Şimdi Ara

[ANA KONU] ASUS K53TK - AMD Vision with Crossfire (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
811
Cevap
4
Favori
42.838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: selcuk1605

herkese iyi akşamlar..

öncelikle bilgisayar konusunda çok fazla teknik bilgiye sahip değilim bunu belirtiyim.

ben de 4 gün önce mediamark tan aldım cihazı. alırken gayet memnundum ama kullanmaya başladıktan sonra fikrim değişmeye başladı maalesef. umarım yaşaldığım sorunlar basit şeylerdir ve sizlerin yardımıyla halledip kullanmaya devam edebilirim. yoksa iade yolları arıyacam :(

* ilk gün bilgisayarım çok yavaş açıldığını ( intel p6100 işlemcili bilgisayarım bile daha çabuk açılıyordu) ve donma sorunlarını farkettim. internette bile gezinirken takılmalar oluyordu !
    * ekran çözünürlüğü maksimum seviyede olmasına rağmen hiç de beklediğim kadar kaliteli değildi.
    *3. gün F9 yardımıyla format attım ve sanki çok az daha hızlandı gibi geldi ( belkide psikolojik ) ancak şimdi de yeni bir sorun çıktı, internetten bişey indiremiyorum. indirmeye başlıyor ama gerisi gelmiyor. o şekilde resmen donup kalıyor bilgisayar. vınn kullanıyorum ve aynı programı masaüstü bilgisayarımdan indiriyorum sorun olmuyor ama vınn ı laptop a takıp aynı şeyi ( google chorome'u ) indirmeye çalışınca indirmiyor bir türlü.

tüm bunların üstüne internette sık sık donma sorununu okuyunca açıkçası soğudum cihazdan.

yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum....

incelememde bahsetmiştim. Bir sürü gereksiz program cihazı kastırıyor. internete gelince bende bir sorun yok. 8gb ram + 500gb hdd taktım ve win7 profesyonel kurdum. homebasitten daha iyi ve daha hızlı geldi. tavsiye ederim. eğer sorun devam ederse wlan kartınızda bir sorun olabilir ama umarım yazılımsaldır ve formattan sonra düzelir ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• internetten google chrome ve mozilla firefox tarayıcılarını indirememe sorunum neden kaynaklı olabilir acaba ? bir de ekran çözünürlüğü ve ekran kart ayarları ile ilgili bilgi verebilirmisiniz ?
  • 1366x768 olmalı. Ekran kartı ayarı yapmadım sadece crossfireyi aktif ettim o kadar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakan456

quote:

herkese iyi akşamlar..

öncelikle bilgisayar konusunda çok fazla teknik bilgiye sahip değilim bunu belirtiyim.

ben de 4 gün önce mediamark tan aldım cihazı. alırken gayet memnundum ama kullanmaya başladıktan sonra fikrim değişmeye başladı maalesef. umarım yaşaldığım sorunlar basit şeylerdir ve sizlerin yardımıyla halledip kullanmaya devam edebilirim. yoksa iade yolları arıyacam :(

* ilk gün bilgisayarım çok yavaş açıldığını ( intel p6100 işlemcili bilgisayarım bile daha çabuk açılıyordu) ve donma sorunlarını farkettim. internette bile gezinirken takılmalar oluyordu !
    * ekran çözünürlüğü maksimum seviyede olmasına rağmen hiç de beklediğim kadar kaliteli değildi.
    *3. gün F9 yardımıyla format attım ve sanki çok az daha hızlandı gibi geldi ( belkide psikolojik ) ancak şimdi de yeni bir sorun çıktı, internetten bişey indiremiyorum. indirmeye başlıyor ama gerisi gelmiyor. o şekilde resmen donup kalıyor bilgisayar. vınn kullanıyorum ve aynı programı masaüstü bilgisayarımdan indiriyorum sorun olmuyor ama vınn ı laptop a takıp aynı şeyi ( google chorome'u ) indirmeye çalışınca indirmiyor bir türlü.

