Şimdi Ara

[ANA KONU] ASUS K53TK - AMD Vision with Crossfire (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
810
Cevap
4
Favori
42.839
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Renovatio90

quote:

Orijinalden alıntı: khytr89

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

AMD 7640g + 7470m ekran kartı nasıldır arkadaşlar birinde Asus K55DR modeli laptop buldum onu almayı düşünüyorum ama bu Crossfire'lı ekran kartı nasıldır oyun performansı iyimidir..

Makinanın özellikleri bu ;

Islemci: AMD A8-4500MAPU WITH RADEON(TM)
    Ram: 6GB
    HDD: 500GB
    EKRAN KARTI:AMD RADEON HD7640G+7470m

K53TK ya göre ekran kartı performansı düşük.. 7470m 64bit bir ekran kartı.. oyunlardan zevk alabileceğinizi sanmıyorum..

Dostum burda 128 bit diyor ;

http://www.game-debate.com/hardware/index.php?gid=1228&graphics=Radeon%20HD%207640G%20+%20HD%207470M%20Dual#

Bu kartla son çıkan oyunları orta ayarlarda oynayabilirmiyim ..

Birde bu Crossfire şumu oluyor dahilinin yetmediği yerde Haricimi çalışıyor yoksa dahilinin yetmediği yerde ikisi birliktemi çalışıyor..

http://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=1228&gid2=502&compare=radeon-hd-7640g-hd-7470m-dual-vs-geforce-gt-540m

Mlesef oynayamazsiniz daha dogrusu oyununa gore degisir ve beklediginiz fps ye.. ama bir 7670m performansi gostermez.. cunku kesinlikle 64bit.. adim hakansa o kadar eminim yani.. baktiginiz site hic duyulmadik bir yer..bu konularda notebookcheck sitesini tavsiye ederim.. amd nin 2.sayisi 6 ve ustuyse 128 bit oluyor..tabi bu sonu g le biten kartlar icin gecerli degil.. cunku g olanlar apu nun icinde yer aliyor.. veri yollari yok.. destek verecegi ekran kartinin veri yolunu kullanir eger yaninda bir kart daha varsa.. bir ek kanit daha sunayim bu kartlar crossfire olmasina ragmen link attiginiz sitedeki duruma bakin :) adamlar sallamis resmen kafalarina gore.. mobilden yazdigim icin link en ustte..

birde kaca buldunuz cunku ne kadar ekmek o kadar kofte..

suan k53tk da 128gb kingston hyperx ssd, performans modlu bios, 8gb ram , orjinal windows 8.1 , daha gecen ay degisen 0km pil ve ciziksiz hatlariyla isteyecegim para 1000tl olurdu..tabi satmayi asla dusunmem :)

Senin bu verdiğin linktekiler doğru bilgilermi arkadaşım..

Makinayı 600 liraya satıyor sahibi paraya sıkışmış çok temiz makina 1 yıldır kullanıyorum oda hafta sonları kullandım hiç bir sorunu yok tek çizik bile bulamazsın dedi şarjıda 3-4 saat gidiyormuş..

Laptopun modeli ASUS K55DR;

Youtube'da oyun testlerine baktım PES 14,FİFA 14'ü felan yüksek ayarlarda BF3,GTA4,SKYRİM 5,GRİD2,CRYSİS 3 , AC 3,Fallout 3,Bioshock Infinite gibi oyunlarıda bazılarını medium bazılarını low-medium arasında rahat çalıştırıyor önceki laptopumun kartı HD4650 idi ve ben çok memnundum 4 yıl kullandım açmadığı oyun olmamıştı makina arızalandı ve bana yeni laptop lazım bütçemede en uygunu bulabildiğim bu sence alsam mı ..

