Şimdi Ara

Amerikan mandasına girseydik n'olurdu? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
126
Cevap
1
Favori
6.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Asla doğrudan sömürge olmamış, yabancı istilasında yaşamamış bir ülke olduğumuz için övünür dururuz. Doğrudur. Ancak, hangi hür ülkede İngilizce
    gibi Fransızca gibi yabancı dillerde eğitim kural haline gelir? Hangi ülkede gençler yabancı kültürlerin kucağına böylesine itilir? Hangi ülkede, şirketler, mağazalar, dükkanlar yabancı isimler taşırlarsa daha iyi iş yaparlar? Hangi ülkede düşünce, eğitim ve kültür bu kadar yoz, bu kadar fakir kalabilir?
    Evet, anlaşılıyor ki, sömürge sadece devletin yabancıların eline geçmesiyle olmaz.

Asıl sömürge olmak, yani işgal edilmişlik, zihinde, histe, zevkte olur. Yabancı dili neredeyse kutsal bir meretebeye yükseltenlerin kendi insanlarına yabancı olmaları bir tesadüf mü?

Atilla PAMİRLİ/2002
  • Türkiyeyi on parçaya böler.İnsanları sen Türksün kürtsün alevisin sunnisin diye ayırır bir sopa verir ellerine hadi bakalım Çıkan olaylarda amarika kazançlı çıkar.Petrolünü, borunu, Yeraltı yer üstü zenginliklerini ve Genç işgücünü sömürebildiği kadar sömürürİnsanlara Türksün Lazsın derkende Bırak Türk kültürünü laz kültürünü kendi kültürünü empoze eder.Kendi dilini empoze eder.

Bunlar bir varsayımdır
  • 1950'den beri amerikan sömürgesindeyiz zaten...
    gerek iktidarlar gerekse generallerimiz amerikanın güdümündedir.

fakat osmanlının satılmış padişahlarının manda sevdası gerçekleşseydi eger en cok mustafa kemal'i görememek ve istiklal marsını duyamamaktan cok üzülürdüm..
  • ABD mandasını kabuletseydik serv zaten yürürlükte olacaktı. Gerisini tahmin edebilirsiniz sanırım iç anadoluda büyük Türk devletinin halkı olurduk
  • quote:

Orijinalden alıntı: alikuşcu

Öncelikle mandayı Amerika hiç bir zaman istememiştir. Japonya gibi savunmamızı üstlense fena olmazdı. Şunuda merak ediyorum Amerika başkanı deseki herkes istediği gibi yaşayacak, gelir alt gruplara kaydırılıp ortalama asgari ücret 2bin dolar olacak, savaşlar sona erecek insan olduğumuzun farkına varılacak gibi teklif olsa düşünceniz ne olurdu.

asla derdim ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TRansilvania*

quote:

Öncelikle mandayı Amerika hiç bir zaman istememiştir. Japonya gibi savunmamızı üstlense fena olmazdı. Şunuda merak ediyorum Amerika başkanı deseki herkes istediği gibi yaşayacak, gelir alt gruplara kaydırılıp ortalama asgari ücret 2bin dolar olacak, savaşlar sona erecek insan olduğumuzun farkına varılacak gibi teklif olsa düşünceniz ne olurdu.

asla derdim ben.

Vatanseverlik köleliktir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fetih
    Türkler devamlı amerika ile savaş halinde olurdu diye tahmin ediyorum...

İyide Hangi Türkler?.

Badem bıyıklı Yeşilciler mi?. Hadi canım zaten onların finosu değiller mi?. Bakamayın van münit dayılanmalarına. İçi kabak o karpuzun.

Merkez Sağcılar mı?. Senelerce ABD'nin taşeronu glodyo bunlar tarafından görmezden gelinmedi mi?.

Tarikat yada Cemaatciler mi?. Gülerim bir yerlerimle, dinler arası diyalog kitapları kimin parası ile basıldı bir araştırın bakalım.

Liberal Demokratlar mı?. Kimin liberali, kimin demokratı?. Küçük Amerika olacağız sözleri hala kulaklarımızda.

Milliyetci Türkler mi?. 6 Filoyo taşlıyacaklarına taşlıyanları taşlamadılar mı?. Onlar geçmişteydi diyeceksiniz günümüzde bile bir tek protesto eylemi görmüyoruz bu arkadaşlardan.

Milliyetci Kürtler mi? Kandile havadan silah ve mühimmatı Cibuti Hava kuvvetleri atmadı değil mi?.

Lafın özü ABD ye bu cenahlardan değil isyan bir osuruk sesi bile gelmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: shadow006

quote:

İyide Hangi Türkler?.

Badem bıyıklı Yeşilciler mi?. Hadi canım zaten onların finosu değiller mi?. Bakamayın van münit dayılanmalarına. İçi kabak o karpuzun.

Merkez Sağcılar mı?. Senelerce ABD'nin taşeronu glodyo bunlar tarafından görmezden gelinmedi mi?.

Tarikat yada Cemaatciler mi?. Gülerim bir yerlerimle, dinler arası diyalog kitapları kimin parası ile basıldı bir araştırın bakalım.

Liberal Demokratlar mı?. Kimin liberali, kimin demokratı?. Küçük Amerika olacağız sözleri hala kulaklarımızda.

