Şimdi Ara

[ANA KONU] ASUS X550JX-XX171D - Oyun Bilgisayarı (2015-2016 F/P Kralı) (126. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.789
Cevap
34
Favori
67.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 124125126127128
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    https://i.hizliresim.com/MDj9B2.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibrahim_koparal -- 23 Eylül 2018; 20:46:26 >
  • Daha önce klavye değişimi yaptıran oldu mu herhangi bir yerde? Fan temizliği için garantiye götürdüğümde 400 lira gibi bir şey demişlerdi, haliyle yaptırmadım onu. Tercihen Ankara içi bu işi uçuk olmayan bir fiyata yapabilecek bir yer bilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Preszsbuild

Daha önce klavye değişimi yaptıran oldu mu herhangi bir yerde? Fan temizliği için garantiye götürdüğümde 400 lira gibi bir şey demişlerdi, haliyle yaptırmadım onu. Tercihen Ankara içi bu işi uçuk olmayan bir fiyata yapabilecek bir yer bilen var mı?
    Youtube da videolar izleyerek kendiniz de yapabilirsiniz fan temizliğini. 40-50 TL civarında bir termal macun almanız yeterli olur. Onu da 5 sene kullanırsınız zaten.
    https://www.youtube.com/watch?v=dE93SHujYKM @Preszsbuild

Isınma-ekran sorunlarıyla ilgili olarak tecrübelerimi paylaşmıştım daha önce burada. Tüm anlatılanları ben 2010-2012 yılları arasında yine asus marka bir laptop ile yaşamıştım. Bu problemin kesin bir çözümü maalesef yok. Bilgisayarı yüksek sıcaklıklarda kullanmamalısınız. Özellikle GPU'nun 90 C dereceleri görmesi çok tehlikeli. Eğer bu şekilde devam ederseniz, ekranınız birden gidecek ve yalnızca ışık gelecek. Bazı zamanlarda görüntü gelecek çoğunlukla gelmeyecek. Tamirciler 200 TL karşılığında tamir edecekler fakat bu noktadan sonra ne kadar dikkat ederseniz edin 3 ay sonra aynı şeyleri yine yaşayacaksınız.
    Tamircinin yapacağı: https://www.youtube.com/watch?v=JYm3zv03sBE@ibrahim_koparal

• bilgisayarın içi çok kolay açılıyor eğer eliniz yatkınsa ve aletler varsa.

Aletler dediğim göz korkutmasın, bir tornavida 1 tane de kullanılmayan kredi kartı iş görüyor.

Dikkatli olun ama, touchpad ve klavye flexlerine zarar vermeyin
  • Beyler laptop kafayı yedi bugün açtım fanı temizlemek için

bu arada sıcaklık sorunu olan olanlar fanın üstünden tozları çekmekle olmuyor fanı bakır borulardan ayırıp içine bir bakın o bantların altından birsürü toz çıktı.

Konumuza dönersek temizleyip termal macun yeniledim herşeyi takıp güç düğmesine bastım soldaki ışık yanıyor anakarttan cızırtı gibi bi ses geliyo hiçbir tepki vermiyor laptop, sonra laptop şarzdayken güç düğmesine bastım sonra bataryayı taktım laptopa pcye bir anda güç gitti açıldı 2 kez bu şekilde açıldı
    [ANA KONU] ASUS X550JX-XX171D - Oyun Bilgisayarı (2015-2016 F/P Kralı)bidaha kapattığımda yine açılmadı sorunu ne anlamadım böyle bir sorunla karşılaşan varmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thepcgamers -- 9 Ekim 2018; 23:4:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Beyler laptop kafayı yedi bugün temizlemek için için açtım fanı temizlemek için

bu arada sıcaklık sorunu olan olanlar fanın üstünden tozlatı çekmekle olmuyor fanı bakır borulardan ayırıp içine bir bakın o bantların altında birsürü toz çıktı.

