Şimdi Ara

Amerika Turist Vizesi hakkında (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
554
Cevap
28
Favori
118.137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Anubisin_Ruhu

4 Kasımda görüşmem var bakalım ne sonuç çıkacak.

Vizeyi aldım darısı diğer arkadaşların başına.
  • Selamlar;

Vize almak için hazırlananlara yardımı olur diye buraya yazmak istedim..DS 160 formunu daha önce gittiğim ülkeler için yardım aldığım acenteye doldurttum..15 Aralık 2016 tarihinde randevu verdiler,klasik Schengen vizesi için istenen belgeleri hazırladım..Ayrı olarak orada kalacağım kişinin davetiyesini koydum ve sabah 10.00 randevuma gittim.

Hangi şehre gittiğimi,şuan çalıştığım iş yerinde ne kadardır çalıştığımı ve ne kadar maaş aldığımı sordu ve hazırladığım hiçbir evrağa bakmadı,vizemin onaylandığını söyledi..

Bugün ptt'den pasaportumu teslim aldım 10 yıllık vermişler :)

Konsolosluğun girişinde bulunan güvenlik çok ayrıntılı bakıyor,elimizdeki su şişesini bile içeri sokmak istiyorsak 1 yudum içmemizi söylediler,içtikten sonra tamam sokabilirsiniz dediler :)

Kafasında sorusu olan varsa yardımcı olmaya çalışırım..
  • Slmlar.benim abd de arkadaşım var onun yanına gitmek istiyorum tatil amacli.Evliyim ama tek gideceğim. Vize memuruna arkadaşım var onun yanına gidiyorum dersem sorun olurmu veya yok otelde kalacagim dersem bu seferde tek başına abd de napicaksin esiniz le niye gitmiyorsunuz diye soralabilirler ona ne diyeceğim. Ve tabi İngilizcem iyi değil. Sizce ne yapmalıyım.lütfen yardimci olurmusunuz. Not sürekli bi işim var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Miase07

Slmlar.benim abd de arkadaşım var onun yanına gitmek istiyorum tatil amacli.Evliyim ama tek gideceğim. Vize memuruna arkadaşım var onun yanına gidiyorum dersem sorun olurmu veya yok otelde kalacagim dersem bu seferde tek başına abd de napicaksin esiniz le niye gitmiyorsunuz diye soralabilirler ona ne diyeceğim. Ve tabi İngilizcem iyi değil. Sizce ne yapmalıyım.lütfen yardimci olurmusunuz. Not sürekli bi işim var

şu açıklamaya ben bile vermem hocam vize :) şaka bi yana kimse sana ne yapacan tek başına demez evli olup eşinin gitmemesi sana avantaj sağlar geri döneceğinin garantisi olarak sunarsın arkadaşımın yanına gidiyorumm de onmla ne yapacaksan nereyi gezeceksen onun planını çıkar sorunca güzelce anlat arkadaşının bilgilerini senden isteyebilirler onu hiç karııştırmayıp gezecem dersem sahte bir otel rezervasyonu iş görür

• Miase07 M kullanıcısına yanıt
    Gerçeği bütün çıplaklığıyla anlatin. Alavere dalavere cevaplara gerek yok. Hatta daha tehlikeli.

Arkadasiniz davetiyeyi yolladı mi?

• Dün vize almak için istanbul amerikan konsolosluğuna gittim bir arkadaşım ile ve alacak arkadaşlara kolaylık olması amacı ile detaylı anlatacağım. Bu arada vizeyi aldım :D Kaç gün verdiklerini pasaportum gelince editleyip eklerim. Bu yazıda ne yapılması ve ne yapılmaması gerektiğinden bahsedeceğim edindiğim tecrübelere dayanarak.

