Şimdi Ara

[Ana Konu] Asus ROG GL502VE (1050Ti, 7300HQ, 256 gb) (66. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.331
Cevap
30
Favori
74.849
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öğlen verdim ertesi sabah aradılar, ama servisten hiç memnun değilim wifi kablosunu takamamışlar açtım taktım, ve fan temizliği macun yenilenmesi dememe rağmen fan da temizlenmemiş macun da değiştirildiğini sanmıyorum 2 güne kendim değiştiricem kaliteli macunla görücem ve de ekranımı bozdular değiştirip şuan pc ilk açıldığında veya çalışırken normal ekran tamamen bozulmuş gibi oluyor kapağı biraz oynatınca düzeliyor bozuluyor çok ilginç, ayriyetten gta 5 oynamaya başladığımdan beri pc acayip ısınıyor fan zorluyor kendini 98 dereceyi görüyorum şikayet edicem servisi asusa.

Çok dolmuşum haha :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sleepsZz -- 28 Mayıs 2020; 15:8:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gsserhat kullanıcısına yanıt
    Yok mu?

• Arkadaşlar sadece oyun için Ram 12 gb yeter diye düşünüyorum 16 gb olmalı mı illaki.

• Ben ek olarak 4gb taktım. Warzone vb gibi oyunlarda sıkıntı yaşamıyorum ve bence 12gb gayet yeterli

• warzone oynayan varmı içimizde bende toplam 16gb ram var, extra soğutucu var hala ara ara takılmalar yaşıyorum ? fps max 50 buluyor sizde durum nasıl acaba ben nvidia denetim masası ayarlarını mı beceremedım hiç anlamadım :S
  • bir anda s, caps lock ve 1in solundaki tuş çalışmamaya başladı, daha önce yaşamış olan var mı acaba? ne yapmamı önerirsiniz
  • arkadşlar bu laptopda usb 3 yok mu?

edit: usbler siyah olduğu için sormuştum ama sonra hepsi 3 olduğu için belirtmemişler sanırım. hız testi yapıncada 120mb oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Death Note -- 5 Ağustos 2020; 0:23:37 >
  • ram ve hdd yükseltmeyi düşünüyorum. şuanda 8 ve 256gb ssd var. ram için 8+8 mi yapsam yoksa 8+16 mı? hdd içinde 1tb almayı düşünüyorum marka model önerisi var mı ?
  • Death Note kullanıcısına yanıt
    Dün bu RAM’i bilgisayara taktım, oldukça rahatladığını söyleyebilirim.https://www.amazon.com.tr/dp/B01LW6HBSM

Ram olarak ne yaptığınıza göre değişir ama 16 GB şuanda genel olarak yeterli.

Bilgisayardaki 256gb SSD M2 slotu üzerinde. Ek olarak bir adet 2.5 inç HDD/SSD takma şansınız var. ben 2 senedir wd blue 1tb olanı kullanıyorum, henüz herhangi bir sorun yaşamadım.

bilgisayarda usb3 var. portların içine bakarsanız maviliği göreceksiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akzidenz -- 5 Ağustos 2020; 3:7:50 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: akzidenz

Dün bu RAM’i bilgisayara taktım, oldukça rahatladığını söyleyebilirim.https://www.amazon.com.tr/dp/B01LW6HBSM

Ram olarak ne yaptığınıza göre değişir ama 16 GB şuanda genel olarak yeterli.

Bilgisayardaki 256gb SSD M2 slotu üzerinde. Ek olarak bir adet 2.5 inç HDD/SSD takma şansınız var. ben 2 senedir wd blue 1tb olanı kullanıyorum, henüz herhangi bir sorun yaşamadım.

bilgisayarda usb3 var. portların içine bakarsanız maviliği göreceksiniz
    konuyu biraz daha okuyunca herkesin bu ramdan aldığını ve memnun kaldığını gördüm. normal kullanım + oyun yapıyorum. 16 yeterli olur sanırım.

seagate yada wd düşünüyorum hdd olarakta.https://www.amazon.com.tr/Blue-Wd10Spzx-Laptop-Hard-Disk/dp/B071F9MLJJ/ref=sr_1_1?__mk_tr_TR=ÅMÅZÕÑ&dchild=1&keywords=wd+1tb&qid=1596588490&refinements=p_n_feature_seven_browse-bin%3A12783058031&rnid=12783056031&s=computers&sr=1-1 sizdeki ürün bu değil mi?

