Şimdi Ara

[ANA KONU] ASUS K53TK - AMD Vision with Crossfire (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
811
Cevap
4
Favori
42.839
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler yaklasik 10 ay once aldigim asus k53ta bilgisayarimi satiyorum ilgilenenler PM atsin

a6-3400m 8 GB 1333 ram 500gb harddisk 6520g+6650m gpu crossfire oluyor USB 3.0 var modlanmis 214bios yuklu SATA6Gb etkinlestirilmis halde

Makinada evden hic cikarilmadi pilin wear seviyesi %7 yani %93 yenilikte super temiz kullanildi hicbir sorunu yok cizik dahi bulunmamakta 1yil+ garantisi devam ediyor

650TL

• selamın aleyküm arkadaşlar k53tk cihazıma mac os x kurmak istiyorum bir çok yerden bir çok şey okudum ama hepsi ayrı zurna bilgisayarımın özellikleri altaki gibidir cevaplarınızı bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leewaay -- 26 Nisan 2013; 1:01:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nopainnogain55

selamın aleyküm arkadaşlar k53tk cihazıma mac os x kurmak istiyorum bir çok yerden bir çok şey okudum ama hepsi ayrı zurna bilgisayarımın özellikleri altaki gibidir cevaplarınızı bekliyorum

yok usta zaten intelli laptoplarda bile stabil değil.. ekran kartını tanıtamazsın.. boşuna uğraşırsın..

• Dün pc yi servise verdim.. hdd den aşırı ses geliyordu.. birde 1 yıl olduğu için termal bakıma girmesi lazımdı.. bu arada 13.4 amd driveri çıkmış.. performnas her driverle yükseliyor :) pc yi kardeşime verdiğim için artık pek yazamıyorum buraya :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khanstern -- 27 Nisan 2013; 18:55:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: khytr89

Dün pc yi servise verdim.. hdd den aşırı ses geliyordu.. birde 1 yıl olduğu için termal bakıma girmesi lazımdı.. bu arada 13.4 amd driveri çıkmış.. performnas her driverle yükseliyor :) pc yi kardeşime verdiğim için artık pek yazamıyorum buraya :)

termal bakım nedir?

bu k53tk biosu k53ta ya olurmu ne dersin?

yukarıda bi arkadaş k53ta için modlu biosdan bahsetmiş bu konuda bilginiz varmı.

not: bende k53ta var ama işlemciyi a6-3420m ile değiştirdim. bu ileride a10-4600m ile değişirmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: selmand

quote:

Dün pc yi servise verdim.. hdd den aşırı ses geliyordu.. birde 1 yıl olduğu için termal bakıma girmesi lazımdı.. bu arada 13.4 amd driveri çıkmış.. performnas her driverle yükseliyor :) pc yi kardeşime verdiğim için artık pek yazamıyorum buraya :)

termal bakım nedir?

bu k53tk biosu k53ta ya olurmu ne dersin?

yukarıda bi arkadaş k53ta için modlu biosdan bahsetmiş bu konuda bilginiz varmı.

not: bende k53ta var ama işlemciyi a6-3420m ile değiştirdim. bu ileride a10-4600m ile değişirmi?

o arkadaş bendim :D

k53ta içinde modlu bios vardı..

termal bakımda işlemci macununu ve işlemci fanını temizleme oluyor :)

a10-4600m nin soket tipini bilmiyorum.. uyarsa olur :)

• bakdım olmuyormuş.

bu modlu bios ne işe yarıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selmand

bakdım olmuyormuş.

bu modlu bios ne işe yarıyor.

sata 3 desteği geliyor ki en önemlisi bana göre bu.. ssd almıştım 250 den yukarı çıkmıyordu.. modlu biosu kurunca 500mb den aşağa inmemişti .. 6520g yani paylaşımlı kartı 1gb ye çıkarıyor (ram den yior ama toplam 7670m ninde kullanabileceği 2gb lik alan elde ediyorsun)
    birde amd power manager aktif oluyor.. istersen 6520g yi iptal edip 7670m yi sürekli kullanabiliyorsun..
  • Arkadaşlar Harddisk almak istiyorum. WD3200BPVT 320gb yetersiz kalıyor ne önerirsiniz? 500gb pek düşünmüyorum ama önerin yinede siz | 750gb ve üstü ilk tercihimdir| çok aşırı bir bütçemde yok en fazla 225 filan 250 yani | bir lise öğrencisi burluluğuyla ne yapayım işte | yardımlarınız için şimdiden sağolun
  • heeeeeey merhaba : ) konudan uzak kalmışım baya yine bir sürü sorun birikti :D öncelikle benim bilgisayarın klavyenin sol tarafındaki plastik kırıldı :d sigortası var sigorta yapar mı onu? bide bir tuş daha çıktı klavyeyi yaparlarmı? eskiden değiştirmişlerdi ama ikinci de olurmu?
  • sansini bir dene birsey kaybetmezsin s2killer :) olmadi sahibinden.com dan cikma al tak ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: artniyet33