EDİT: Vizemi bugün aldım 10 yıllık vermişler sağolsunlar :)

***sadece ne sorduğunu ve görevli ile konuşmamı merak ediyorsanız yıldızların arasını okuyabilirsiniz. yoksa gerisi detaylı biraz :)

Atatürk havalimanından inip havataş ile taksim'e gittik ve oradan sora sora 40t nin kalktığı otobüs durağına gidip ordan 40t ye bindik ve kaplıcalar durağında indik. 300 metre kadar yürüyorsunuz yukarı yokuşa doğru ve konsolosluk orada. Gidince zaten anlıyacaksınız çünkü modern bir kale mubarek. Erken gittiğimiz için karşıdaki kafede oturduk ve birşeyler içtik. ayrıca içeride fotokopi, vesikalık vb. gibi şeyler de var eksik evraklarınız varsa. Neyse karşıdaki görevliler zaman gelince bağırıp 1:30, 2:00 randevusu olanlar gelsin gibi saate göre çağırıyorlar. 30dk'lık periyoda yaklaşık 15 kişi filan alınıyor. Bu arada telefon vb. elektronik eşyalar alınmıyor. Oturduğumuz kafe aynı zamanda emanetçi ve telefonlarımızı oraya bıraktık ve bilerek ekstra elektronik birşey getirmedik(saat bile). Hem havaalanında da rahat oluyor. Konsolosluk duvarlarına yaslanmayın ve oturmayın kızıyorlarmış bu arada.

Birkaç kişi içeri girdi saat 2'ye çeyrek kala(bizim 2'deydi randevumuz) bizde gidip görevliye sorduk 2'leri içeri alıyormusunuz diye evet dedi ve yüzeysel arama ardından içeriye girdik. Girişte pasaport kontrolü yaptılar ve bir kapı önünde sırada bekliyorsunuz içeriden gel gel yapıyor bir abi ve kapının kilidini açıyor içeriden otomatik(cızzzz sesini duyuyorsunuz). Bu arada kale gibi demiştim ya hakikaten öyle çünkü kapılar 20cm kalınlığında çelik ve kurşun geçirmez camlardan yapılma. Zor açtık kapıyı çok ağırlar :D Neyse girdik ve xray cihazına üzerimizdeki herşeyi koyduk ve güvenlik kapısından geçtik aynı havaalanındaki gibi. Ordan devam edip asansör ile üst kata çıkıp devam ettik. Tekrar pasaportlarımızı görevlilere verdik ve sıra numarası verdi. önümüzdeki sırayı takip edip yine pasaportumuzla parmak izlerimizi verdik.(bu parmak izleri fbı veribankasına kayıtediliyormuş bu arada :d) Daha sonra oradaki koltuklara oturup sıramızın gelmesini bekledik. Görüşme yerleri banka gibi oda filan yok ayakta oluyor. Fakat direk olarak konuşmuyorsunuz, o kalın kurşun geçirmez camdan görevli ile aranızdada var ve sadece ince bir dosya uzatma yeri var altta. Konuşma mikrafon ve hoparlör ile yapılıyor. Bazen konuşmanın en başı gelmiyor filan biraz saçma. neyse sıra geldi arkadaşıma ve gitti sonra bana geldi.

Bir adam denk geldi yabancı tipinden belli. Bir türkçe konuşuyor anlamak için 2-3 saniye düşünmeniz gerekiyor. Neyse 2-3 saniye sonra anladım ki pasaportumu istiyormuş. Uzattım ve birşeyler yazdı. Konuşma türkçe bu arada. Kiminle gideceğimi sordu ve söyledim. Burada doğru ve net cevap vermeniz çok önemli. Bir soru daha sordu ve anlamadım. efendim? dedim ve adam ingilizce olarak sordu bi anda. İngilizce bildiğim için adamın ingilizce konuşması türkçe konuşmasından çok daha iyi ve rahatlatıcıydı. Bende şu şu ülkelere gittim diye cevap verdim.(önceden schengen almıştım bu arada) Bundan sonra ingilizce olarak devam ediyor. İngilizce bildiğimi nerden anladığını bilmiyorum çünkü sormadı konuşup konuşamadığımı. Heralde formdan filan... Nereye gideceğimi sordu. Ne kadar kalacağımı sordu. Ne iş yaptığımı sordu. Bi yandan beni dinleyip bir yandan not alıyor filan. Elini bir kağıda uzattı ve türkçe olarak vizenizi onayladım dedi. "Vizeniz Onaylandı" başlıklı bir kağıt verdi. Teşekkür edip içimdeki heyecanla arkadaşımla geri döndük.

