quote:

merhaba arkadaşlar,

Teşekkürler "RAkara" .. anahtardan kurtulalım, kolaylık olsun dediğin gibi. zaten girmek isteyen her türlü girer bu kapılardan. sonuçta kilitlenmiyor apartman kapıları.

biraz araştırdım, pratikkart ı kullanan fazla sayıda kullanıcı var. ve herkes memnun anlaşılan. yerli üretim ve kaliteli diyorlar.

"teknologs" ucuz olması güzel ama o fiyata bulamadım ve olanlarda da güzel bişey yok ben baktım çok basit görünüyolar. ayrıca dışardan veya çin den gelen ürüne ne kadar güvenilir. ya arızalı olursa! desteği kim? tek ben kullanacak olsam mesele değil de çok kullanıcılı olacak bu cihaz. hem o ürün buraya gelene kadar kargo ve sair fiyat artacaktır.

kargo ucretsiz amma abartiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• herkese iyi akşamlar.

Aslında konu içeriği çok açık. Bu ürünü kullanan var mı diye soruluyor. Kullanan varsa arkadaş yardımlarımızı bekliyor. Lütfen arkadaşın sorusunun cevabı varsa yazılsın bence. kullanan yoksa yazmasın olur biter .. Ben kullanıyorum, bence ürün çok güzel, tavsiye ederim sonuç olarak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 55electronicdesign

Adam açıklamış. Gayet açıklayıcı ve tatmin edici.
    Uzatmayada gerek yok sanırım

• evet arkadaşlar , siz yazışırken biz pratikkart ın siparişini verdik bugün. yarın elektrikçimiz takacak. takılsın, sonrasında sonuçları paylaşırım. hepinize teşekkürler. iyi akşamlar
  • Merhaba değerli arkadaşlar.

Lütfen yorumumda bir artniyet aramayın. Ben sadece 3 yıldır bu işi yapan (her gün minumum 2 kapı montajı yapan) biri olarak konuşuyorum.

Yanlış bir yorum yaptıysam affola. Sadece bu zamana kadar gördüğüm yaşanan problemlerden ve edindiğim tecrübelerden yola çıkarak birkaç öneride bulunmak istedim.

Size bir video linki veriyorum ve izlemenizi tavsiye ediyorum. Ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.

http://www.youtube.com/watch?v=KdSHrdccXJY

Saygılarımla...
  • ORçun Şimşek arkadaşımız belli ki bu işi yaptığı için doğal olarak taktığı ürünü önerecek bişey diyemem ve haklılık payı da olabilir. Ancak daha önce de dediğim gibi herkesin ihtiyaçları farklılık gösterir. Çünkü bir çok kişinin kapısında zaten bir kilit mevcut ve yeni bir kilite para vermek kimilerine göre ağır gelebilir.
    ekstrakral arkadaşımıza da öneririm her iki ürün arasındaki fiyat, kalite, kulanım avantajlarına baksın öyle karar versin. Ama zaten siparişini vermiş gibi neyse hayırlı olsun diyelim.
  • Merhaba arkadaşlar,

Dün elektrikçimiz taktı. Harika bişey. Anahtar derdi kalmadı. Ceketin cebine koydum balık anahtarı, yaklaştırıyorum kapı açılıyor. cebimden çıkarmaya bile gerek yok. resim çekmeyi unuttum çekince paylaşırım sizinle. iyi günler.
  • quote:

Merhaba arkadaşlar,

Dün elektrikçimiz taktı. Harika bişey. Anahtar derdi kalmadı. Ceketin cebine koydum balık anahtarı, yaklaştırıyorum kapı açılıyor. cebimden çıkarmaya bile gerek yok. resim çekmeyi unuttum çekince paylaşırım sizinle. iyi günler.

ne kadar ürün fiyatı ?
  • Çok basit bir sistem. Fiyatı 50.00 TL Civarı. 2.000 Kart tanıtılabiliyor. Montajı 15 DK sürüyor. Hergün en az 20 kişiye kuruyorum bu sistemden... :)
  • Arkadaşlar merhaba,

pratikkart ı bauhaus yapı marketinden aldık. fiyatı eaispanyol un söylediği gibi değil.

"eaispanyol" bu bilgiyi biz taktırdıktan sonra yazıyosun:( ama bana pek inandırıcı ve sağlıklı gelmedi. ben 50 tl hizmeti içinde olan bi cihaza para vermem işin açıkçası. diyelim takıldı ve arızalandı servis hizmeti vesair nasıl olacak para almadan 2 yıl garanti vermek lazım. 50 tl nin hepsi kazanç olsa ne olur ki!! Ve ayrıca günde 20 tane nasıl olur kim bu kadar ürünü takabilir . tek bir noktada olması lazım bu takılanların ve farklı lokasyonlara gitmemek lazım ki bir güne sığdırılsın. Ve her gün bu şekilde bir tempo kolay olmasa gerek!! Bu kısımda pek inandırıcı gelmedi. Haydi rastgele arkadaşlar.
  • Arkadaşlar konu kapanmış gibi ama bizim kullandığımız sistemin videosunu koymuşlar.Güzel anlatmışlar.
    Paylaşmak istedim.

http://www.youtube.com/watch?v=Uga-phd7GbU
  • ekstrakral E kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım hayırlı olsun öncelikle.

Kullanmaya başladığınıza göre biraz daha detay verebilir misin? Kart ekleme-silme, şifreleme, max kart sayısı, maliyet vs. gibi.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.