Şimdi Ara

[Ana Konu] Asus ROG GL502VE (1050Ti, 7300HQ, 256 gb) (54. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.330
Cevap
30
Favori
74.851
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dostum kargoyla servise gönder. Baksinlar kullanici hatasi var mi bence garanti kapsamindadir. Ha degilse sana bi fatura cikaracaklardir. Diyelim 100 lira. Sana uyarsa yaptirirsin. Uymazsa geri gonderin dersin anlasmali kargolariyla geri gonderirler. Sende son cozum harici bir klavyeyle kullanirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Noctivagant kullanıcısına yanıt
    hocam bende de X550ze vardı asus un 2 sene dolduktan sonra tuşları habire çıkıyor yerine de oturmuyordu, tuşları makas mekanizmalıydı altında yani bilgisayarın kasasında 4 tane çentik vardı, o çentikler tuşu takıldığı yerde sabit tutuyor ve belirli bir basma sayısından sonra çentikler eğilebiliyor, genelde çok kullanılan tuşlar atıyor zaten wasd gibi, eğer klavye tipi aynıysa sorununuz bu olabilir, düz uçlu bir tornavidayla çentikleri biraz dikleştirince düzelip yerine oturmuştu bende, yapılan işlem garanti bozacak kadar bir şey değil eğer doğru yaparsanız, tornavidayı çentiğe oturtup 3-4 kere hafifçe vuruyorsunuz zaten milimetrik bir oynamadan dolayı çıkıyor tuş onu yerine getiriyorsunuz sadece, ama tabii ki önce garantiye götürmenizi tavsiye ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: gsserhat

Dostum kargoyla servise gönder. Baksinlar kullanici hatasi var mi bence garanti kapsamindadir. Ha degilse sana bi fatura cikaracaklardir. Diyelim 100 lira. Sana uyarsa yaptirirsin. Uymazsa geri gonderin dersin anlasmali kargolariyla geri gonderirler. Sende son cozum harici bir klavyeyle kullanirsin.
    Kargoya güvenmiyorum o sebeple istanbula yolum düşünce kendim götüreceğim. Dizüstü bilgisayarlarını kargoyla servise gönderip servisten bilgisayarı gelince başka sorunlar oluştuğunu gören çok insanın yorumlarını okudum forumlarda hep. Kargo taşıması sırasında hazar görme riskini göze alamıyorum. Palı bir dizüstü ve o riske giremem.

Servise götüreceğim şayet garantiye girmeme olasılığı yüksek. Klavyesi komple değişirse 250-300 TL tutar diyenler var. Çıkan tuşun aynısını bir yabancı sitede buldum kargo dahil 81 TL geliyor. Ama stok da yok. Gelince haber verecekler. Servise sırf ücretsiz onarım oluyor mu olmuyor mu ve kaç TL tutar merak ettiğim için bir ara götüreceğim.

Bu arada servise tek tuş onarımı var mı diye sormayı da düşünüyorum.

• gsserhat kullanıcısına yanıt
    Bu arada çıkan tuşun görüntüsü. Aslında tuş kapağı çıktı. Bu kapağın aynısından takılsa sorun kalmayacak ama servis kapağın aynısından mı takar yoksa komple klavye kısmını mı değiştirir onu bilemiyorum. Pc aldığım yer komple klavye değiştirilir dedi. Ama böyle durumlara karşı Asus yedek tuş kapağı temini sağlasa daha iyi olur bence. Böyle bir durumda komple klavye değişimi bana saçma geliyor.

[Ana Konu] Asus ROG GL502VE (1050Ti, 7300HQ, 256 gb)

Edit: Tuşun beyaz iç kısmında (2. Fotoğrafta görünen yer) 4 adet seffaf ufak clip var. Bu parça klavye de takılıyken ekrana olan yani üst tarafta kalan 2 adet clipsin ikinci parçaları kırılmış. İki uçlu çatal gibi düşünün. O çatalın 1 ucu kırılmış gibi hayal edin. Bu kapağın birebir aynısından bulunsa aslında sorun çözülecek. Satan yabancı siteler var ama 81 TL geliyor.