Sence almalımıyım bak buda netten bulduğum oyun performansı videoları birde sen bakarmısın sana zahmet, bana futbol oyunlarını yüksek ayarlarda diğer güncel oyunları medium yada low-medium çalıştırsın yeter;

http://www.youtube.com/results?search_query=AMD+7640g+%2B+7470m+Gaming+Test

http://www.youtube.com/watch?v=d-bN5U3MLiE

http://www.youtube.com/watch?v=yWDYaUXCb1c

4650 yi aratir demedi deme ;)

128 bit o dedigin kart.. 7470m 64 bit.. veriyolu hafizadan bile onemli.. 128 bit 1 gb yi 64 bit 4gb ye degismem :)

Evet ama şöylede birşey var benim 4650 Battlefield 3'ü zor oynatıyordu takıla takıla bu Battlefield 3 orta ayarlarda Battlefield 4'ü low ayarlarda rahat oynatıyor birazda o kafamı karıştırdı sonuçta 4650m baya eski bir kart bu Dx 11 destekli daha yeni bir kart napsam bilemedim :)

Baska model yok mu ? Soyle amd 6630m, 7650m ve ustu

Nvidia 2.sayisi 3 ve ustu misal gt630m li vs ?

Bunlar 128 bit.. neden low da oynayacaksin ki.. belki 50tl fazla korsun ama iyi bir sey olur..

Yok arkadaşım ya ve böyle ekran kartı olan modelleri 600 liraya bulmam çok zor ..Biliyorum kartların modellerini felan ama bu çift ekran kartları hakkında bilgim yok o yüzden kararsız kaldım ..

Verdiğim sitedeki oyun testlerine felan baktın mı..

Mobildeyim izleyemedim ama seni tatmin ediyorsa al tabiki.. ama bak iyi bir kardese benziyorsun bu yuzden son diyecegimi ustte dedim ama tabi bu isler tamamen duygusal :) "nefes alsin kafi abi" dersen al derim :) ..neticede asus kalitesi .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

AMD 7640g + 7470m ekran kartı nasıldır arkadaşlar birinde Asus K55DR modeli laptop buldum onu almayı düşünüyorum ama bu Crossfire'lı ekran kartı nasıldır oyun performansı iyimidir..

K53TK ya göre ekran kartı performansı düşük.. 7470m 64bit bir ekran kartı.. oyunlardan zevk alabileceğinizi sanmıyorum..

http://www.game-debate.com/hardware/index.php?gid=1228&graphics=Radeon%20HD%207640G%20+%20HD%207470M%20Dual#

Birde bu Crossfire şumu oluyor dahilinin yetmediği yerde Haricimi çalışıyor yoksa dahilinin yetmediği yerde ikisi birliktemi çalışıyor..

http://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=1228&gid2=502&compare=radeon-hd-7640g-hd-7470m-dual-vs-geforce-gt-540m

Mlesef oynayamazsiniz daha dogrusu oyununa gore degisir ve beklediginiz fps ye.. ama bir 7670m performansi gostermez.. cunku kesinlikle 64bit.. adim hakansa o kadar eminim yani.. baktiginiz site hic duyulmadik bir yer..bu konularda notebookcheck sitesini tavsiye ederim.. amd nin 2.sayisi 6 ve ustuyse 128 bit oluyor..tabi bu sonu g le biten kartlar icin gecerli degil.. cunku g olanlar apu nun icinde yer aliyor.. veri yollari yok.. destek verecegi ekran kartinin veri yolunu kullanir eger yaninda bir kart daha varsa.. bir ek kanit daha sunayim bu kartlar crossfire olmasina ragmen link attiginiz sitedeki duruma bakin :) adamlar sallamis resmen kafalarina gore.. mobilden yazdigim icin link en ustte..

suan k53tk da 128gb kingston hyperx ssd, performans modlu bios, 8gb ram , orjinal windows 8.1 , daha gecen ay degisen 0km pil ve ciziksiz hatlariyla isteyecegim para 1000tl olurdu..tabi satmayi asla dusunmem :)

Makinayı 600 liraya satıyor sahibi paraya sıkışmış çok temiz makina 1 yıldır kullanıyorum oda hafta sonları kullandım hiç bir sorunu yok tek çizik bile bulamazsın dedi şarjıda 3-4 saat gidiyormuş..

