Şimdi Ara

Amerikadan Otomobil getirmek... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
1
Favori
23.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Amerikan vatandaşları fakir olduğundan böyledir. Biz zenginiz ya bize koymaz.
  • bazen düşünüyorum amerikalının alım gücüne rağmen bizdeki otomobil, benzin ve vergi fiyatları orada da olsa halk ne tepki verirdi?
    bizdeki gibi 3000 tl maaş alıp bi ton kredi çekip 110 bine c180 alır mıydı?

yani oraya uyarlarsak 3000 dolar maaş alıp 110 bin dolarlık arabaya biner miydi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muss@ -- 5 Kasım 2012; 18:20:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakantrk

quote:

Orijinalden alıntı: daturkishulan

quote:

Orjinalden alıntı: _MARS_

quote:

Orjinalden alıntı: daturkishulan

quote:

ne zamandır düşünüyordum Az evel okuduğum konuda abd den sipariş edilen ürün aklıma getirdi..

ABD den gemi ile otomobil getirmek hakkında bilgisi olan var mı??

mesela bildiğim kadarı ile Hummer 35bin$ a alınabiliyor.. ve inşaat aracı sınıfına girdiği için düşük vergiye tabi hatta şirket gider gösterip vergiden düşebiliyor belki...

2-4bin$ nakliye ile böyle bi araç getirilemez mi?

getirrsin de gene aynı paraya gelir.işte galeriden aldığınla arasında 5000dolar fark eder.yani 100bin dolar değel de 95bin e gelir.
    3 yaşından büyük 2.el arabayı getirmeyi düşünüyosan unut.

normal şartlarda öyle, biliyorum, fakat bazı araçlar gümrük vergisi olarak çok düşük bir mebla ödüyor...

bu konuda bilgisi olan var mı merak ettiğim bu....

evet doğru,çok düşük vergi ödeyerek soktuğun araçlar vardı...burdan yaklaşık 1500liralık klasik belgesi çıkarıyordun ve amerikadan tc klasik oto derneğinin klasik saygığı 25 yaşı geçmiş araçlardan istediğini yannızca taşıma ücretini ödeyerek getirtebiliyordun.yani bi 69 mustangı 3000dolara bulsan,2000 de taşıma ücreti yaklaşık olarak 9000liraya + hiçbir ÖTV ödemeden getiretebiliyordun.ama milletin yararlandığını gören hükümet hemenonu da uygulamadan kaldırdı.şimdi klasik oto getirmek bile adamı fıtık eder.yasak yani.ya %128 ötv ödeyecen ya da cadillac parasına pöjoya binecen diyor devlet.
    zaten gümrük almasa,amerikadan getireceğn araba 5000cc nin üstünde olacağ için yıllık 12000liralık vergi ödemen gerekecek+sigortası...yani imkansız

sen ne tür araba getirmek istiyosun ki??

hocam %124 ötv derken mesela 9000 bin liraya geldi bu 25 35 bin tl gibi bir meblayamı çıkıyor anladığım kadarıyla ?

bu yaziyi nezaman yazdim hatirlamiyorum ama suan gecerli olani yazayim. yurddisindan istersen sana biri bedavaya klasik araba hediye etsin bunu tc gumrugu en dusuk 18bin dolardan sayiyor. onun uzerine otv kdv arac 45bin dolara geliyor. yani o kapi da kapandii artik.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ne zamandır düşünüyordum Az evel okuduğum konuda abd den sipariş edilen ürün aklıma getirdi..

ABD den gemi ile otomobil getirmek hakkında bilgisi olan var mı??

mesela bildiğim kadarı ile Hummer 35bin$ a alınabiliyor.. ve inşaat aracı sınıfına girdiği için düşük vergiye tabi hatta şirket gider gösterip vergiden düşebiliyor belki...

2-4bin$ nakliye ile böyle bi araç getirilemez mi?

getirrsin de gene aynı paraya gelir.işte galeriden aldığınla arasında 5000dolar fark eder.yani 100bin dolar değel de 95bin e gelir.
    3 yaşından büyük 2.el arabayı getirmeyi düşünüyosan unut.

normal şartlarda öyle, biliyorum, fakat bazı araçlar gümrük vergisi olarak çok düşük bir mebla ödüyor...

bu konuda bilgisi olan var mı merak ettiğim bu....

