Şimdi Ara

Amfinin Isınması/havalandırma hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
747
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, geçici bir süreliğine, TV'yi duvara monte edene kadar, Plazma televizyonumu Yamaha RS 300 amfimin üzerinde kullanmam gerekiyor. Amfi sağlam olduğu için taşıma sorunu olmuyor, bir sorun da yok ama havalandırma mazgalları üst kısımda olduğu için Tv ünitesinin ayağı bu boşlukları büyük oranda kapattı.(EK:foto) Sizce bir sorun olur mu? Cihazı çok yüksek sesle dinlemiyorum, zorlanmıyor yani. Herhangi bir ısınma belirtisi de görmedim. Ne dersiniz?

Fotoğrafı ekledim. Vaziyet resimdeki gibi. Amfinin Isınması/havalandırma hakkında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celutska -- 9 Mayıs 2017; 10:23:55 >

• Bir insanın ağzını, burnunu tıkayıp nefes almasında bir sorun olur mu diye sormak gibi... :)
  • Cihaza yazık.bir an kendimi yerine koydum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yavuzazgin kullanıcısına yanıt
    O kadar değil. Havalandırma mazgallarının küçük bir kısmı açıkta hala. Ayrıca dediğim gibi çok zorlamıyorum. Tedbiren sıkıntı olur mu diye merak ettim. Cihazın maşallahı var televizyon ağır bayağı.
  • Su an degil ama sicaklar bastirinca sorun olabilir.mutlaka hava almasi lazim cihazin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • transistörlerin şişmesine sebep olursun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: akyurt

transistörlerin şişmesine sebep olursun..

• elektürükçü kullanıcısına yanıt
    Neden güldünüz? Doğru olduğu için mi yanlış olduğu için mi?

bu arada dediğim gibi küçük de olsa hava alacak yer var. Bazen elimle yokluyorum ısınma olmuyor.

• celutska kullanıcısına yanıt
    Yok doğrudur da şişme tabirine gülümsedim .
  • bişi olmaz hocam büyük ihtimalle televizyon standının altında küçük kauçuk ayaklar vardır ve bu hava almasını tamamen engellemez
    zaten çok zorlamıyorum demişsiniz sıkıntı olmaz
    bende 1+1 kolon var anfisi içinde yatak arasında duruyor ve baya zorluyorum baya ısınıyor banamısın demedi
    buna hiç bişi olmaz
  • Yani ben de öyle düşünüyorum ama işte acaba bir zarar görür mü diye de düşünmeden edemedim.
    Bilmemek, dolayısı ile hiç endişe duymamak güzel bir şey olmalı... :)

Isı elektronik devrelerin en büyük düşmanıdır. İçindeki kondansatörler kurur, transistör ve entegre devre gibi yarı-iletkenlerin arızalanma olasılığı inanılmaz bir şekilde artar.
    http://www.apiste-global.com/enc/technology_enc/detail/id=1262
    Hiç olmadı ufak küp gibi 4 tane şeyi ayak yapın 3-4cm tv havada dursun amfi ordan hava alır. Yani tv amfi arasına ayak vasifesi görücek 4 eş cisim koyun uygun ne varsa. Yoksa gidip marangozdan iki dk al. Tam tamına kapatırsan ciddi ısınır cihaz.

• Kursun_ kullanıcısına yanıt
    Apache Air Fighter kullanıcısına yanıt
    Dediğim gibi, cihaz tam olarak hava almıyor da değil, ikincisi 2 haftadır kullanıyorum sık sık elimle yokluyorum ısınma emaresi bile yok. Anladığım kadarıyla cihazın gövdesinde kullanılan malzeme kolay ısınmıyor.

@Apahce Air Fighter, dediğinizden ziyade amfi için TV ünitesi rengine uygun bir çatı yapıp TV'yi üzerine koyarsak daha şık durur diye düşünüyorum. Ters U şeklinde bir mdf kestirip içine amfi koymak gibi.

Amfinin arAmfinin Isınması/havalandırma hakkında

ka kısmı resimdeki gibi. Havalandırma mazgallarının bir kısmı boşta.

Amplinizi uzun yıllar sağlıklı, arıza veya performans dejenerasyonu olmadan kullanabilmeniz için cihazınızın kullanma kılavuzunda belirtilen açıklıklara uymanızı öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kursun_ -- 21 Mayıs 2017; 14:36:42 >

• Ben cihazlarin ustune kumandasini bile koymuyorum :)

Sehbanın aynı renginde oraya amfi için dikdörtgen bölme yaptırıp amfiyi içinde koymak en iyisi olur ama üstten ve saydan soldan boşluk payıda bırakın.

• fan takalım ona temiz
  • İlk defa böyle bir şey görüyorum, çok ilginç ya.... bugüne kadar bir çok amfi kullandım, ama hiç birinde değil üstüne TV, üzerlerine toz bile kondurmadım. Amfi teknik ve fiziksel bakımdan zarar görmese bile görüntü tamamen ofsayt.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-B1F54517F -- 30 Haziran 2017; 12:54:44 >
  • Kablo sistemini değişerek Amfiyi olduğu yerden alıp açık bir alana taşıdım. Şu an üstü açık halde kullanıyorum.

Bilgi notu olsun diye yazıyorum. Amfinin üstü kapalıyken ısınan yerleri ve ısınma düzeyi şuan açıkta çalışmasından farklı değil. Yine aynk yerler aynk oranda ısınıyor. Buradan çıkardığım sonuç makineyi çok zorlamadıktan sonra bir şey olmazmış

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.