Klavye kısmında sıkıntı yok. Resim de yer alan parça da sıkıntı var.

Yabancı bir sitede bu parça satılıyor ama şuan stoklarında yok. Kargo dahil 20 dolar. Asus da aynı parçanın olmayacak olması bana tuhaf geliyor. Olmadı soracağım onlara.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 15 Nisan 2018; 18:7:17 >

• Asus servisi sadece tuş kapağında yani S harfinin basılı olduğu bu kısmı takıp sorunu çözer mi. Böyle bir durumda yani klavyenin kendisinde sorun yok iken sadece bu plastik kapakta sorun varken de illa tüm klavye kısmını mı değiştirmekte
  • Noctivagant kullanıcısına yanıt
    Dert ettiginden daha sikintisiz cozeceksin hocam bence isini

Umarım öyle olur. Servisi tekrar arayacağım yarın ve tuşun sadece kapağın da sıkıntı var o kapak sadece temin edilirse sorun düzelecek böyle bir durum mümkün mü dür diyeceğim.

Olur da komple değişmesi lazım ve ücretli derlerse yabancı siteden haber gelmesini bekleyeceğim ve haber gelirse oradan mecbur 20 dolar verip kapağı getirteceğim.
    2 saat kadar önce servisi arayıp sadece kapak temini sordum. Tek sorun tuşun harf yazan kapak kısmında dahil olsa komple klavye değişimi olur dediler. Duruma bakılır ve ona göre garantiye girer veya girmez denir ama büyük olasılıkla kullanıcı hatası olarak kabul edilir ve ücreti ile yapılır dediler. Ücret olarak da 285 TL dediler.

Çok saçma bir durum. Kapağın tuş kısmına giren parçası nasıl kullanıcı hatası ile kırılır anlamıyorum. Sert basmakla olsa diyeceğim oda saçma sonuçta bu model oyuncu dizüstü bir cihaz ve bası oyunlarda malum klavyelere sert basılır zaten. Ama bu S tuşu da öyle oyunlar sırasında sert bastığım bir tuş değil. Sert basmakla kırılacak olsa Tomb Raider oynarken filan E tuşunun kırılması gerekir. O oyunda bazı sandıkları açarken filan e tuşuna sert basılıyor.

Cihaz darbe de almadı. 6 aylık cihazda klavye tuşunun kapağının çıkması ve kırılarak çıkması komedi. İşin tuhafı kırılma sesi dahil çıkmadı.

• Arkadaşlar merhaba. Asus'un kendi sitesinde bios sürücüleri var. Yaklaşık 2 aydır bunları kurmadan kullandım pc yi. ne işe yarıyor bu sürücüler?

2 tane var

BIOS
    Version 302
    2017/10/19 4.3 MBytes
    BIOS 302
    Optimize system performance

BIOS-Utilities
    Version V3.2.2
    2016/09/02 1.34 MBytes
    WinFlash
    Windows BIOS Flash Utility

birde bunları direk kurabiliyor muyuz? İnternette usb bellek ile kurmak lazım falan diye birşeyler okudum. Yanlış birşey yapmayayım şimdi.

teşekkürler.
  • nitroture N kullanıcısına yanıt
    Asus kendi sitesinde bios güncellemeleri usb bellek ile kurulu şeklinde yazıyor. Bios ile alakalı ekrana girmek gerekiyor ve bir kaç ayar yapmak gerekiyor. Ben de GL502 değil daha farklı bir rog modeli var onun sayfasında böyle yazıyor ki diğer modellerde de durum aynıdır diye tahmin ediyorum.

Modelden modele güncelleme şeklinin farklılık göstereceğini pek sanmıyorum. O sebeple bu işleri bilen birine yaptırmakta fayda var gibi. Ben o sebeple kendi cihazıma güncelleme yapmadım.