Bu arada götürdüğüm belgeleri görseniz inanamazsınız. Bir tomar belge vardı, çalıştığım şirketin imza sirkülerinden e-devletten aldığım adli sicil belgesine. Ve inanırmısınız pasaport haricinde hiçbir belge uzatmadım adama. Ki adamlar pasaport+ds-160 formu+1 adet 5x5 fotoğraf istiyorlar. Sadece pasaportu aldı o kadar uğraşıp topladığım belge boşa gitti :d Ama sonuçta hepsini isteyebilirdi de. Neyse sizde alabildiğiniz bütün belgelerinizle gidin derim. Çünkü benim ablam 2 kere amerikaya gitti ve 2 kere vize aldı onun yüzünden bu kadar rahat geçmiş olabilir. Aileden giden varsa ve schengen filan olunca daha rahat veriyorlarmış.

Ortam biraz gergin ve sizi heyecanlandırıyor onu söylemem gerekli ama adamlar schengen gibi deli gibi uğraştırıp sonrasında 1-2 ay vermiyorlar. Senelerce veriyorlar, ilk alanlara bazen 10 sene verilmeyebiliyormuş fakat ikincisinde garanti 10 sene veriyorlar.

Umarım yardımcı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bciceksoy -- 14 Eylül 2017; 22:31:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Bciceksoy

Dün vize almak için istanbul amerikan konsolosluğuna gittim bir arkadaşım ile ve alacak arkadaşlara kolaylık olması amacı ile detaylı anlatacağım. Bu arada vizeyi aldım :D Kaç gün verdiklerini pasaportum gelince editleyip eklerim. Bu yazıda ne yapılması ve ne yapılmaması gerektiğinden bahsedeceğim edindiğim tecrübelere dayanarak.

EDİT: Vizemi bugün aldım 10 yıllık vermişler sağolsunlar :)

***sadece ne sorduğunu ve görevli ile konuşmamı merak ediyorsanız yıldızların arasını okuyabilirsiniz. yoksa gerisi detaylı biraz :)

Atatürk havalimanından inip havataş ile taksim'e gittik ve oradan sora sora 40t nin kalktığı otobüs durağına gidip ordan 40t ye bindik ve kaplıcalar durağında indik. 300 metre kadar yürüyorsunuz yukarı yokuşa doğru ve konsolosluk orada. Gidince zaten anlıyacaksınız çünkü modern bir kale mubarek. Erken gittiğimiz için karşıdaki kafede oturduk ve birşeyler içtik. ayrıca içeride fotokopi, vesikalık vb. gibi şeyler de var eksik evraklarınız varsa. Neyse karşıdaki görevliler zaman gelince bağırıp 1:30, 2:00 randevusu olanlar gelsin gibi saate göre çağırıyorlar. 30dk'lık periyoda yaklaşık 15 kişi filan alınıyor. Bu arada telefon vb. elektronik eşyalar alınmıyor. Oturduğumuz kafe aynı zamanda emanetçi ve telefonlarımızı oraya bıraktık ve bilerek ekstra elektronik birşey getirmedik(saat bile). Hem havaalanında da rahat oluyor. Konsolosluk duvarlarına yaslanmayın ve oturmayın kızıyorlarmış bu arada.

Birkaç kişi içeri girdi saat 2'ye çeyrek kala(bizim 2'deydi randevumuz) bizde gidip görevliye sorduk 2'leri içeri alıyormusunuz diye evet dedi ve yüzeysel arama ardından içeriye girdik. Girişte pasaport kontrolü yaptılar ve bir kapı önünde sırada bekliyorsunuz içeriden gel gel yapıyor bir abi ve kapının kilidini açıyor içeriden otomatik(cızzzz sesini duyuyorsunuz). Bu arada kale gibi demiştim ya hakikaten öyle çünkü kapılar 20cm kalınlığında çelik ve kurşun geçirmez camlardan yapılma. Zor açtık kapıyı çok ağırlar :D Neyse girdik ve xray cihazına üzerimizdeki herşeyi koyduk ve güvenlik kapısından geçtik aynı havaalanındaki gibi. Ordan devam edip asansör ile üst kata çıkıp devam ettik. Tekrar pasaportlarımızı görevlilere verdik ve sıra numarası verdi. önümüzdeki sırayı takip edip yine pasaportumuzla parmak izlerimizi verdik.(bu parmak izleri fbı veribankasına kayıtediliyormuş bu arada :d) Daha sonra oradaki koltuklara oturup sıramızın gelmesini bekledik. Görüşme yerleri banka gibi oda filan yok ayakta oluyor. Fakat direk olarak konuşmuyorsunuz, o kalın kurşun geçirmez camdan görevli ile aranızdada var ve sadece ince bir dosya uzatma yeri var altta. Konuşma mikrafon ve hoparlör ile yapılıyor. Bazen konuşmanın en başı gelmiyor filan biraz saçma. neyse sıra geldi arkadaşıma ve gitti sonra bana geldi.