Youtube'da oyun testlerine baktım PES 14,FİFA 14'ü felan yüksek ayarlarda BF3,GTA4,SKYRİM 5,GRİD2,CRYSİS 3 , AC 3,Fallout 3,Bioshock Infinite gibi oyunlarıda bazılarını medium bazılarını low-medium arasında rahat çalıştırıyor önceki laptopumun kartı HD4650 idi ve ben çok memnundum 4 yıl kullandım açmadığı oyun olmamıştı makina arızalandı ve bana yeni laptop lazım bütçemede en uygunu bulabildiğim bu sence alsam mı ..

Sence almalımıyım bak buda netten bulduğum oyun performansı videoları birde sen bakarmısın sana zahmet, bana futbol oyunlarını yüksek ayarlarda diğer güncel oyunları medium yada low-medium çalıştırsın yeter;

128 bit o dedigin kart.. 7470m 64 bit.. veriyolu hafizadan bile onemli.. 128 bit 1 gb yi 64 bit 4gb ye degismem :)

Evet ama şöylede birşey var benim 4650 Battlefield 3'ü zor oynatıyordu takıla takıla bu Battlefield 3 orta ayarlarda Battlefield 4'ü low ayarlarda rahat oynatıyor birazda o kafamı karıştırdı sonuçta 4650m baya eski bir kart bu Dx 11 destekli daha yeni bir kart napsam bilemedim :)

Bunlar 128 bit.. neden low da oynayacaksin ki.. belki 50tl fazla korsun ama iyi bir sey olur..

Yok arkadaşım ya ve böyle ekran kartı olan modelleri 600 liraya bulmam çok zor ..Biliyorum kartların modellerini felan ama bu çift ekran kartları hakkında bilgim yok o yüzden kararsız kaldım ..

Mobildeyim izleyemedim ama seni tatmin ediyorsa al tabiki.. ama bak iyi bir kardese benziyorsun bu yuzden son diyecegimi ustte dedim ama tabi bu isler tamamen duygusal :) "nefes alsin kafi abi" dersen al derim :) ..neticede asus kalitesi .

Kardeşim makina o kadar da kötü değildir ya öldürdün sende iyice nefes alsın nedir

Hafta sonu sahibi ile buluşup bakacağım makinaya bir kaçta oyun yüklerim ona göre kararımı veririm bakalım hayırlısı

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Kardeşim makina o kadar da kötü değildir ya öldürdün sende iyice nefes alsın nedir

Hafta sonu sahibi ile buluşup bakacağım makinaya bir kaçta oyun yüklerim ona göre kararımı veririm bakalım hayırlısı

tamam abarttım kabul ediyorum.. güzel pc ama önce oyundan ziyade sistem testlerini yap.. bak ısısı vs nasıl.. temiz kullanılmış olduğunu anca öyle anlarsın ;)

• merhaba bu cihazdaki 7670m DDR3 mü yoksa GDDR5 mi? gpu-z'den bakabilir misiniz mümkünse?
  • Gddr ama 3 mu 5 mi unuttum.. ddr kesinlikle degil ;)