tüm bunların üstüne internette sık sık donma sorununu okuyunca açıkçası soğudum cihazdan.

incelememde bahsetmiştim. Bir sürü gereksiz program cihazı kastırıyor. internete gelince bende bir sorun yok. 8gb ram + 500gb hdd taktım ve win7 profesyonel kurdum. homebasitten daha iyi ve daha hızlı geldi. tavsiye ederim. eğer sorun devam ederse wlan kartınızda bir sorun olabilir ama umarım yazılımsaldır ve formattan sonra düzelir ;)

Arkadaşımın dediği gibi, gereksiz programları kapatınca veya kaldırınca bariz bir hızlanma oldu bende de. Ne vinn da ne kablosuzda ne de LAN bağlantısında herhangi bir sorun yok bende. Herşey normal. VINN ile ilgili zaten wireless ve etherneti kullanmadığın için donanımsal değil gibi geliyor. Yavaşlık VINN'ın kapsama alanı veya 3g/edge durumları ile ilgili olabilir diye düşünüyorum.

Benchmark testlerinde (passmark,3dmark06),crossfire açık olduğu halde ekran kartı 7670M değil 6520G olarak görünüyor bunu nasıl aktif yapıyoruz? Yani 7670 'in tam performansını bir türlü göremedim.

• grafik özelliklerinde uygulamanın .exe si ekleyip yüksek performans gpu yu seçmen gerek
  • arkadaşlar şu indirme konusuna yardım edecek kimse yok mu yaaa !! internet bağlantısında herhangi bir sorun yok. vınn ın hızı gayet iyi bulunduğum yerde. hadi google chrome ve mozılla yı geçtim. bilgisayarın update inde bile sorun oluyor indirirken. örnek: 33 tane güncelleme var diyor, indirmeye başlayınca bir süre sonra donup kalıyor yüzde 5 lerde. sonra duraklatıyorum ve bir kez daha indirmeye çalıştığımda kaldığı yerden devam etmeye başlıyor hızlı bir şekilde. ama örneğin yüzde 15 te yine donup kalıyor !! zaten dediğim gibi ne chrome ne mozilla ne de itunes gibi programları yükleyebildim. lütfen bilen birisi yol göstersin !!!!!!!!!!!!!
  • quote:

arkadaşlar şu indirme konusuna yardım edecek kimse yok mu yaaa !! internet bağlantısında herhangi bir sorun yok. vınn ın hızı gayet iyi bulunduğum yerde. hadi google chrome ve mozılla yı geçtim. bilgisayarın update inde bile sorun oluyor indirirken. örnek: 33 tane güncelleme var diyor, indirmeye başlayınca bir süre sonra donup kalıyor yüzde 5 lerde. sonra duraklatıyorum ve bir kez daha indirmeye çalıştığımda kaldığı yerden devam etmeye başlıyor hızlı bir şekilde. ama örneğin yüzde 15 te yine donup kalıyor !! zaten dediğim gibi ne chrome ne mozilla ne de itunes gibi programları yükleyebildim. lütfen bilen birisi yol göstersin !!!!!!!!!!!!!

usta bence senin nette bir problem var. az önce 76 tane güncelleme indirdim hızlıca ve kuruyor şimdi. ısrarla pc den kaynaklandığını düşünüyorsan bence recovery falan değilde direk dvd den 0 format at.

• bu arada 1 gb ekran kartı yazıyor ama sanırım crossfireyi açınca direk paylaşımsız 1.5gb oluyor.
  • quote:

quote:

arkadaşlar şu indirme konusuna yardım edecek kimse yok mu yaaa !! internet bağlantısında herhangi bir sorun yok. vınn ın hızı gayet iyi bulunduğum yerde. hadi google chrome ve mozılla yı geçtim. bilgisayarın update inde bile sorun oluyor indirirken. örnek: 33 tane güncelleme var diyor, indirmeye başlayınca bir süre sonra donup kalıyor yüzde 5 lerde. sonra duraklatıyorum ve bir kez daha indirmeye çalıştığımda kaldığı yerden devam etmeye başlıyor hızlı bir şekilde. ama örneğin yüzde 15 te yine donup kalıyor !! zaten dediğim gibi ne chrome ne mozilla ne de itunes gibi programları yükleyebildim. lütfen bilen birisi yol göstersin !!!!!!!!!!!!!