Bir adam denk geldi yabancı tipinden belli. Bir türkçe konuşuyor anlamak için 2-3 saniye düşünmeniz gerekiyor. Neyse 2-3 saniye sonra anladım ki pasaportumu istiyormuş. Uzattım ve birşeyler yazdı. Konuşma türkçe bu arada. Kiminle gideceğimi sordu ve söyledim. Burada doğru ve net cevap vermeniz çok önemli. Bir soru daha sordu ve anlamadım. efendim? dedim ve adam ingilizce olarak sordu bi anda. İngilizce bildiğim için adamın ingilizce konuşması türkçe konuşmasından çok daha iyi ve rahatlatıcıydı. Bende şu şu ülkelere gittim diye cevap verdim.(önceden schengen almıştım bu arada) Bundan sonra ingilizce olarak devam ediyor. İngilizce bildiğimi nerden anladığını bilmiyorum çünkü sormadı konuşup konuşamadığımı. Heralde formdan filan... Nereye gideceğimi sordu. Ne kadar kalacağımı sordu. Ne iş yaptığımı sordu. Bi yandan beni dinleyip bir yandan not alıyor filan. Elini bir kağıda uzattı ve türkçe olarak vizenizi onayladım dedi. "Vizeniz Onaylandı" başlıklı bir kağıt verdi. Teşekkür edip içimdeki heyecanla arkadaşımla geri döndük.

Bu arada götürdüğüm belgeleri görseniz inanamazsınız. Bir tomar belge vardı, çalıştığım şirketin imza sirkülerinden e-devletten aldığım adli sicil belgesine. Ve inanırmısınız pasaport haricinde hiçbir belge uzatmadım adama. Ki adamlar pasaport+ds-160 formu+1 adet 5x5 fotoğraf istiyorlar. Sadece pasaportu aldı o kadar uğraşıp topladığım belge boşa gitti :d Ama sonuçta hepsini isteyebilirdi de. Neyse sizde alabildiğiniz bütün belgelerinizle gidin derim. Çünkü benim ablam 2 kere amerikaya gitti ve 2 kere vize aldı onun yüzünden bu kadar rahat geçmiş olabilir. Aileden giden varsa ve schengen filan olunca daha rahat veriyorlarmış.

Ortam biraz gergin ve sizi heyecanlandırıyor onu söylemem gerekli ama adamlar schengen gibi deli gibi uğraştırıp sonrasında 1-2 ay vermiyorlar. Senelerce veriyorlar, ilk alanlara bazen 10 sene verilmeyebiliyormuş fakat ikincisinde garanti 10 sene veriyorlar.

Umarım yardımcı olur.

27 Eylül'de İstanbul Randevum var amerikadan bir firmanın sponsorluğu ile gideceğim.

Ama daha önce çalıştığım işten mayısta ayrıldım.

Yeni çalıştığım yere Temmuz - Ağustos ve Eylül olmak üzere 3aydır devam ediyorum bu sorun olur mu acaba ?

Ve Kredi Kartı borcum var almama engel olur mu acaba ?

4 Yıllık Lisans Mezunuyum - Bölüm Yazılım Mühendisi - İngilizce - İspanyolca biliyorum.

• Selam, iki sorum var.
    1- Forumun "Primary Occupation" bölümünde devlet memuru ibaresi göremedim. Buraya ne yazmak gerek?
    2- Abd'ye eşimle gideceğiz. Onun için de ds 160 doldurmama gerek yok değil mi?
  • Ptesi 08.30 da turistlik vize gorusmem var, 1 yildir sskli bir iste calismiyorum, bankada param yok, ustume herhangi bi mal varligi yok, daha once seyahat amacli singapur, tayland, hollanda gezilerim oldu, askerlik yok yas 32.

160$ i yaktik gibi! :)

Sonucu editleyecegim .

• quote:

Orijinalden alıntı: fatmucu

Ptesi 08.30 da turistlik vize gorusmem var, 1 yildir sskli bir iste calismiyorum, bankada param yok, ustume herhangi bi mal varligi yok, daha once seyahat amacli singapur, tayland, hollanda gezilerim oldu, askerlik yok yas 32.

