Şimdi Ara

[ANA KONU] ASUS K53TK - AMD Vision with Crossfire (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
810
Cevap
4
Favori
42.839
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ee konu duruldu :) pc nizle aranız nasıl bakalım
  • Win. home basic ile laptop performansı = 600 üzerinden = 526.6
    Win. ultimate işletim sistemi ile laptop performansı = 600 üzerinden = 583.7
    Demek ki; önce kendimiz iyi bir format atmalıyız. Arkasından da ram i 8 gb yükseltip, işlemciyide a8 mx serisine yükseltirsek makine uçar arkadaşlar. Ama halen emin değilim, a8 mx bu işlemciyi desteklemeyebilir. Bundan emin olunmadan da yeni ve pahalı bir işlemci siparişi verilemez.
  • işlemci için daha erken. amd trinity işlemciler bu pc ile uyumlu olacakmış. A4,A6,A8,A10 işlemciler yenilenmiş olarak + bulldozer performansıyla gelecek. Ama şu an içinde bulunan işlemcide çok iyi. sitede çok çekirdekli işlemciler için bir test vardı onu yaptım i5 2410m yi geçti.
  • Hakan456, hangi test adını verebilir misin? Bende bir denemek isterim. İşlemci test deyince onlarca program var. Bu arada stock(yüklü gelen)işletim sistemiyle devam ediyorum. Şimdilik herşey iyi gidiyor. Bütün ihtiyaçlarımı karşılıyor.
  • Bugün 4 gb 1333 mhz kingston ram 64 tl ye buldum. Fakat laptopun ramine uymaz diye almadım. Perpaya gittim ama erken kapanmıştı. En uyguna ve doğru rami nasil ve nerede bulabilirim. Satıcı bile laptopu getir takalım uymazsa almazsın dedi. Yarın gidip alacağım. Samsung olsa daha uyumlu olurdu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle merhabalar. Cümleten bilgisayarlarımız hayırlı uğurlu olsun.
    Derdimi anlayacağınızı düşünerek sorularımı yöneltmek istiyorum.
    Not : Bilgisayardan zerre anlamıyorum, şu ana kadar bilgim format atmanın ötesine gidemedi ne yazık ki.
    Sorularım şöyle.

1) Öncelikli olarak bana Recovery ne demek açıklayabilir misiniz?
    Bu bilgisayara Win7 Ultimate x64'ün yakışacağını düşünüyorum Bunu kurasım var ancak, ASUS'ların recovery diye bir özelliği varmış, bu da sanırım disk yedeklemeye yarıyormuş. Bilgisayar aldığım günkü vaziyetinde beklemekte halen. Her açtığımda recovery dosyalarının iso formatına getirilmesi gibi bir uyarıyla karşılaşıyorum. Recovery dosyalarını ISO formatına getirdikten sonra illa ki bir DVD'ye mi yazdırmam gerekiyor, yoksa ISO haline getirip bir usb'ye attıktan sonra bekletsem de olur mu? Format atarken recovery kısmına dokunmalı mıyım?
    -Ve bu arada, ISO formatına getirme komutunu verdiğimde hiçbirşey olmadı, ya bilgisayarın yavaşlığından ya da başka bir problemden herhalde, daha önce bunu seçtiğimi hatırlıyorum ancak bu uyarıyı hala alıyorum.-

2) Format atmadan önce ASUS'un bilgisayar içerisinde gelen programları nasıl alabilirim? (Çünkü format attıktan sonra tekrar kurmak istiyorum, ilk iletideki capste bunu gördüm, format atıldıktan sonra ASUS'un klasörü masaüstünde bulunuyordu, ben de bunu sağlamak istiyorum.)

3) En büyük sorunum driverlar. Yine ilk iletide driverların verildiği bir site vardı, oradaki başlıklar altındaki tüm driverları indirip kurmam gerekiyor farkındayım ama birinde yanlış hatırlamıyorsam 32 tane vardı. Bunların hepsini indirmem şart mı? Eğer beceremezsem katılımsız olarak DriverPackSolution ya da DriverChecker kullanmayı düşünüyorum, sizler neler önerirsiniz?

4) En büyük sorunum ise ekran kartı. Hakkında hiçbir fikrim yok, özellikle format sonrası korkularımdan biri de ekran kartının kullanıcı arayüzünü tekrar kuramamak.
    Onu nerden edinebilirim? Ekran kartı hakkında bilgi verebilir misiniz? Fazlasıyla oyun delisi biri olarak, (özellikle nfs shift ) hangi ayarları kullanmalıyım? Bu bilgisayar hangi oyunları kaldırır? Ekran kartı geçişlerini nasıl ayarlamalıyım ya da bunun otomatik bir yolu var mı? (harici ya da dahili geçişler sırasında)

Fazlaca vaktinizi aldığımı düşünüyorum, hatta bu konuşmayı bir kitle önünde yapıyor olsam muhtemelen alaycı gözlerle karşı karşıya kalırdım
    Bana lütfen yardım edin, format atmaktan ve beklediğim sonucu alamamaktan gerçekten korkuyorum, bunu da bilgisizliğime bağlıyorum.

