Şimdi Ara

Amerika Turist Vizesi hakkında (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
555
Cevap
28
Favori
118.127
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar, sistemdeki sorun cozuldu. Bizim bekledigimiz vize basildi, dun adresimize ulasti. Vizesi onaylanip da basilmayanlar varsa onlarinki de bir sure sonra ulasacaktir. Bahsettigim Ankara konsoluslugu icin, ancak Istanbul'da da sorun cozulmustur tahmin ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emirzrk

Merhaba arkadaslar bn yakin bir tarihte amerikaya gitmek istiyorum..orda akrabalarim kuzenlerim fln var bana davetiye gonderebilirler rica etsem..misafirlik icin amerika ne kadarlik vize veriyor bir bilgisi olan varmi ? Birde acaba hic akrabalari karistirmadan direkt dil okulu vasitasiyla mi gitsem amacim dil ogrenmek

Oncelikle davetiye vize alma sansini artiran bir sey ama oncelikli olarak yapman gereken sey konsoloslugun geri donecegine ikna olmasi. Eger calismiyorsan, kenarida paran yoksa, ogrenciysen ve seni finanse edecek birileri yoksa, ya da derslerin cok kotuyse davetiyen de olsa red alman buyuk bir olasilik. Ogrenciysen mutlaka transkriptini yaninsa goturmen lazim, son zamanlarda transkripti olmadigi icin red alan baya bir insanla karsilastim.

US ziyaretci vizeleri genelde 10 yillik cikiyor. Kardesim 3-4 yil once gittiginde ona 6 aylik cikmisti gerci ancak son yillarda 10 yilliktan baska B1/B2 vizesi alansi duymadim. Bizim butun aile uyelerinde 10 yillik vizeler. Ancak, eger dil kursuna gideceksen senin ziyaretci degil ogrenci vizesine basvurman gerekiyor. Ogrenci vizenle beraber i-20 belgesi alip bununla egitim goruyorsun. Bundan emin degilim, ancak i-20 olmadan dil kursuna kayit olamayabilirsin, bunun icin de ziyaretci degil ogrenci vizen olmali. Iletisim halinde oldugun bir kurs varsa mutlaka bu detayi sor.

Ogrenci vizesi alirsan 10 yillik cikacagini sanmiyorum. Muhtemelen kurs suresi kadar veya 1 yillik falan cikar. Kardesim su anda NY'ta, ogrenci vizesi 1 yillik cikti. Tabi onun da avantaji ziyaretci vizesiyle tek seferde max. 180 gun kalis yapabiliyosun, o da gumrukteki adamin insafina kalmis. Daha kisa sureli de verebilir kalis iznini. Eger bu sureyi uzatmak istersen tekrar talepte bulunman lazim. Ancak ogrenci vizesi alirsan, mesela vize 1 yilliksa, i-20 belgeni de 1 yillik alirsan hic cikis yapmadan toplam sure boyunca kalabilirsin. I-20 daha kisa sureliyse yine cikis yapmadan yeni bir kursa kayit yaptirarak ya ayni kursu yenileyerek i-20 sureni uzatabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saçım Şekil -- 28 Haziran 2015; 11:18:41 >

• Tesekkur ederim verdgin bilgiler için ben aslinda burdaki danisman sirketlerle ve bir cok kursla gorusuyorum..çok yuksek rakamlar soyluyorlar bn maliyeti ve sureci azaltmak adina acaba davetiyeyle gitsem daha mi ucuz ve kolay oljr diye dusundum ama senin soyledigine gore oylesi daha zormus :)

• Arkadaşlar vizem geldi 10 yıllık. Bana yalnış kağıt vermişler. İlginiz yorumunuz için teşekkür ederim. Vize alcaklara da kolay gelsin.

• 41 yaşındayım tır şöförüyüm evim var bir miktar param var bankada birkaç ülkeye gittim yunan fransa ingiltere evliyim amerikan vizesi alabilirmiyim mülakatta nasıl davranmalıyım teşekkürler...!!!