Milliyetci Türkler mi?. 6 Filoyo taşlıyacaklarına taşlıyanları taşlamadılar mı?. Onlar geçmişteydi diyeceksiniz günümüzde bile bir tek protesto eylemi görmüyoruz bu arkadaşlardan.

Milliyetci Kürtler mi? Kandile havadan silah ve mühimmatı Cibuti Hava kuvvetleri atmadı değil mi?.

klavyene saglık hocam.
    onların padşahları degil miydi halifet icin ülkeyi satacak..
    onlar degil miydi bizler 6.filoyu taşlarken bizi taşlayan

bir taraf mandaya girse bile bu kavga bitmez...

• quote:

Orijinalden alıntı: oktayd

quote:

quote:

İyide Hangi Türkler?.

klavyene saglık hocam.
    onların padşahları degil miydi halifet icin ülkeyi satacak..
    onlar degil miydi bizler 6.filoyu taşlarken bizi taşlayan

bir taraf mandaya girse bile bu kavga bitmez...

Ne Abd Ne Ab Tam Bağımsız Türkiye.

Zaten 60 yıldır Amerikanın öyle ya da böyle kucağındayız

• Amerikanın bizi bir tarafına taktığı yok, senin denizliden itibaren sağda kalan halkının eğitim seviyesi beyin yapısı belli başka düşmana ihtiyaç yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1E1FC651D -- 24 Kasım 2010; 1:54:14 >
  • @shadow006

Badem bıyıklı Yeşilciler
    Merkez Sağcılar
    Tarikat ve Cemaatciler
    Liberal Demokratlar
    Milliyetci Türkler
    Milliyetci Kürtler
    sence bu saydıkların TC deki halkın % kaç ını oluşturuyordur
  • 3 kıtada istediğin kadar at oynat. Bu millet eğitim ve kültür yönünden yoksundur.Ve eğer böyle devam ederse çok yakında Türkiye diye bir ülke kalmayacaktır. Bunun için komplo teorilerine gerek bile yok.Belli. Ancak ölmeyi biliyor bu insanlar..

Zaten ABDnin yarı sömürgesiyiz.anadolu toprağından çıkan kaynağı alıp işliyor ve bize satıyor.siyasi olarak istediğini yaptırıyor. 1950ye değil,öncelere İnönü ile ilişkilere dayanır bu durum ama , Demirelli yıllarda bile şimdi olduğumuz kadar bağlı değildik Amerika'ya.Özal zamanında arttı ve Erdoğanla birlikte tavan yaptı.
    Manda olsak iyi olmazdı. Ama İsviçre gibi bir ülke olmamızı isterdim.Ordusu yok, hiç bir yere üye değil,savaşmıyor. ama ekonominin köprüsüdür.Türkiye böyle olur mu? Bu coğrafyada olamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Peacifullord -- 25 Kasım 2010; 23:55:14 >
  • Sanırım bu sefer konuya dini bir cevap vereceğim. Çünkü sonuçlarından biri olarak aklıma geldi;

Cuma namazı kimlere yükümlüdür ?
    1. Müslüman olmak
    2. Erkek olmak
    3. Aklı yerinde olmak
    4. Ergen olmak
    5. Cami 'de bulunmak
    6. Özgür bir ülkede bulunmak. (Ülkenin yönetim biçimine bakılmaksızın)
  • quote:

Orijinalden alıntı: destroyer39

quote:

Orijinalden alıntı: TRansilvania*

quote:

asla derdim ben.

Vatanseverlik köleliktir.

Yapacaklarına başkası karar veriyorsada kölesindir.

• quote:

Orijinalden alıntı: kazuya58
    @shadow006
    Badem bıyıklı Yeşilciler
    Merkez Sağcılar
    Tarikat ve Cemaatciler
    Liberal Demokratlar
    Milliyetci Türkler
    Milliyetci Kürtler

3-5-7-9-10 rakamların ne önemi var. Necitede bu arkadaşların açık yada gizli ABD mandasına karşı hiçbirşey yapmadığı ve bundan sonrada yapmayacağı gerçeğini değiştitir mi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Halleluja

Amerikanın bizi bir tarafına taktığı yok, senin denizliden itibaren sağda kalan halkının eğitim seviyesi beyin yapısı belli başka düşmana ihtiyaç yok.

Kesinlikle kimse etmez bizim kendimize ettiğimizi
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kazuya58
    @shadow006
    Badem bıyıklı Yeşilciler
    Merkez Sağcılar
    Tarikat ve Cemaatciler
    Liberal Demokratlar
    Milliyetci Türkler
    Milliyetci Kürtler

3-5-7-9-10 rakamların ne önemi var. Necitede bu arkadaşların açık yada gizli ABD mandasına karşı hiçbirşey yapmadığı ve bundan sonrada yapmayacağı gerçeğini değiştitir mi.

Sizin gibi etiketçiler varken abdye gerek yok.
  • Yine bi kurtuluş hareketi başlardı. Son damla dökülene kadar devam ederdi. Ancak o zamana kadar çoktan kurtulmuş olurduk.

Aslında şimdi de öyleyiz ama halk farkında değil.
  • Para almaya alişan emir almayada alışır.. Bu söze dikkat edin sonuç doğuracaktir
  • Bu durumun tersi mevcut şu an.
    Bkz: Angus.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.