Umarım dertlerimi anlayabileceğiniz şekilde dile getirebilmişimdir
    Cevaplarınız için şimdiden çok çok teşekkür ederim, ASUS'larımızı iyi günlerde kullanmamız dileğiyle.

• quote:

Orijinalden alıntı: citto

Bugün 4 gb 1333 mhz kingston ram 64 tl ye buldum. Fakat laptopun ramine uymaz diye almadım. Perpaya gittim ama erken kapanmıştı. En uyguna ve doğru rami nasil ve nerede bulabilirim. Satıcı bile laptopu getir takalım uymazsa almazsın dedi. Yarın gidip alacağım. Samsung olsa daha uyumlu olurdu.

ben 1333mhz lik 4gb kingston taktım. İçindeki ramla gecikme süreleri bile tutuyor :) yani markaları hariç %100 uyum içindeler...

• quote:

Orijinalden alıntı: loganci_onur

Öncelikle merhabalar. Cümleten bilgisayarlarımız hayırlı uğurlu olsun.
    Derdimi anlayacağınızı düşünerek sorularımı yöneltmek istiyorum.
    Not : Bilgisayardan zerre anlamıyorum, şu ana kadar bilgim format atmanın ötesine gidemedi ne yazık ki.
    Sorularım şöyle.

1) Öncelikli olarak bana Recovery ne demek açıklayabilir misiniz?
    Bu bilgisayara Win7 Ultimate x64'ün yakışacağını düşünüyorum Bunu kurasım var ancak, ASUS'ların recovery diye bir özelliği varmış, bu da sanırım disk yedeklemeye yarıyormuş. Bilgisayar aldığım günkü vaziyetinde beklemekte halen. Her açtığımda recovery dosyalarının iso formatına getirilmesi gibi bir uyarıyla karşılaşıyorum. Recovery dosyalarını ISO formatına getirdikten sonra illa ki bir DVD'ye mi yazdırmam gerekiyor, yoksa ISO haline getirip bir usb'ye attıktan sonra bekletsem de olur mu? Format atarken recovery kısmına dokunmalı mıyım?
    -Ve bu arada, ISO formatına getirme komutunu verdiğimde hiçbirşey olmadı, ya bilgisayarın yavaşlığından ya da başka bir problemden herhalde, daha önce bunu seçtiğimi hatırlıyorum ancak bu uyarıyı hala alıyorum.-

2) Format atmadan önce ASUS'un bilgisayar içerisinde gelen programları nasıl alabilirim? (Çünkü format attıktan sonra tekrar kurmak istiyorum, ilk iletideki capste bunu gördüm, format atıldıktan sonra ASUS'un klasörü masaüstünde bulunuyordu, ben de bunu sağlamak istiyorum.)

3) En büyük sorunum driverlar. Yine ilk iletide driverların verildiği bir site vardı, oradaki başlıklar altındaki tüm driverları indirip kurmam gerekiyor farkındayım ama birinde yanlış hatırlamıyorsam 32 tane vardı. Bunların hepsini indirmem şart mı? Eğer beceremezsem katılımsız olarak DriverPackSolution ya da DriverChecker kullanmayı düşünüyorum, sizler neler önerirsiniz?

4) En büyük sorunum ise ekran kartı. Hakkında hiçbir fikrim yok, özellikle format sonrası korkularımdan biri de ekran kartının kullanıcı arayüzünü tekrar kuramamak.
    Onu nerden edinebilirim? Ekran kartı hakkında bilgi verebilir misiniz? Fazlasıyla oyun delisi biri olarak, (özellikle nfs shift ) hangi ayarları kullanmalıyım? Bu bilgisayar hangi oyunları kaldırır? Ekran kartı geçişlerini nasıl ayarlamalıyım ya da bunun otomatik bir yolu var mı? (harici ya da dahili geçişler sırasında)

Fazlaca vaktinizi aldığımı düşünüyorum, hatta bu konuşmayı bir kitle önünde yapıyor olsam muhtemelen alaycı gözlerle karşı karşıya kalırdım
    Bana lütfen yardım edin, format atmaktan ve beklediğim sonucu alamamaktan gerçekten korkuyorum, bunu da bilgisizliğime bağlıyorum.

