Şimdi Ara

[ANA KONU] ASUS X550JX-XX171D - Oyun Bilgisayarı (2015-2016 F/P Kralı) (125. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.788
Cevap
34
Favori
67.396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123124125126127
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Furmark testi uygulayınca kapanıyor mu? 15 20 dk test edip sicaklik değerleri ne düzeyde kontrol etmenizi tavsiye ederim. Ses driverindan kaynaklanıyorsa onun çözümü var diye okumuştum. Baya bi araştırma yaptım int de umarım chipset sorunu değildir hata. Suan mobildeyim olay görüntüleyicisi fotolarini acamadim nedense kernel hatası var mi? Genellikle donanımsal bi sıkıntı olunca bu hata çıkıyormus Microsoftun destek forumunda görmüştüm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hib.96

Furmark testi uygulayınca kapanıyor mu? 15 20 dk test edip sicaklik değerleri ne düzeyde kontrol etmenizi tavsiye ederim. Ses driverindan kaynaklanıyorsa onun çözümü var diye okumuştum. Baya bi araştırma yaptım int de umarım chipset sorunu değildir hata. Suan mobildeyim olay görüntüleyicisi fotolarini acamadim nedense kernel hatası var mi? Genellikle donanımsal bi sıkıntı olunca bu hata çıkıyormus Microsoftun destek forumunda görmüştüm.
    Furmark yapmadım. Açıkçası çokta zorlamak istemiyorum malum dolar aldı başını gidiyor. Evet kernel hatası var
  • freedom593 F kullanıcısına yanıt
    İşlemci zaten boşta 45-50 derece dolaylarında oluyor. Ayrıca dediğim gibi, benim önerim macunu siz yaymayın: Soğutucu plakayı sabitlerken kendisi yayılsın.
  • Benimkine bir sorun tebelleş oldu.

Bataryanın şarjı %90 larda idi fişe takmadım. Film izliyordum, işim çıkınca kapağı kapadım. Şarjı muhtemelen %70 dolaylarındaydı. Ertesi gün kapağı açtım açılmadı. Power tuşuna bastım yine açılmadı. Şarj bitmiştir diye düşündüm şarja taktığımda açılır gibi yaptı ve kapandı. Tekrardan açmaya çalıştığımda açılmadı. Birkaç çaresiz denemeden sonra açıldı ama bu sefer de pil %0 şarj oluyor diyor ama şarj olmuyor. Sol alttaki led ışıklı panelde, şarja takılı halde "turuncu ışık sürekli" olarak yanıyor ama arada bir 1 saniyeliğine "yeşil sürekliye" dönüyor.

Forumda ve internette bulduğum driver kaldırma işlemlerini yaptım fakat çözüm olmadı.

Yardımlarınızı rica ediyorum.
  • Batarya gitmiş hocam, değiştirmeniz gerekiyor. Garanti duruyorsa servis ücretsiz yapıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hopeyoung H kullanıcısına yanıt
    Tavsiye etmiyorum öyle macun yeterli yayılmıyor denedim
    yaymadan taktıgımda 80 derecelere çıkarken hem de sabit kalmıyordu sıcaklık tam yaydıgımda 75 derecelerde sabit olarak kalıryordu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrbl0000 -- 23 Temmuz 2018; 14:56:41 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Aynı durum bende de oldu. Pilin değişmesi gerekli. %0 diyordu hep fişi çekince kapanıyordu bilgisayar hemen. Yeni batarya aldım sorunsuz devam ediyor.

• arkadaşlar bu canım laptopu artık iyice öldürdüler sanki ilk aldığım zamanlar oyunlarda iyi fps alıyoduk zevk alıyoduk oyunlardan artık günümüz oyunlarda en fazla 40 fps oda ayarlar düşük olmasına rağmen alıyoruz yazık oluyo valla
  • Arkadaşlar şu aralar birşey dikkatimi çekti,cihaz pilde çalışırken güç seçeneklerinden yüksek performansa alıp oyuna giriyorum 30 fps'de oynatıyor,şarja takıp hem de gücü dengeliye alınca 60 fps oluyor.Anlamadım gitti.
  • freedom593 F kullanıcısına yanıt
    Macun ne surdunuz ? Hp var bende mx4 surdum birkac ay once. Ama laptop throttling olmuyor ve 3.8 e cikmayi basariyor 7700hq var alette. Haliyle acayip isiniyor oyunda.Sogutmasi 3.8 ghz i kaldiracak duzeyde degil. 3.4 minimum. Yuksek performansta calistiriyorum. Dirt 3 full ayarlar 91c. Sonra mavi ekran tabi.