usta bence senin nette bir problem var. az önce 76 tane güncelleme indirdim hızlıca ve kuruyor şimdi. ısrarla pc den kaynaklandığını düşünüyorsan bence recovery falan değilde direk dvd den 0 format at.

dediğiniz olay nasıl oluyor biraz açıklayabilir misiniz

• windows7 dvd si bulun ya da internetten windows 7 home basic sp1 64 diye aratıp indirin iso kalıbını dvd ye yazdırın. sonra pc yi dvd sürücüden başlatmak için bilgisayarı restar edin kapanınca sürekli esc ye basıp bırakın basıp bırakın. sonra matsuma dvd gibi bir seçenek olacak onu seçin. ön yükleme için tuşa basın dediğinde herhangibir tuşa basın bekleyin. sonra gerekli adımları okuyarak yapın. diskin os ve data kısmını silinin ama recovery almadıysanız recovery partitionuna dokunmayın.kurulumda anahtar falan isterse laptopun altında windows anahtarı var onu yazın sonrada internetten etkileştirin.

driverleri ilk mesajda verdiğim linkte mevcut. buhaliyle birşey indiremiyorsunuz anladığım kadarıyla ama wi-fi yi windows otomatik bulamıyor. bu yüzden bunu bir şekilde indirip usb ye atarsanız iyi olur formattan sonra yüklersiniz. daha sonra amd nin 170mb lik driverini indirip kurun işlemci ve ekran kartları yüklenir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khanstern -- 13 Mart 2012; 16:38:31 >

• quote:

herkese iyi akşamlar..

arkadaşın dedigi giibi cok yavaş acılıyor ve normal kullanımda bekledigimden cok yavaş geldi bana ama oyun performansı gercekten güzel ben sorunun hdd nin yavaşlıgından kaynaklandıgını duşunuyorum bence bu laptop u kullanmak icin kesinlikle bir ssd alınmalı ve onunla kullanılmalı.

• Merhabalar, üstadlara birkaç sorum olacak.
    Ekran lcd mi led mi?
    usb 3.0 içi mavi olan hub mu?
    1 adet rami 4 gb mı yoksa içinde 2 adet 2 gb lık ram mi var.
    işlemciyi stabil olarak 2 ghz te sabitlesek cihaz ömrü düşer mi?
    orj.win home bsc. keyini Ultimate te kullanabilirmiyiz?
    cihazin yeniden formatında recovery den, cd den formatında hangi tuşlarla başlıyoruz?
    Başka işlemler için hangi tuşları kullanıyoruz?
    Cevaplarınız için şimdiden teşekktürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: citto

Merhabalar, üstadlara birkaç sorum olacak.
    Ekran lcd mi led mi?
    usb 3.0 içi mavi olan hub mu?
    1 adet rami 4 gb mı yoksa içinde 2 adet 2 gb lık ram mi var.
    işlemciyi stabil olarak 2 ghz te sabitlesek cihaz ömrü düşer mi?
    orj.win home bsc. keyini Ultimate te kullanabilirmiyiz?
    cihazin yeniden formatında recovery den, cd den formatında hangi tuşlarla başlıyoruz?
    Başka işlemler için hangi tuşları kullanıyoruz?
    Cevaplarınız için şimdiden teşekktürler.

ekran hakkında bilgim yok ama beyazlarda sarımsılık olmadığına göre led aydınlatma kullanılmış diye bilirim. Düşük ışıkta pikseller biraz belirgin gibi ama yeni biosla düzelir. İçinde 1 tane 4gb var diğer slot boş. Lisans sadece home basic için. Mavi usb, usb 3. Amd Overdrive ile 2.4 e sabitledim ama bu sadece çok çekirdeği desteklemeyen ghz ye dayalı uygulamalar için geçerli. Aşırı overclock yapmadığın sürece 10 yılda gider. Ama 4 çekirdek destekli programlarda 1.5ghz fazlasıyla yetiyor.

