Şimdi Ara

Amfi tamiri hakkında yardım. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
66
Cevap
2
Favori
7.115
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Verdiğiniz resim ve bilgiler çok açıklayıcı olmuş.
    Dun elektrükçü üstadın dediklerini gecenin ilerleyen saatlerinde daha iyi anlamaya başladım.Sizin anlattıklarınız da perçini olmuş.

Daha yukarda da belirttiğim gibi çok iddialı değilim.
    Açıkçası güvenilir bir tamirci de bilmiyorum bilsem götürürüm.
  • Maalesef aynı diyottan bulamadım
  • YAZICIOĞLU kullanıcısına yanıt
    PC güç kaynağı içinde var, +besleme için ondan var, fakat eksi besleme için varmıdır , tam bilemiyorum,, anfinin içi geniş,, tek olarak 4 adet 10A hızlı diyot alıp, kendiniz Ac / DC köprü diyot oluşturabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emin-Firtina

PC güç kaynağı içinde var, +besleme için ondan var, fakat eksi besleme için varmıdır , tam bilemiyorum,, anfinin içi geniş,, tek olarak 4 adet 10A hızlı diyot alıp, kendiniz Ac / DC köprü diyot oluşturabilirsiniz

Anladım hocam elimde normal büyük köprü diyotlar dan var. iş görürmü.
    Olmaz ,neden olmaz . normal köprü diotlar smps nin yüksek frekanslı dalgalı akımına uygun değildir mutlaka hızlı diot alacaksınız . Emin hocamın dediği gibi aynı şekilde ortak katod ve ortak anod şeklinde bağlayıp aynı muadili yapabilirsiniz . tabiki volt/amper eşitliği olan hızlı diodu bulana kadar ..
    Hızlı diyot olması gerekir, yoksa , swichmode devreside çöker,

8A - 10A fast diyot olması gerekir, shockiy diyot olarakda geçer.. tek diyot olarak BYW29 veya BY233 kullanılabilir fakat işiniz uzar ve zorlaşır. 3 bacaklı bilsemm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emin-Firtina -- 5 Haziran 2017; 18:0:10 >
  • Hocalar bu iş beni burda aştı pes.

Varsa tanıdık bir tamirci istanbul da beni yönlendirirseniz sevinirim.
    İlgi alakanız için ayrıca teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YAZICIOĞLU -- 5 Haziran 2017; 17:53:30 >
    Oto müzik sistemi montajı yapan veya tamircileri yapar bunu .
  • Karaköy e gitme fırsatı bulduğumda dükkan dükkan dolaştım fakat aynı diyotlar bulamadım.
    Karaköy pasajında yaşlı bir abi yardımcı oldu.2adet benzer diyot verdi bunlar işini görücek dedi.
    Aldım geldim eve birde baktımki termal izolatör leri unutmuşum.
    Bu hafta fırsat oldu onları da gittim aldım.

Bugün dikkatlice diyotları bağladıktan sonra termal izolatörleri de yerleştirdim.

Amfiye ceyra verdim ve yeşil ışıgı yandı.

Sonra ses bağladım ve kanalları tek tek test ettim sonuç pozitif.

Yardımlarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum.
  • Güle güle kullanın .
    Sevindim çalıştığı​na, ayarlarını iyi yapınız, genelde frekans kesimi ve gain ayarından/ayarsızlığından anfi zorlanır..

İyi dinlemeler

• quote:

Orijinalden alıntı: Emin-Firtina

Sevindim çalıştığı​na, ayarlarını iyi yapınız, genelde frekans kesimi ve gain ayarından/ayarsızlığından anfi zorlanır..

İyi dinlemeler

Yüksek ihtimal elektrükçü üstada dediğim gibi sarsıntıdan koptu ayaklar.
    Amfi hpf modunda midrange ve tiz leri sürüyordu.
  • Merhabalar.

Cok severek arkadasımdan dinleyerek aldıgım amfimde galiba sorun meydana geldi. Yada ben bağlantılarında bi yanlıslık yapıyorum. Aux girinden tv ye bağlantı verdim. Amfi ile kontrol merkezini özel iletisim kablosuyla bağladım. Bunlar zaten standart. Ama kontrol merkezi ile anfi arasındaki ses tasıma kablosunu nereye takacagımı bilmiyorum. Arkadasımı aradım phono ya bağla dedi bağladım ama bu sefer hiç ses gelmedi. Bende pre out çıkışına başladım. Sesi aldım kontrol merkezide calışıyor lakin aux ve cd yeya arada tape1 kanalları arasında kendi kendine zıplamalar ve dolayısıyla seste kesilmeler meydana geliyor ki gerçekten çok can sıkıcı olabiliyor. Siz üstadlar sorum da tam olarak bu neden yapıyordur. Elektronik parçalar mı kacak yapıyor kararsızlık mı gosteriyorlar artık. Teşekkürler.