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dirim74

41 yaşındayım tır şöförüyüm evim var bir miktar param var bankada birkaç ülkeye gittim yunan fransa ingiltere evliyim amerikan vizesi alabilirmiyim mülakatta nasıl davranmalıyım teşekkürler...!!!

Mulakat dedigin oyle atla deve bir sey degil hocam. Adam soracak sen cevaplayacaksin. Mumkun oldugunca kisa ve net cevaplar vermek en iyisi. Genel olarak sorduklari sorular, neden gidiyorsun, ne kadar kalacaksin tarzinda. Bunun disinda maddi olarak durumunu sorabilirler. Bana aldigim maasi sordular. Soyledim, bordroyu gormek ister misiniz diye sordum, hayir dedi. Sen yine de yaninda maddi durumunu destekleyen belgeleri (bordro, banka hesap ozetleri, varsa tapu - arac ruhsati) goturmeyi ihmal etme. Ben bir de yanimda gidis-donus ucak bileti rezervasyonumu ve otel rezervasyonu ciktisini, ayrica eski passportumu goturdum. Sadece eski pasasportumdaki Kanada vizeme bakti o kadar.

DS-160 formunu duzgun doldurur, orada yazdigin seyleri kanitlayacak evraklari da yaninda goturursen sorun yasayacagini sanmiyorum. Ancak adamlarin karsisinda soru isareti yaratacak bir pozisyona dusersen, mesela aylik gelirini 5000 tl yazdin, ama bunu gosteremiyorsan, Dunya'yi gezmis ol, US vizesi alman zor.

• quote:

41 yaşındayım tır şöförüyüm evim var bir miktar param var bankada birkaç ülkeye gittim yunan fransa ingiltere evliyim amerikan vizesi alabilirmiyim mülakatta nasıl davranmalıyım teşekkürler...!!!

Turist vizesinde genel olarak isinize , seyahat planiniza ve bu plani uygulayacak nakitinizin varligina bakiyorlar. Tabiki baska seylerde bakabilirler ancak genel hatlariyla bunlar onemli. Isinizi uzun suredir yapiyorsaniz ve uzun suredir yaptiginiz bu is sizin ihtiyaclarinizi karsilayip kenara para koymanizi sagliyorsa , Seyeyhat planiniz net ve belirli ise sorun olacagini sanmam. Tabiki ozellikle Amerikan vizelerinde hicbirseyin garantisi olmaz. Cunku yuzyuze gorusmenizdeki halinizden bile farkli cikarim yapabiliyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgursum

quote:

Turist vizesinde genel olarak isinize , seyahat planiniza ve bu plani uygulayacak nakitinizin varligina bakiyorlar. Tabiki baska seylerde bakabilirler ancak genel hatlariyla bunlar onemli. Isinizi uzun suredir yapiyorsaniz ve uzun suredir yaptiginiz bu is sizin ihtiyaclarinizi karsilayip kenara para koymanizi sagliyorsa , Seyeyhat planiniz net ve belirli ise sorun olacagini sanmam. Tabiki ozellikle Amerikan vizelerinde hicbirseyin garantisi olmaz. Cunku yuzyuze gorusmenizdeki halinizden bile farkli cikarim yapabiliyorlar.

evet hocam mesela ben geçen ay gittiğimde maaş bodrosu banka hesap cüzdanı vs götürdüm mülakata bayan denk geldi kadın evraklarımın hepsini bana ver dedi verdim maaş bodrosunun yerine ssk hizmet dökümanını istedi maaşımı 3250 tl göstermiştim az dedi dayım orda 10 gün yanında kalıp yıllık iznimi geçirip gelicem dedim yaşın genç ve bekarsın dönmeme ihtimalin yüksek deyip vize yi veremem dedim niye dedim veremem üzgünüm dedi bende baya bi kızdım zaten ds 160formunun çıkışını yanlış almıştım orda 100 tl verip 15 dk da yeni bir form doldurup 15:00 da en son ben giriş yaptım koşa koşa koşmaktan kalp hızlı attıgından mülakat sırasında baya heyecanlı gibi konusuyodum belkide kadın ondan şüphelenip vize vermedi neyse çıkarken kadının yüzüne sert bakıp çok kötüsün deyip çıktım valla çıkarken sinirden 3 kattan aşağı atlayasım geldide zor tuttum kendimi