Arkadaşlar Harddisk almak istiyorum. WD3200BPVT 320gb yetersiz kalıyor ne önerirsiniz? 500gb pek düşünmüyorum ama önerin yinede siz | 750gb ve üstü ilk tercihimdir| çok aşırı bir bütçemde yok en fazla 225 filan 250 yani | bir lise öğrencisi burluluğuyla ne yapayım işte | yardımlarınız için şimdiden sağolun

yine wd olsun kafi.. wd nin ustune hdd tanimam ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khanstern -- 25 Ağustos 2013; 23:54:39 >
  • quote:

sansini bir dene birsey kaybetmezsin s2killer :) olmadi sahibinden.com dan cikma al tak ;)

klavye çok sorun değil de pc kırıldı :D :D şu tab tuşunun solundaki plastik :D kaldırınca kırılan yeri havalandırmanın üstünü görüyorum :D
  • Bu Notebook u kullanmış olan kardeşlerime soruyorum? Bu bilgisayar ısınınca kapanıyor muydu? Yani uzun süre oyun oynasam çat diye kapanır mı

• quote:

Orijinalden alıntı: zalimahmet

Bu Notebook u kullanmış olan kardeşlerime soruyorum? Bu bilgisayar ısınınca kapanıyor muydu? Yani uzun süre oyun oynasam çat diye kapanır mı

yok hala faal şekilde kardeşimde ve deli gibi oyun oynuyor.. lakin tüm termal bakımları zamanında yapılıyor.. eğer macunu yeniletmezsen fanı temizlemesen normal her pc çat kapanır...
  • zalimahmet kullanıcısına yanıt
    bak ben bakım yaptırmadım benimde 1. senem doldu bu ay yatağın üstünde fg crysis2 ve lg crysis3 oynadığımı hatırlarım sıcaklık 110 lara çıkıyordu ama çat diye kapanmıyordu yani anlayacağın sağlam bilgisayar seni beni gömer
  • Bütçeyidenkleştiremedim aalamıyorum zaten ah bu öğrencilik ancak gelecek aya kadar satılmazsa

• S2Killer S kullanıcısına yanıt
    110. Derecede kapatmıyosa sağlam değil salaktır Bi servise ver pyleyse

• quote:

Orijinalden alıntı: amönyak

110. Derecede kapatmıyosa sağlam değil salaktır Bi servise ver pyleyse

kapanma sorunu falan olmuyordu sıcaklığa bağlı kasma da yoktu zaten garantisi bitince laptop ile ilgilenmeyi düşünüyorum daha ne servise vereyim ki? ve üslubunu düzeltmeni öneririm.

edit: küfür de etmek istemiyorum sana ama her bilgisayarın kapanma ısısı farklıdır kimisi 60-70 de kapanır kimisi 120-130 lar da kapanmaz ayrıca 110 idealdir benim için kim bilir kaç yılında yaşıyorsun neden bahsediyorsun bilmiyorum ama buraya fi tarihinden kalma bilgilerle gelip klavye profluğu yapmayın sinirlerim bozuluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S2Killer -- 8 Ekim 2013; 3:13:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zalimahmet

Bütçeyidenkleştiremedim aalamıyorum zaten ah bu öğrencilik ancak gelecek aya kadar satılmazsa

zamanında mediamarkt kampanyasıyla almıştım. ilk vatana gittim baktım 1.499 du.. ama crossfiresi olsun 4 çekirdeği olsun fena kapılmıştım aklımda hep o vardı

haftasonu indirim yapıyorlar diye bekleme kararı aldım ertesi gün nette takılırken burdaki sıcak fırsatlarda mediamarkt broşürü gördüm.. 1.099tl.. stokta 50 taneydi sanırım (optimum outlet center / kozyatağı na özeldi broşür).. nasıl sevindim şükrettim ve koştum direk stok kalmaz diye.. Allah'tan 10 tane daha vardı.. kaptım birini

şimdi sat deseler satmam çünkü bakıyorum piyasaya bunun gibi pc bulmak imkansız.. a6-4400m ve 7470m li laptopa en son 1.199 istediler ama bunun ekran kartı daha üst model 128 bit 7470m nin ki 64bit.. ek olarak yeni çıkan a6 lar çift çekirdek eski seri 4 çekirdek.. asus servis kaliteside tartışılmaz tabiki..

ama dediğim gibi zaten kardeşim el koydu cihaza şu an hp probook 4540s kullanıyorum.. bu da güzel pc.. ama k53tk nın yerini hiç bir pc dolduramaz f/p olarak.. bir ara ssd li de kullandım ki asıl o zaman makine kendini göstermişti güç olarak.. k10statla overclock yapması ise çocuk oyuncağı.. kısacası şu an itibariyle bir 2 yıl daha güncellik adına gideri var program ve oyunlarda (minimum ve orta ayarlarda hesaba katılarak)

• 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.