ışık tutarak baktım ama en ufak bir mavi leke ile yok simsiyah tüm ekipmanlar. ama usb 2nin hızı 60mb/s sanırm bendeki 120lere çıkıyor usb3tür sanırım

• Death Note kullanıcısına yanıt
    ben de konudan görüp uyum sorunu olmaması için bu rami tercih etmiştim zaten. attığınız hdd şuan bilgisayarımda takılı. amazon 2018 tarihinde satın almıştınız diye gösterdi

USB'lerde maviliği yanlış hatırlıyormuşum, yanında SS yazanların USB3 olması lazım hocam.https://www.google.com/search?q=superspeed+usb
  • quote:

Orijinalden alıntı: akzidenz

ben de konudan görüp uyum sorunu olmaması için bu rami tercih etmiştim zaten. attığınız hdd şuan bilgisayarımda takılı. amazon 2018 tarihinde satın almıştınız diye gösterdi

USB'lerde maviliği yanlış hatırlıyormuşum, yanında SS yazanların USB3 olması lazım hocam.https://www.google.com/search?q=superspeed+usb
    Teşekkürler bende alacağım aynılarından

USB'de de evet ss logosu var

• Arkadaşlar bu bilgisayarın driver sitesine artık ulaşamıyorum varmı girebilen?Varsa Link atabilir mi

• mertcanf44 M kullanıcısına yanıt

https://www.asus.com/sg//

bende burası çalışıyor. zaman bulabilirsem bütün driverleri indirip bir yere yedekleyeceğim

• Selamlar,

1TB HDD düşünüyorum, uyumsuzluk sorunu olmaması için hangi marka&modeli tercih etmeyelim? Kullanıp memnun kaldığınız bir model varsa linkini paylaşır mısınız?

Ayrıca, Hepsiburada da "Kingston 8GB 2400MHz DDR4 Ram KVR24S17S8/8" de indirim var sanırım. Almayı düşünenler varsa eğer kaçırmasın [Ana Konu] Asus ROG GL502VE (1050Ti, 7300HQ, 256 gb) 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi revengefire44 -- 24 Kasım 2020; 17:21:1 >
  • Arkadaşlar bu bilgisayara oyunlar için 250 tl ye 240 gb ssd mi almak mantıklı yoksa 200 tl ye 500 gb 5400 rpm harddisk almak mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4BB9945F7 -- 9 Aralık 2020; 0:19:0 >
  • Ssd den şaşma derim hdd devrini dosya saklama dışında kapadım ben...

• Klavyemde bazı tuşlae çalışmıyor, yukarıda bir arkadaş da aynısını sormuş hatta. Benzer sorun yaşayan, çözen var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 256 gb ssd yetmemeye başlamıştı

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07574MTR4/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Bu ürünü mobil uygulamada APP25 kodu ile 143 tl ye aldım araştırdım iş görür bir ssd kronik sorunu yok dram var vs.

Ben zaten sistem buna kurmayacağım sistem kurulu olacak bunu D: olarak kullanmak istiyorum ürünü yeni sipariş verdim geldiğinde olumlu olumsuz yorumlarımı yazarım

• quote:

Orijinalden alıntı: CeyeranEngineerR

256 gb ssd yetmemeye başlamıştı

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07574MTR4/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Bu ürünü mobil uygulamada APP25 kodu ile 143 tl ye aldım araştırdım iş görür bir ssd kronik sorunu yok dram var vs.

Ben zaten sistem buna kurmayacağım sistem kurulu olacak bunu D: olarak kullanmak istiyorum ürünü yeni sipariş verdim geldiğinde olumlu olumsuz yorumlarımı yazarım

Ürün geldi sorunsuz bir şekilde önce araştırmalarım sonucu tavsiyelerimi yazayım sizlere. Şimdi 2 tip duruma göre 4 marka önereceğim inanın çok fazla araştırdım da söylüyorum üstün körü değil.

1.Tip durum

Benim gibi az paranız vardır ve az bir (120gb) takviye size yetecektir üstelik aldığınız ssdye windows kurmayacaksınızdır bu durumda Patrion ya da Apacer markalarının dışına çıkmayın 120gb ssdlerde o an hangisi ucuzsa onu alın.

2.Tip durum

Aldığınız ssd ye windows kuracaksanız ve 120gb dan daha fazla bir depolama alanı ihtiyacınız varsa Yöneleceğiniz iki marka var. Seagate ve Samsung.

Gelelim benim aldığım ürüne. 2.5 inch form faktör klasik sata3 ssd. Ürünün yazma ve okuma hız testlerini atto programı ile yapın crystalmark ile düşük çıktığında firmaya sorduklarında attoyu baz aldıklarını söylüyorlar ve atto ile vaad edilen değerlerde gözüküyor diğer bazı programlarda da aynı şekilde gözüküyor crystalmark da az gösteriyor.

[Ana Konu] Asus ROG GL502VE (1050Ti, 7300HQ, 256 gb)

Montaj için bu videodan yararlanabilirsiniz

Şimdilik memnunum bir sorunu yok sisteme de uydu gayet güzel de çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeyeranEngineerR -- 27 Mart 2021; 17:7:4 >

• 
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.