Konumuza sönersek temizlemek termal macun yeniledim herşeyi takıp güç düğmesine bastım soldaki ışık yanıyor anakarttan cızırtı gibi bi ses geliyo hiçbir tepki vermiyor laptop laptop şarzdayken bataryayı takım sonra pcye bir anda güç gittin açıldı bidaha kapattığımda yine açılmıyor sorunu ne anlamadım Beyler bir sorunla karşılaşan varmı

• Thepcgamers kullanıcısına yanıt
    Anakarttaki kapasitörlerden birine zarar vermiş olmalısın

• nasıl anlarımki bunu görünürde hiçbir sıkıntı yok anakartı iyice inceledim bikaç kez daha açmıştım birşeye
    zarar verdiğimi sanmıyorum.
    2 saat uğraştım açmak için az önce dedim yeter bütün parçaları takıp bırakiyim sonra bakarım dedim herşeyi taktım en son bataryayı taktım bir anda kendiliğinden açıldı pc bidaha kapatırsam muhtemelen aynı şey devam etcek
  • Üç yıldır kullanıyorum bilgisayarı ve bataryasını öldürmüş durumdayım. Almışken haricen alayım biraz da yüksek kapasiteli alayım diyorum. Farklı batarya alıp kullanan var mı hiç?
  • deepthroattoyouall kullanıcısına yanıt
    batarya almadım fakat benimde ölmüştü batarya garantiden değiştirtmiştim
    bence orjinal bataryadan şaşmayın bulabilirseniz tabi
  • Bataryayi bende 4 ay once orijinaliyle degistirdim. Orijinal can gerisi heycan

• benim açılmama sorunu kendiliğinden çözüldü saçma bi durum ama anlamadım bataryanın vadesi dolmuş herhalde evdeki prizden dolayıda bi sıkıntı çıkmış olabilir
  • Sıcaklık sorunu olanlara çözümü buldum fanın görünmeyen kısmıda büyük miktarda toz birikiyor dışardan görünmüyo
    bakır borudan ayırın fanı yapışkanlarını falan çıkarıp temizleyin
    ben şuan işlemci max %80 de kullanıyorum pubg de 80 dereceyi geçmiyor laptop eski performansına kavuştu unutmuşum vallaha :D
    30 fps falan oynuodum oyunu şimdi 50 60 fps gayet akıcı
    [ANA KONU] ASUS X550JX-XX171D - Oyun Bilgisayarı (2015-2016 F/P Kralı)

dediğim kısım bu hava çıkışını tamamen tıkıyor tozlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi memo6155 -- 14 Ekim 2018; 0:13:38 >

• memo6155 M kullanıcısına yanıt
    Macun alinca bende yapayim, 3 sene olmuş dile kolay

• SSD almayı düşünüyorum önerileriniz nelerdir? 250 veya 500 düşünüyorum.
  • zlatan58 kullanıcısına yanıt
    Kingston hyper x serisini oneririm

• zlatan58 kullanıcısına yanıt
    Kulladığım sandisk plus modeli güzel bi seçenek tavsiye ederim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar. Ram takviyesi yapmam lazım. Hâlâ 4gb. Bilgisayarcı ya sordum 4 GB için 450 lira dedi. İçimden yuh dedim çıktım. N11 gibi sitelerden bir öneri de bulunun lütfen.

Sizce fan temizliği ve macun değişimi kaç lirayı bulur?

Ekranın alt tarafında beyaz bir çizgi var. Şimdilik sorun oluşturmuyor. Ekran değişimi kaça patlar?

PC gerçekten güzel. Sağolsun 3 sene idare etti. En uzun ömürlü pc bu oldu

• Hı level Soddr3 1600 1.35 8gb ram taktım. PC aciliyor Bios da görünüyor. Sanırım doğru ram aldım. Ama iyi ram mi aldım bilmiyorum. Letgodan 210 liraya aldım.
    PC yıl tamirciye verdim. 50 liraya temizledi. Macun değiştirmeyi gerekli bulmadığını söyledi. Bende bir şey demedim. Umarım iyi şeyler yapmışım direk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mihritalia -- 19 Ekim 2018; 15:43:50 >
  • mihritalia M kullanıcısına yanıt
    Ne demek gerekli bulmamış 50 lira alıyor macun sürmemek için mi yapıyo bu işi
    ne anlamı kaldı temizlemenin
    yeni macun her zaman iyidir eskisinin sıcaktan yapısı bozulur ve ısı iletimini yapamaz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 124125126127128
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.