evet doğru,çok düşük vergi ödeyerek soktuğun araçlar vardı...burdan yaklaşık 1500liralık klasik belgesi çıkarıyordun ve amerikadan tc klasik oto derneğinin klasik saygığı 25 yaşı geçmiş araçlardan istediğini yannızca taşıma ücretini ödeyerek getirtebiliyordun.yani bi 69 mustangı 3000dolara bulsan,2000 de taşıma ücreti yaklaşık olarak 9000liraya + hiçbir ÖTV ödemeden getiretebiliyordun.ama milletin yararlandığını gören hükümet hemenonu da uygulamadan kaldırdı.şimdi klasik oto getirmek bile adamı fıtık eder.yasak yani.ya %128 ötv ödeyecen ya da cadillac parasına pöjoya binecen diyor devlet.
    zaten gümrük almasa,amerikadan getireceğn araba 5000cc nin üstünde olacağ için yıllık 12000liralık vergi ödemen gerekecek+sigortası...yani imkansız

sen ne tür araba getirmek istiyosun ki??

hocam %124 ötv derken mesela 9000 bin liraya geldi bu 25 35 bin tl gibi bir meblayamı çıkıyor anladığım kadarıyla ?

bu yaziyi nezaman yazdim hatirlamiyorum ama suan gecerli olani yazayim. yurddisindan istersen sana biri bedavaya klasik araba hediye etsin bunu tc gumrugu en dusuk 18bin dolardan sayiyor. onun uzerine otv kdv arac 45bin dolara geliyor. yani o kapi da kapandii artik.

hımm anladım hocam bilgilendirme için teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: LAST_DRIVER

quote:

Orijinalden alıntı: arabaci_58

sadece ilk mesajını okudum

a be kardeşim sanıyormusun ki buradaki araçların pahalı olmasının nedeni galerilerdir? Buradaki araçların pahalı olmasının nedeni vergilerdir 1., hummerlar normal araç gibi vergilendirilir 2., 2. el araç getiremezsin 3

yani hummer getirmek istesen

hummerin abd fiyatı + %84 ÖTV + aracın ÖTV'li fiyatının %18 KDV si sana maliyetidir

Sadece vergiler değil, kullanılmış otomobil ithalatı yasağı da bu iç sömürge sisteminin en önemli direklerindendir.

TC 1996 yılında AB'den 10 yıllık ithalat yasağı kaldırmak için süre istemiş, lakin 2006'da dolan bu süreye karşılık hala kullanılmış otomobil ithalatına izin verilmeyerek, sömürü düzeni sürdürülmektedir.

Galeriler bu işte fonksiyonsuz sayılabilir. Asıl olan otomobil üreticisi tekelci mafyaya bakmak lazımdır. Kanunları bürokratlara bunlar hazırlatırlar. Bildiğiniz gibi, açıkhava hapishanesi olan ülkemizde, fakirler siyaset dışı tutulmuştur. Ayda 600 liraya kölelik yapmaya hazır nice türk vatandaşı mevcuttur.

Aynı şekilde ABD'de 8 liraya löp biftek yersiniz burada iyisi 32 liradır. burada 100.000 liraya aldığınız ev depremde ailenizi ve sizi tost yapar. dallas'ta 100.000 liraya, müstakil havuzlu, çift garajlı, şömineli, iki buçuk banyolu ve geniş arka+ön bahçeli evinizde bilardo oynarken olur bütün bunlar. Üstelik 2 tane otonuz gölgede eskir, siz barbekünün başında 32 çeşit et sosunuzdan hangisini kullansam acaba?!... paradoksuna girersiniz...

Fiyatlar şişer, şişer, şişer ve asla da patlamaz.

Amerikadan Otomobil getirmek...

Amerikadan Otomobil getirmek...

akrabam amerikada polis oldu.yıllardır isterim klasik amerikan arabalarını bir 68 Chevrolet Camaro veya impala alayım diye düşünüyordum.neden sokamıyoruz ki .çok saçma.parasını verince değil mi arkadaş.ayrıca süper bir tespit yapmışsın.alışkanlıklar olmasa durulacak yer değil burası.battıkça batıyoruz.fakirlik bir yandan baskılar bir yandan.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

oha neredeyse 90 bin yani.fabrika açmasınlar bize kitledikleri vergilerle bütçeyi denklesinler oldu olacak.pfff tüm kalbimle söylüyorum müslüman olmasam yada refah seviyesi daha yüksek olan bir müslüman ülke bulsam sadece bavulumu toplamak için zaman harcarım.işimi gücümü de 1 dilekçe ile bırakırım cevabını bile beklemem.

• Belki de müslüman ses çıkarmaz, ülke büyüklerinin dediklerine muhalefet etmez diye diye bize öğretildiği için bu halde olamaz mıyız? Sen gelir seviyesi en yüksek ülkeden daha falza benzine, arabaya, iletişime ve sair şeylere para ver sesini de çıkarma ohh ne güzel halk. zaten ekonomistlerin söylediği gibi "kümesteki kazı bağırtmadan yolabilmek"tir marifet ;)
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.