Umarım dertlerimi anlayabileceğiniz şekilde dile getirebilmişimdir
    Cevaplarınız için şimdiden çok çok teşekkür ederim, ASUS'larımızı iyi günlerde kullanmamız dileğiyle.

sağol usta...sorularını elimden geldiğince cevaplamaya çalışağım.

1) istersen 5 adet dvd ye yazdır istersende iso kalıplarını usb ye al ama kullanmak isteyince mecbur dvd ye yazdırmak zorundasın daha sonra recovery alanını format sırasında silebilirsin ya da durabilir fark etmez.

2) driverlerin olduğu sitede utility bölümünde pc de yüklü bulunan uygulamalar var ama asus klasörü ve içindeki simgeler ne yazık ki gelmiyor.

3) hepsine gerek yok. Pc nin doğru çalışması için gereken gerekli driverler; atkacpı,keybord filter, amd chipset driver,wireless,bluetooth ve audio yu indir kâfi. Diğerleri isteğe bağlı...

4) amd chipset driveri kurduktan sonra arayüzde kurulmuş olacak. Gta4,nfs hotpursuit 2 ve mafia 2 oynuyoruz benim biraderle hiç takılma falan yok.gta4 tam çözünürlükte ama birkaç ayarını kısmak gerekiyor. Kart geçişleri ise otomatik. Crossfirex i şimdilik kapat driver sorunları var.nisanda amd 12.3 catalyst çıkınca sorun kalmaz diye umut ediyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: Hakan456

quote:

Bugün 4 gb 1333 mhz kingston ram 64 tl ye buldum. Fakat laptopun ramine uymaz diye almadım. Perpaya gittim ama erken kapanmıştı. En uyguna ve doğru rami nasil ve nerede bulabilirim. Satıcı bile laptopu getir takalım uymazsa almazsın dedi. Yarın gidip alacağım. Samsung olsa daha uyumlu olurdu.

ben 1333mhz lik 4gb kingston taktım. İçindeki ramla gecikme süreleri bile tutuyor :) yani markaları hariç %100 uyum içindeler...

64 tl iyi fiyatmıdır? Yoksa Perpa elektronik çarşısında dahada ucuzunu bulabilirmiyim? Ayrıca; yeni A10 işlemciler çıkacak demişsin, bu işlemciler ne zaman çıkar tahmini ve anakartla -sistemle uyuşmazlık yaratır mı? Eğer daha iyi cpu lar çıkacaksa beklemeye değer diye düşünüyorum. Bu bir ekran kartı programımıdır? "amd 12.3 catalyst". Nisanda piyasaya çıktığını ve kurulduğunu varsayarsak ekran kartımızda ne gibi faydası olacak? Teşekkürler Hakan456.

• quote:

quote:

quote:

64 tl iyi fiyatmıdır? Yoksa Perpa elektronik çarşısında dahada ucuzunu bulabilirmiyim? Ayrıca; yeni A10 işlemciler çıkacak demişsin, bu işlemciler ne zaman çıkar tahmini ve anakartla -sistemle uyuşmazlık yaratır mı? Eğer daha iyi cpu lar çıkacaksa beklemeye değer diye düşünüyorum. Bu bir ekran kartı programımıdır? "amd 12.3 catalyst". Nisanda piyasaya çıktığını ve kurulduğunu varsayarsak ekran kartımızda ne gibi faydası olacak? Teşekkürler Hakan456.

ben 50tl ye gold dan almıştım.. a10 lar yaza doğru çıkar ve bizim çipset ve soketle uyumlu olacakmış.. 12.3 catalyst driver demek.. bizim kart 7 serisi ve daha çok yeni.. 12.3 le baya bir performans ve stabilite geleceğini düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: khanstern

quote:

quote:

quote:

ben 50tl ye gold dan almıştım.. a10 lar yaza doğru çıkar ve bizim çipset ve soketle uyumlu olacakmış.. 12.3 catalyst driver demek.. bizim kart 7 serisi ve daha çok yeni.. 12.3 le baya bir performans ve stabilite geleceğini düşünüyorum.

Alıntıları Göster

Valla süper bilginiz var. Ben 43 üme nisan 1 de gireceğim ama halen bilgiye ve teknolojiye açım. Siz bilgili arkadaşlar bizleri bu şekilde yönlerdiği sürece bizlerde bilgi dağarcığımızı dahada geliştirip sizlere duacı olacağız. Allah razı olsun, teşekkürler.

A10 ları sabırsızlıkla bekliyorum. Catalyst programınıda inşallah buradan bize linkini verirsiniz. Birde şu sandiskler de biraz ucuzlasa....

• quote:

Valla süper bilginiz var. Ben 43 üme nisan 1 de gireceğim ama halen bilgiye ve teknolojiye açım. Siz bilgili arkadaşlar bizleri bu şekilde yönlerdiği sürece bizlerde bilgi dağarcığımızı dahada geliştirip sizlere duacı olacağız. Allah razı olsun, teşekkürler.

