Şimdi Ara

Amerikada Üniversite okumak istiyorum. Yardım Lazım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
1.225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ben Fen Lisesi 3. Sınıf öğrencisiyim. İngilizcem ileri seviye ve iyi bir yabancı üniversitede okumak istiyorum. Parayla değil sınavlarına girip kazanmak istiyorum bunun için detaylı bilgiye ihtiyacım var mesela hangi sınavlar var TOEFL SAT vb.. Bu sınavlara nasıl giriliyor nasıl sorular geliyor ve ünlü üniversitelerin (Caltech MIT Harvard Stanford vs.) soruları nasıl oluyor bu konuda detaylı bilgiye sahip olan arkadaşları yardıma çağırıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: mdsr245

Ben Fen Lisesi 3. Sınıf öğrencisiyim. İngilizcem ileri seviye ve iyi bir yabancı üniversitede okumak istiyorum. Parayla değil sınavlarına girip kazanmak istiyorum bunun için detaylı bilgiye ihtiyacım var mesela hangi sınavlar var TOEFL SAT vb.. Bu sınavlara nasıl giriliyor nasıl sorular geliyor ve ünlü üniversitelerin (Caltech MIT Harvard Stanford vs.) soruları nasıl oluyor bu konuda detaylı bilgiye sahip olan arkadaşları yardıma çağırıyorum

O dediğin sınavları fullesen bile o ünilerden kabul alma şansın %80 olur ki kabul edilince 50 k$ yıllık ücret ve 15k$ yaşam masrafını gözden çıkarmak zorundasın. Referans mektubu,gönüllü kamu hizmeti,profosyönel spor,enstruman çalmak gibi şeyler çok daha önemli. Ama tam burs lisans düzeyinde alamazsın. Aptullag G nin oğlu sat ı fullemiş ve babasının referansı sayesinde anca burs alabilmiş sen düşün.......... Satı fulleyen 2k kişi burssuz okumak üzere harvarda başvurmuş ve kabul alamamış. Yani İMKANSIZ

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: mırat01

quote:

Ben Fen Lisesi 3. Sınıf öğrencisiyim. İngilizcem ileri seviye ve iyi bir yabancı üniversitede okumak istiyorum. Parayla değil sınavlarına girip kazanmak istiyorum bunun için detaylı bilgiye ihtiyacım var mesela hangi sınavlar var TOEFL SAT vb.. Bu sınavlara nasıl giriliyor nasıl sorular geliyor ve ünlü üniversitelerin (Caltech MIT Harvard Stanford vs.) soruları nasıl oluyor bu konuda detaylı bilgiye sahip olan arkadaşları yardıma çağırıyorum

O dediğin sınavları fullesen bile o ünilerden kabul alma şansın %80 olur ki kabul edilince 50 k$ yıllık ücret ve 15k$ yaşam masrafını gözden çıkarmak zorundasın. Referans mektubu,gönüllü kamu hizmeti,profosyönel spor,enstruman çalmak gibi şeyler çok daha önemli. Ama tam burs lisans düzeyinde alamazsın. Aptullag G nin oğlu sat ı fullemiş ve babasının referansı sayesinde anca burs alabilmiş sen düşün.......... Satı fulleyen 2k kişi burssuz okumak üzere harvarda başvurmuş ve kabul alamamış. Yani İMKANSIZ

sitenfirt girer bence

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Peki bunları nereden öğrenebilirim bir tüzük var mı US Okullarının hazırladığı?
  • quote:

Peki bunları nereden öğrenebilirim bir tüzük var mı US Okullarının hazırladığı?

Tam burs için taban puan tarzı filan gibi birşey arıyorsan böyle birşey YOK!! Tükiyenin en iyi denilen dünyada ilk 500 deki ünilerin bile tüm bölümlerine girme ihtimalin çok az..... Sistem iyi filan ama sende abartma tr de kalsan okuyacağın üni belli. İlk 150 üni için sat matematiği fullemen,toefl den iyi bir derece alman ve birde özel herhangi bir şey (enstrman,kamu hizmet,olimpiyat derecesi vb) yeterli olur herhalde. Bu arada sat matematiği fullemek zor birşey değil korkma.

• Proje yarışmalarında ve okulun sosyal aktivitelerinde sıkça yer alıyorum. Bu sene de comenius ile hollanda tecrübesi yaşayabilirim. Taban puanını merak etmiyorum sadece genel olarak kendilerinin yayınladığı bir katılım şartları belgesi tarzı bir şey arıyorum
  • quote:

Proje yarışmalarında ve okulun sosyal aktivitelerinde sıkça yer alıyorum. Bu sene de comenius ile hollanda tecrübesi yaşayabilirim. Taban puanını merak etmiyorum sadece genel olarak kendilerinin yayınladığı bir katılım şartları belgesi tarzı bir şey arıyorum

Madem iyi derecede ingilizcen var ünilerin sitelerinden okuyabilirsin. Ama şu eşiği geçersen burslu okursun tarzı birşey bulabileceğini sanmıyorum. Bu arada abd de lisans düzeyinde burs alma yüzdesine bakabilirsin. Bu bursların çoğundan afakan,ırak gazilerinin yararlandığını var sayarsan ve kalan kontenjanı isteyen diğer ülkelerin vatansaşlarıyla mücadele ederek kazanman gerekecek ki bu çok zor, Özetle KİMSE TAM OLARAK BİRŞEY DİYEMEZ

• Bence farklı olduğunu kanıtlarsan burs verirler
  • sınavlarda sansımı deneyeceğim teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.