• arkadaşlar.. bu bilgisayarım kanepenin altında boşuna yatıyor.. alt kasası baya yıprandı.. elinde temiz k53tk - k53ta ya da k53u kasası olan var mı ?
  • Arkadaşlar merhaba biraz konuyu hortlatmak gibi olacak ama birkaç sorum var.
    Elimde bayağıdır kullandığım k53tk var fiziksel sorunlar hariç :D pek bir sıkıntımız olmadı alındığından beri. Şimdi birkaç revizyon yapıp üniversiteyi bununla bitirmeyi planlıyorum ki başarabilirsem. Malum bilgisayar fiyatları dolara paralel olarak uçuşlarda bende yeni bir şey alacağıma 200-300 lira harcayıp canlandırmayı düşünüyorum.
    Öncelikle dvd girişini iptal edip ssd takacağım. Bir sıkıntı yaşar mıyım performans konusunda bilenler bilgilendirirse sevinirim. Ayrıca hdd değiştirmeyi planlıyorum malum 320 artık yetişmiyor belki ssd ile kotarabilirim ama 1 tb bi hdd almayı planlıyorum nasıl bir hdd almalıyım aletin hangi girişleri desteklediğini daha incelemedim. O yüzden direk sorayım dedim. Ayrıca AMD a10 veyahut a8 geçiş yapabilir miyim yapabilirsem ne kadara mal olur ve satın alabileceğim link ve sair paylaşabilecek varsa çok sevinirim. Ve son olarak aleti kullanmayıp kenarda tutan varsa komple kasayı alabilirim ama malumunuz öğrencilik fazla bir şey verebileceğimi düşünmüyorum menteşe kısımlarından yıllardır çekiyorum kolumuz kanadımız kırık yaşıyoruz yıllardır neredeyse :D. Cevap verecek çıkarsa sevinirim. İyi günler.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetktkl

Arkadaşlar merhaba biraz konuyu hortlatmak gibi olacak ama birkaç sorum var.
    Elimde bayağıdır kullandığım k53tk var fiziksel sorunlar hariç :D pek bir sıkıntımız olmadı alındığından beri. Şimdi birkaç revizyon yapıp üniversiteyi bununla bitirmeyi planlıyorum ki başarabilirsem. Malum bilgisayar fiyatları dolara paralel olarak uçuşlarda bende yeni bir şey alacağıma 200-300 lira harcayıp canlandırmayı düşünüyorum.
    Öncelikle dvd girişini iptal edip ssd takacağım. Bir sıkıntı yaşar mıyım performans konusunda bilenler bilgilendirirse sevinirim. Ayrıca hdd değiştirmeyi planlıyorum malum 320 artık yetişmiyor belki ssd ile kotarabilirim ama 1 tb bi hdd almayı planlıyorum nasıl bir hdd almalıyım aletin hangi girişleri desteklediğini daha incelemedim. O yüzden direk sorayım dedim. Ayrıca AMD a10 veyahut a8 geçiş yapabilir miyim yapabilirsem ne kadara mal olur ve satın alabileceğim link ve sair paylaşabilecek varsa çok sevinirim. Ve son olarak aleti kullanmayıp kenarda tutan varsa komple kasayı alabilirim ama malumunuz öğrencilik fazla bir şey verebileceğimi düşünmüyorum menteşe kısımlarından yıllardır çekiyorum kolumuz kanadımız kırık yaşıyoruz yıllardır neredeyse :D. Cevap verecek çıkarsa sevinirim. İyi günler.

merhaba kardeşim.

ilk konudaki modlu biosu yüklersen sata 3 desteğini açabilirsin. onun dışında ssd yi normal olarak takarsan sata 2.0 hızında performans alırsın.. Arada 2 kat fark var :)

bütün 2.5 inçlik ssd ler uyuyor. o konuyu dert etme.. bütçene göre şu 2 modeli öneririm.

http://www.hepsiburada.com/kingston-hyperx-fury-240gb-500mb-500mb-s-sata3-ssd-shfs37a-240g-p-BD801513

http://www.hepsiburada.com/sandisk-ssd-plus-240gb-520mb-350mb-s-sata3-2-5-ssd-sdssda-240g-g25-p-BD803209

bu arada bence sandiski al artan para ile de ramı 8gb yap ;) yanına bir 4gb alınca 8gb oluyor zaten :)

3000 serisinde a10 yok ama a8 var.. çipseti en yüksek a8-3550mx i destekler..