• arkadaşlar temiz windows kurunca şu webde gezerken donma olayları kalkıyromu eger düzelme olmuyorsa bende laptop u degiştirmeyi düşünüyorum .
  • Donma ve kasma olayı ilk gün bende de oldu. O kadar kastı ki alıp hemen satıcıya koşayım dedim, sonra kurduğum programlardan kasıyordur diye tekrardan geçmiş tyarihe döndürdüm normale döndü. İşlemci hızınıda 2,50 ghz te sabitledim. Donma ve kasma olayı yok. İntele göre farkı, yavaş algılıyor. Yani kopyala başka bölüme yapıştır yaptığında 5-6 saniye duruyor sonra ağır ağır devam ediyor ve bitiriyor. Hızlı yapıştırmıyor. Bunu nasıl hızlandırabiliriz? Sesi de çok az çıkıyor. İnternette gezinme hızı evdeki adsl'inizin ve aldığınız internet paketinin hızı ile ve semtinizin desteklediği hız kadardır. TTNET HIZ TESTİ ni yapın, bağlantı türünüzü seçin, eğer 3 mbitin altındaysa sorun var demektir (55 tl'lik netlimitsiz paketi, 1/8 mbit arası bir değer vermesi gerek). Mesela ben küçükçekmecedeyim ve bu taraflar çok ağır internet kullanıyor. Henüz semt olarak dijital (fiberoptik) altyapıya sahip değiliz.

• quote:

Donma ve kasma olayı ilk gün bende de oldu. O kadar kastı ki alıp hemen satıcıya koşayım dedim, sonra kurduğum programlardan kasıyordur diye tekrardan geçmiş tyarihe döndürdüm normale döndü. İşlemci hızınıda 2,50 ghz te sabitledim. Donma ve kasma olayı yok. İntele göre farkı, yavaş algılıyor. Yani kopyala başka bölüme yapıştır yaptığında 5-6 saniye duruyor sonra ağır ağır devam ediyor ve bitiriyor. Hızlı yapıştırmıyor. Bunu nasıl hızlandırabiliriz? Sesi de çok az çıkıyor. İnternette gezinme hızı evdeki adsl'inizin ve aldığınız internet paketinin hızı ile ve semtinizin desteklediği hız kadardır. TTNET HIZ TESTİ ni yapın, bağlantı türünüzü seçin, eğer 3 mbitin altındaysa sorun var demektir (55 tl'lik netlimitsiz paketi, 1/8 mbit arası bir değer vermesi gerek). Mesela ben küçükçekmecedeyim ve bu taraflar çok ağır internet kullanıyor. Henüz semt olarak dijital (fiberoptik) altyapıya sahip değiliz.

ya arkadaşlar hepimizin aldığı pc aynı pc mi diye şüphelenmeye başladım :D

bende usbden aktarım yapıyorum ama böyle hızlısını görmedim. heleki küçük dosyalarda windowsun kopylama şeyi bile çıkmadan hop kopyalıyor. birde usb 2.0 da yani...

usb 3.0 a 2.0 hdd mi takıyorum. eskiden belli bir yere kadar hızlı sonra 20-25mb lere düşen harici şimdi 30-40 arası seviyelerden hiç düşmüyor.

İnternet olayına gelince. sanrım wirellessi etkileyen şeyler şunlar (sanırım diyorum çünkü başıma gelmedi);
    a) crossfire olayı (bilgisayar 2 kartı devreye alınca güç tüketimi artıyor. bundan kaynaklanabileceğini düşünüyorum)
    b) güç modları (güç modları arasında değişim yapılınca power4gear batery lifeyi,officeyi veya amd batery saveri seçince wirelles komple kapanıyor.)

bunlar üzerine bir durun bakın. ben format attıp professional kurdum.en son çare formatı deneyin o da olmadı yapacak birşey yok