• Bugünlerde Ankara'dan randevu alan var mı?
    Ne zamana randevu veriyorlar. Randevu almadan 160$'ı yatırıp, randevu alınca seyahat tarihime (14 ağusos) uymadığını öğrenirsem acı olur.
  • merhaba ben vize ile mulakat ile ilgili sorularım olucaktaa.. Yardım edebilecek kimse var mıı ?

1 bucuk yıl önce felan mimari restorasyon bolumunden 2 yıllık mezun oldum. 1 yıldırda mımarlık ofısınde calısıyorum. maasım pek yuksek degıl . zıyaretcı vızesıne basvurdum. bankada 9bın tl var . maas bordrosu ıs yerıyle ılgılı belgelerı hallettım . ıs yerınden ızınlı olduguma daır gerı gelecegımı taahuttut ederız dıe yazı kaselı ımzalı aldım . bununla beraber amerıkada yasayan kuzenımden ıngılızce yazılı davetıye mektubu aldım onunda verdım ıcerıye . henuz askerlıgımı yapmadım .eylul 7 gıbı gıdıp 14 gıbı donmek ıstıyorum. masraflarımı patronum karsılıcak . banka hesap dokumumde patronumdan para aktarılmıstır dıe yazılı ısmıyle. ve agustos 24nde ıstınyede mulakatım var. sizce ne olur , ne yapmalıyım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helpp me . -- 31 Temmuz 2015; 10:17:50 >
  • Merhabalar. yaklaşık 2 yıl önce amerikan vizesi aldım. istanbul'daki konsolosluğa başvuru yaptım. Vize için başvuru yaparken konsolosluğun hangi belgeleri istediğine dair çok açık bir şey göremedim internette. Ben de aklıma gelen tüm belgeleri topladım. Banka cüzdanları, davet mektupları, nüfus kayıt örnekleri, tapular, araba ruhsatı falan filan. Mülakat yapıyor falan dedikleri için eşimle bayağı da gerildik. Eşim de ben de kamuda çalışan uzman doktorlarız. Sıra bize geldiğinde konsolosluk görevlisi bizi çağırdı ve sadece uzmanlık alanlarınız ne diye sordu o kadar. Dünya kadar zaman ayırıp da toparladığım bir yığın belgeyi hiç istemedi bile. Çıkarken benim için sizin vizenizi onayladım 1 haftaya pasaportunuz gelir dedi. Yalnız eşime sarı bir kağıt verdi. Eşimin adı ibrahim. Sanırım isminden dolayı 2. bir araştırmaya tabii tutulacağını söyledi. Ama onda da sorun olmadığını pasaportunun en geç 15 gün içinde eline ulaşacağını söyledi. Öyle de oldu gerçekten. Amerika'nın bir güzel yanı da 10 yıllık vize veriyor olması. Bizim vize işimiz çok kolay oldu gerçekten ama orada görüşmeyi beklerken çok sıkıntı yaşayanları ve vizesi onaylanmayanları da gördük. Kamu görevlisi olmamız bize avantaj sağladı sanırım.

• bu gencsin geri donmeyeceksin muhabbeti oluyorsa bir ogrenci asla vize vermezler demekki
  • Schengen Vizesi'nde pek mülakat olmaz, genelde belgelerinize bakarlar.
    Amerikan vizesinde ise mülakat çok önemlidir, çok fazla belge istemezler ve götürdüğünüz belgeleri de almazlar genelde sadece bakıp geri verirler.
  • Merhaba arkadaslar .. ben yeni evlendim esimle balayina new york a gtmek istiyorum esimin hayali bende kabul edip amerikada yasayan oranin vatandasi olan arkadasimdn adresini telefonunu istedim ve forma yazdim 5 agustos ta randevum var..3 yillik bi ozel firmada calisiyorum acaba vize cikarmi bilgilndirmenizi cok istyorum ne gbi sorulara ne cvplar vermeliyim.daha once yurd disi maceram yok