• Konuyu hortlatıyorum ama k53tk var elimde 4gb ramli 8e çıkarmak istiyorum hangi ram'i almalıyım? Mevcut ram stok değil sanırım sonradan takılmış ddr2 mi ddr3 mü bunların ramlari
  • simerazzı kullanıcısına yanıt
    Rami ddr3.. her ram oluyor ama marka tavsiyesi istersen kingstondan sasma derim :)

• %90lık kesim gibi bende MediaMarkt kampanyası ile almıştım. 4-5 yıl sonra "İLK" kez az sonra recovery yapıp, @khytr89 attığın biosu kuracağım(farkediliyor ku yine asus ama değiştirmişsin pcni. Helal olsun klübe katkılarından ötürü) . Bir kaç gün sıfırdan kullanıp , yeninden yorum atacağım. Artık yeni oyunlar kasıyordu, zaten bir türlü yonga seti kabul etmedi 7670hd yi tam kullanamadım. Recovery sonrası en basit olarak hız artışı gibi bayaa olumlu bir şey yaşarsam, aklınızda varsa "hala kullanılır mı" sorusunu kaldırmak için çabalayabilirim. Şarj yerinden oynadı(her takış çıkarış sorunlu) | Tam köşede kırık var ve fanın orası bayaa açıldı, her şarj takışta elimi içeri sokuyorum, bu yönüyle külüstürde olsa;
    K53TK HALA TAVSİYE EDİYORUM. pc fiyatları yüksekken, kullanılıp orta halli oyunları çok rahat idare edebileceğiniz güzel bir alet. Veee Win7den 10a yükseltmediyseniz çook kaliteli olmaya devam eeder

• artniyet33 A kullanıcısına yanıt
    oyunlar konusunda hala güncelliğini koruyan bir model :) ekran kartı 2gb yaptım, ram 16gb ram, crossfire açık ssd takılı halde tam bir canavar :) gta 5 te hiç zorlanmıyor.

şu an cihaz kardeşimde.. haa içi iyi ama dış kasa derseniz evet bizimki de fena durumda.. kasada kırık ve sökülmeler mevcut.. çıkma alt kasa bulsam şöyle temiz bir gideri var daha 2 sene kadar
  • arkadaşlar merhaba. 5 yıldır bu laptopun kullanıcısıyım.
    1 hafta önce 128 gb ssd takıldı, içinden çıkan wd hdd'yi de bir kutuya taktık, usb aracılığı ile kullanılıyor.
    işletim sistemi win7 professional.

birkaç sorum olacak :

bu bilgisayarda 6520g ve 7670m ekran kartı mevcut. ama hangi ekran kartının hangi uygulamada kullanıldığını bilmiyorum, bunu nasıl öğrenebilirim? "crossfire" denilen bir özellik var, bu ne işe yarıyor?

bundan önceki işletim sistemi win10'du. win10 kullanırken "amd catalyst control center" mevcuttu. şu an win7 prof. yüklü. aygıt yöneticisinden baktım, driverlar mevcut, bilgisayar 2 kartı da görüyor ancak control center mevcut değil, uygulamalara "yüksek performanslı gpu" atayamıyorum. sanırım driverla alakalı. yardımcı olabilir misiniz? (amd'nin sitesinde bizim ekran kartı kombininin driver'ını bulamadım!!!!!!!!!!!!!)

son olarak, euro truck simulator 2 oynamayı deliler gibi istiyorum. başka yerlerde okudum, neredeyse bizimkinin 4'te 3'ü sisteme sahip olanlar bile bu oyunu akıcı bir şekilde oynarken ve kendi bilgisayarım sistem gereksinimlerini oldukça iyi karşılarken en düşük ayarlarda oynarken bile zorlanıyorum!!!!!!! bu forumu okurken bilgisayarın ets 2'den çok daha fazla sistem gereksinimine ihtiyaç duyan oyunları rahatlıkla kaldırabildiğine şahit oldum, ancak şu ets 2'yi oynatmaması beni gerçekten deli ediyor.

hatta catalyst control center aklıma "acaba ets 2'yi yüksek performanslı gpu'ya atamadığım için mi böyle oluyor?" diye kendi kendime homurdanırken aklıma geldi.

o kadar oyunu kaldırırken ets2'yi kaldırmaması şaka gibi.

lütfen yardımcı olun.