160$ i yaktik gibi! :)

Sonucu editleyecegim .
    Merakla bekliyorum sonucu abi bende başvuracağım ama ret yersem diye çekiniyorum mesele para değil mesele 2. kez ret yeme ihtimalim yükseliyor diye :D

Yaş 26, bekarım, askerlik yapıldı, 2 yıldır starbucks firmasında çalışıyorum, 40k kadar hesabımda param var, hiç yurt dışı tecrübem olmadı, ingilizce çat pat var derdimi anlatamam ama anlıyorum. Bunlara bakınca kesin ret yerim diyorum, birde özellikle ankara konsolosluğu sıkıntı diyorlar.

• fatmucu kullanıcısına yanıt
    Bu konuda peşinen bir şey soyleyemezsin, ben 3 defa vize aldim amerikadan halen nasil verip vermedikleri konusunda hiç bir fikrim yok, sadece diyebileceğim, düzgün şekilde giyinip gidin. Bence farki oluyor. En son vize için gittiğimizde bizimle vize almaya gelen arkadaşim çok varlikli olmasina, daha önceden alinmis amerika, schengen ve ingiltere vizelerine rağmen red yedi. Elçiliğe pejmürde geldi biz ona bağladik ama genede kesin birşey söylemek imkansiz gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: trojana

Bu konuda peşinen bir şey soyleyemezsin, ben 3 defa vize aldim amerikadan halen nasil verip vermedikleri konusunda hiç bir fikrim yok, sadece diyebileceğim, düzgün şekilde giyinip gidin. Bence farki oluyor. En son vize için gittiğimizde bizimle vize almaya gelen arkadaşim çok varlikli olmasina, daha önceden alinmis amerika, schengen ve ingiltere vizelerine rağmen red yedi. Elçiliğe pejmürde geldi biz ona bağladik ama genede kesin birşey söylemek imkansiz gibi.
    Aynen dedigin gibi dostum, sadece biraz alcakgonullu olmak istemistim, 2 mesaj ustdeki sartlarla az once vizem onaylandi, yanima da hic bir belge almamistim, sadece pasaport ( 2 pasaportum vardi birinin suresi 1 yillik dolmustu ) ds160 form onay sayfasi ciktisi, ilgili diger cikti ve fotograf almistim, pasaport disinda hic bir belgeyi fotografi istemedi, nereye gitceksin ne is yapiyosun kimle gideceksin ( ds160 formunda kiz arkadasimla diyip ismini yazmistim ( tanidigim bi vize sahibi arkadas ) ) daha once yurtdisina ciktin mi nerelere gittin masraflari kim karsilayacak seklinde seri sorularla vizeni onayliyorum dedi tesekkurler deyip arkama bakmadan kactim :)

• quote:

Aynen dedigin gibi dostum, sadece biraz alcakgonullu olmak istemistim, 2 mesaj ustdeki sartlarla az once vizem onaylandi, yanima da hic bir belge almamistim, sadece pasaport ( 2 pasaportum vardi birinin suresi 1 yillik dolmustu ) ds160 form onay sayfasi ciktisi, ilgili diger cikti ve fotograf almistim, pasaport disinda hic bir belgeyi fotografi istemedi, nereye gitceksin ne is yapiyosun kimle gideceksin ( ds160 formunda kiz arkadasimla diyip ismini yazmistim ( tanidigim bi vize sahibi arkadas ) ) daha once yurtdisina ciktin mi nerelere gittin masraflari kim karsilayacak seklinde seri sorularla vizeni onayliyorum dedi tesekkurler deyip arkama bakmadan kactim :)

Abi gözün aydın darısı bana Ankara konsolosluğuna gittin değil mi? Ankarada ki tüm elçiliklerde çalışanları tanırım işim gereği o bölgede çalışıyorum. Suudi arabistan(elçi ve bir kaç çalışan), almanya(elçinin ateşesi), isviçre(elçi ablamız), fransa(elçi), Rusya(elçilikte çalışan çok kral bir abimiz ama ne görev yapıyor tam bilmiyorum), pakistan(elçi ve oğullarını), güney afrika(elçilikte çalışan ablamız ve elçinin kızı arkadaşım) ve unuttuğum bir çok çalışan var diğer ülkelerde ama gel gör ki amerika konsolosluğunda hiç tanıdığım yok :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Emre-Dylan kullanıcısına yanıt
    Tanidik olsada cok bisey degismez bence dostum, bi kac ulke giris cikis yapsan hemen basvur diyecegim ama su an tam ortadasin benim gibi ki senin sskli isin bankada paran da var, bende bunlarda yoktu bildigin gibi, bi macera ariyosan basvur, yok illa red yememek istiyorum diyosan biraz turist gibi gozutmen lazim yani once baska ulkere giris cikis ki zaman ve masrafli bi is bol sans