• Bi sorum var
    Aralik aylarında aldigimiz hotel ile ilgili sorun yasadik.voucherin sahte olub olmadigini dusunuyituz simdi agustos ayında gitmeliyiz. Biylr bir sorun olduki voucherin uzerinde yazılmış acentayi aradik voucherin numarasini istediler biz.de verdik soylediler ki boyle bir şey uoknereden almissinizsa oraya yakinlasin.voucher sahtemi yani simdi gidemiyoruzmu?

• quote:

Orijinalden alıntı: manufaruk

Sorun giderildiyse iyi o zaman. İnşallah yetişir benimki de..

Merhaba , tam olarak sizinle aynı durumdayım.Seyahat planıma tam 1 ay kala başvuruda bulundum ve takip numarası ile beraber link verildi. Ne kadar sürede alabildiniz ya da alabildiniz mi?
  • Ben de az önce çıktım mülakattan, vize onaylandı dedi. Daha önce workandtravel ile gitmiştim, pek soru sormadı, sadece çalıştığım işi ve ne için gittiğimi sordu. Tatil yapacağım dedim, hangi eyalet dedi şimdilik New York belki bi iki eyalet daha dedim.

Heyecan yapmayın arkadaşlar, topladığım evraklara bakmadılar bile zaten hiç bi tapu, vs yok bende :)

Yanımda bi teyze vardı alamadı örneğin, ne kadar paranız var tatil için sorusuna 500 dolar dedi, sonra maaşım var benim emekliyim vs dese bile kurtaramadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hacikemal

Ben de az önce çıktım mülakattan, vize onaylandı dedi. Daha önce workandtravel ile gitmiştim, pek soru sormadı, sadece çalıştığım işi ve ne için gittiğimi sordu. Tatil yapacağım dedim, hangi eyalet dedi şimdilik New York belki bi iki eyalet daha dedim.

Heyecan yapmayın arkadaşlar, topladığım evraklara bakmadılar bile zaten hiç bi tapu, vs yok bende :)

Yanımda bi teyze vardı alamadı örneğin, ne kadar paranız var tatil için sorusuna 500 dolar dedi, sonra maaşım var benim emekliyim vs dese bile kurtaramadı.

ben 3,250 tl maaş gösterdim az dedi ama suç bende evraklarda eksiklik vardı koşa koşa en son görüşmeye ben girdim biraz koştugum için heyecanlı konuştum görüşmede kadında şüphelendi vize vermedi

• quote:

Orijinalden alıntı: ferhat 3

quote:

Ben de az önce çıktım mülakattan, vize onaylandı dedi. Daha önce workandtravel ile gitmiştim, pek soru sormadı, sadece çalıştığım işi ve ne için gittiğimi sordu. Tatil yapacağım dedim, hangi eyalet dedi şimdilik New York belki bi iki eyalet daha dedim.

ben 3,250 tl maaş gösterdim az dedi ama suç bende evraklarda eksiklik vardı koşa koşa en son görüşmeye ben girdim biraz koştugum için heyecanlı konuştum görüşmede kadında şüphelendi vize vermedi

üzüldüm hocam, ben de evrak hazırlamıştım hatta maaşım 2400 görünüyor ama yine de sorun çıkmadı hatta sormadı bile, memurdan memura da var, sanrım kadınlar biraz evhamlı oluyor fazla inceliyorlar

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ferhat 3

quote:

üzüldüm hocam, ben de evrak hazırlamıştım hatta maaşım 2400 görünüyor ama yine de sorun çıkmadı hatta sormadı bile, memurdan memura da var, sanrım kadınlar biraz evhamlı oluyor fazla inceliyorlar

bence tek sebep heyecanlı konuşmam dı

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.