Amfi tamiri hakkında yardım.

• caatus C kullanıcısına yanıt
    Sıra ile takip edelim durumları ...

1) sadece elektrik ve iletişim kablolarını takınca, anfiye yukarıdaki cihazdan ses gitmiyormu ?

2) yukarıdaki cihaza değilde,, ses kaynağını anfinin ses girişine bağlayınca amfiden ses geliyormu,,. Anfinin ana girişinden ses almaya devam edin, kesme olacakmı..

3) iletişim kablosunu çıkarınca​,, anfi devre dışı mı oluyor, yoksa ana ses girişinden ses almaya devam edermi ?

4) phono girişi, IN yani giriştir,, size OUT çıkış lazım..

Çünkü, yukarıdaki cihaza IN giren sesler, , OUT olarak anfiye çıkması gerekir.

5) yukarıdaki cihaz ile anfinin bağlantısı, bence en uygunu,,

Yukarıdaki cihazın Pre-OUT çıkışından,, anfiye giriş yapmaktır..

}}}} Yorumunuzu tekrar okudum,, (en son bağlantınız doğru) yukarıdaki cihaz kararsızlık yaparken, ön paneldeki ışıklarda bu durumu gözlemliyormusunuz,, yani aux dan tapeye geçince, tape ışığı yanıyor mu ?

Durum çözülemez ise, sizi bu konuda ilgili bilgili kişiye yönlendirebilirim..

Hayırlı Günler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emin-Firtina -- 29 Temmuz 2017; 19:36:0 >
  • Televizyondaki kulaklık çıkışından çıkıp kontrol merkezindeki girişinden sesi alabiliyorum. normal olarak sesleri alırken arada sanki kanallar arası ( aux,cd veya aux,phono ) olarak atlamalar yapıo bunu bazen çok hızlı yapıyor seate kayıp olmuyor. Bazende geçiş yapıyor uzun süre kalıyor sadece kulaklık çıkışında olduğundan ses alamıyoruz ( müzik dinlerken ). Kontrol merkezinde iki tane potans var biri ses için olan ( sağdaki ) biride kanallar arası geçiş yapmasını manuel sağlayan sonsuz potans. Yani sonsuz tabiri doğrumudur bilmiyorum ama hep dönenlerden. Bu soldakine bırakın çevirmeyi dokunduğumda bile kanallar arası geçiş yapabiliyor. Acaba bu potansta bi soğuk lehim mi vardır. Yada bozulmustur. Yada potansın sürtünme yollarında belki bi iletişimsizlik. Bilinçsizce kulaktan dolma konuşuyorum affınıza sığınarak. Açıp bi kontak spreyi sıksam yada lehimleri tazelesem yada ikisi bulabilirsem potasıda değiştirsem. Doğru bi adım olur mu ?. Cevabınıza ve ilginize Teşekkürler.

• caatus C kullanıcısına yanıt
    Soldaki kanal seçicinin problemi Technicslerin klasik sorunudur . komitatör vardır ve kapalıdır , kontak sprey sıkılacak yeri yoktur . perçinlerini sökerek temizlenirse belki düzelebilir ,bu sizin ne kadar tecrübeli olduğunuzla doğru orantılıdır . uzaktan kumandası ile kullanmanız daha sorunsuz geçişler yapacağınızı belirtirim . evet o komitatör sonsuz turdur .
  • Kumandadan seçim yapmama rağmen yinede atlama yapmakta :( dediğiniz gibi komütatörü söküp kontak spreyle bi temizlemem lazım. Sököe takma el becerisine gelince :) çocuklan beri herşeyi sökme becerim vardır ama toplama olayı sıkıntı:))

• Phono girişini aux gibi kullanmayın phono giriş katı pikap için özel tasarlanmıştır.

• Merhaba. Technics SA DA 10 amfim overload uyarısı verip kapanıyor.

Ne yapmam lazım, bilgisi olan var mı?

Teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.