Tesekkurler evet Ankara'da idi gorusmem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatmucu -- 15 Ekim 2018; 19:27:23 >
  • quote:

Tanidik olsada cok bisey degismez bence dostum, bi kac ulke giris cikis yapsan hemen basvur diyecegim ama su an tam ortadasin benim gibi ki senin sskli isin bankada paran da var, bende bunlarda yoktu bildigin gibi, bi macera ariyosan basvur, yok illa red yememek istiyorum diyosan biraz turist gibi gozutmen lazim yani once baska ulkere giris cikis ki zaman ve masrafli bi is bol sans

Tesekkurler evet Ankara'da idi gorusmem

Referans olabiliyor abi konsolos çalışanları bunu bir kaç elçiyle konuşmuştum ama dediğim gibi amerikan konsolosluğunda tanıdığım yok. Randevu alacağım bende hemen başvuru yapacağım trump bugün türkiye hakkında olumlu bir konuşmasını izledim en azından bu fırsatı değerlendirmem lazım ret yersem yine başvuruda bulunuruz ne yapalım :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaslar amerikada kuzenim oturuyor. Yazin 3 ayligina calismaya gitme sansim var mi beni davet edebilirler mi? Üniversite okuyorum.
  • fatmucu kullanıcısına yanıt
    Ben ilk defa pasaport aldım,ilk vize başvurusu yaptım ve ilk defada Amerika vizesi verdiler.

şartlar sağlanırsa vizede problem olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emir341907

Ben ilk defa pasaport aldım,ilk vize başvurusu yaptım ve ilk defada Amerika vizesi verdiler.

şartlar sağlanırsa vizede problem olmaz.
    hocam mülakatınızı anlatır mısınız? sizden öncekilerin vize alıp almadığına şahit oldunuz mu ret kabul durumları nasıldı?

öğrenci misiniz? çalışıyor muydunuz? yaşınız kaçtı.?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 35nitro35

hocam mülakatınızı anlatır mısınız? sizden öncekilerin vize alıp almadığına şahit oldunuz mu ret kabul durumları nasıldı?

öğrenci misiniz? çalışıyor muydunuz? yaşınız kaçtı.?

Alıntıları Göster
    Yaşım 36
    İlk defa pasaport çıkardım ve pasaportumda herhangi bir ülke vizesi ve yurt dışına çıkışım yoktu. Sıfır denecek kadar az ingilizcem vardı.

13 yıldır babamın işyerinde çalışıyorum.
    Evliyim ve 2 çocuğum var.
    üzerime kayıtlı hiçbir tapu vs. yoktu.
    Bankada 10.000 Euro gösterdim.

Mülakata gelince sadece 1 dakika sürdü,
    1.Soru : Amerikada nereye gideceksiniz?
    2.Soru : Kiminle Gideceksin ?
    3.Soru : İşyerinizde kaç kişi çalışıyor.(Şireketimizde herhangi bir ortaklığım yok.İşçi olarak görünüyorum)

Görevli iyi tatiller diledi ve pasaportumu geri vermedi.Sonuç 10 yıllık ABD vizesi.

Mülakatta sıra numaram 38 di. Ama sıra karışık geliyor. Benden önce yaklaşık 25 kişi mulakata girdi ve % 60 ı vizesini aldı.

• Miase07 M kullanıcısına yanıt
    Arkadaşınıza gitmeniz iyi, ancak elbette neden eşiniz gelmiyor diye soracaklar. En mantıklı senaryo arkadaşınıza gitmektir ve bir kontak göstermektir. Karşı tarafı ikna etmek bu işin esasıdır. Görüşme de İngilizce olmuyor zaten.
    Kendimden bu kadar emin konuşmamın sebebi 15 sene ABD büyükelçiğinde vize bölümünde çalışmış olmam :)
    https://www.facebook.com/amerikauzmani2016/

Selamlar!
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.