• O ekran kartı için windowsun verdiği 5,2 çok düşük değil mi?
  • quote:

quote:

Donma ve kasma olayı ilk gün bende de oldu. O kadar kastı ki alıp hemen satıcıya koşayım dedim, sonra kurduğum programlardan kasıyordur diye tekrardan geçmiş tyarihe döndürdüm normale döndü. İşlemci hızınıda 2,50 ghz te sabitledim. Donma ve kasma olayı yok. İntele göre farkı, yavaş algılıyor. Yani kopyala başka bölüme yapıştır yaptığında 5-6 saniye duruyor sonra ağır ağır devam ediyor ve bitiriyor. Hızlı yapıştırmıyor. Bunu nasıl hızlandırabiliriz? Sesi de çok az çıkıyor. İnternette gezinme hızı evdeki adsl'inizin ve aldığınız internet paketinin hızı ile ve semtinizin desteklediği hız kadardır. TTNET HIZ TESTİ ni yapın, bağlantı türünüzü seçin, eğer 3 mbitin altındaysa sorun var demektir (55 tl'lik netlimitsiz paketi, 1/8 mbit arası bir değer vermesi gerek). Mesela ben küçükçekmecedeyim ve bu taraflar çok ağır internet kullanıyor. Henüz semt olarak dijital (fiberoptik) altyapıya sahip değiliz.

ya arkadaşlar hepimizin aldığı pc aynı pc mi diye şüphelenmeye başladım :D

bende usbden aktarım yapıyorum ama böyle hızlısını görmedim. heleki küçük dosyalarda windowsun kopylama şeyi bile çıkmadan hop kopyalıyor. birde usb 2.0 da yani...

usb 3.0 a 2.0 hdd mi takıyorum. eskiden belli bir yere kadar hızlı sonra 20-25mb lere düşen harici şimdi 30-40 arası seviyelerden hiç düşmüyor.

İnternet olayına gelince. sanrım wirellessi etkileyen şeyler şunlar (sanırım diyorum çünkü başıma gelmedi);
    a) crossfire olayı (bilgisayar 2 kartı devreye alınca güç tüketimi artıyor. bundan kaynaklanabileceğini düşünüyorum)
    b) güç modları (güç modları arasında değişim yapılınca power4gear batery lifeyi,officeyi veya amd batery saveri seçince wirelles komple kapanıyor.)

bunlar üzerine bir durun bakın. ben format attıp professional kurdum.en son çare formatı deneyin o da olmadı yapacak birşey yok

format atmayı düşündüm ama media mark 10 günlük geri iade süresi vermişti alırken, format atınca almaktan vazgeceler diye atmadım . birde şu win 8 le daha iyi calışacagı konusu kafamı karıştırdı deneyeniniz oldumu ? flash icerikli web sayfalarında aşırı bir yavaşlık söz konusu bu da fazlasıyla canımı sıktı yoksa genel olarak memnundum laptop dan bir de şu var ki sistem kararlı calışmıyor aynı uygulamayı defalarca ard arda calıştırıyorum acayip farklar söz konusu mesela gom player ı denedim bazı acışımda saniye sürmeden acıyor bazen oluyor 3 4 saniye sonra acıldıgı oluyor bu da bende sinir yapıyor acıkcası.
    not: birebir senin kullandıgın laptop :D

• quote:

Orijinalden alıntı: kemalwebnet

O ekran kartı için windowsun verdiği 5,2 çok düşük değil mi?

windows derecelendirmeyi işlemci icerisindeki gpu ya göre yapıor harici gpu ya göre degil bu yüzden de bence gayet yüksek bir puan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhan381985

quote:

Orijinalden alıntı: kemalwebnet

O ekran kartı için windowsun verdiği 5,2 çok düşük değil mi?

windows derecelendirmeyi işlemci icerisindeki gpu ya göre yapıor harici gpu ya göre degil bu yüzden de bence gayet yüksek bir puan.

Puan bence orta seviye yüksek değil ama f7p olarak bakarsak çok çok iyi.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.