Bu arada bu son güncellemeler sanırım bazı açıkları kapatıyor ama kapatırken cihazlar da performans düşüşüne sebep olabilir. Hali hazır da windows güncellemeleri de buna sebep olurken bios ile gelecek benzer sorun varsa şimdilik güncelleme işlerinden uzak durmak gerekebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

Asus kendi sitesinde bios güncellemeleri usb bellek ile kurulu şeklinde yazıyor. Bios ile alakalı ekrana girmek gerekiyor ve bir kaç ayar yapmak gerekiyor. Ben de GL502 değil daha farklı bir rog modeli var onun sayfasında böyle yazıyor ki diğer modellerde de durum aynıdır diye tahmin ediyorum.

Modelden modele güncelleme şeklinin farklılık göstereceğini pek sanmıyorum. O sebeple bu işleri bilen birine yaptırmakta fayda var gibi. Ben o sebeple kendi cihazıma güncelleme yapmadım.

Bu arada bu son güncellemeler sanırım bazı açıkları kapatıyor ama kapatırken cihazlar da performans düşüşüne sebep olabilir. Hali hazır da windows güncellemeleri de buna sebep olurken bios ile gelecek benzer sorun varsa şimdilik güncelleme işlerinden uzak durmak gerekebilir.
    Cevabınız için teşekkür ederim. Hiç anlamam biosdan falan. Dediğiniz gibi yapıp uzak duracağım.

• ürünün ekranı ile ilgili şikayetim oldu ama, en son Sea of Thieves ve Forza Motorsport 7 çalıştırmayı denedim. 8gb ram ile bile hiç bir sıkıntı olmadan yüksek grafik ayarlarında tertemiz çalıştırdı. gayet başarılı.
  • Memduh_BASGAN M kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, ben de laptopu aldığımdan beri coil whine problemi yaşamadım.

Ekran ile klavyesi çok hoşuma gitmedi açıkçası ancak dediğiniz gibi 1050ti kalitesi var.

16 gb ram gerekli olduğunu düşünüyorum. Piyasadaki oyunlar açısından düşüncek olursak en az 8 gb ram istiyorlar. Şiddetle muhtemel 1-2 yıl sonra ram kapasitesi zaten yetersiz olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serhadss -- 28 Nisan 2018; 13:51:18 >
  • Serhadss kullanıcısına yanıt
    Haftasonu 16 gb yaptım laptopu. Gerçekten farketti.

Ram modelini soranlar : CRUCIAL CT8G4SFD824A 8Gb 2400Mhz DDR4 Sodimm 1,2V

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Memduh_BASGAN -- 2 Mayıs 2018; 11:54:15 >
  • Memduh_BASGAN M kullanıcısına yanıt
    Nerden temin ettiniz acaba?
  • Bende sah***nden sitesinden buldum temiz 8gb 2400mhz. Açtım arka kapağı taktım. Sökülecek herhangi bir bant falan yoktu. O yüzden garanti dışı kalacağını sanmıyorum.
    Taktıktan sonra kullanma fırsatım olmadı farkı gözleyemedim. Kullanınca güncellerim yorumumu. Saygılar.

Sıra harddiskte :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Memduh_BASGAN

Haftasonu 16 gb yaptım laptopu. Gerçekten farketti.

Ram modelini soranlar : CRUCIAL CT8G4SFD824A 8Gb 2400Mhz DDR4 Sodimm 1,2V
    Bu sizin aldığınız Ram modeli mi, pc de şu an takılı olan Ram modeli mi hocam.

• Arkadaslar nvidia 397.31 en guncel surucuden sonra bsod almaya basladim sık sık. Sizde de oldu mu?
  • Makinaya harddisk takicam. Ekstra bir kit falan bisey lazim mi. ilk defa laptopa harddisk takicam bilmedigimden soruyorum :). sshd

• quote:

Orijinalden alıntı: sayitguler

Nerden temin ettiniz acaba?
    Uğur böcekli malum siteden :)
  • 
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.