A10 ları sabırsızlıkla bekliyorum. Catalyst programınıda inşallah buradan bize linkini verirsiniz. Birde şu sandiskler de biraz ucuzlasa....

Allah sağlıklı,mutlu ve huzurlu geçirebileceğiniz uzun yıllar nasip etsin... Güzel sözleriniz için teşekkür ederim :) 12.3 çıktığı zaman linki paylaşırım ;) sandiskler için zaman gerekecek. marketlerde kampanya olursa ilk duyan burdan bildirsin ki k53tk ailesi olarak hep beraber yararlanalım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khanstern -- 26 Mart 2012; 11:33:28 >

• Dün işim gereği Tokat Niksar'a geldim. Otele yerleştim ve otelin wireless'ine bağlandım. 8 gün önce kurmuş olduğum w7 ultimate kullanım süreniz 22 gün sonra sona erecektir, lütfen lisansı satın alınız diye bir uyarı çıktı. Oysa kurulumu aktif etmiştim (yazılımı full paket dvd olarak indirdim-32ve64 bityazılımların tamamı vardı). Demekki aktivasyon güncellemelerle etkisiz hale geldi ve sonrada güm!!! O uyarıyı kapatır kapatmaz sistemim çöktü. Allahtan f9 tuşu ile Recovery yaptım ve yeniden kurdum. Yeniden kurduğumda ms office 2010 professional otomatik menü olarak geldi ve internetten bulduğum kurulum için gerekli olan anahtarı yazdım ve kurdum. Sonrada aktif ettim. Bu sürprizi sürekli yaşamamak adına bir daha cesaret edemem herhalde sistem değişikliğine. w7 home basic'e devam.
  • bende demo windows 8 kurdum :) maşallah süper çalışıyor

• quote:

bende demo windows 8 kurdum :) maşallah süper çalışıyor

Demo w8'i ben 1 ay önce kurup denedim. Android mantığıyla çalışıyor. Herşey tek kimlik altında kayıt edilmiş, sıkboğaz edilmiş gibi hissettim kendimi artı evdekiler beni kurşuna dizeceklerdi :) Masaüstü pc mi hemen w 7'ye çevirdim (core2duo e7400 2,80 ghz / 4 gb ram / 1 gb geforce gt 9800 256 bit ekran kartı). Laptopa 2. defa ultimate kurmaya cesaretim yok açıkçası. Hayırlısı olsun.
  • arkadaşlar, amd 12.3 driver çıktı. Amd nin sitesinden indirebilirsiniz

• Arkadaşlar benim laptop evde wireless modeme bağlanmıyor.ama başka yerlerde bağlanıyor.ilk aldığım günden bu yana bu sorun var.evdeki modeme ps3 ve netbook kablosuz olarak bağlanabiliyor.muhtelemen bir ayar yapılması lazım denetim masası ağ bağlantılarından ama bu konu hakkında bilgim yok.yardımcı olursanız sevinirim.modem rt 210

• quote:

Orijinalden alıntı: GaMeLeCtROniCa

Arkadaşlar benim laptop evde wireless modeme bağlanmıyor.ama başka yerlerde bağlanıyor.ilk aldığım günden bu yana bu sorun var.evdeki modeme ps3 ve netbook kablosuz olarak bağlanabiliyor.muhtelemen bir ayar yapılması lazım denetim masası ağ bağlantılarından ama bu konu hakkında bilgim yok.yardımcı olursanız sevinirim.modem rt 210

Laptop ekranının sağ alttaki simgesine tıkla,,, ağda görünen modem senin modemmi ondan emin ol (bazen aynı adda 2 modem olabiliyor, sen bağlandım sanırsın oysa başkasınınkine giremezsin), şifreni yaz okeyle bağlandıktan sonrada mousedan sağ tıkla Ağ ve paylaşım merkezini aç,,,, Kablosuz ağ bağlantısı özellikleri ,,,, İnternet protokolü sürüm 4(TCP/IPv4) çift tıkla sonra;
    Otomatik olarak bir IP al ve DNS sunucu adresini otomatik olarak al kısmını işaretle çık. Bağlanması lazım. Yinede modemini göremiyorsan Klavyeden en sol alt 2.tuş (FN) ve F2'ye aynı anda bas ekrana wireless ve bluetooth simgeleri gelir, kırmızı çarpı kapandığını, diğer durum ise; açık olduğunu gösterir. Bundan sonra tekrar yukarıda söylediğim işlemleri dene. Kolay gelsin.

• Bunların işe yarayacağını sanmıyorum ama denerim.kendi modemime baglandıgımdan eminim şifreyi giriyorum baglanılamıyor diyor
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.