• loganci_onur L kullanıcısına yanıt
    Merhaba kardesim simdi sen bilgisayari hangi guc ayalarinda kullaniyorsun ve 5 yil olmus termal bakimlarini yaptin mi bu sorularin cevaplari onemli.. ona gore tekrar cozum bulmaaya calisiriz

• quote:

Merhaba kardesim simdi sen bilgisayari hangi guc ayalarinda kullaniyorsun ve 5 yil olmus termal bakimlarini yaptin mi bu sorularin cevaplari onemli.. ona gore tekrar cozum bulmaaya calisiriz

bilgisayar prizde kullanılıyor hocam, batarya maalesef ölü. 15 dk bile dayanmıyor. son termal bakım bundan 2 yıl önce yapılmıştı ama bu hafta içinde yine yaptıracağım (içinin komple temizlenmesi, termal macunun yenilenmesi..). ancak bu ets 2 sorunu sadece bunlarla çözülürmüş gibi durmuyor, çünkü ben bu oyunu bilgisayarıma 2013'te kurduğumda da durum böyleydi. yine en düşük ayarlarda bile kasıla kasıla oynamıştım. şimdi hazır ssd takmışken, sıfır format atmışken dedim bi deneyeyim, denemez olaydım. yine sinirim tavana çıktı. bu bilgisayarın bu oyunu 2 kere kaldırması gerekiyor....

bakayım ets 2 nin isosu vardı bende. bilgisayarı kardeşime vermiştim. deneyerek sonucu yazacağım.
  • quote:

bakayım ets 2 nin isosu vardı bende. bilgisayarı kardeşime vermiştim. deneyerek sonucu yazacağım.

eyvallah hocam teşekkür ederim. bu arada geçen hafta ssd takmıştım bilgisayara ve taktığımdan beri 2 defa mavi ekran aldım, sizde de ssd vardı yanılmıyorsam. sizin hiç başınıza geldi mi? bu mavi ekran sorununu nasıl çözebilirim? forumun eski sayfalarında modlu bios'tan bahsedilmişti ama o tarz işlere pek yanaşasım yok :) bir çözümünüz var mı?
    2 sene ssd li kullandim hic mavi ekran almadim :) kardesime verince ssd mi yeni pc me taktim k53tk ya da eski hdd sini. Ama ben ssd yi alir almaz modlu biosu kurmustum cunku bilgisayar sata 3 u desteklemesine ragmen asus sata 2 ile sınırlı birakmisti ssd den tam performans alamiyorsum. Modlu bios ssd ile cok daha uyumlu calisiyor cunku sata 3 u aktif ediyor. Oyunlarda da 2 3 fps daha fazla veriyor cunku dahalili gpu ve 7670m nin kullandigi 1 gb lik alani ramden alarak 2gb yapiyor dar bogazi en aza indirgiyor ;)

• Vayy bee Emektar...

Hala devam mı diyenlere; Evet, Hala DEVAM. Amaa...
    Geçen Hafta ilk kez ısınıp kendiliğinden kapandı. Bu hafta bunu tekrar etti...
    Haftasonu açıp bakacağım içini. Her türlü tavsiyeye de açığım. Termal macun filan sipariş mi etsem diyorum. O derece en kapsamlı kişisel home-made bakım nasıl yapılabilirse, deneyeceğim. Yıllar yılı havalandırma hususunda çok dikkatli kullansamda, düşünün kaçıncı yıl oldu. Kurlarda bu seviyede iken, bize yine K53TK görünüyor. O yüzden emektar yoldaşa saygı ile bakım yapmak gerekli :)
  • 2012 yılından bu yana hala kullanıyorum. Bu zamana kadar sadece sol menteşe kasadan kendiliğinden fırladı 2 defa kasa tamir gördü hala devam. Varmı hala kullanmaya devam eden?

• 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.