• güncel bios sürümü 204 mü 209 mu bilen var mı?
  • Phantom II kullanıcısına yanıt
    Pilde yüksek performans modunda olsa bile tam besleme alamaz cpu ve gpu. Fişte takılıyken tam besleme alıyor. Bu güç yönetimiyle alakalı bir durum. O yüzden fps farkı oluyor.

• Win10 üzerinde harddisk performansını yetersiz bulduğum için, SSD siparişi verdim bu bilgisayarda kullanmak üzere, SSDye sadece Win10 ve bir kaç çizim programı kurmayı düşünüyorum. Sizlere sorum şu ki, hali hazırdaki harddiskimde bulunan windowsu kaldırmadan, SSDyi direk anakarta bağlayıp SSDye win10 kursam, pc yi SSD üzerinden win10 ile açtıktan sonra hdd üzerinde gerekli verilerime D kısmına yedekleyip c kısmını komple silip, sildiğim bu koş kısmı D ile birleştirsem kullanım açısından herhangi bir sorun yaratırmı arkadaşlar? Taşımam gereken bir sürü veri var, en kolay bunu düşündüm, umarım anlatabilmişimdir. Teşekkürler fikirleriniz için..
  • caeser C kullanıcısına yanıt
    Bölümleri silmeden birleştirebiliyor muyuz?
    Birinin içindekileri tamamen sileceğim, diğerine genişlet diyip o boş alanı eklemeyi düşünüyorum, SSD yi taktım, yarın denerim bu olayı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Fünfzehn kullanıcısına yanıt
    sahibinden e baktınız mı
    en günceli 209
  • İyi geceler.Bana orjinal fan ve üst kasa lazım.Sanirim sadece üzerindeki klavye sabit oluyor onlarda.Diger kablolari vs elimde zaten.

Fan n11de buldumhttps://urun.n11.com/sogutucu-ve-fan/asus-x550jx-xx171d-fan-cpu-islemci-fani-P195732219

Ama üst kasayı bir türlü bulamiyorum

• beyler bendede ısınma sorunu var termal macun yenileme ve fanı temizlemem fayda etmedi cpu max %70 de ama ısı 95 e kadar çıkıyo kapanma sorunu yok ama fps kaybı oluyor merak ettiğim fanı değiştirsem bir faydası olurmu deneyen varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: achefort

Bu sorun iyice korkutmaya başladı beni. Eski driver'a geçince bir nevi geçiyor ama yine tekrarlıyor. Çözümünü bilen var mı? Garanti süresi doldu bilgisayarımın.
    Arkadaslar merhaba... Foruma uzun zamandir ugramiyordum pek musait olamadim. Hepimiz bu arkadasimizin bahsettigi sorunu yasiyoruz galiba istisnasiz...

Oyuna girince 10 dakika sonra ekran garip bir sekilde kitleniyor cizirtili bir sekilde ve manuel olarak yeniden baslatmamiz gerekiyor.tamamen ayni sorunu yasiyorum.

Cihazin.isitmasi yetersiz ve bir sogutucu ile birlikte kullaniyorum. Yinede cozum olmuyor bana bu sorun isi ya bagli degilde ya donanim yada driver kaynakli gibi geliyor. cihaza furmark testi yaptim tam 20 dakika cihaz kapanmadi ve isiyi bir sure sonra 90 derecede sabitledi.Sonuclarini size resimli bir sekilde atacagim. Isinmaya bagli bir sorun olsaydi kapanirdi diye dusunuyorum.

Driverlarim guncel. Windows 10 kullaniyorum ve bu sorun canimi sikmaya basladi. Lutfen herkes bu konudaki dusuncelerini aktarsin ortak bir cozuk bulalim. Donanimsal sorun da olabilir. Reballing falan yaptiran oldumu?

• 
Sayfa: önceki 123124125126127
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.